Futsal I lyga: atskalūnų VDA prie lyderių netraukia, prie autsaiderių – irgi Visos

 

VRFS Futsal I lygos pirmenybėse sezone sužaidus trečdalį rungtynių – tarpšventinis sotus štilis.

O kad palaikytume pulsą ant lygos naujienų ir sektume tendencijas, prisiminkime, kas nutiko šeštame, prieššventiniame ture. Čia – ir Akto bei Spartako megamūšis, ir eilniu tampantis VDA pralaimėjimas, ir pirmoji Bekento pergalė.

 

Turo rungtynės: Aktas prieš Spartaką

I lygos senbuviai Aktas ir Spartakas sužaidė kovingomis lygiosiomis 2:2 ir savo žiūrovams sukūrė vienas geriausių, jei ne geriausias, šio sezono rungtynių. Bent jau antrą kėlinį. Nes tokios įtampos mačai pasitaiko retai.

Kai Vilniaus miesto teritorija Žvėryne aplink „Panoramos“ prekybcentrį kažkelintą prieššventinę dieną buvo surakinta kamščių, keliamų važiuojančių pirkti kvepaliukų ir triusikėlių kalėdotojų, kitoje T. Narbuto gatvės pusėje esančio futsalo burbulo išorėje vyravo visiška ramybė, bet jo viduje kunkuliavo emocijos.

Pasižiūrėti Vilniaus futsalo žvėrių akistatos susirinko saujelė žiūrovų, o jų pagrindą sudarė ne tik savo rungtynes baigusi Setalto komanda. Skirtingu laiku pedagoginio salėje buvo nuo 26 iki 34 stebėtojų, todėl galime daryti prielaidą apie 30 žiūrovų.

Rungtynės buvo drausmingos, avantiūros iš abiejų komandų pusės nesimatė. Iniciatyva pirmame kėlinyje priklausė Aktui, jie ilgiau kontroliavo kamuolį ir dažniau rezgė pozicines atakas. Spartako tai nebaugino – kentėti įpratusi komanda moka žaisti tokias rungtynes ir tvarkingai bei drausmingai gynėsi.

„Norėjau daugiau kokybės puolime, bet kai žaidi nuo gynybos, jėgų puolimui nebūtinai užteks. Mums svarbiausia buvo išlaukti savo progelių ir jas realizuoti. Nes jeigu žaisi su Aktu bėk-mušk stiliumi, nieko gero nelauk. Jie turi kokybės ir greitai baudžia. Labiausiai mums neparankus varžovas“, – savo pasirinktą taktiką paaiškino Spartako vadovas Dmitrijus Raksa.

Įdomiausi reikalai prasidėjo po pertraukos. Spartakas kantriai išlaukė tos savo progelės, keliais perdavimais ištampė varžovų gynybą ir Makaras Kucharevičius nukreipė kamuolį į tuščius vartus. Aktas atsitiesė: Eimantas Budreckas rezultatyviai pakartojo vartininko atmuštą kamuolį, o Armandas Žigas uždarė netikėtą varžovams perdavimą.

„Kalbėjome, kad negalima praleisti tokių įvarčių, tačiau būtent tokius ir praleidome. Prie pirmo paleidome S. Stankevičių į dešinę, prie antro aš pats padariau neleistiną klaidą“, – kaltę pripažino D. Raksa.

Ir tai dar nebuvo pabaiga. Aktą nuo pergalės skyrė 19 sekundžių. Bet tada nutiko tai, ką mes kažkur esame matę. Maksimas Bechterevas su kamuoliu prisliūkino arčiau varžovų baudos aikštelės ir dūrė išlyginamąjį įvartį – 2:2. Visiška Makso klasika.

Po rungtynių Akto stovykloje nuotaikos buvo lyg po pralaimėjimo. Ir diskusijos rūbinėje užtruko dar kurį laiką.

„Retas atvejis, kai pats turiu nuryti šią karčią piliulę, – į krūtinę mušėsi Akto treneris Tadas Diržininkas. – Šiandien sau už darbą rašau vienetą“.

Jis krimtosi dėl sprendimų rungtynių pabaigoje. Galėjo paimti minutės pertraukėlę ir nuraminti komandą, bet nepaėmė. Galėjo išleisti kitą ketvertą, kuris galbūt sužaistų ramiau, bet to irgi nepadarė. Tačiau tai tik pasvarstymai jau po rungtynių.

„Emocijos kaip po pergalės. Smagu, kad nepalūžome ir parodėme charakterį. Būtų Aktas šitaip išlyginęs, mes irgi verktume, o jie vaikščiotų laimingi. Toks sportas“, – samprotavo D. Raksa.

Ir prieš varžovus jis nulenkė savo retėjančią galvą: „Rimta kompanija, iš kurios dar praėjusį sezoną ne vienas žaidė A lygoje. Antrame kėlinyje veteranų žaisti beveik neleido ir palaikė aukštą tempą. Jaučiasi ir klasė, ir žaidimo supratimas, išmanymas bei fizinis pasiruošimas. Viską turi. Pagarba dėl kovos – nors seni varžovai, būna daug kontakto aikštėje, bet niekada tai neperauga į negražius dalykus.“

 

Mėnesio klausimas: kas negerai su VDA?

VDA Futsal komanda yra šio I lygos sezono Man United. Savo kalibro varžovus apsižaidžia, bet dvikovose su lyderiais ir favoritais nepasiima nieko.

Rungtynėse su Spartaku, Setaltu ir Vilnius TECH patirti trys pralaimėjimai ir įmuštas lygiai vienas įvartis! Jie dažniau muša į savus vartus, nei į varžovų.

Prieš TECH komandą dailininkai patyrė pralaimėjimą 0:2. Ir ilgam pasiliko 5-oje vietoje.

„Nežinau... Lyg ir apylygės rungtynės buvo, momentais pavojingesni buvo jie, momentais mes. Gyvos rungtynės, po to prasileidome kažkokią nesąmonę, po poros minučių patys įsimušėme ir viskas, – sakė VDA treneris Artūras Žarnovskis. – Kai vyksta lygios rungtynės, užtenka vienos smulkmenos, klaidos ir įvarčio. Kas pirmi įmuša, tiems paeina.“

„Nemanyčiau, kad lygios rungtynės, – kontrargumentavo Vilnius TECH treneris Giedrius Barevičius. – Mes nusipelnėme pergalės. Nesakau, kad buvome visa galva pranašesni, bet dažniau atakavome ir smūgių atlikome gal tris kartus daugiau. Tie smūgiai ėjo tai šalia vartų, tai vartininkas traukė, bet atėjo momentas, kai pramušėme. Antras įvartis jiems buvo nelaimė. O mums, pirmaujant 2:0, suteikė ramybės.“

Po 5 rungtynių VDA turi 6 taškus ir patys nesupranta, kas su jais negerai.

„Mes komandoje gi turime Valdemarą Borovskį. O kas jau kas, bet Valdemaras Riteriuose buvo įpratęs tvarkytis ir gyventi su tokiomis situacijomis, – nejuokavo A. Žarnovskis. – Mūsų komandoje irgi panašiai, kaip Riteriuose: išnaudok progą priekyje, neprasileisk gynyboje. Apsigink, sustartuok ir viskas bus gerai.“

„Jie nori pasakyti, kad V. Borovskis atsinešė Riterių nelaimes į VDA?, – nusikvatojo G. Barevičius. – Reikia pasakyti, kad jis atrodo gerai, žaidžia daug ir bėgiojimas po aikštę jo negąsdina. Kai kurie žaidėjai, pabaigę karjerą, futsale stengiasi tik turėdami kamuolį, o be jo tingi bėgioti, bet V. Borovskis juda labai gerai.“

O TECH išlieka vienvaldžiais I lygos lyderiais. 5 rungtynės – 5 pergalės ir 15 taškų. Puiki pradžia, bet nežinia, kaip bus toliau. Skpetikai perspėja, kad prasidėjus TransINVEST pasiruošimui lauko futbolo sezonui, gali nukentėti futsalo komandos interesai.

„Visko gali būti. Sudėtyje neturime 35 žmonių, todėl kažkoks nubyrėjimas gali įvykti. Aš netikiu, kad visą sezoną praeisime tokiu pergalingu ritmu, bet vietos trejetuke esame verti. Spartakas kasdien gyvena futsalu, mūsų prioritetai yra kiti. Tačiau tapti prizininkais norisi ir tą įrodinėjame“, – pasakojo G. Barevičius.

 

MVP: ir vėl Maksas...

Sugrįžkime prie Akto ir Spartako rungtynių, kad dar kartą paliaupsintume M. Bechterevą. 42 metų vartininkas šiemet žaidžia tobulą sezoną ir kaip jau įprasta, pats muša įvarčius.

Prieš Aktą buvo tipinės Makso rungtynės – puikūs seivai ir pasijungimai į atakas įžaidėjo vaidmenyje.

Akto skautų ir analitikų štabas tribūnose akcentavo, kad jiems pavyko išspręsti Spartako vartininko keliamą problemą atakose. Esą pasitinki Maksą uždarydamas aikštės kraštus ir pavojus dingsta, nes paso į kraštą neatiduos, o LEU – ne Pliaterytė, čia tolimi smūgiai ne tokie pavojingi. Logiška.

Bet, kaip sakoma, „palaikykit mano alų“. Paskutinė ataka šiose rungtynėse paneigė visus strategų išvedžiojimus ir planus.

Štai ką apie tai galvoja D. Raksa: „Jeigu Lietuvos futsalo rinktinė turi normalių skautų – bent jau į išplėstinį kandidatų sąrašą Maksas privalo patekti. Teisėjauju A lygoje ir Vilniaus pirmenybėse, mačiau visus vartininkus, tai Maksas yra top 3 kartu su Egidijumi Žagaru ir Ernestu Maceniu. Jis to tikrai nusipelnė ir laukiame jo Europos čempionate. Futsale vartininkas yra pusė komandos ir mūsų komandoje kiti dėl jo atiduoda visas jėgas.“

 

Turo atokvėpis: pirmoji Bekento pergalė

Ar įmanoma laimėti futsalo rungtynes praleidus 7 įvarčius? Įmanoma. Jei turi kokybės kiek Bekentas ir jei žaidi Nemenčinės matmenų salėje.

Čia prieš šventes nutiko esminis įvykis: Bekentas pagaliau iškovojo savo pirmąją sezono pergalę, 12:7 nugalėdamas Nemenčinės-Hegvitos komandą.

Bekento treneris Pavelas Smolkovas pakartojo anksčiau išsakytą mintį, kad komanda šį sezoną susirinko iš idėjos ir nostalgijos klubui, apie rezultatus per daug negalvodama. Bet neslėpė: laimėti visada smagu. Juolab tai pirmoji jų pergalė.

Nemenčinės salėje įvarčių niekada netrūks. Dėl mažesnių erdvių taktiškai čia neprimandravosi, todėl dominuoja trumpos atakos su dideliu smūgių į vartus kiekiu.

Vis tik Bekentui išvykoje lengva nebuvo. Pirmiausiai dėl to, kad pagrindinis vartų sargas Simonas Sabonis vėlavo į rungtynes. Jį pakeitęs komandos draugas vartuose – retas svečias. Todėl šeimininkai tuo naudojosi ir kandžiojosi, pirmavo 2:1, 4:3. Tik kai S. Sabonis užėmė sau įprastą poziciją, reikalai stojo į vėžes. Arsenijus Buinickis, Arturas Skuratovičius užsuko galingą karuselę ir Bekentas varžovams nepaliko nė menkiausios vilties.

„Viskas susitvarkė, kai pagaliau surinkome optimalią sudėtį. Turėjome du skirtingus, bet naudingus ketvertus. Vieną jaunesnį ir aštresnį, kovingesnį bei nuolat aršiai spaudžiantį varžovus, kitą – vyresnį, ramesnį, bet kokybiškai ir šaltakraujiškai laikiusį iniciatyvą. Tai ir nulėmė šią pergalę“, – pažymėjo P. Smolkovas.

Seniai laukta pirmoji pergalė suteikė daugiau pozityvo. Ir sustoti Bekentas, anot trenerio, neketina: „Po naujųjų susitiksime su Spartaku ir jiems lengva nebus. Nesakau, kad ateisime ir atimsime taškus, bet kovą tikrai duosime. Šventinė pertrauka gali turėti savo įtakos, bet pailsėjus nuo futbolo gal tai netgi bus į naudą. Tas pats Spartakas, nemanau, kad prieš mūsų rungtynes treniruosis kasdien. Todėl nežadame jiems lengvo pasivaikščiojimo.“

 

Turo citata

„Rungtynės buvo keistos – lyg ir per daug nepavargome, nes nelabai norėjome gintis, bet ir varžovai nelabai ką turėjo priešpastatyti. Ramiai, užtikrintai įsibėgėjome ir nuvažiavome“, – du Setalto komandos sakiniai facebooke, į kuriuos pilnai telpa jų pergalės prieš Mostiškes rezultatu 8:2 esmė. Vieni nepersistengė, kitų – toks lygis. Čempionai ramiai susitvarkė su autsaideriu ir jaukiai įsitaisė pedagoginio salės balkone žiūrėti Akto ir Spartako rungtynių.