III lygos 6 turas: karalius mirė – tegyvuos naujas karalius Visos

Dvi klasikinės III lygos jėgos – FK Granitas ir FK Medžiai – po truputį skandina savo sezoną ir taikosi su pozicijomis lentelės viduryje.

Į priekį šauna Elektrėnų Versmė, AFK ir Širvintos/VGTU-Vilkai, o Vilniaus Žalgirio jaunimas toliau kolekcionuoja pralaimėjimus.

Šių reikalų aptarimas – III lygos šeštojo turo apžvalgoje.

FK Tera – FK Granitas 3:3 (0:0)
Nemenčinės stadionas. Teisėjas – G. Monkus.
51' Viačeslav Trušakov 1:0
55' Vadim Ivaško 1:1
75' Vadim Ivaško 1:2
77' Artem Nastaius 2:2
80' Žygimantas Kirsis 2:3
87' Stanley Uzoigwe (iš 11 m) 3:3

Granitas traukiasi iš kovos dėl aukščiausių vietų III lygoje. Ir tai – ne teksto autoriaus pasvaičiojimai, o oficiali komandos trenerio Pavelo Svirskio pozicija.

Visgi tokį pareiškimą diktuoja ir turnyrinė padėtis. Čempionai turi mažiau taškų (5), nei žaidė turų (6), o iki rungtynėmis mažiau sužaidusių lyderių – jau dviženklė praraja.

„Pralaimėjimas Elektrėnams daug ką pasakė, o po praėjusių sunkių rungtynių su Viltimi B pasidarėme aiškias išvadas. Tai varžovas, kurį mes privalome įveikti daug paprasčiau, – neabejojo P. Svirskis. – Sunkiai šį sezoną einasi. Turime daug traumų, visokių problemų, nėra sėkmės žaidime. Dabar jau susitaikėme su tuo ir ramiai žiūrime į priekį, užleisdami kelią kitiems, ir žaisime savo malonumui. Didelių tikslų nebeliko, o jei pavyks, galbūt rudenį dar užsikabinsime už trečiosios vietos ir medalių.“

Galbūt Granito treneris būtų kalbėjęs kitaip, jei praėjusį šeštadienį Nemenčinėje jiems būtų pavykę ištraukti dar vieną sudėtingą pergalę. Nuo jos skyrė trys minutės.

Būtent panašiu metu aikštėje pasirodęs Teros vadovas Sergejus Vasiljevas atliko perdavimą į baudos aikštelę ir netrukus teisėjas užfiksavo Granito gynėjo žaidimą ranka. 11 m baudinys, kurį realizavo Stanley Uzoigwe, išplėšęs lygiąsias 3:3.

„Mūsų treneris Aleksejus atsisuko į mane ir sako: eik į aikštę. Ką aš ten darysiu per tas likusias penkias minutes? – paklausiau. Eik ir viskas, sako. Priimsi kamuolį, paduosi pasą kam nors, pakelsi, – prisiminė S. Vasiljevas. – Taip ir padariau. Kėliau kamuolį į baudos aikštelę, o ten jis pataikė į gynėjo ranką, uždirbom baudinį. Po to jau treneris sako: va, šito ir norėjau iš tavęs.“

Superkeitimas, arba trenerio nuojauta neapgavo.

S. Vasiljevas ta proga prisiminė ir dar senesnę istoriją: „Atsimenu, kai prieš 30 metų žaidžiau tuometėje Viktorijos komandoje, tapusioje apskrities čempione. Jos treneris savo užrašų knygelėje apie mane buvo pasižymėjęs: „gerai išeina po keitimų, gali pakeisti arba pagyvinti žaidimo eigą“. Jau tada supratau, kad visą laiką sėdėsiu ant suolo ir išeisiu žaisti tik pabaigoje. Man buvo 18 metų. Atidaviau aprangą ir išėjau iš komandos. Po to dar būdavo atvejų, kai kur nors žaisdamas išeidavau po keitimo ir kokį nors svarbų pasą padarydavau.“

Kalbant apie šias rungtynes, Tera tryško dideliu noru pirmą kartą nugalėti Granitą. Ir buvo arti to. Pats Teros veteranas sako, kad pagal žaidimą ir progas nusipelnė laimėti, tačiau kuomet lygini rezultatą paskutinėmis minutėmis – galutinė baigtis neprasta.

Šiemet mes įpratome matyti visai kitokią Terą. Labiau kovingą ir užsidegusią. Lentelėje kol kas tik 9-a, bet kovą duoda visiems: įveikti žalgiriečiai; Versmei ir AFK pralaimėta minimalia persvara, o su Granitu pasiektos lygiosios.

„Tie turimi 4 taškiukai man atrodo labai prastai. Bet pats žaidimas visai neblogai žiūrisi. Komanda dar neįsibėgėjo, nors pirmas ratas eina link pabaigos. Elektrėnams pralaimėjome tik paskutinę minutę ir nebuvo tokio jų dominavimo, kaip jie bandė aiškinti. AFK irgi kažkur pasisekė. Šitos dvi komandos atrodo labai galingai. Elektrėnai surinko patyrusius vilniečius ir kauniečius, AFK fiziškai stipri komanda, spaudžia, su jais nelabai pasistumdysi, – pirmą sezono mėnesį apžvelgė S. Vasiljevas. – Mes bandome žaisti futbolą, kurti progas, bet trūksta meistriškumo. Skaitau, kad jei iš 6 progų įmuši 1 – nėra taip blogai. Jaunimas turi suprasti, kad kuriame komandą ateičiai, kuri žaistų gražų futbolą ir rezultatai ateis. Jiems norisi greito progreso, bet tokie dalykai visada stringa. Viskas su laiku.“

O ką Granitas? Toliau mėgausis futbolu. Šiandien, t.y. penktadienio vakarą, jie turėjo sužaisti pirmąsias rungtynes savo Naujosios Vilnios stadione ir priimti Top Kickers komandą, bet nusikėlė mačą į liepos 10-ąją. Tuo tarpu namie sužais SFL taurę anteinantį trečiadienį su Baltosios Vokės komanda.

„Skamba keistokai, kad namų atidarymo rungtynės tik dabar, bet tokios realijos. Tikimės, kad gerai sukovosime ir padarysime šventę savo sirgaliams, – sakė P. Svirskis.

ESFA Versmė – Žalgiris U-19 4:0 (1:0)
Elektrėnų SM stadionas. Teisėjas – D. Alšauskas.
2' Ignas Raštutis 1:0
46' Klaidas Dargis 2:0
63' Arturas Juchno 3:0
77' Ignas Raštutis 4:0

Elektrėnų ESFA-Versmė tęsia geriausią savo sezono startą ir pasiekė jau 5 pergalių seriją.

„Šis startas stebina ir mus pačius, bet esame motyvuoti ir bent kol kas tai pavyksta įrodinėti aikštėje“, – pasidžiaugė Versmės vadovas ir treneris Romas Ščiuka.

Versmės žaidimas ir rezultatai daug priklausomi nuo žaidėjų, kurie taip pat sukasi minifutbolo varžybose. Keletas jų atstovavo mažojo futbolo rinktinei Europos čempionate, o praėjusį savaitgalį dar susidubliavo minifutbolo taurės varžybos Varėnoje. Bet vyrukai rado savyje pakankamai jėgų sujudėti dviem frontais.

„18 mūsų žaidėjų dalyvavo ture Varėnoje, o mūsiškių pagrindu suformuotos komandos susitiko finale, todėl šeštadienį turėjo po 7 rungtynes, – atskleidė R. Ščiuka. – Ta proga noriu pasveikinti tiek turo nugalėtojus El Dorado, tiek finalininkus Smūgį: jūs įrodėte, kad esate geriausi. Grįžtant prie šių rungtynių – keista, kad išėjo lengva pergalė. Kovos buvo, bet tikrai ne tokia, kokios mes patys tikėjomės. Rezultatas galėjo būti netgi didesnis. O žalgiriečiai turėjo vieną pusprogę smūgiuodami iš toli. Jiems sunku žaisti ant natūrlios žolės, dar ir neidealios, bet tai nekeičia esmės.“

Esmė ta, kad Žalgiris U-19 patyrė tris pralaimėjimus iš eilės ir per šią seriją praleido 12 įvarčių.

Jaunimo komandos sudėtis nestabili ir permaininga, o III lygos senbuviai tuo greitai pasinaudoja.

„Atsakymas į klausimą apie mūsų pralaimėjimų priežastis labai paprastas: kai sužaisime bent 2 rungtynes ta pačia sudėtimi, tuomet ir turėsime atsakymus apie savo komandos pajėgumą, – sakė Žalgirio akademijos techninis direktorius Justinas Baužys. – Pastarąsias dvejas rungtynes žaidėme arba su vienu keitimu, arba visai be jų. Integruojame jaunimą, kuriam šioje lygoje dar ankstoka žaisti. Kaip jau ne kartą sakiau, kol vyksta elitinės lygos čempionatai, bus turų, kai varžovams III lygoje labai pasiseks.“

Anot žalgiriečių vadovo, jų sudėtis stipriai eksperimentinė. Vidurio gynėjų pozicijose žaidžia vartininkai, o į aikštę eina žaisti ir akademijos treneriai.

Nuo antro rato, nuo rugpjūčio, pamatysime visai kitokią Žalgirio U-19 komandą. Bet iki to laiko dar bus pamesta taškų ir jau dabar akivaizdu, kad nepasitvirtino nuogąstavimai, jog į šią lygą atėję jauni energingi žalgiriečiai išspardys visiems užpakalius.

„Mes gi sakėme, kad einame čia ne kažko įrodinėti ir pirmos vietos užimti. Mums svarbiausia žaidimo krūvis ir praktika visiems paskirstant minutes. Eksperimentai tęsiasi kas savaitgalį. Tik rudens rate sudėtis bus stabilesnė, prisijungs daugiau žaidėjų, kurie pabaigs U-18 čempionatą. Bet tai nereiškia, jog tada bus viską laiminti sudėtis, – tvirtino J. Baužys. – O dėl tų prognozių ir nuogąstavimų... Pastebiu, kad mėgėjai pribijo tų jaunesnių, nes jie labiau bėgantys, labiau motyvuoti, turi daugiau ištvermės. Jei bus labai prastai, pats nueisiu į sporto prekių parduotuvę, kuriai nors komandai nupirksiu medalius, juos įteiksiu ir nufotografuosiu.“

Širvintos/VGTU-Vilkai – FK Medžiai 3:1 (1:1)
Širvintų stadionas. Teisėjas – A. Lotužys.
15' Erik Mitsui 0:1
31' Žydrūnas Germanas 1:1
55' Mantas Leonavičius 2:1
57' Vydmantas Kuzmickas 3:1

Į šias labai svarbias rungtynes abi komandos atėjo su nuovargio, traumų ir žaidėjų praradimų faktoriais.

Širvintoms paskutinis laikotarpis labai įtemptas. Per septynių dienų savaitę jie vien III lygoje sužaidė 3 rungtynes, o tarp jų daugumai komandos narių dar įsipaišė studentų lygos rungtynės.

Energijos stoka labai jautėsi ankstesniame mače su AFK. Vilkai pirmavo, bet žaidė primityviai, be energijos. Antrame kėlinyje suteikė varžovams dovanų, leido persverti rezultatą ir patyrė pralaimėjimą 1:2.

Mače prieš Medžius dėliojosi priešingas scenarijus. Čia VGTU-Vilkai pirmieji praleido įvartį, ir tada turėdami nebūdingai sau mažai keitimų (3), privalėjo pasitelkti charakterio savybes.

VGTU-Vilkų vadovas Haroldas Kerušauskas prisipažino manęs, kad po 15 min. praleisto įvarčio komanda subyrės. Nuojauta apgavo, o jo manymu, patys Medžiai gana greitai pavargo.

„Nepavargo. Kai gauni lengvus įvarčius, greitai dingsta motyvacija, – replikavo Medžių treneris Paulius Glosas. – Čia viena. Antras dalykas, kad du žaidėjai prieš tai žaidė minifutbolo ture Varėnoje. 160 minučių ten, 90 minučių Širvintose – yra kas veikti. Turime savų bėdų tam tikrose pozicijose, kenčiame dėl prastos realizacijos ir viską sudėjus išeina toks rezultatas.“

Medžių gynyba pozicinių kritinių klaidų pridarė antro kėlinio pradžioje, jas Mantas Leonavičius ir Vydmantas Kuzmickas iš karto pavertė įvarčiais.

Svečiai anksti rankų nenuleido, kaip buvo su Navigatoriais ir dar kovojo. Bet pirmaudami 3:1 širvintiškiai jautė, kad šių rungtynių nepaleis. Neramina juos tik pasikartojančios klaidos.

VGTU-Vilkų treneris Deividas Maciulevičius svarstė, kad vertinant trijų per savaitę sužaistų rungtynių eigas ir scenarijus, jie galėjo surinkti netgi mažiau, nei 6 taškus.

„Su AFK gal nusipelnėme taško, bet patys tada užmigome ir baigėme rungtynes, kai varžovai žaidė žymiai geriau. Rungtynių su Medžiais pradžioje vis dar miegojome. Tik gera pirmo kėlinio pabaiga ir antro pradžia leido pasiekti rezultatą. Džiugu, kad šį kartą žaidėjai po praleisto įvarčio įdėjo daugiau fizinių ir psichologinių jėgų pergalei pasiekti“, – vertino D. Maciulevičius.

Nelabai yra kuo šiemet pasidžiaugti P. Gloso komandai. Po dviejų pergalių sezono starte sekė trys pralaimėjimai, du pastarieji – prieš pretendentus į titulą.

„Faktas, kad praleidžiame per daug. 5 rungtynės – 15 įvarčių. Nuo čia pirmiausiai reikia pradėti rūpintis gerinti dalykus, o ne kažkur kitur. Šiemet tai sisteminė problema“, – pažymėjo Medžių vadovas.

Top Kickers – AFK 2:2 (2:0)
Pilaitės stadionas. Teisėjas – K. Guobys.
9' Simonas Stankevičius 1:0
34' Tadas Slavinskas 2:0
61' Egidijus Aleksandras Osetrovas 2:1
74' Tomas Mikalauskas 2:2

Rungtynės vyko šiltnamio sąlygomis. Tiesiogine prasme. Pilaitės aikštėje vis dar nebuvo nuimtas kupolas, todėl buvo galima įsivaizduoti, kokioje tvankoje teko kovoti komandoms. Top Kickers atstovai tai pavadino net ne šiltnamiu, o pirtimi.

AFK panašiomis aplinkybėmis rungtyniavo antrą kartą, nes prieš tai dar žaidė LFF taurės mačą su Klaipėdos FM.

„Malonumo tikrai nėra, ypač kai susirenki turėdamas mažiau keitimu. Iš varžovų pusės buvo pasisakymų, kad geriau toks šiltnamis, bei atvira saulė vidury dienos, – pasakojo AFK vadovas Darius Navikas. – Bet kokiu atveju, sąlygos buvo vienodos. Ar ant saulės, ar šiltnamyje gausiau susirinkusi komanda visada turės nedidelį pranašumą.“

Toks pranašumas priklausė Top Kickers, kad ir kaip prastai, jų teigimu, susirinko. 14 žaidėjų su keliais pagrindinės sudėties narių praradimais. Bet trys keitimai vis tiek atrodė solidžiau už vieną AFK atsarginį (dar vienas prisijungė po pertraukos).

Maniežo kaitrai geriau pasirengę buvo Top Kickers. Jie palaikė aukštą spartą ir viena susikurta proga baigėsi ankstyvu Simono Stankevičiaus įvarčiu. Deja, po keliolikos minučių Simonas patyrė raumens traumą ir turėjo keistis. Nepaisant to, į pertrauką šeimininkai išėjo pirmaudami 2:0.

AFK nesutiko su gresiančiu pirmuoju pralaimėjimu ir po pertraukos pradėjo rimčiau spausti. Jie pasinaudojo vienu iš savo privalumų – standartinėmis padėtimis. Po jos švelnino atsilikimą, labai panašiai buvo pelnytas ir išlyginamasis įvartis. Tame epizode patikimo žaidimo pritrūko vartininkui.

Po rungtynių Top Kickers skaičiavo nerealizuotas progas. Vis dėlto jų treneris Sercanas Saylikas mano, kad lygiosios 2:2 yra dėsningos ir teisingos. Nes žaista su pretendentais į titulą, trūko esminių žaidėjų, ištiko nelaukta trauma, o ir varžovai turėjo savo progų.

Iki tol lygiai su Elektrėnais ėjęs AFK prarado pirmuosius taškus. Visada norisi laimėti, bet pragmatiškai vertinant, vienas taškas yra daugiau už nulį.

„Jeigu atsižvelgsime į visą kontekstą – keitimų stoką, šiltnamio sąlygas aikštėje, atsilikimą 0:2 – galutiniu rezultatu galime būti patenkinti. Pirmą kartą turėjome bėdų šį sezoną dėl susirinkimo, bet tikiuosi, kad nuo kito turo tas problemas išsispręsime ir vėl važiuosime, kaip sezono pradžioje“, – konstatavo D. Navikas.

Žmonės kalba, kad Kickersams kurį laiką nepadės S. Stankevičius, nes jo trauma pasirodė rimtesnė.

Viltis B – FK Navigatoriai 4:2 (2:0)
LFF stadionas. Teisėjas – J. Paškovskis.
10' Ronaldas Dikinis 1:0
29' Estanislao Moles 2:0
47' Dariuš Zachaževskij 2:1
62' Timas Bosackas 3:1
67' Dariuš Zachaževskij 3:2
90' Estanislao Moles 4:2

Faktai nemeluoja: praėjusį pirmadienį išvydome istorinę Vilties dublerių pergalę. III lygoje debiutuojanti komanda į savo kraitį įsirašė pirmąjį laimėjimą. Tiesa sakant, jį užuodė ir apžvalgininkas, regėdamas Navigatorių bėdas, jis pranašavo dublerių pergalę 3:2.

Tos pergalės Viltis B nusipelnė ir iki jos kryptingai ėjo. Treneris Furkanas Yerlikaya, nepaisant nesėkmingų pirmųjų turų, buvo tikras, kad pergalės ir taškai ateis. Reikėjo laiko. Ir atėjo.

„Esame laimingi. Iš tiesų, tos pergalės laukėme jau anksčiau – prieš Top Kickers ar prieš Granitą. Bet tada nepavyko. O šią nulėmė tai, kad pradėjome žaisti drąsiau. Nustojome kalbėti apie varžovų stiprumą ir sukoncentravome dėmesį į save“, – neabejojo Furkanas.

Drąsa atsipirko dviem įvarčiais per pirmą rungtynių pusvalandį. Ir po to Vilties dubleriai atgal nesidairė. Navigatoriai turėjo pakankamai kokybės pamėginti sugrįžti į rungtynes, bet jų lūkesčius išplėšti lygiąsias paskutinę minutę sužlugdė Estanislao (4:2).

„Mano, kaip trenerio, klaida buvo ta, kad per pirmas 2-3 rungtynes norėjau žaisti gynybinį futbolą. Norėjau atiduoti kamuolį varžovams ir ieškoti galimybių greitoms kontratakoms, – atsakomybę prisiėmė Furkanas. – Bet po lygiųjų su Top Kickers pakeitėme tai. Dabar patys daugiau žaidžiame su kamuoliu, nes turime žaidėjų, kurie geba tai daryti. Tačiau šita pergalė dar nieko nereiškia. Tas mokymosi procesas truks visą debiuto sezoną. Bet taškų mes norėsime visose rungtynėse.“

Ne svajonių sezono startas Navigatoriams. Ta keistai lengva pergalė 7:2 prieš Navigatorius stipriai disonuoja su pastarųjų savaičių pralaimėjimais ir krūva praleidžiamų įvarčių.

Navigai, kaip jau tampa įprasta, susirinko vos su 1 keitimu. Bet ar tai yra pagrindinė problema, kalta dėl per 6 turus praleistų 20 įvarčių?

„Čia yra sudėtingas, bet tuo pačiu ir labai geras klausimas, – susimąstė Navigatorių vadovas Danielis Gunevič. – Jei žinočiau atsakymą, tų įvarčių turbūt nebūtų. Mes stengiamės, bet tikriausiai esame mėgėjiško futbolo kvintesencija. Daug įvarčių, kartais kvailos klaidos ir Fortūnos trūkumas.“

Jei reikėtų platesnio paaiškinimo, kvintesencija antikinėje filosofijoje laikoma penktuoju elementu greta ugnies, oro, vandens bei žemės ir yra visiška, esminė jų priešingybe.

Tiksliai pasakyta.

Turnyro lentelė po 6 turų:

Septintas turas (gegužės 26-28 d.)

Penktadienį Naujojoje Vilnioje turėjusios vykti rungtynės tarp Granito ir Top Kickers komandų nukeltos į liepos 10-ąją. Artimiausiomis dienomis bus sužaisti kiti 7 turo susitikimai. Patrinkime krištolinį rutulį mėgindami nuspėti, kas juose mūsų laukia.

Viltis B – FK Medžiai

Sekmadienis, 14:45, LFF stadionas.

Debiutantai III lygoje palaipsniui progresuoja, kaskart žaidžia solidžiau ir drąsiau. Drąsos jiems prideda lygi kova su Granitu ir pirmoji pergalė praėjusią savaitę prieš Navigatorius. Komandos treneris Furkanas sako netgi pasigailėjęs, kad nuo sezono pradžios komanda nežaidė drąsaus futbolo ir kažkurį laiką sėdėjo užsidariusi savo aikštės pusėje. Mače su Medžiais reikia laukti atviro Vilties dublerių futbolo. Juos skatins ir pastarųjų rungtynių sėkmė, ir Medžių gynybos bėdos (5 rungtynės – 15 praleistų įvarčių).

Medžiai turi problemų. Tą beveik po kiekvieno turo girdime iš jų vadovo ir trenerio Pauliaus Gloso. Trijų pralaimėjimų serija stipriai sugadino nuotaikas, bet sekmadienį būtina šią seriją nutraukti. Ne tik nutraukti, bet pagaliau ir nugalėti.

Vienintelį kartą komandos susitiko 2018 m. vasarą SFL taurės turnyre. Buvo fiksuotos lygiosios 1:1, o po 11 m baudinių serijos 5:4 triumfavo Medžiai. Daug Medžių žaidžia ir šiandien, o iš tos Vilties B sudėties likę gal tik Estanislao ir Vaidotas Jarašius.

Prognozė. Viltis B dums į priekį ir mėgins atakuoti. Bet už per didelį avantiūrizmą futbolo dievai kartais baudžia. Medžiai – prityrę vilkai, galintys pakentėti ir savo stilių pritaikyti prie esamų galimybių ar situacijos. O tada pora žudančių kontratakų, ir, kaip sako klasikai, įvarčiai keičia rungtynes. 1:3.

Žalgiris U-19 – AFK

Sekmadienis, 18:15, Senvagės stadionas.

Kol žalgiriečių dėmesys sutelktas į jaunimo ir jaunių elitinių lygų čempionatus, jų varžovai III lygoje turėtų trinti rankomis ir imti pergales, kurios rudenį, Žalgirio dubleriams stabilizavus sudėtį, būtų sunkiau įmanomos.

Žalgirio akademijos techninis direktorius Justinas Baužys atskleidė, kad ir ateinantį sekmadienį jų komandos sudėtis bus suklijuota iš gabaliukų. Tikriausiai vėl neturės keitimų, bus prašoma aikštėje pasirodyti ir akademijos trenerių. O treneriai ne tokie spėrūs, kaip auklėtiniai ir aikštėje ne visuomet duoda tokių nuoširdžių minučių.

AFK išsitraukė lygiąsias su Top Kickers ir viliasi, kad prastas komandos susirinkimas tebuvo išimtis, o ne gresiančios tendencijos ženklas. Susirinkti visiems reikia – komanda kovoja dėl pirmosios vietos, o išretėjusią Žalgirio U-19 komandą galima įveikti tik tinkamai nusiteikus. Šie trys taškai, kaip minėjau, rudenį vaidintų labai didelę reikšmę.

Prognozė. Klaida būtų AFK eiti į aikštę mintyse iš karto sau įsirašius tris taškus. Tinkamu nusiteikimu turi pasirūpinti vadovas su treneriu. Jei šis klausimas bus išspręstas, AFK turėtų iškovoti pergalę. 1:3.

FK Navigatoriai – FK Tera

Pirmadienis, 20:15, Senvagės stadionas.

Mėgėjiško futbolo kvintesencija save praminę Navigatoriai uoliai laikosi tokio apibūdinimo. Per jų rungtynes šį sezoną į abejus vartus vidutiniškai įkrenta 5,5 įvarčio. Rodikliai būtų daug kuklesni, jei susirinktų visi kviečiami žaidėjai. O kol to nėra, aikštėje tenka pasileisti plaukus ir tikėtis, kad varžovams bus juoda diena.

Panašiu stiliumi seniau garsėjusi Tera šiemet tapo santūresne ir demonstruoja labiau drausmingą žaidimą, kuris pagaliau duoda rezultatą. Žaidimas komandos šeimininką pagaliau tenkina, bet atkarpa su lygos lyderiais kol kas neleido prikaupti daugiau taškų. Bet dar ne vėlu.

Praėjusį sezoną abi komandos tarpusavio mačuose gynybą nustūmė į antrą planą. Vasarą Nemenčinėje Teros komanda laimėjo 3:1. Sezono pabaigoje Senvagėje Navigai pasiekė revanšą stulbinamu rezultatu 7:3.

Prognozė. Tera į Navigatorių vartus įmuša visada ir ne po vieną kartą. Tik apsiginti pavyksta ne taip gerai. Tačiau šiemetinės Navigatorių gynybos neegzistavimas leidžia spėti, kad Tera laimės puolimo ir įvarčių lenktynes. 3:5.

ESFA-Versmė – Širvintos/VGTU-Vilkai

Antradienis, 19:45, Elektrėnų SM stadionas.

Šešiataškis Elektrėnuose. Jei laimės Versmė – jie nuo Širvintų atitrūks 8 taškais. Jei nugalės pastarieji – beliks 2 taškų persvara.

Centrinė turo ir turbūt viso mėnesio dvikova, prieš kurią ESFA-Versmė gali puikuotis penkių pergalių serija ir geriausiu sezono startu. VGTU-Vilkų žaidimas kol kas atrodo solidesnis, nei surinkti 10 taškų. Brangiai jiems kainavo pusę pramiegotų rungtynių su AFK bei patirtas pralaimėjimas 1:2.

Lygiosios Elektrėnuose Širvintų komandai nebūtų tinkama opcija, o šis niuansas į padėties šeimininkų poziciją stato Versmės futbolininkus. Jie galės neskubėti, nerizikuoti ir laukti, kada savitvardą praradę oponentai atsivers ir ims atakuoti.

Praėjusį sezoną tarpusavio mačuose karaliavo VGTU-Vilkai. Širvintose jie nugalėjo 4:1, o Elektrėnuose varžovus sutrypė 5:0 ir priartino jų nelauktą sezono pabaigą.

Prognozė. Turėtų vyrauti atsargus, be didesnių rizikų futbolas. Grėsmingų atakų nebus daug, o galutinis rezultatas Elektrėnus tenkins, bet Širvintoms taškas daug džiaugsmo neatneš. 1:1.