III lyga: skirtingas lyderių tempas ir užgesę Elektrėnai Visos

VRFS III lygoje netrukus prasidės lemiamas ir paskutinis keturių savaitgalių sezono mėnuo.

Medalių grupėje nieko naujo – tęsiasi atkaklios lenktynės tarp AFK bei Granito komandų. Skirtumas tas, kad AFK varžovus vis palaužia paskutinėmis minutėmis, o Granitas pergales skina pernelyg nepersistengdamas.

BFA dublerių komandai po truputį ryškėja bronziniai debiuto sezono kontūrai, nes Elektrėnų Versmė po tragiško praėjusio savaitgalio juos jau vargiai pasivys.

B divizione gyvybės ženklus parodė apmiręs Margiris, pirminį tikslą – nelikti paskutinėje vietoje – pildo Aktas.

FK Granitas – FC Vova 5:2
BFA maniežas. Teisėjas – J. Paškovskis.

Šį sezoną meistriškumo skirtumas tarp Granito ir FC Vovos buvo labai akivaizdus – pirmame rate granitiečiai nukovė varžovus 6:1, dabar – 5:2.

Granitas šiame mače žaidė visiškai atsipalaidavęs. Jie pirmieji praleido įvartį, tačiau dėl to nesuko sau galvos ir vėliau užpylė varžovus tikslių smūgių kruša.

„Tai buvo rungtynės be gynybos. Ataka po atakos. Niekas pas mus beveik nesigynė. Siunti kamuolį į priekį – visi pasikelia ir niekas po to negrįžta atgal. Tai aš vadinu pensininkų futbolu, – šmaikštavo Granito atstovas Jevgenijus Rybakovas. – Jei būtume susimušę visas progas, rungtynės galėjo baigtis maždaug 15:10.“

Jis sakė, kad nors ankstesnė pergalė prieš Navigatorius irgi buvo užtikrinta (3:0), ten drausmės atžvilgiu rungtynės buvo nepalyginamai geresnės. Šį kartą paimti Vovą pilnai pakako turimos kokybės, bet stipresnė komanda galėjo bausti skaudžiau.

Tiesa sakant, meistriškumu Granitas šiemet pranoksta daugelį III lygos varžovų. Ir kiek tenka bendrauti su komandų vadovais, visi jie vieningai tvirtina, kad Naujoji Vilnia yra pagrindinis ir ryškiausias favoritas laimėti lygą.

„Sunku nesutikti, – į šias prognozes replikavo J. Rybakovas. – Bet rezultatai parodys. Visi gali pasakyti, kad laimės. Bet po to dar reikia laimėti. Mes link to einame palaipsniui.“

Elektrėnų Versmė – FKS Ukmergė 0:4 (0:1)
Kaišiadorių stadionas. Teisėjas – J. Guobys.
45' Gytis Vaivada 0:1
79' Giedrius Vaivada 0:2
81' Mantas Kazilionis 0:3
88' Emilis Putinauskas (iš 11 m) 0:4

Ko galima tikėtis į namų rungtynes susirinkus ne galingiausios sudėties ir su vienu keitimu? Į tokį retorinį klausimą atsakė šios rungtynes. Versmė laikėsi, kol jėgų pakako, bet vėliau šeimininkų gynyba subyrėjo ir 0:4 – dar ne baisiausias rezultatas, koks galėjo būti užfiksuotas Kaišiadoryse.

„Vėl nesusirinkome, dar prisidėjo trauma rungtynių pradžioje, tad vėl žaidėme be keitimų, – sakė Versmės treneris Romas Ščiuka. – Pirmame kėlinyje dar žaidėme, turėjome progų, bet nepasinaudojome, o paskutinėmis sekundėmis galvome įvartį į rūbinę.

Antrame kėlinyje jau realių progų neturėjome. Dar du žaidėjai beveik visą laiką rungtyniavo traumuoti. Tai tokios realijos.“

FKS Ukmergė puolime sužaidė turbūt solidžiausias sezono rungtynes. Ir jei ne Versmės vartininkas Rimantas Gritė, įvarčių galėjo primušti vos ne du kartus daugiau.

Tačiau pergalės ir gero pasirodymo džiaugsmą aptemdė Ukmergės gynybos lyderio Aurimo Jakaičio trauma. Pasak FKS trenerio Pauliaus Barono, šis sezonas Aurimui III lygoje jau pasibaigė.

Be svarbaus gynėjo likę FKS Ukmergė šią savaitę baigė pasirodymą SFL taurės varžybose: ketvirtfinalyje 1:3 nusileido FK Medžiams.

AFK – FK Medžiai 2:1 (1:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – N. Vasiliauskas.
16' Agnius Panka 1:0
80' Arnas Valvonis (į savo vartus) 1:1
90' Osvaldas Čipkus 2:1

FK Medžiai prieš porą savaičių deklaravo tikslą laimėti SFL taurę ir žingsnį link jos žengė patekdami į pusfinalį. Tuo pačiu žaliai balti neatsisakė siekių pakoreguoti lyderių išsidėstymą III lygoje ir buvo per sprindį nuo to, kad sugadintų AFK situaciją. Bent jau nervų jiems pagadino daug.

AFK išlaiko lygos lyderių pozicijas, o pastaruoju metu jiems tapo įprasta traukti pergales paskutinėmis rungtynių minutėmis ir sekundėmis. Per pastarąjį mėnesį taip jau buvo žaidžiant su Tera (3:2), su Ukmerge (2:1), o dabar palankus scenarijus pasikartojo kovoje su Medžiais.

Ne be sėkmės pagalbos. Senvagės stadione Medžiai sukūrė daug progų, bet jų nerealizavo. 70 min., rezultatui esant 1:0, Medžiai nerealizavo 11 m baudinio – Viliaus Zabarausko smūgį ištraukė Mindaugas Ragauskas.

Ko nesugebėjo padaryti Medžiai, tą įvarčiu į savuosius vartus padarė Arnas Valvonis (1:1), bet paskutinėje AFK atakoje krito pergalingas Osvaldo Čipkaus įvartis – 2:1.

„Šį kartą pergalė buvo išvargta. Buvo sezonų, kai Medžiams pasisekdavo labiau. Šį kartą, reikia pripažinti, sėkmė šypsojosi mums. Bet sėkmė šypsosi geresniems, – pastebėjo AFK kapitonas Tomas Tubutis. – Prieš Medžius visada sunku žaisti. Kovinga komanda, visą laiką bėga, lipa, propaguoja kietą žaidimo stilių.“

Pirmame kėlinyje AFK'ai laikėsi savo numatyto žaidimo plano, tačiau po pertraukos visiškai prarado aikštės vidurio kontrolę ir galėjo būti nubausti. Dėl traumų ir kotelių lyderiams trūko kelių žaidėjų, tačiau kiti susirinkę atstovėjo pagirtinai.

Po rungtynių buvo išskirtas su skausmais žaidęs, bet puikiai pasirodęs vartininkas M. Ragauskas, o taip pat – komandą paliekantis Augustas Trinkūnas.

„Džiugu, kad nenuvylėme Augusto, nes tai buvo jo atsisveikinimo rungtynės. Linkime jam didžiausios sėkmės ir tikimės, kad atsisveikino tik šiam sezonui“, – sakė AFK kapitonas.

FK Navigatoriai – BFA-B 3:4 (0:2)
Senvagės stadionas. Teisėjas – J. Paškovskis.
9' Dovydas Petrauskas 0:1
28' Daniel Gunevič (į savo vartus) 0:2
49' Dariuš Jankovskij 1:2
55' Kipras Urbanavičius 1:3
74' Kiril Ambrusevič 1:4
85' Daniel Gunevič 2:4
87' Timas Bosakas 3:4

„Šį kartą kalti teisėjai, ypač linijos. Atėmė vieną įvartį iš mūsų, o vieną padovanojo BFA. Vienareikšmiškai, per jį ir pralaimėjome“, – toks buvo Navigatorių vadovo Kęstučio Maželio pareiškimas.

Kalbant rimčiau, šiemet Navigatoriai su BFA dubleriais sužaidė dvejas labai įdomias ir rezultatyvias rungtynes. Pirmame rate pralaimėjo 1:5, nors kova buvo atkaklesnė, nei rodo švieslentė.

Pirmadienį Navigai vienu metu atsiliko 1:4, tačiau vėl sugebėjo įplieksti intrigą.

„Daug neišnaudotų progų. Matyti, kad BFA nelabai nori gintis. Mes kaip visada – atsibudome tik antrame kėlinyje. Niekas nepadaro normalaus apšilimo, tad kol įsivažiuojame – praeina nemažai laiko“, – paaiškino K. Maželis.

Įsivažiavę Navigai mačo pabaigoje per kelias minutes įmušė du kartus (3:4) ir vos neužkabino taško.

„Galėjome „patraukti“ varžovų jaunimą, bet pritrūko žudikiškų instinktų, – pastebėjo Navigų kapitonas. – Geros rungtynės buvo, o po jų bent jau gaiviųjų gėrimų atsigėrėme.“

Širvintos/VGTU-Vilkai – FK TEC 1:3 (0:1)
Širvintų stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
32' Ronaldas Dikinis 0:1
52' Darius Baltiejus Jr 0:2
58' Ignas Makarauskas 1:2
73' Ignas Griškonis 1:3

TEC'ai šiemet baudžia VGTU-Vilkus antrą kartą: vasarą atsilikdami 0:3 išplėšė lygiąsias 3:3, o šį kartą dominavo Širvintose. Gerame, kovingame ir įnirtingame mače.

„Mes nebūtume TEC, jei sezono pabaigoje nestotume mūru ir nepradėtume pagaliau žaisti futbolo, – ironizavo šios komandos atstovas Darius Baltiejus. – Sekasi mums, kad trečias rungtynes iš eilės surenkame tą vienuoliktuką, su kuriuo ir turėjome startuoti III lygoje nuo sezono pradžios.“

Kai TEC surenka geriausią sudėtį, yra pavojingi visiems. Greitas ir kokybiškas puolimas leidžia persigrupuoti gynyboje, užsidengti atviras zonas ir iš karto pasitikti atakuojančius varžovus.

Širvintose TEC mušė kelis gražius tolimus įvarčius. Reikia pripažinti, kad šiose situacijose šeimininkų vartininkas neparodė geriausios savo versijos.

„Buvome nusiteikę pergalei, bet šį kartą koją pakišo vartininko klaidos. Ir nepaisant jų – privalėjome daugiau įmušti, nei praleidome, – sakė VGTU-Vilkų vadovas Haroldas Kerušauskas. – Progų turėjome nemažai, bet nesiseka, tiesiog neina korta. Nesugebame gerai sužaisti pirmo kėlinio, pasinaudoti pranašumu. Tiek su Trakais, tiek su TEC neišnaudojame šimtaprocentinių progų, o po to kvaili praleisti įvarčiai išmuša iš vėžių. O bandant atsilošti, darome daug broko.“

Kita svarbi Širvintų komandos prastesnio žaidimo priežastis – aiškaus lyderio trūkumas.

„Komandoje neturime lyderio, kuris galėtų „patraukti“ rungtynes, stabiliai štampuotų įvarčius. Teoriškai visada žaidžiame 6 saugais. Todėl statistiškai pagal smūgius į vartus atrodome silpnokai“, – pažymėjo H. Kerušauskas.

A komanda-Margiris – VJFK Trakai 6:1 (3:0)
Pilaitės stadionas. Teisėjas – A. Pipiras.
14' Aivydas Ruškys 1:0
29' Mantas Leonavičius (į savo vartus) 2:0
35' Tomas Mikuckis 3:0
46' Ąžuolas Kuklys 4:0
57' Armandas Fedorovičius 5:0
63' Tomas Statkevičius 6:0
90' Mantas Leonavičius 6:1

Mažiausiai atkaklios turo rungtynės įvyko ten, kur buvo galima tikėtis priešingos baigties. Priežastis paprasta – Margiris pastaruoju metu išgyveno „klinikinę mirtį“, nesirinko ir net apskritai svarstė pasišalinti iš pirmenybių. Tačiau staiga prisikėlė. Komandos viduje įvyko motyvaciniai pokalbiai, kad nereikia sau darytis gėdos, o kažkaip pabaigti sezoną ir tada jau planuotis pasiruošimą kitam.

Čempionai užsivedė ir nupūtė Trakų komandą. Vėl, kaip senais gerais laikais, mušė ir Tomas Mikuckis, ir Aivydas Ruškys. Intriga išgaravo per pusę valandos, o sužaidus 63 minutes, Margiris jau pirmavo 6:0.

„Visiškai nepavykusios rungtynės mums. Varžovai žaidė gerą futbolą, mes stengėmės, kiek galėjome, tačiau Margiris buvo žymiai geresni visais aspektais“, – konstatavo VJFK Trakų treneris Vidmantas Zagurskas.

FK Tera – FK Aktas 2:5 (1:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas – K. Guobys.
4' Armantas Žigas 0:1
30' Herkus Adomaitis 1:1
52' Joris Pikturna 1:2
55' Gražvydas Gujis 1:3
60' Armantas Žigas 1:4
78' Vadim Švaikevič 2:4
86' Leonid Barakov 2:5

Po efektingų pergalių prieš Navigatorius ir Trakus, Terai atėjo antras pralaimėjimas iš eilės. Šį kartą – netikėtas, nors ir paaiškinamas.

Du sirgo, du atvykti negalėjo, dar vienas atostogose. Tokia situacija komandos viduje konvertavosi į rezervinės sudėties išstatymą kovoje su Aktu. Rezultatas – kaip ant delno.

„Jaunimo pas juos buvo daugiau nei pirmo rato rungtynėse, – sakė Akto atstovas Marijus Rimas. – Viską nulėmė mūsų trys greiti įvarčiai antro kėlinio pradžioje. Po jų rezultatas tapo 4:1. Tai ir palaužė varžovus.“

Ne tik TEC atgijo į sezono pabaigą – tuo pasigirti gali ir Aktas. Geniai aikštėje laimėjo antrą kartą iš eilės, o jei pridėsime ir techninę pergalę prieš Margirį – pergalingų rungtynių serija išsitęs iki trijų. Dabar jie kyla į 12-ą vietą, o prieš sezoną klubo vadovų iškeltas tikslas buvo nelikti lentelės dugne.

Artimiausios rungtynės (spalio 2 d.)

FK Tera – FK TEC. Sekmadienis, 13:00, Nemenčinės stadionas.

Pirmas ratas: prieš tris mėnesius Pilaitėje TEC galingai pradėjo rungtynes dviem įvarčiais, po pertraukos pirmavo 3:0. Po to vos neiššvaistė persvaros, bet rungtynes baigė pergale 3:2. Tai buvo pirmoji TEC pergalė sezone, pasiekta tik 9 ture.

Prognozė: jei TEC žais taip, kaip paskutinius du savaitgalius, ir vėl stos mūru, turėtų pasiekti trečią pergalę iš eilės – 3:4.

FC Vova – FK Medžiai. Sekmadienis, 16:00, Senvagės stadionas.

Pirmas ratas: birželio pabaigoje Senvagėje FC Vova sukūrė netikėtumą, kai nuo Medžių atsilikdami 1:2 pabaigoje perlaužė rungtynes ir nugalėjo 3:2. Tada Vovos komandoje akcentas buvo padėtas ant disciplinos ir įsitikinimo, kad jie niekuo ne prastesni už kitus oponentus.

Prognozė: pasitikėjimo savimi Vovai dabar labai trūksta ir tą patvirtina penkių pralaimėjimų serija su 4 praleidžiamų įvarčių vidurkiu. Medžiai pratęs šią seriją – 1:3.

FKS Ukmergė – FK Navigatoriai. Sekmadienis, 17:00, Ukmergės stadionas.

Pirmas ratas: pavasarį Senvagėje Navigatoriai nesunkiai išgliaudė jaunos varžovų komandos riešutėlį ir nugalėjo ją 3:0. Tą kartą Ukmergei atsiliepė nuovargis – buvo žaista trečias rungtynes per nepilną savaitę. Įdomu, kad Ukmergė įveikė Navigatorius tiek VRFS taurėje, tiek SFL taurėje (2:0 ir 1:0), bet patys irgi jau baigė pasirodymą abiejuose turnyruose.

Prognozė: senais laikais Navigams kančia virsdavo išvykos į Ukmergę, bet paskutinius du sezonus jie iš ten parsiveždavo pergales. Trečias kartas šeimininkams nemeluos – 3:2.

FK Aktas – VJFK Trakai. Sekmadienis, 17:15, Pilaitės stadionas.

Pirmas ratas: iš turiningos išvykos į istorinę sostinę Aktas pavasarį parsivežė sultingą pralaimėjimą 2:5. Tose rungtynėse valandą laikėsi lygus rezultatas 1:1, bet greitesni ir jaunesni Trakų žaidėjai rungtynių pabaigoje paėmė viršų.

Prognozė: po Margirio sutriuškinimo Trakai bus užsikūrę nuplauti praėjusio savaitgalio gėdą. Vyraus atakuojantis, rezultatyvus futbolas – 2:4.

BFA-B – Granitas. Sekmadienis, 17:00, BFA maniežas.

Pirmoji šių komandų dvikova, turėsianti didžiulę svarbą Granitui. Jeigu jie pralaimi, o AFK laimi savo rungtynes – tarp lyderių skirtumas didėtų iki 4 taškų. Nemažai rungtynių III lygoje Granitas laimi nepersistengdami, arba viena koja, bet šį sekmadienį teks atiduoti visą 100 proc. savęs.

Prognozė: čempioniškas testas komandai iš Naujosios Vilnios. Bet kai tiek žadančių auksą Granitui, jie negali sužaisti neigiamu rezultatu – 1:2.

AFK – Elektrėnų Versmė. Sekmadienis, 18:00, Senvagės stadionas.

Pirmas ratas: Kaišiadorių stadione vasaros pabaigoje buvo karšta visomis prasmėmis. Elektrėnai jau mačo pabaigoje prarado žaidėją dėl raudonos kortelės ir nepaisant mažumos, sugebėjo susikrauti trijų įvarčių pranašumą. AFK atsibudo per vėlai – spėjo priartėti iki 3:2, bet turima kiekybine persvara nepasinaudojo ir į Vilnių grįžo su pirmu bei kol kas vieninteliu pralaimėjimu.

Prognozė: šį kartą AFK neteks trūkčioti visas rungtynes ir pergalę išsitraukti paskutinę minutę su sėkmės pagalba. Aptrupėjusi Versmės komanda turi būti „imama“ lengviau – 4:1.

Geležinis Vilkas – A komanda-Margiris. Sekmadienis, 18:30, Kariškių stadionas.

Pirmas ratas: rugpjūtį Pilaitės stadione kariškiai sensacingai patvarkė čempionus 2:0. Tai buvo žemiausio Margirio sezono taško pradžia. Kariškiams – pakylėjimas, po kurio vėliau sekė duobė su 4 pralaimėjimais iš eilės.

Prognozė: Geležinis Vilkas turėjo savaitę klaidoms apmąstyti. Bet kokiu atveju, antrą kartą nugalėti Margirį jiems bus per sunku – 1:3.