Futsal I lyga: Spartakas rodo gynybos, Setaltas ir Aktas – puolimo raumenis Visos

 

VRFS salės futbolo I lygos sezonas įsisiubavo. Čempionai Setaltas skambiai reabilitavosi po minusinio starto, tą patį įspūdingu stiliumi padarė ir Aktas. Vieną geriausių savo sezono startų demonstruoja Spartakas, o legendiniam Bekentui darbelio tobulinant žaidimą – iki kaklo.

 

Praėjusios savaitės rezultatai:

Vilniaus kolegija – Aktas 2:10
Setaltas – Bekentas Futsal 10:1
VDA Futsal – Spartakas 0:2
Vilniaus kolegija – SK Nemenčinė 1:1
Mostiškės-Tonitra – Aktas 3:9

 

Savaitės rungtynės: VDA versus Spartakas

VRFS futsal lygoje derbiai teoriškai vyksta kiekvieną savaitę. Bet yra tik keletas sostinės derbių su savo aura, istorija ir dvasia. VDA prieš Spartaką – vienas iš tų išskirtinių derbių, abiem pusėms keliančių šiurpuliukus dar rungtynių dienos rytą.

„Motyvuoti komandos net nereikia. Pasakai žodį VDA – ir viskas. Visi supranta ir žino, kas laukia“, – sakė Spartako kapitonas Dmitrijus Raksa.

Į šį derbį jo komanda įėjo su pozityvia emocija po užtikrintos pergalės pirmame ture prieš Setaltą (4:0), o VDA Futsal komandai tai buvo pirmosios sezono rungtynės.

D. Raksa sustatė komandą ir taktiką ant drausmės ir gynybos, jie sužaidė dar vienas tvarkingas rungtynes ir pasiekė pelnytą pergalę 2:0.

„Kad laimėtume dvejas rungtynes iš eilės nepraleisdami įvarčio – tokio atvejo nepamenu. Ir dar prieš tokius varžovus – praėjusio sezono čempionai ir bronzininkai. Pasiaukojimas gynyboje lėmė pergalę. Esu labai laimingas dėl komandos“, – atviravo nugalėtojų kapitonas.

Kadangi pedagoginio salė erdvėmis nesulyginama su Pliaterytės aikšte, Spartako akcentas buvo gynyba ir kantrybė laukiant progų kontratakuoti, nes jų puolimas kol kas stringa. VDA išstatė solidžią sudėtį ir suko kamuoliuką, bet pirmo kėlinio pabaigoje juos ištiko nelaimė – Gediminas Paberžis varžovų perdavimą užsidarė į savuosius vartus.

„Tokioje situacijoje tiesiai prieš vartus nebuvo, kur dėtis“, – aiškino pats nelaimėlis.

Spartakas kentėjo toliau. Vėl aukštumoje buvo vartininkas Maksimas Bechterevas, viename epizode prasileidęs kamuoliu į veidą.

„Pastebėjau, kad Maksas afigenai traukia, kai gauna į veidą“, – pridūrė D. Raksa.

Spartako gynyba kantriai atsilaikė iki susitikimo pabaigos, kai VDA ėjo į priekį penkiese. Tik ne su papildomu aikštės žaidėju, o su vartininku. Ir tada Makaras Kukharevičius nukreipė kamuolį į tuščius vartus ir padėjo tašką – 0:2.

„Galbūt pabaigoje buvo mano klaida, – svarstė VDA Futsal vadovas Dominykas Jonaitis. – Likus žaisti apie 3 minutes paėmiau minutės pertraukėlę, bet konkrečiai nebuvome aptarę, ką ir kaip keisime žaidime. Tikriausiai nebūtų mūsų tai išgelbėję. Pralaimėjome, bet išėjome pozityvia nuotaika. Naujokai integravosi gerai, žaidimas nuteikia optimistiškai ir manau, kad savo dar parodysime.“

VDA iš Spartako gavo pagyrimų dėl solidžios sudėties ir žaidimo, savo ruožtu D. Jonaitis irgi neliko skolingas: „Spartakas šiemet pasikeitęs į gerąją pusę ir sustiprėjęs. Jie nusipelnė šios pergalės ir iš to azarto, emocijų, matėsi, kiek jiems tai svarbu. Išlaukė savo šanso, apsigynė, atidirbo. Po pralaimėjimo buvau labai liūdnas. Bet greitai supratau, kad šitaip pralaimėti – ne gėda.“

Reziumuojant galima pasakyti, kad tai buvo aukšto lygio rungtynės tarp dviejų lygiaverčių komandų. Tokių pastaraisiais sezonais pasitaikydavo nedaug, kartais matydavome dviženklius skirtumus ir aiškų vienos komandos dominavimą.

„Mūsų buvęs treneris Donatas Gražulis sakydavo, kad jei tu laimi 10:1 – tai jau ne futsalas. Čia buvo tipinės futsalo rungtynės, su kova iki galo ir lemiamu įvarčiu pabaigoje, – sakė D. Jonaitis. – Aš manau, kad šį sezoną panašių rungtynių bus daugiau. Čempionatas nusimato labai įdomus. Bus daug atkaklių rungtynių iki pirmojo įvarčio ar net iki pirmos klaidos.“

 

Savaitės tema: Akto reakcija į pralaimėjimą

Naują sezoną Aktas pradėjo riebiu pralaimėjimu Vilnius TECH komandai rezultatu 2:7. Ir komandos treneris Tadas Diržininkas tada išmintingai pasakė: geriausias laikas tokiam šaltam dušui yra dabar, kad niekas iš žaidėjų neužsisvajotų, kokie geri yra ir nemanytų, jog eis sklandžiai, kaip pernai.

Po tokio sprigto Aktas išsitiesino labai greitai.

Iš pradžių buvo absoliučiai dominuojančios Akto rungtynės Šalčininkėliuose su Mostiškių-Tonitros komanda. Nors Mostiškės šį sezoną yra šios salės šeimininkai, jiems taip pat nelengva apsiprasti su specifine gumine slidžia danga.

Aktui jį nepamaišė. Pirmas kėlinys tapo įspūdingu Emilio Tankūno šou. Vienas pats iki pertraukos jis sumušė 5 įvarčius (iš viso pelnė 7). Aktas dominavo, valdė kamuolį kartais neprarasdami jo minutę ar dvi. Įvarčiai krito paprasti, gerai įžaidus atakas ir duriant iš artimo nuotolio į pustuščius vartus. Po tokio pirmo kėlinio Aktas nesunkiai išlaikė pranašumą antrame ir išsivežė pergalę 9:3.

Pirmadienio vakarą Aktas pedagoginio salėje susitiko su Vilniaus kolegija.

Kolegijos komanda į šias rungtynes atėjo po netikėtų lygiųjų 1:1 su Nemenčinės atstovais. Šis susitikimas prasidėjo ne pagal šeimininkų scenarijų – pirmosiomis minutėmis Emilijus Grochackis išvedė svečius į priekį ir Nemenčinė užsidarė savoje aikštės pusėje, kiek tai leidžia salės futbolo specifika. Futsale saugoti rezultatą yra nepaprastai sudėtinga, bet Nemenčinė įrodė, kad viskas įmanoma. Kolegija turėjo milžinišką žaidybinį pranašumą ir daug progų, bet pramušti prie savo vartų sulindusių varžovų jiems nesisekė. Tik pabaigoje Gyčio Vaivados pelnytas įvartis išgelbėjo jiems tašką.

O pirmadienio vakarą tikėjomės intrigos, tačiau Aktas nušlavė varžovus 10:2. Rezultatas didelis, bet jis neparodo, kiek pastangų Geniams teko įdėti.

Nervinga ir kupina klaidų susitikimo pradžia Aktui kainavo praleistą įvartį. Bet jų reakcija į tai buvo pagirtina ir greita. Geniai labai greitai išlygino, persvėrė ir nubėgo į priekį – 5:1. Prieš pat pertrauką jie pasidarė baudinį, kuris suteikė šansą Vilniaus kolegijai priartėti iki 2:5.

„Per pertrauką pasakiau komandai, kad reikia susikaupti, nes jei leisi jiems mušti trečią – bus problemų. Gerai, kad komanda į šį reikalą pažiūrėjo rimtai“, – sakė T. Diržininkas.

Po pertraukos studentai lipo ir stengėsi, bet įvarčiai toliau krito tik į jų vartus, kol švieslentėje užsidegė skaičiai 2:10.

Vilniaus kolegija – nauja, jauna ir entuziazmo kupina komanda. Bet ta energija nukreipta ir veržiasi per kraštus ne ten kur reikėtų – kalbos, ginčai su teisėjais, neapgalvotos pražangos. Atrodo, kad Kolegijos jaunimui dar trūksta gilesnio futsalo niuansų pajutimo ir supratimo.

Aktas per 6 dienų atkarpą pasiekė dvi triuškinamas pergales, įmušė 19 įvarčių. O pirmadienio mačo MVP specialistai iš balkono išrinko Aivarą Meškinį.

Po nesėkmingo sezono starto Aktas iššovė kaip suspausta spyruoklė, bet treneris vis dar turi pastabų: „Rezultatas prieš Vilniaus kolegiją neatspindi tos kovos ir įtampos, kuri tvyrojo. Pradėjome labai prastai, per daug klaidų ir netikslumų, prireikė laiko, kol užsikūrėme. Po to jau viskas klojosi gerai ir stabiliai. Man labai sunku girti komandą net po laimėtų rungtynių, to nedarysiu ir šį kartą. Visada noriu, kad jie žaistų dar geriau.“

 

Turo pozityvas

Kaip Aktas nedarė tragedijos po pralaimėjimo TECH, taip ir Setaltas nestresavo išsitraukęs keturis sausus įvarčius rungtynėse su Spartaku. Tai tik vienos rungtynės, o prieš akis laukė penkiolika.

Antrame ture Setaltas užvirusį pyktį išliejo ant Bekento komandos. Į Širvintų salę atvykę varžovai buvo pavaišinti gausia įvarčių porcija – 10:1. Pirmas įvartis krito pirmą minutę, po trečdalio kėlinio jau buvo 3:0, o pertrauka prasidėjo rezultatui esant 6:0.

„Grįžome į sau įprastą salę, – paaiškino Setalto vadovas ir treneris Dmitrijus Timko. – Širvintose viskas vyko priešingai nei per rungtynes su Spartaku. Jeigu tada nieko nesugebėjome įmušti, tai čia sukrito beveik viskas, ką turėjome.“

Čempionai parodė, kad paslydimas žaidžiant su Spartaku buvo laikinas, o jų potencialas ir grėsmė – tokia pati, kaip ir praėjusią žiemą.

„Tokį norą ir žaidimą iš komandos norėčiau matyti ir toliau. Sezonas bus ilgas ir labai įdomus. Dar tik antros mūsų rungtynės ir apibendrinimus darysime po pirmo rato“, – sakė D. Timko.

 

Turo negatyvas

Setalto susikurtas pozityvas tiesiogiai koreliuoja su turo negatyvu.

Po 7 metų pertraukos į VRFS futsal lygą sugrįžusio Bekento startas slogus: 2 pralaimėjimai ir 14 praleistų įvarčių.

Įvertinus Setalto pralaimėjimą pirmame ture atrodo, kad žaisti prieš čempionus Bekentui praėjusią savaitę buvo ne pats patogiausias metas.

„Manau, kad rezultatas kalba už save. 10:1 yra 10:1 – šito tu negali paneigti. Visa kita – tik išvedžiojimai, – konstatavo Bekentas Futsal komandos vadovas Arsenijus Buinickis. – Šiuo metu esame tokioje vietoje, kurioje ir priklauso, kokia atspindi dabartinį mūsų pajėgumą.“

Kol kas Bekento žaidime vyrauja chaosas ir nesusipratimai. Taisytinų dalykų begalė, tik neaišku, kada pavyks juos sureguliuoti.

„Treneris kažko tikėtis iš komandos gali tik tuomet, jei vyksta treniruotės. Mes gi sužaidėme vienas draugiškas prieš sezoną ir daugiau nesitreniravome. Treniruočių tiesiog nebuvo. Renkamės tik į rungtynes. Žiūrėsime, kaip bus toliau, ką galime pakeisti šiame procese“, – sakė A. Buinickis.

 

Turo citata

D. Raksa žino, kad vartininkus reikia pagirti: „Maksas antrose rungtynėse iš eilės išdarinėjo stebuklus. Jis 25 metų neatrodė taip gerai, koks yra dabar. Mes su juo kaip dvyniai. Aš 42 metų tapau rezultatyviausiu lygos žaidėju, o jis – geriausia savo paties versija. Kosmosas, ką išdarinėja.“

 

Būsima intriga

Kaip jau minėta, šį sezoną I lygoje netrūks derbių su istorija. Dar vienas toks teminis mačas įvyks trečiadienį pedagoginio salėje, kur susikibs VDA ir Bekento komandos.

Istorinės Vilniaus futsal komandos paskutinį kartą stipriausių sudėčių susitiko 2018-2019 m. sezoną Lietuvos A lygoje. Pirmame tarpusavio mače 120 žiūrovų akivaizdoje VDA šventė įtikinamą pergalę 4:1. Antroji dvikova pasibaigė lygiosiomis 3:3.

2019-2020 m. sezoną šie derbiai taip ir neįvyko, nes prasidėjus pirmenybėms Bekentas „nusiėmė“ nuo varžybų dėl žaidėjų trūkumo.

„Mums, o turbūt ir jiems tai yra principinis mačas, – mano VDA vadovas Dominykas Jonaitis. – Anksčiau prieš juos susitikdavome turėdami silpnesnės komandos statusą, jie žaisdavo iš galios pozicijų. Todėl mums būdavo labai lengva motyvuotis. Tikėtina, šį kartą mes būsime favoritais. Labai įdomu.“

Bekentas sezono pradžioje stipriai stringa ir prireiks daug turų, daug savaičių, kol komanda susistyguos ir pradės rinkti taškus. Trečiadienį teigiamas rezultatas prieš VDA prilygtų sensacijai.

„Rungtynės su VDA parodys, kiek tas mūsų žaidimas progresuoja. Abejoju, ar dabar galima tikėtis staigių pagerėjimo ženklų. Startas buvo sunkus ir tikrai juo nesidžiaugiame. Bet taip pat niekas nedaro katastrofos. Tikimės, kad greitai turėsime, kuo pasidžiaugti“, – sakė Bekento vadovas Arsenijus Buinickis.

„Smagu, kad tokia komanda su istorija grįžo į futsalą. Pradžia sunki, bet linkiu, kad tai būtų ilgalaikis projektas ir po vieno nesėkmingo sezono komanda vėl nesubyrėtų“, – tvirtino D. Jonaitis.

 

Artimiausios rungtynės

VDA Futsal – Bekentas Futsal. Trečiadienis, 20:45, VIKO sporto salė.

FK Setaltas – FK Nemenčinė-Hegvita. Ketvirtadienis, 20:00, Širvintų SC salė.

Vilnius TECH – Mostiškės-Tonitra. Ketvirtadienis, 21:15, VGTU sporto salė.