III lyga: Ataka skinasi kelią pirmyn, Navigatoriai stumiami į užribį Visos

Net 24 įvarčiai buvo įmušti per ketverias VRFS III lygos 8 turo rungtynes, arba vidutiniškai po 6 kiekvienose iš jų.

Įvyko ketverios rungtynės, o FC Vovos ir VJFK Trakų komandos ant Senvagės stadiono dangos nepasirodė. Trakai susidūrė su problemomis rinkdami komandą ir paprašė varžovų rungtynes nukelti. Bendru sutarimu mačas atidėtas į rugpjūčio 1 dieną.

Praėjusį savaitgalį ilsėjosi ir po pralaimėjimo Medžiams gautas pamokas analizavo Granitas. O kitos komandos smaginosi mušdamos įvarčius.

Geležinis Vilkas – ESFA Versmė 4:5 (4:2)
Kariškių stadionas. Teisėjas – K. Guobys.
8' Norbert Kokašvili 0:1
10' Lukas Mikelėnas 1:1
15' Tautvydas Cicėnas 2:1
19' Remigijus Semėnas (į savo vartus) 2:2
23' Lukas Mikelėnas 3:2
32' Tautvydas Cicėnas 4:2
53' Karolis Čižius 4:3
82' Artūras Juchno 4:4
87' Artūras Juchno (iš 11 m) 4:5

Geležinis Vilkas anksčiau ar vėliau pagriebs pirmuosius taškus ir nemaloniai nustebins kažką iš savo varžovų. Praėjusį sekmadienį nemaloni staigmena vos nenutiko Elektrėnų ESFA Versmės komandai. Kaip po mačo juokavo Geležinio Vilko atstovai – gerai būtų, jei rungtynės truktų 80-85 minutes, nes ne pirmą kartą jiems atima kvapą mačo pabaigoje.

Iš tiesų, kariškiai sekmadienį kamuolį į vartus siuntė 6 kartus. Bėda ta, kad 2 iš jų krito į savuosius.

Tokį uraganišką pirmą kėlinį III lygoje prisiminti sunku. Komandos dosniai keitėsi įvarčiais ir sužaidus pusę valandos šeimininkai jau pirmavo solidžiu rezultatu 4:2.

Reikia pažymėti, kad ESFA Versmės vartus šiame mače gynė 14 metų jaunuolis. Gynybos grandyje taip pat nebuvo dviejų svarbių žaidėjų, o tai ir lėmė chaosą svečių gynyboje, dažną nesusikalbėjimą, klaidas ir neteisingus sprendimus.

Tačiau ne mažesnis chaosas vyravo Geležinio Vilko gynyboje. Kaip pastebėjo jų treneris Šarūnas Beivydas – pirmus du įvarčius įsimušė patys, o trečiame tiesiog atidavė kamuolį varžovams baudos aikštelėje.

Versmės komandoje kokybės šiuo metu daugiau ir tuo pasinaudoję jie po pertraukos sugebėjo išsigelbėti.

„Mes jiems davėme per daug galimybių sugrįžti į rungtynes, – neabejojo Š. Beivydas. – O antrame kėlinyje jau esant minimaliai persvarai neatlaikėme jų spaudimo ir prasileidome. Patys taip pat nesumušėme savų progų.“

ESFA Versmės treneris Romas Ščiuka dar kartą pasidžiaugė komandos charakteriu ir jau ketvirta iš eilės iškovota pergale.

Jis atmetė spekuliacijas, kad svečiai galėjo neįvertinti autsaiderių ir šiems davė „kreditų“: „Patiko jų jaunimas, yra pora smagiai žaidžiančių jaunuolių. Tik kaip dažnai mini jų treneris – fizinis pasirengimas prastas, antrame kėlinyje jie stipriai pasėda, o dažna rotacija išbalansuoja. Bet pasipildę keliais geresniais žaidėjai būtų rimta ir konkurencinga komanda.“

Pirmame sezono rate Geležiniui Vilkui lieka susitikti su Granitu bei AFK ir nepanašu, kad iki vasaros pertraukos pavyks pramušti turnyro lentelės ledus.

Tačiau Š. Beivydas optimizmo nepraranda: „Žaidimą pagyvino pora pagrindo žaidėjų, kurie anksčiau mums nepadėjo. Žaidėme dar tik su puse galimos stipriausios sudėties. Tačiau jau artėjame prie pirmųjų taškų, kuriuos tikrai iškovosime nesvarbu su kuo žaisdami. Taškų galime atimti iš visų. Komandai norisi padėkoti už kovą ir gana kokybišką puolimą, ypač pirmame kėlinyje.“

AFK – FK Ataka 3:3 (1:0)
Pilaitės stadionas. Teisėjas – G. Macevičius.
22' Eivinas Zagurskas (iš 11 m) 1:0
51' Tomas Mikalauskas 2:0
55' Vilius Juknevičius 2:1
56' Tomas Bielickas 2:2
73' Benas Paulėkas 3:2
84' Dominykas Kriukas 3:3

Apžvalgininkas norėjo skalambyti, kad efektingai sužaidęs AFK sugrįžta, tačiau šio klubo vadovas Darius Navikas santūriai nuramino: „Mes niekur ir nebuvome pradingę, nežaidžiame prastai visą šį sezoną.“

AFK ir Ataka sužaidė vieną gražiausių šio sezono III lygos mačų. Nors rungtynės Pilaitės stadione prasidėjo sekmadienį 20 val., Atakos kolektyvas „ant kojų“ buvo jau nuo 8 val. ryto.

To priežastis – klubo 7-asis gimtadienis. Šią šventę Atakos treneriai su savo bendruomene sekmadienį minėjo Vingio parke.

„Buvo graži šventė su daug žmonių, susirinko gal 300-400 mūsų bendruomenės narių. Rengėme įvairias varžybas ir žaidimus, kepėme šašlykus. Mums tai buvo ypatinga diena, – pasakojo Atakos treneris Aivaras Meškinis. – Visą dieną praleidus atviroje saulėje, vakare jau nebuvo lengva susikaupti rungtynėms, susirinkę kai kurie nuo nuovargio jau gulinėjo ant stadiono dangos. Bet susikaupėme ir žaidėme.“

Svarbiu rungtynių momentu tapo epizodas antro k4linio pradžioje. AFK pirmaujant 2:0, jie turėjo gerą progą įmušti trečią ir uždaryti rungtynes. Bet kamuolys prašvilpė greta virpsto. O netrukus Ataka per dvi minutes surengė dvi rezultatyvias atakas, užkurdama maksimalią intrigą. Nebuvo pavyzdiniai AFK žaidėjų veiksmai gynyboje varžovams kuriant tuos įvarčius, padaryta pozicinių klaidų ir pavėluota grįžti.

Nors AFK vėl išsiveržė į priekį, bet valingieji Atakos treneriai dar kartą lygino rezultatą – 3:3.

„Įvarčius praleidome dėl klaidų, bet priekaištais mėtytis nesinori, nes praktiškai visi gynybos grandies žaidėjai rungtyniavo ne savo pozicijose, – teigė D. Navikas. – O vidurio saugams dar atsiliepė nuovargis. Nebuvo tai atsipalaidavimo pasekmė, o labiau nuovargio ir nepatyrimo žaidžiant ne savo pozicijose. Gaila paleistų 3 taškų, su sėkmės pagalba galėjome laimėti. Bet toks tas sportas.“

Nėra aišku, ar Ataka būtų išgriebusi tašką sekmadienį, jei ne klubo gimtadienio šventė – ši priežastis suteikė motyvacijos.

„Gavę du įvarčius supratome, kad reikia kažkaip pradėti žaisti, negalime taip lengvai pasiduoti. Todėl sugrįžimas gavosi toks lyg per prievartą, – sakė A. Meškinis. – Kritome, stojomės. Vėl kritome, vėl stojomės. Galutinis rezultatas tenkina. Bet kitą dieną pakartoti kažką panašaus būtų sunkiau.“

Ataka formaliai pirmauja III lygoje, nors lyderių poziciją greičiausiai užleis dvejomis rungtynėmis mažiau sužaidusiam Granitui. Bet ir dabartiniai naujokų rezultatai (17 taškų per 8 rungtynes) atrodo labai solidžiai.

Ar jie patys tikėjosi tokio debiuto?

„Mes kalbėjome, kad į kiekvienas rungtynes reikia eiti laimėti. Svarbu susidėlioti, išsigryninti sudėtį ir į ją integruoti jaunimą. III lygoje vis tiek daugiau tikro futbolo nei SFL, kur dažniausiai žaidžiama per jėgą. Čia labiau rungtyniaujama galva, daugiau logiškesnių sprendimų aikštėje. Kol kas viskas einasi sklandžiai – nemaniau, kad pavyks taip greitai įsivažiuoti. Mėginsime palaikyti tokį ritmą ir toliau“, – tvirtino A. Meškinis.

FK Tera – FK Navigatoriai 3:1 (1:0)
Nemenčinės stadionas. Teisėjas – G. Monkus.
45' Oleksij Mazurenko 1:0
67' Viačeslav Trušakov 2:0
77' Dariuš Zachaževskij 2:1
90' Oleksij Mazurenko 3:1

Teros žaidėjai pratęsė Navigatorių juodą atkarpą ir prailgino jų pralaimėjimų seriją lygoje iki trijų. Praėjusiais metais Teros pergalė 5:3 prieš Navigatorius prilygo sensacijai, bet pirmadienį pasiektas laimėjimas atrodė logiškas ir pelnytas.

Pirmiausiai į akis krito tai, kad Navigatoriai susirinko be keitimų, o į vartus pastatė gynėju paprastai žaidžiantį savo vadovą Kęstutį Maželį. Tai atrodė nejaukiai, kadangi pirmadienio vakaras Navigams yra įprastas rungtynių laikas, tokiu metu jie paprastai žaidžia namų rungtynes ir sugeba surinkti vos ne dvi sudėtis.

„Priežasčių tam būta daug ir įvairių, kiekvieno – individualios, skirtingos ir suprantamos, nes juk tai mėgėjų futbolas, – sakė K. Maželis. – Stadiono aikštė „sunki“. Rungtynes bandėme valdyti, bet realybė tokia, kad pavojingų momentų ir užbaigimo pritrūko.“

Teros sudėtis irgi nebuvo „svajonių komandos“ lygio, bet galimybę rotuoti jie turėjo. Ir labai pasitarnavo Oleksijaus Mazurenko įvartis prieš pat pirmo kėlinio pabaigą.

Teros žaidėjas Vytautas Velička netgi pastebėjo, kad jo komandai tai buvo kol kas geriausios sezono rungtynės – komandinis žaidimas, dažnas spaudimas, leidęs perimti nemažai kamuolių.

„Ir puolėme su protu, o ne bet kaip“, – pridūrė jis.

Nepaisant keitimų trūkumo, Navigatoriai neatrodė nusėdę ir atsilikdami 0:2 mėgino kabintis. Dariušas Zachaževskis atgaivino jų viltį (1:2) ir vėliau Teros vartininkui dar teko pademonstruoti savo meistriškumą.

Įtampa laikėsi iki paskutinių dvikovos minučių, o viską išsprendė tik dar vienas O. Mazurenkos įvartis (3:1).

„Puolime pasirodėme neprastai. Sukūrėme 5-6 solidžias progas. Tad 50 proc. realizacija mūsų komandai yra super rodiklis“, – skaičiavo V. Velička.

Abi komandos dabar turi po 9 taškus ir stumdosi lentelės viduryje dėl 6 vietos.

Navigatoriai sezoną pradėję trimis pergalėmis, dabar renka tris pralaimėjimus.

„Nenusipelnėme pergalės pirmadienį, nes nesusirinkome. Neverksime dėl to. Reikia važiuoti tolyn, žiūrėsime, kaip ten seksis“, – svarstė K. Maželis.

Širvintos/VGTU-Vilkai – FK Medžiai 3:2 (2:2)
Širvintų stadionas. Teisėjas – J. Paškovskis.
2' Rimvydas Strazdas 0:1
9' Benas Lučiūnas 1:1
38' Egidijus Žvaliauskas 1:2
41' Ignas Modėjis 2:2
70' Matas Rutkauskas 3:2

Paskutinių dviejų sezonų Medžių išvykos į Širvintas klostėsi labai panašiai. Abu sykius jie mušdavo ankstyvą įvartį per pirmąsias 5-6 minutes, vėliau atsitraukdavo žaisti „antru numeriu“ ir taip pasiekdavo savo. Žaliai balti pernai Širvintose laimėjo 4:3, užpernai – 2:1.

Pagal Medžių scenarijų prasidėjo ir pirmadienio akistata Širvintų stadione. Medžiai vėl mušė anksti pirmieji, Širvintos netrukus lygino, bet svečiai vėl buvo atsidūrę priekyje. Tik skirtingai nei 2021 ir 2022 m., šį sykį VGTU-Vilkai sugebėjo nulaužti rungtynes savo naudai, persverti rezultatą ir nugalėjo 3:2.

„Trečias kartas iš eilės „nepaėjo“. Vėl mušėm pirmi, vėl atsitraukėm, bet neišlaikėm, – pasakojo Medžių treneris Paulius Glosas. – Žaisdami antru numeriu turėjome progų kontratakuodami, bet nerealizavome. O Širvintos turėjo iniciatyvą. Man patiko jų komanda. Gerai valdanti kamuolį, laikanti iniciatyvą, žaidžia drąsiai. Smagus jų futbolas.“

Paskutinėmis dvikovos sekundėmis į Medžių šturmą leidosi ir vartininkas. Paskutinė ataka baigėsi įvarčiu, bet prieš tai teisėjas užfiksavo žaidimą ranka.

Tai antras kartas šį sezoną, kai Medžiai praleido bent 3 įvarčius ir dar nė karto neišlaikė „sausų“ vartų. Komanda per rungtynes praleidžia vidutiniškai 2 įvarčius ir tai žymiai prastesni rodikliai nei paskutiniais sezonais.

„Gynybos, žinoma, norėčiau solidesnės. Kartais pagrybaujame ir prasileidžiame kvailų įvarčių, bet iš esmės gynėjai nežaidžia prastai. Tiesiog varžovai irgi pasižymi gera kokybe, – pastebėjo P. Glosas. – Šis sezonas išskirtinai konkurencingas ir įdomus, visos komandos gali kapotis. Turime pirmaujančias Atakos ir Granito komandas, bet aš nemanau, kad šiemet kažkas iš lyderių toli pabėgs į priekį. Todėl mūsų laukia labai įdomi antroji sezono dalis.“

Devintas turas (birželio 9-11 d.)

Granitas – Geležinis Vilkas

Penktadienis, 19:30, Naujosios Vilnios stadionas.

h2h. Vienintelis komandų susitikimas lygiai prieš metus Naujojoje Vilnioje baigėsi lengva šeimininkų pergale 5:2. Jie pirmavo 5:0, bet vėliau leido varžovams įmušti du paguodos įvarčius ir sušvelninti rezultatą.

Tema. Ką pasiūlys Darius Kazubovičius? Pastarųjų dviejų sezonų III lygos snaiperis šiemet šiek tiek apsileido ir kol kas su 5 įvarčiais rezultatyviausiųjų įskaitoje snaudžia kitų šešėlyje. Penktadienį bus gera proga pasigerinti savo statistiką.

Prognozė. Kad ir kaip Geležinio Vilko treneris optimistiškai kalbėtų apie gerėjančią komandos formą, turiu jam blogų žinių – tik laiko klausimas, kada penktadienį mačo šeimininkai sutvarkys visus formalumus. 7:2.

ESFA Versmė – FC Vova

Sekmadienis, 18:00, Elektrėnų SM stadionas.

h2h. Visos šių komandų tarpusavio kovos būna itin atkaklios. Nuo 2020-ųjų tris kartus laimėjo Versmė, sykį Vova, bet visi mačai baigėsi 1 įvarčio persvara. Pernai Versmė nugalėjo 4:3 ir 3:2.

Tema. 16 dienų be oficialių rungtynių praleidusi FC Vova bus gerai pailsėjusi, bet ESFA Versmė dabar žaidžia gerą atkarpą. Elektrėnų komanda laimėjo 4 kartus iš eilės ir sekmadienį neabejotinai sieks 5 pergalės. Jų rekordas III lygoje yra dvi 6 pergalių serijos, užfiksuotos 2019 ir 2022 m. vasaromis.

Prognozė. Favorite laikytina ESFA Versmė šį kartą pasieks ramesnę pergalę – 3:0.

FK Ataka – FK Tera

Sekmadienis, 18:00, Pilaitės stadionas.

h2h. Pirmasis komandų tarpusavio susitikimas.

Tema. Per pastaruosius 4 turus Ataka surinko 10 taškų, įmušė 12 įvarčių, vadovai džiaugiasi dabartine futbolo kokybe ir dar viena, jau eilinė pergalė pastatytų juos į dėkingą situaciją prieš svarbiausią rato mūšį su Granitu. Ne pats geriausias laikas Terai susitikti su Ataka.

Prognozė. Rezultatyvios rungtynės su užtikrinta Atakos pergale 4:2.

FK Medžiai – FK Navigatoriai

Sekmadienis, 18:00, Senvagės stadionas.

h2h. Iš keturių paskutinių tarpusavio dvikovų tris sykius komandos pasidalino po tašką. Praėjusį sezoną po abiejų dvikovų Senvagės stadiono švieslentėje degė vienodi skaičiai 1:1.

Tema. Kiek dar ilgai tęsis Navigatorių krizė? Su apibūdinimu „krizė“ nesutiktų patys Navigatoriai ir vadintų tai per skambiu pareiškimu. Tačiau trijų pralaimėjimų serija yra iškalbinga.

Medžių vedlys Paulius Glosas daug žino ir išmano apie visas lygos komandas, tačiau apie šiemetinius Navigatorius jo žinių bagažas dar kuklus. Šį tą pastebėjo per draugiškas priešsezonines rungtynes (3:2), bet jau sezono metu jų žaidimo dar nenarpliojo. Visgi Paulius juokauja, kad jei Navigų vartus vėl gins Kęstutis Maželis – problemų neturėtų kilti.

Prognozė. Navigatoriai susirinks ir sukovos, bet sunki pergalė mininalia persvara šviečiasi Medžiams – 2:1.

AFK – VJFK Trakai

Sekmadienis, 20:00, Pilaitės stadionas.

h2h. III lygoje Trakų komanda dar nė karto nenugalėjo AFK (2 lygiosios ir 4 pralaimėjimai). Vienintelėje praėjusio sezono dvikovoje AFK'ai nupūtė varžovus trimis įvarčiais per pirmąsias dešimt minučių, o rungtynes laimėjo 5:1.

Tema. Alinantis išbandymas laukia Trakų komandos gynybos. AFK žaidimas gerėja, kyla ir rezultatyvumas. Paskutiniuose keturiuose mačuose jų pelnomų įvarčių skaičius atrodė taip: 0, 1, 2, 3. Pagal šią seką sekmadienį trakiškiai turėtų išsiimti keturis įvarčius?

Prognozė. Panašus į pernykštį mačą scenarijus – 4:1.