Įmonių Lyga: Čempionai vicečempionams šansų nepaliko Visos

Sužaistas trečiasis Įmonių Lygos turas. Ir pirmasis favoritų dvejeto susitikimas per jį.

Girteka buvo stipresnė

Tiesą sakant, 2022-ųjų čempionės Girtekos Logistics ir vicečempiono Danske Bank – dviejų komandų, kurios yra laikomos aiškiomis Įmonių Lygos favoritėmis ir iš kurių tikimasi tokios pačios atkaklios kovos dėl aukso, kaip porą pastarųjų metų, rungtynės įtemptos nebuvo. Jau po pirmo kėlinio buvo galima pasakyti kas jas laimės. Tai, kad Girteka jau iki pertraukos pirmavo 5:1 reiškia daug ką. Ypač per tokį mačą.

Antras kėlinys baigėsi Danske Bank naudai – 2:1. Danske atstovai sako – mes jį laimėjom. Girtekos – mes davėm pažaisti visiems, o kai varžovai ėmė švelninti, uždarėm rungtynes šeštu įvarčiu.

Ir tas, ir tas – tiesa, bet svarbiausias faktas yra tai, kad Girteka nugalėjo Danske Bank. Antras iš svarbiausių – kad nugalėjo įtikinamu skirtumu. O trečias - kad per rungtynes nelabai leido suabejoti savo pranašumu.

Tiek to, tikėkimės, jog komandų pajėgumo skirtumas nėra tiek didelis, kad intriga kovoje dėl aukso šiemetinėje Įmonių Lygoje išgaruotų. Juolab, kad bent jau dabar yra šiokia tokia viltis, jog tą intrigą gali pakurstyti ir dar vienas subjektas – Tesonet. Na bent jau šuo metu jis su trimis iškovotomis pergalėmis užima pirmą turnyro lentelės vietą.

Kad ir tos Tesonet pergalės nebuvo ypač išsiskiriančios. Štai ir trečiame ture jie nugalėjo Guidehouse ne tokiu dideliu skirtumu – 3:1.

Užtat pasilinksmino mušdami įvarčius Lygos debiutantai TG LAB. Jie sutriuškino Payswix net 16:3. Atrodė, lyg tame mače TG LAB futbolininkai Nedas Suokas ir Daumantas Žukauskas būtų surengę tarpusavio varžybas, kas įmuš daugiau. Niekas tų varžybų nelaimėjo, nes abu įmušė po penkis.

Tokiu dideliu skirtumu Payswix nebuvo pralaimėję net pernai, kai praleisti dviženklį įvarčių skaičių jiems buvo gana dažnas reiškinys. Šiemet ši komanda atrodė įgavusi patyrimo ir rimtesnė.

Vienintelės turo lygiosios buvo užfiksuotos Swedbank ir LT Advokatūros mače. Iki tol abi komandos, pernai gana atkakliai besivaržiusios dėl trečiosios turnyro lentelės pakopos, buvo po kartą laimėjusios ir po kartą pralošusios.

Penkis įvarčius į Payswix vartus įmušęs TG LAB puolėjas D. Žukauskas snaiperių sąraše pavijo Danske futbolininką Roką Slivinską. Dabar abu jie tame sąraše pirmauja, viso įmušę po 7 įvarčius.

Rezultatai

Swedbank – LT Advokatūra 3:3, Girteka Logistics – Danske Bank 4:3, Guidehouse – Tesonet 1:3, Payswix – TG LAB 3:12.

Citatos

Mindaugas Paulauskas (Girteka Logistics): „Iš pradžių padarėm rezultatą 5:1. Tada davėm pažaisti visiems žaidėjams. Kai buvo 5:3, vėl sugražinom pagrindinę sudėtį ir baigėm 6:3.

Garsiai nekalbam, kad atrodom stipresni už visus kitus, bet iš tiesų atrodom neblogai.

Kova dėl aukso tikrai bus. Tikrai. Ir dar matom, kad nežinoma komanda Tesonet surinko 9 taškus. O Dar Swedbank, Advokatūra. Tikrai dar visi iš visų atims taškus. Tikrai po dviejų-trijų turų niekas neaišku ir reikia į kiekvienas rungtynes rinktis ir žaisti.“

Žilvinas Stončius (Danske Bank): „Ir šiek tiek traumos praretino mus šį sezoną, ir šiaip daugiau klaidų padarėm negu varžovai. Jie nuo pat pradžių turėjo iniciatyvą, pirmą kėlinį pralošėm 1:5, po to antrą kėlinį laimėjom, bet nepakankamai.

Šiemet Girteka atrodo smarkiai stipresnė, tad galim tikėtis nebent, jog mūsų traumuotieji išgis ir tada jau sugebėsim pasipriešinti. Dabar šie varžovai mums tikrai atrodo labai ir labai stiprūs.“

Kitą turą Tesonet suskaus su Girteka. Ar sugebės kol kas sėkmingai visus varžovus įveikę Tesonet futbolininkai pasipriešinti labai jau galingiems čempionams, pamatysim per tą mačą.

Danske Bankui gi prieš akis – susitikimas su Teltonika, kuri pirmam ture Girtekai nusileido aiškiai, užtat po to sugebėjo nukauti LT Advokatūrą.

Gegužės 24 d., trečiadienį nuo 20.10 val. rungtyniaus: Danske Bank – Teltonika, Tesonet – Girteka Logistics, TG LAB – Guidehouse ir Swedbank – Payswix.