Įmonių Lyga: Ir Girteka įveikiama Visos

Na štai. Tik pareikšk, kad Girteka – išskirtinė ir aiškiai stipriausia Įmonių Lygos komanda... Ir visi su dviguba motyvacija bandys tokį apžvalgininko pareiškimą paneigti. Kaip po anos savaitės apžvalgos advokatai. Ėmė ir įveikė Girteką Logistics. Taip ir nesugebėjo pastaroji laimėti visų pirmojo rato susitikimų, paskutiniame jo ture patyrusi pirmąjį pralaimėjimą.

„Rungtynių su Girteka laukėm. Jautėm, kad galim laimėti, - apie susitikimą rašė LT Advokatūros puolėjas Gintautas Šteinas. - Lošiant su jais visada yra pakankamai motyvacijos. Neturėjom nė vieno keitimo, sudėty buvo ir traumuotų žaidėjų, tačiau turėjom aiškų planą ir jo laikėmės.

Pirmavom mes, jie vijosi, bet dėka mūsų organizuotumo ir kokybės, taip ir nesugebėjo pasivyti. Mušėm gražius įvarčius, turėjom ir daugiau progų. Visas mūsų septynetas atsakingai sukovojo ir už save, ir už komandos draugą. Pergalė - visiškai pelnyta. Parodėm, kad esam stiprūs ir galim laimėti prieš bet kurią lygos komandą.“

Tiesa, ne ką ir tepakenkė Girtekos pozicijoms tas pralaimėjimas. Juolab, kad artimiausias lyderio persekiotojas Danske Bank suklupo antrą turą iš eilės. Šįsyk Danske nepralaimėjo. Bet ir nelaimėjo. Bankų derbis su Swedbank baigėsi lygiosiomis 2:2.

Danske du kartus buvo išsiveržusi į priekį, o Swedbank du kartus lygino.

„Pabaigoj progų turėjo abi komandos, viskas galėjo pakrypti i bet kurią pusę, bet galiausiai baigėm taikiai 2:2“, - pasakojo Swedbank atstovas Tomas Delnickas.

Kitose dviejuose susitikimuose naujokai nugalėjo ne pirmus metus Įmonių Lygoje žaidžiančias ekipas. Ir nugalėjo įtikinamai.

Prie Guidehouse pergalės 5:1 prieš Teltoniką bene daugiausiai prisidėjo Davidas Otigba, įmušęs tris įvarčius.

TG LAB tuo metu 7:3 nugalėjo Tesonet.

Metus žvilgsnį į po pirmo rato susiformavusią turnyro lentelę, matosi, kad nepaisant pralaimėjimo šį turą, Girteka yra tiek atsiplėšusi, kad vargu ar kas nors antrajame rate su ja dėl aukso tepakonkuruos.

Į kitas dvi prizines vietas yra nusitaikiusios trys komandos senbuvės – Danske Bank, LT Advokatūra ir Swedbank.

O visos likusios atkaklioje tarpusavio kovoje turėtų pasidalinti 5-10-ą vietas.

 Rezultatyviausiu pirmojo rato žaidėju tapo Kęstutis Platūkis, varžovus baudęs 18 kartų. Veikiausiai antrajame rate K. Platūkis dėl rezultatyviausio viso sezono futbolininko vardo varžysis su dvejais įvarčiais mažiau per pirmąjį ratą įmušusiu Roku Slivinsku iš Danske Bank.

Rezultatai

Tesonet – TG LAB 3:7, Teltonika – Guidehouse 1:5, Girteka Logistics – LT Advokatūra 2:4, Danske Bank – Swedbank 2:2.

Citatos

Komandų atstovų paklausiau, kaip jie vertina pirmąją turnyro pusę?

Gintautas Šteinas (LT Advokatūra): „Savo pirmo rato rezultatus vertiname neblogai. Jie galėjo būti ir dar geresni, bet koją pakišdavo žaidėjų trūkumas – labai sunkiai sekasi surinkti netgi startinį skaičių. Esame žaidę net ir mažumoje (3:3 su Swedbank).

Antram rate tikimės sklandesnio žaidėjų rinkimosi ir (finiše) aukštesnės nei dabartinė vieta.

Per pirmą turnyro pusę niekas labai nenustebino. Netgi ir pergalė prieš Girteką – to tikrai tikėjomės.“

Kasparas Martyšius (Guidehouse): „Po pirmo rato tikrai esu džiugiai nustebintas visos komandos pažanga. Kiekvienos rungtynes atnešė savotiškų pastebėjimų ir klaidų, ties kuriomis dirbome ir jas stengėmės ištaisyti. Tikrai pavyko parodyti charakterį ir priešinomės net ir lygos senbuviams. Pagarba Danske ir Girteka komandoms už super kovą ir gražų žaidimą.

Antrame turnyro rate, manau. tobulas rezultatas būtų užimti turnyrinės lentelės vidurį ir įveikti šio sezono naujokus.“

Vaidotas Kazlauskas (TG LAB): „Trečiadienį paėmėme svarbią pergalę prieš Tesonetą ir po pirmo rato esame ten, kur norėtume likti ir po sezono – TOP 5 pozicijose. Šiaip, žvelgiant į pirmas rungtynes ir paskutines, progresas matosi akivaizdus. Lipdėme komandą, kolektyvą, ir pagaliau atrodo, kad žaidžiame kažką panašaus į tai, ką norėtume žaisti, nors duobelių prie teigiamo rezultato dar neišvengiame. Ypač smagu dėl dviejų pergalių paskutinėse pirmo rato rungtynėse, taip pat sukovojimo su lyderiais Girteka, o apmaudžiausia turbūt dėl pralaimėjimų Teltonikai ir Guidehouse.

Didelių lūkesčių prieš turnyrą nekėlėme, tačiau dabar matome, kad su stabiliu susirinkimu galime mesti neprastą kovą didžiajai daliai komandų. Jei antras ratas startuos tokia rungtynių tvarka, kaip ir pirmasis – po vasaros pertraukos iškart turėsime testus su dviem aukščiau einančiomis komandomis – Advokatūra ir Swedbanku. Ten paėmus teigiamus rezultatus gal būtų galima pradėti galvoti ir apie kažką daugiau nei tik TOP 5, bet įvykių tikrai neforsuojame, žiūrime į kiekvienas rungtynes, kaip į atskirą istoriją ir bandome toliau statytis ateičiai. Turnyras įdomus, intrigos netrūksta, tad nusivylę tikrai nesame.“

Rokas Kantaravičius (Tesonet): „Rezultatus po pirmojo rato vertiname neigiamai ir esame nusivylę. Po geros pradžios turnyre, tikėjomės, kad konkurencingai kovosime dėl 2-3 vietų čempionate. Realybė pasirodė kitokia, visi varžovai rodė neblogą žaidimą ir lengvų rungtynių nebuvo. Kaip bebūtų, stengiamės į antrąjį ratą žiūrėti pozityviai. Stengsimės atsirevanšuoti visiems. Šiuo metu šiek tiek kritęs pasitikėjimas savimi, gal ta pertraukėlė į naudą visiems atsikvėpti ir grįžti sėkmingai užbaigti čempionatą.

Sunku pasakyti, ar kažkas nustebino. Girteka, kaip ir buvo galima manyti, aiški lyderė. Galbūt iš pozityviosios pusės nustebino tai, kad kiekvieną turą labai sunku nuspėti rezultatus - visos komandos, apart Girtekos, žaidžia ganėtinai nestabiliai ir nuolat patiria tai pergalių, tai pralaimėjimų.

Noriu palinkėti visiems Įmonių lygos dalyviams šiltų ir vasariškų atostogų. Iki susitikimo antrajame rate.“

Tomas Delnickas (Swedbank): „Swedbank savo rezultatus vertina teigiamai, esame maždaug ten, kur realiai ir turėtume būti. Stipriai pralaimėjome Girtekai, o su kitomis komandomis vyko atkaklios kovos. Antrame rate bandysim kabintis į medalius.

Šiemet džiugina tai, kad pavyksta neblogai susirinkti į varžybas. Dar turime rezervą (Deividas M.) iš pirmos lygos, galbūt ir jam ateity pavyks pasijungti.

Taip pat smagu, kad yra naujų įdomių komandų, kurios gerina savo žaidimą ir lentelėje vyksta įdomi kova.“

Giedrius Slivinskas (Danske Bank): „Pirmo rato rezultatus vertiname vidutiniškai. Dėl traumų ir įvairių kitų priežasčių, nepavykdavo surinkti stabilios sudėties ir žaidimo ritmas buvo gana banguotas. Antrame rate sieksime tai pagerinti.

Pirmame rate pozityviai nustebino pakilęs bendras komandų lygis - daugelis komandų turi žaidėjų su didesne mėgėjiško futbolo patirtimi, o kovingumo nestigo niekam. To dėka visai nemaža dalis rungtynių buvo gana atkaklios ir nugalėtojas nebūdavo aiškus, kad ir pirmo kėlinio viduryje.“