III lygos savaitė: nuimtas prakeiksmas, super „comebackas“ ir Navigų duobė Visos

Sekmadienį dalis III lygos komandų pasitinka 8-ojo turo kovas, o prieš jas – žvilgsnis į praėjusios savaitės įvykius turnyre.

Įdomybių netrūko: Elektrėnų ESFA laimėjo panaikinusi trijų įvarčių deficitą, Navigatoriai vėl pralaimėjo, o Medžiai nugalėjo Granitą. Čia – penki svarbiausi praėjusios savaitės akcentai.

#1 Nuimtas prakeiksmas

Pusketvirtų metų buvo praėję nuo to momento, kai Medžiai paskutinį kartą džiaugėsi pergale prieš Granitą. Vėliau tarpusavio mačuose dominuodavo Granitas – jie laimėjo net 7 iš eilės dvikovas tarp šių komandų.

Tačiau pirmadienį paaiškėjo, kad niekas šioje lygoje negali nugalėti Medžių komandos 8 kartus iš eilės!

Naujojoje Vilnioje vykusiame susitikime Medžiai labai gerai startavo. 12 min. perdavimo per pusę aikštės sulaukęs Rimvydas Strazdas nuginklavo vartininką smūgiu į tolimą kampą, o 30 min. Vilius Zabarauskas baudos smūgiu iš kairio aštraus krašto pasiuntė kamuolį vartininkui už apykaklės.

Toks pirmo kėlinio scenarijus gerokai šokiravo čempionus.

Kaip visada Granitą sunkią akimirką traukė Darius Kazubovičius (60 min.), bet tuoj pat R. Strazdas (66 min.) žaliai baltiems sukūrė saugesnę pagalvę, atšokusį kamuolį iš 14-15 metrų sugrūdęs į vartus – 1:3.

Specialistų vertinimu, šį kartą Medžių strategas Paulius Glosas gerai atliko namų darbus. Jis dažnai kaitaliojo žmones atraminėje zonoje ir palaikė įtampą puolime išlaikydamas aukštą tempą abiejuose kraštuose.

„Solidžios rungtynės prieš stiprų varžovą, – šypsojosi svečių treneris. – Turėjome planą, jo laikėmės. Gerai gynėmės, o puolime išnaudojome progas.“

Taip pat abiejų komandų treneriai šį kartą lyg susitarę prabilo apie atsitiktinių įvykių realias tikimybes. Dar kitaip kalbant – apie kombinatoriką.

„Netgi pagal tikimybių teoriją mes jau privalėjome laimėti“, – sakė P. Glosas.

„Yra tikimybių teorija ir pagal ją kažkada tai turėjo nutikti, – antrino Jevgenijus Rybakovas. – Be to, kai kuriems mūsų žaidėjams praėjusį savaitgalį buvo sunkus pasiruošimas šioms rungtynėms...“

#2 Elektrėnų comebackas

Gediminas Mažeika per teisėjo profesionalo karjerą teisėjavo daugybėje įspūdingų rungtynių, bet Elektrėnų ESFA Versmės ir VJFK Trakų susitikimas jam taip pat turėtų įsiminti.

Trakai pradėjo neįtikėtinai ir sau nebūdingai gerai. Po Manto Leonavičiaus (5 min.), Kevino Lukaševič (38 min.) ir Nedo Zagursko (43 min.) įvarčių jie pirmavo 3:0 ir brandino didžiausią turo sensaciją.

Bet įdomybės prasidėjo po pertraukos. Iš pradžių G. Mažeika parodė antrą geltoną ir tuo pačių raudoną kortelę Eimantui Nasutavičiui.

O tada jau ESFA komanda pasiraitojo rankoves. Norbertas Kokašvili su Edvinu Mučiniu vos per porą minučių sumažino atsilikimą iki 2:3 ir šeimininkai pajuto kraujo kvapą. Reikalus sutvarkė E. Mučinis, pelnęs dar du įvarčius (74 ir 86 min.) bei garantuodamas elektrėniškiams trečią pergalę iš eilės – 4:3.

„Sunku pasakyti, kodėl pirmame kėlinyje buvo taip prastai. Taip, praleidome 3 švarčius, bet tai buvo viskas iš varžovų. Patys galėjome mušti 5, bet traukė ir vartininkas, ir gynėjai nuo linijos“, – tvirtino ESFA Versmės treneris Romas Ščiuka.

Per pertrauka Versmė pakeitė taktiką, antrą kėlinį praėjo tik su trimis gynėjais, o čia dar ir raudona kortelė varžovams blykstelėjo.

„Tai leido dominuoti, turėti iniciatyvą, kurti progas ir jas realizuoti. Labai džiugu už komandos parodytą charakterį“, – sakė R. Ščiuka.

Visai nedžiugu buvo VJFK Trakų treneriui Vidmantui Zagurskui: „Jei pirmame kėlinyje Elektrėnuose mums sekėsi, o varžovams ne, tai antro pradžioje nutikęs akibrokštas su raudona kortelė tikriausiai visiškai užrūstino fortūną ir ji mums negailestingai atsuko nugarą.“

Ponia fortūna visiškai negloboja Trakų komandos – ankstesniame ture jie po praleisto įvarčio paskutinę minutę 2:3 pralaimėjo Širvintose.

„Tai du juodžiausi savaitgaliai mūsų komandai III lygos varžybose“, – neabejojo V. Zagurskas.

#3 Navigatorių duobė

Šeštame ture Navigatoriai patyrė skaudų pralaimėjimą 2:3 nuo Atakos po praleisto įvarčio paskutinę minutę.

Būna, pasitaiko, nėra laiko liūdėti ir krimstis – tada ramiai nesėkmę priėmė Navigai.

O septintame ture jie gavo dar skausmingesnį sprigtą – Senvagės aikštėje 1:2 pripažino FC Vovos pranašumą.

Mačo pradžioje Navigai užgriuvo Vovą savo atakomis ir vis tikrino varžovų vartininką, bet kaip kartais nutinka – įvarčiai krito būtent į priešingus vartus.

Ronaldas Obamas 9 min. atidarė įvarčių sąskaitą, o sužaidus pusę valandos, Stanley Uzoigwe padidino Vovos persvarą iki grėsmingos dviejų įvarčių ribos – 0:2.

Navigatorių kapitono Kęstučio Maželio teigimu, jo komanda per pirmąsias 5 minutes galėjo ir gal net privalėjo pasižymėti vieną-du kartus. To nepadarė ir netrukus buvo išprausti po šaltu dušu.

„Spėju, kad tai davė neigiamą efektą. Žaidėjai atsipalaidavo, nusprendė, kad apžais varžovus lengvai. O kai gerų progų neišnaudoji ir pats gauni du įvartukus – komanda pameta ritmą, atsiranda pyktis, žaidimas išsibalansuoja“, – svarstė K. Maželis.

Po antrojo įvarčio FC Vova liko mažumoje – 34 min. antrą geltoną kortelę užsidirbo Musah Anis Yara. Bet gynėsi pasiaukojamai. Ir vartininkas traukė „nesveikai“.

75 min. FC Vovos gynybą pavyko pralaužti Dariušui Jankovskiui (1:2). Paskutinėmis minutėmis Navigatoriai visas pajėgas metė puolimui ir bent jau taško žvejojimui. Įmušti nepavyko, ir tada jau Vova turėjo kelis perspektyvius pabėgimus į priekį, tačiau Navigatorių vartininkas neleido uždaryti rungtynių anksčiau laiko bei savo komandai patirti skaudesnio pralaimėjimo.

Po trijų efektingų pergalių sezono starte Navigai patyrė dvi nesėkmes paeiliui minimaliu skirtumu.

„Galėjome per šiuos du turus surinkti 1-2, ar 1-4 taškus, bet vietoje jų yra 0. Ar tai krizės pradžia, ar tik atsitiktinumas – netrukus pamatysime“, – samprotavo K. Maželis.

Prie viso to Navigatoriai pralaimėjo ir LFF taurės aštuntfinalio rungtynes TransINVEST komandai. Širvintose vietos komandą į priekį 22 min. išvedė Dovydas Virkšas. Navigatoriai garbingai kovojo iki rungtynių pabaigos ir LFF I lygos lyderiai tik susitikimo pabaigoje po Lino Pilibaičio (78 min.) ir Yoichi Kawachi (80 min.) įvarčių padidino savo pranašumą iki 3:0.

Tad visumoje Navigatoriai per dešimt dienų patyrė tris pralaimėjimus, nors kiekvieno jų istorija yra skirtinga. Pirmadienį Navigai keliauja į Nemenčinę išlieti pykčio ant Teros komandos. Nepavykus to padaryti – mes jau galėsime skelbti apie krizę šioje komandoje.

#4 Neįmuši – nelaimėsi

Žaidimas pasimiršta, o rezultatas lieka. AFK po nenusisekusios sezono pradžios tęsia kopimą į kalną ir toliau renka sunkias darbines pergales.

Tokia ji buvo susitikime su Širvintų VGTU-Vilkais, kai išplėšti tris taškus pavyko po vienintelio Ibrahimo Hasgenc įvarčio 48 min. Likus žaisti 17 minučių svečiai liko mažumoje ir tai sumažino jų šansus išsigelbėti šiame mače – 1:0.

AFK vadovo Dariaus Naviko subjektyviu vertinimu, pirmas kėlinys pasižymėjo VGTU-Vilkų žaidybiniu pranašumu ir kurtomis progomis. Bet po pertraukos žaidimas jau priklausė AFK'ams.

„Antras kėlinys buvo mūsų – susikūrėme progų ir įmušėme įvartį dar iki raudonos kortelės. Pagal antrą kėlinį, tai tikrai pelnyta mūsų pergalė“, – teigė Darius.

Tuo metu VGTU-Vilkų vadovas Haroldas Kerušauskas pateikė savo rungtynių vertinimą: „Pagal žaidimą ir susikurtas progas tai visiškai neteisingas rezultatas. Pirmoji rungtynių atkarpa mums buvo geriausia per 6 turus. Vien pirmame kėlinyje buvo 2 virpstai, 2 blokuoti kamuoliai. Vieno mūsų įvarčio neįskaitė dėl nuošalės. Tame epizode niekaip negalėjo būti nuošalės, mūsų manymu – akivaizdi linijos arbitro klaida. Po pertraukos greitai prasileidome įvartį ir tai išmušė iš vėžių, nebuvome aštrūs.“

Nors antro kėlinio paskutinį trečdalį širvintiškiai sužaidė mažumoje, galimybių iškovoti lygiąsias turėjo. Rezultatu 1:0 pasibaigiančiuose mačuose futbolas dažnai nebūna gražus, bet šį kartą Pilaitėje veiksmo aikštėje nestigo.

VGTU-Vilkų treneris Deividas Maciulevičius taip pat kalbėjo, kad viską sužlugdė prasta komandos progų realizacija: „Emocingos ir kovingos rungtynės su daug progų pasižymėti. Mes sužaidėme tikrai geras rungtynes. Pagal žaidimą ir aštresnes atakas buvome pranašesni, tačiau turime didelių problemų su realizacija. Jeigu mums įmušti neužtenka 5-6 progų, tai varžovai tą padarė turėdami 2 progas. Žaidimo kokybė buvo, bet tai neleido išspausti norimo rezultato. 0:1 ir reikia pasveikinti varžovus su pergale.“

AFK'ams tai buvo tik antroji pergalė. Apžvalgininkas vis laukia šios komandos proveržio ir įvarčių fejerverko, nes dar nė viename mače jie neįmušė daugiau nei 2 kartus. Sako, reikalai gerėja, tačiau savaitės pradžioje pasiekta sunki pergalė 2:1 prieš Futboliuką Vilniaus taurės varžybose neatrodo daug žadančiai.

„Pergalės kol kas darbinės. Trūksta mums geresnio susirinkimo ir daugiau keitimų, tačiau savo žaidimo kokybe jau kelias rungtynes nesame nusivylę. Viskas gerai, judame į priekį“, – optimistiškai kalbėjo D. Navikas.

Sekmadienį AFK susitinka su Atakos komanda ir šios rungtynės parodys, kiek toli gerindamas savo žaidimą pažengė Alternatyvus klubas.

#5 Atakos lyderiavimas

Prieš sezoną atrodė, kad III lygoje debiutuojanti Atakos komanda bus tarp turnyro viršutinės lentelės dalies komandų. Sezono pradžioje ėmė „pieštis“ vizija, kad naujokai gali tapti prizininkais. Dabar jau atrodo, kad ir dėl titulo ši komanda pajėgi pakovoti.

Praėjusią savaitę Ataka 4:1 pranoko Geležinį Vilką ir 2:1 palaužė Širvintų VGTU-Vilkus. Pastarajame mače dubliu prie pergalės prisidėjo Tomas Bielickas.

Pasinaudojusi Granito pralaimėjimu, Ataka bent laikinai tapo III lygos lydere.

„Mes prieš sezoną paskaitėme, kad mums prognozuojama 6 vieta. Tai toks jėgų įsivaizdavimas, nuo kurio mes galime atsispirti, nes patys kažkokių konkrečių tikslų nekėlėme. Todėl siekdami geresnių rezultatų mėginsime kažką nustebinti“, – sakė Atakos vadovas Aivaras Meškinis.

Kad nustebinti pavyksta – faktas. Per 7 rungtynes surinkti 16 taškų suteikia jiems privilegiją būti tarp lyderių. Ataka dar nežaidė su dviem stipriausiomis praėjusio sezono komandomis Granitu bei AFK, bet ši „tiesos akimirka“ įvyks labai greitai.

Atakos futbolininkai prieš AFK kovos jau šį sekmadienį Pilaitėje. Abiems komandoms tai labai svarbus mačas, bet Atakai jis sutaps ir su futbolo mokyklos gimtadieniu – puikus stimulas gerai pasirodyti prieš savo bendruomenę.

Aštuntas turas (birželio 4-5 d.)