FKS Ukmergė beldžiasi į II lygą: „Išaugome šiuos marškinėlius“ Visos

 

Pusantro dešimtmečio Ukmergės miestas neturėjo savo komandos nė viename iš trijų aukščiausių Lietuvos futbolo divizionų. Nuo tada, kai po 2007 m. sezono subyrėjo Ukmergės „Vilkmergės“ komanda.

Pastaruosius 11 sezonų VRFS III lygoje rungtyniavusios FKS „Ukmergės“ vadovai pasiryžę nutraukti šią tendenciją ir šiemet tikisi debiutuoti LFF II lygos pirmenybėse.

„Reikiami dokumentai licencijavimo procesui pateikti, dabar laukiame LFF sprendimo, kuris bus vasario 17 dieną, – VRFS sakė ilgametis FKS „Ukmergės“ vadovas Benas Terekas. – Nevisiškai atitinkame jaunimo ugdymo kriterijus, bet mes visai neseniai ėmėmės vaikų treniravimo ir tai proceso dalis. Klaustukų yra, bet svarbiausia, kad su miesto savivaldybės pagalba atitinkame finansinius kriterijus.“

– O kaip bus su III lyga? Ar po 11-os čia praleistų sezonų Ukmergė neturės savo komandos?

– Konkretaus atsakymo kol kas neturime. Aš raginu B komandą eiti į III lygą, jie dvejoja ir labiau linkę žaisti SFL A divizione. Dar svarstome.

– Kaip atrodys FKS „Ukmergės“ komanda gavus II lygos licenciją?

– Paulius Baronas lieka trenerių štabe, prie jo į vyriausiojo trenerio poziciją jungiasi Sigitas Aliubavičius. Iš praėjusio sezono komandos liks apie 13-15 žaidėjų, panašiai tiek bus naujokų. Ateis keli iš Utenos „Utenio“, taip pat iš aplinkinių miestų. Kalbiname Tadą Eliošių, bet „Jonava“ nenori jo paleisti ir siūlo palankesnes finansines sąlygas.

– Jūsų kraštietis ir geras bičiulis Robertas Vėževičius tęsia karjerą Gargždų „Bangoje“. Ateityje gal padės ir jums?

– Vežas įleido šaknis pajūryje, ten pasistatė namą ir tikrai nevažinės žaisti už Ukmergę. Aš daugiau vilčių dedu į Ovidijų Verbicką ir Tadą Eliošių, abu jie gyvena Ukmergėje. O. Verbicko dukra čia lanko futbolą. Aišku, Ovidijus dar kokius ketverius metus norės pažaisti aukščiausiame lygyje, bet mes palauksime.

P. Baronas ir B. Terekas

– Kokio biudžeto reikia norint žaisti LFF II lygoje?

– Pernai „TransINVEST“ turėjo apie 100 tūkstančių eurų, mokėjo solidžias algas, galėjo pasirinkti gero lygio žaidėjus, todėl ir rezultatai jų buvo labai ryškūs. Mūsų tikslas pirmą sezoną surinkti apie 50 tūkstančių. Savivaldybė skyrė 35 tūkst. 3-4 tūkst. surinksime iš GPM paramos, esame pasitvirtinę dar kelis tūkstančius, tad palengva artėjame prie tikslo. Ne fontanai, nes norint būti lentelės viršuje reikėtų 75-80 tūkst.

– Privačius rėmėjus sudominti neparodžius rezultato sunkiau?

– Kalbamės su keliomis įmonėmis, tačiau daug vilčių nededu.

Ukmergėje užsidarius krepšinio komandai atsilaisvino sportui skiriamų pinigų, bet miesto parama taip pat nenukrito iš dangaus, reikėjo įtikinti. Nes futbolas Lietuvoje turi neigiamą foną. Ką žmonės išgirsta per žinias ar perskaito spaudoje apie federaciją – tokį požiūrį ir susiformuoja. Teko pastangų įdėti, kad ir tuos 35 tūkst. užsitikrinti.

– Kiek laiko dirbote su šiuo projektu?

– Lūžio metai buvo 2020-ieji, kai sudėliojome viziją ir marketingo strategiją, pakeitėme klubo pavadinimą. Siekėme to mažais žingsneliais, nes praktika rodo, kad greitai užsikūrę futbolo projektai greitai ir užsibaigia.

Mes pradėjome treniruoti vaikus, jie ėmė žaisti III lygoje. Bet kokia nauda jauniems vaikinams žaisti su mėgėjais? Todėl vienas procesas stūmė kitą. Norėjosi ambicijų. II lygoje irgi nežadame staigių permainų. Gali atsivežti žinomų žaidėjų kaip Joniškio „Saned“, bet mūsų požiūris labiau nuoseklus.

2022 m. III lygos sezono viduryje mes ėmėme byrėti kaip komanda. Pasirodė, kad žaidėjams iš kitų miestų nebeliko motyvacijos žaisti Ukmergėje už dyką. Šiemet tą motyvaciją mėginsime nusipirkti už pinigus (juokiasi). Pinigai maži, bet kai pasakai, kad už žaidimą mokėsi kažkokius maistpinigius – visai kita kalba. Aš neįsivaizduoju, kaip tiek metų egzistuoja „Viltis“. Aišku, ten idėjiškai stiprus vadovas, gero lygio viešoji komunikacija. Bet apskritai „Viltis“ laikosi ant vieno žmogaus. Aš sieksiu prijungti daugiau žmonių. Labai daug padeda P. Baronas, norėtume sukurti klubo valdybą, kurioje dalyvautų ir FKS senbuviai.

– Tarkime, netikėtumų nenutiks ir LFF licenciją gausite. Kokia tolesnė strategija?

– Paprasta: 5-7 metus matome save žaidžiančius II lygoje. Tada žiūrėsime, kaip susiformuos klubo biudžetas, kaip augs akademija ir kaip gyvuos futbolas kaip sporto šaka Ukmergėje. Jei nebus vien tik biudžetine sporto šaka – žvalgysimės į I lygą. Turint 120-150 tūkst. biudžetą jau galima apie tai galvoti.

III lygoje mums buvo labai patogu. Tiek daug pažįstamų draugų ir varžovų, smagi bendruomenė. Dabar jau tuos marškinius išaugome. Tikiuosi, šias tradicijas perims B komanda. Vis tiek mūsų tikslas toks, kad už dublerius žaistų vietinis jaunimas, akademijos ir sporto centro auklėtiniai, taip pat nepamirštant ir veteranų.