Įmonių lyga: B divizione intriga neišnyko Visos

Jau prieš pastarą turą sveikinome Studio Moderna su pergale Įmonių Lygos A divizione. Po turo paaiškėjo ir antrosios turnyro lentelės pakopos savininkė – Tirola.

B divizione – visai kitokia situacija. Ten aišku kurios komandos bus prizininkėmis, bet vis dar nėra aišku, kokią vietą kuri jų užims.

Bent dvi B diviziono ekipos dar puoselėja viltis ir laimėti aukščiausią jo vietą.

A divizionas: Čempionai nebuvo linkę nusileisti

Tirolai tereikėjo vieno taško, kad ji būtų visiškai rami dėl antrosios vietos. Ir tą tašką vertėjo pasitengti iškovoti priešpaskutinį turą mače su autsaidere Skuba, nes paskutiniame ture Tirolos laukia mačas su Studio Moderna, kuriai, kad ir nereikia taškų, bet kuri gali degti noru įrodyti varžovams, kad vienintelis jos pralaimėjimas čempionate (o pralaimėjo Studio Moderna būtent Tirolai) buvo nesąmoningas nesusipratimas.

Tirola taip ir padarė. Na ir šiek tiek persistengė – iškovojo tris taškus ir juos iškovojo užtikrintai, įveikdama Skubą 7:3.

Jau tapusi turnyro nugalėtoja Studio Moderna visiškai nebuvo linkusi nusileidinėti ir dalinti taškus tiems, kuriems jų reikėjo labiau, nei čempionams. Šiuo atveju – Girtekai Logistics. Žodžiu, įvyko gan rimtas mūšis tarp šių dviejų ekipų ir tą mūšį 4:2 laimėjo Studio Moderna. Nepaisant to, kad vienas jos žaidėjas susirinko per rungtynes dvi geltonas korteles ir buvo pašalintas iš aikštės.

Ar labai šis pralaimėjimas pakiaulino Girtekai? Kolkas ne. Nebent tik kad pergalės atveju ji būtų užsitikrinusi trečią vietą.  O dabar dėl] jos dar teks pakovoti paskutinį turą. Antrąją vietą Girteka bet kaip pabaigusi susitikimą su Studio Moderna būtų mačiusi, kaip savo ausis be veidrodžio.

Ir su trečia vieta – ne taip viskas paprasta. Kaip ir rašiau, pergalės atveju Girteka būtų galėjusi ją švęsti. Bet tik dėl to, kad jau ketvirtą pralaimėjimą paeiliui patyrė LTU Advokatūra.

Šį kartą advokatai nusileido atkakliame vieno įvarčio mače Swedbankui. Ir dabar į tą trečią vietą jau pretenduoja trys komandos. Trečia – būtent Swedbank.

Savo pralaimėjimų seriją pratęsė ir SEB. Bankų derbyje 1:7 sutruškintas Danske Banko ir jo aplenktas taškais.

„Sužaidėme labai silpnai, noro kovoti protarpiais atsirado tik antrame kėlinyje, bet tik tiek. Pelnytai gavom į kaulus“, - mačą komentavo SEB komandos atstovas Vytautas Galeckas.

Anonsas

Paskutinį turą čempionė Studio Moderna susitiks su antrosios vietos laimėtoja Tirola. Deja, šis lyderių mačas jau nieko nelems. Kita vertus, esu įsitikinęs, kad tai bus principinės rungtynės ir abi komandos aikštėje norės įrodyti savo.

Girteka Logistics susitiks su Danske Bank, komanda užimančia šeštąją vietą ir neturinčią galimybių pakilti aukščiau. Atrodytų taškais konkurentus lenkiančiai Girtekai liko tik formalumas – laimėjai ir turi bronzą.

Bet yra vienas bet. Sezono pabaigoje Danske Bank, matyt, surado savo žaidimą. Dabar yra iškovojusi tris pergales iš eilės. Ir tikrai nėra ta varžovė, kurią įveikti tėra menkas formalumas.

Juolab, kad ir pirmojo rato šių komandų susitikimas buvo atkaklus. Girteka nugalėjo Danske Bank 3:2.

Kur kas lengvesnis varžovas sezono uždarymui teko vienu tašku nuo Girtekos atsiliekančiai Advokatūrai. Ji žais su jau senokai paskutinėje vietoje įsitvirtinusia Skuba. Ir aš abejoju, kad šiai komandai dar yra likę tiek motyvacijos, kad kovotų su didžiuliu užsidegimu.

Nebent Swedbankas savo varžovų varžovams kokią beprocentę paskolą suteiktų ar dar kaip nors paskatintų.

O jei rimtai, tai tašku nuo advokatų ir dviem taškais nuo Girtekos logistų atsiliekantis Swedbank - sunkiausioje padėtyje iš šio trejeto. Jis bronzos medalį gautų tik laimėjęs paskutinio turo derbį su SEB, ir tuo atveju, jei nei Girteka, nei Advokatūra nelaimėtų.

Kokie Swedbanko šansai prieš SEB? Su nekokiu SEB komandos rinkimusi ir ne pačia didžiausia motyvacija jie yra išties neblogi. Net nekreipiant dėmesio į pirmąjį ratą, per kurį Swedbankas buvo priverstas Seb‘ui nusileisti 2:3.

Bet kur kas mažiau šansų Swedbankui sulaukti pagalbos iš Danske Bank, o juolab – iš Skubos.

B divizionas: Inter Cars atsiplėšė nuo varžovų

B  divizione laimėjusi lyderių tarpusavio susitikimą prieš Cognizant nuo varžovų trimis taškais atsiplėšė Inter Cars Lietuva ekipa. Ir turi puikius šansus tapti B diviziono nugalėtoja.

O aš galvoju – gal taip ir yra teisingiausia? Juk net ilgą laiką pirmavusio, o po pastaro turo galimybes laimėti pirmą vietą praradusio Cognizant vadovas Marius Valantiejus pripažino, kad Inter Cars yra šiek tiek aukštesnio lygio komanda, nei kitos B diviziono ekipos.

M.Valantiejus: "Kaip ir tikėtasi, rungtynės buvo savotiškas finalas ir smagu, kad abi komandos susirinko praktiškai pajėgausių sudėčių, susikaupusios, oras buvo puikus, o teisėjas atliko darbą beveik nepriekaištingai. Beliko tik mėgautis futbolu bene svarbiausiose sezono rungtynėse. Rungtynės klostėsi panašiu scenarijumi, kaip ir pirmame rate – Inter Cars atakavo, spaudė, o mes bandėme ramiai gintis ir ieškoti progų kontratakose. Deja, dvi visiškai žioplos klaidos gynyboje ir jau pralaimime 0:2... Bet kaip ir pirmose rungtynėse, po truputį įsidrąsiname, varžovai šiek tiek atsipalaiduoja ir dvi labai geros kontratakos kone iš eilės - du įvarčiai ir mes grįžtame į rungtynes – 2:2. Tuo metu net turėjome psichologinę persvarą, tačiau po pražangos, mūsų žaidėjai leidžia be švilpuko greitai įžaisti kamuolį, gynyba prigaunama nepasiruošusi ir jau vėl atsiliekame 2:3. Bet žaidimas - gana apylygis. Deja,l po dar vienos klaidos lygioje vietoje gauname 4-tą įvartį... Nors ir kovojame iki galo ir sukuriame kelias progas, pačioje pabaigoje prasileidžiame turbūt vienintelį normalų įvartį, kuris krenta ne po mūsų pačių klaidos.Bet ir jis įmušamas praktiškai iš nulinio kampo. Taip kad, nors rezultatas ir nemažas, tikrai neatspindi kovos ir pajėgumų. Nors ir pralaimėjome, tačiau tai buvo visai kitoks pralaimėjimas nei prieš tai buvę du – šįkart prieš rungtynes turėjome pokalbį, kuris gal šiek tiek mobilizavo ir dėl to atrodėme visai kitaip ir jei būtume taip pat žaidę dvi savaites prieš tai, tikrai būtumę iškovoję bent vieną pergalę. Tačiau iš kitos pusės rezultatas dėsningas – ant popieriaus Inter Cars komanda tikrai lenkia likusias komandas B divizione, turi bent 3 aukščiausioje mėgėjų lygoje žaidžiančius žaidėjus, kurie individualiai visa galva aukštesni už daugumą mūsų. Manau, vien tai, kad didžiąją sezono dalį privertėme juos vytis mus, o vieneriose rungtynėse net ir įveikėme, prilygsta mažam stebuklui. Naujas jų antrojo rato papildymas, įmušęs tris įvarčius, dar labiau nusvėrė meistriškumo svarstykles į jų pusę. Bet kuriuo atveju, pralaimėjimas, kuris labai nenuliūdino, o gal greičiau, motyvavo ir parodė, kad vėl galime būti tokia komanda, kaip pirmame rate. Taip kad gan pakilios nuotaikos pasitinkame "sidabrinį finalą" su BetGames.TV. Smagu, kad lemiamos sezono rungtynės abi paskutinės – organizatoriams pagyrimas už protingai suplanuotą tvarkaraštį. Be abejo,k sirgsime ir už FL Technics, kurie žais prieš Inter Cars.“

Cognizant taškais pavijo BetGames.TV futbolininkai. Ir jie liko vieninteliai galimi Inter Cars varžovai kovoje dėl aukso. Jeigu jiems paskutinį turą pavyktų nugalėti Cognizant, o FL Technics sukurtų stebuklą ir įveiktų Inter Cars dėl geresnio tarpusavio rezultatų saldo aukščiausią vietą užimtų televizininkai.

Priešpaskutiniame ture BetGames.TV 3:2 laimėjo sunkią kovą prieš autsaiderius Genius sports.

Edvardas Sadovskis, BetGames.TV: „Mūsų patirtis byloja, kad rungtynės prieš silpnesnes komandas yra sunkiausios, nes per anksti nuvertiname varžovą ir mintyse jau pasiimame tris taškus. Šiame ture žaidėme su paskutinę vietą lentelėje užimančia komanda, todėl prieš rungtynes dėmesį skyrėme susikaupimui, aptarėme rungtynių planą ir į aikštę įžengėme pasiruošę bei tinkamai nusiteikę.

 Pirmos rungtynių minutės buvo įtemptos, progų realizuoti pirmąjį rungtynių įvartį turėjome tiek mes, tiek oponentai. Vis gi, po priešininkų bandymo atlikti perdavimą į aikštės vidurį, pavyko perimti kamuolį ir pelnyti pirmąjį įvartį. Varžovų žaidimas mus stebino, teko pripažinti, kad jie nėra tokio lygio, kokį atspindi jų užimama vietą lentelėje (ką patvirtino ir patys priešininkai po rungtynių - jiems pirmą kartą sezone visiems pavyko susirinkti į rungtynes).  Rungtynių tempas nepasikeitė antrame kėlinyje net mums pirmaujant ir po mūsų klaidos gynyboje varžovams pavyko rezultatą išlyginti, o dar po kelių atakų ir persverti į savo pusę. Džiugina tai, kad tokiose situacijose išmokome nepasimesti, toliau organizuotai laikėmės rungtynių plano ir pelnėme dar du įvarčius. Didžiuojamės komandos nariais, nes susikaupimas ir lėmė mūsų pergalę rezultatu 3:2.“

Artūras Bubokas, Genius Sports: „Gausiai susirinkome, davėm tikrai gerai kovą, aukštas tempas, nuolatinis spaudimas.

Varžovai buvo pasimetę, pykosi tarpusavyje. Deja, suklydome gynyboje ir jie išsiveržė į priekį 1:0.

Antrame kėlinyje greit išlyginome rezultatą, neužilgo ir persvėrėme – 2:1.

Viskas atrodė neblogai, varžovai nieko pavojingo nesukūrė. Tačiau tada meistrišku smūgiu galva, ko ne žuvele, į tolimą kampą įvartį įmušė BetGames lyderis – 2:2.

Galiausiai turbūt dėl nuovargio mūsų gynėjas apmaudžiai suklydo ir atidavė kamuolį varžovams, kurie mus nubaudė, o patys galėjo džiaugtis pergale 3:2.

Logiškas rezultatas būtų buvęs lygiosios. Manau, jų nusipelnėme.

Sekančią savaitę bandysime įveikti Tesonet ir pakilti iš paskutinės lentelės vietos!“

FL Technics galėjo užsitikrinti vietą aukštesnėje turnyro lentelės pusėje, bet... Bet jau per pirmas minutes suprato, kad Retal Lithuania tą dieną stopresnė. Retal ir laimėjo susitikimą 5:0.

Donaldas Barkauskas, FL Technics: „Turėjome ko gero prasčiausią susirinkimą rungtynėms. Nebuvo pagrindinio vartininko ir trijų saugų/puolejų. Deja, šį kartą varžovai už tai skaudžiai nubaudė. Faktiškai pirmos penkios minutes nulėmė rezultatą, kai krito 4 iš eilės įvarčiai. Laukia paskutinės rungtynės su lyderiais. Bandysime garbingai užbaigti neblogą pirmąjį sezoną.“

Lukas Galrelčonka, Retai Lithuania:

„Pagal turnyro lentelę ir tarpusavio maąo pirmame rate, tikėjomės labai sunkių rungtynių. Mačas buvo apylygis, mums pavyko pirmiems įmušti po kampinio rikošetu. Po šio įvarčio varzovai pradėjo panikuoti, daryti daug klaidų ir mes tuo pasinaudojom, įmušdami pirmame kėlinyje dar 3 įvarčius. Antrame kėlinyje žaidimas vėl tapo lygus. Paskutiniame ture stengsimės kabintis į ketvirtą poziciją.“

Teltonika 5:1 įveikė Tesonet.

Aurimas Adomaitis, Teltonika: „Prieš rungtynes nerimavome, kad varžovai gali nesusirinkti, nes girdėjome, kad jų buvo tik 5. Visgi varžovams pavyko surinkti 8 žaidėjus, todėl norime juos pagirti ir linkime kitą kartą (mums dar liko sužaisti su jais vienas atidėtas rungtynes) susirinkti dar gausiau. Džiugu, kad rungtynės įvyko ir Tesonet tikrai stengėsi. Visgi kelios jų klaidos ir tikros dovanos leido mums gan greitai susikrauti kelių įvarčių persvarą. Ją įgavę kiek atsipalaidavome, gal net per daug. Sakyčiau, kad pergalės buvome verti, o Tesonet tikrai gali žaisti geriau, bet jiems dar trūksta tarpusavio susižaidimo.

Rungtynėse buvo nemažai džiugių momentų: vartininko Lino puikus debiutas antrajame rate, dar vienas naujoko Artūro įvartis po puikaus slalomo ir fantastiškas Viačeslavo saltas po jo įvarčio. Kiek liūdnesnis epizodas tai, kad Romanas patyrė traumą, todėl linkime jam kuo greičiau pasveikti.“