Drausmės komiteto sprendimas dėl FK Vėtra ir FK Pagiriai 2 komandų Visos

Reaguodamas į įvairias interpretacijas bei spekuliacijas viešojoje erdvėje, Drausmės Komitetas nori paaiškinti VRFS/SFL bendruomenei sprendimo, priimto dėl FK Vėtra bei FK Pagiriai 2 komandų, motyvus.

Primename, kad prieš SFL C diviziono II rato pradžią buvo gauta informacija, kad FK Vėtra ir FK Pagiriai 2 komandos pasitraukia iš pirmenybių. Iš pradžių SFL lyga priėmė sprendimą, kad visi komandų iškovoti taškai žaidžiant prieš šias ekipas yra anuliuojami. Tačiau kilus diskusijoms šis sprendimas buvo atšauktas, o klausimas perduotas Drausmės Komitetui. Išnagrinėję šią bylą DK nariai vienbalsiai nusprendė, kad FK Pagiriai 2 ir FK Vėtra sužaidė po 10 čempionato rungtynių iš 19, kas sudaro 52,6 % visų rungtynių. Todėl vadovaujantis SFL varžybų nuostatų 9 punktu DK priėmė sprendimą palikti FK Pagiriai 2 bei FK Vėtra surinktus taškus, o visom likusiom rungtynėm su šiomis komandomis įskaityti technines pergales rezultatu 3:0.

Nesutinkantys su šiuo DK sprendimu viešojoje erdvėje manipuliuoja logiškumo, protingumo bei sąžiningumo kategorijomis. DK mano, kad logiškumas bei protingumas yra būtent teisės aktų (šiuo atveju varžybų nuostatų bei drausmės kodekso) laikymasis. Logiškumas bei protingumas naudojamas esant teisinėms spragoms, tačiau, kai yra pakankamas teisinis reguliavimas, privaloma vadovautis juo.

Dėl sprendimo įskaityti SFL C diviziono 4 turo rungtynes FK Modulis – FK Vėtra kaip įvykusias.

Yra dvi galimybės įskaityti rungtynes kaip įvykusias:

  1. Rungtynių teisėjui užfiksuojant galutinį rezultatą;
  2. DK priimant sprendimą dėl rungtynių.

Šiuo atveju DK priėmė sprendimą FK „Vėtra“ įskaityti techninį pralaimėjimą rezultatu 0:3 tuo užfiksuodama faktą, kad rungtynės įvyko.

Iš to seka kitas sprendimas, kuris susijęs su drausminėmis nuobaudomis, gautomis tose rungtynėse. Kadangi SFL varžybų nuostatai yra supaprastinti, DK vadovavosi aukštesnės instancijos (LFF) Drausmės kodeksu, aiškiai aprašančiu šį reglamentavimą. LFF Drausmės kodekso 26 straipsnio 5 dalis skelbia, kad:

Rungtynės, neįvykusios dėl to, kad viena iš Komandų neatvyko, ar neįvykusios dėl kitos priežasties, įskaitomos kaip praleistostos Komandos, kuri atvyko į Rungtynes ar ne dėl kurios kaltės Rungtynės neįvyko, diskvalifikacijos sankciją turėjusiems žaidėjams, tuo tarpu, Komandos, kuri neatvyko į Rungtynes ar dėl kurios kaltės Rungtynės neįvyko, diskvalifikacijos sankciją turėjusiems žaidėjams, diskvalifikacijos sankcijos taikymas yra pratęsiamas, jeigu Drausmės komiteto sprendimu prasižengusiai Komandai įskaitomas pralaimėjimas.

 

DK konstatavo, kad rungtynės neįvyko dėl FK Vėtra kaltės (FK Vėtra informavo, kad neatvyks į minėtas rungtynes, tačiau iš čempionato nesitraukia ir jame tęs dalyvavimą), todėl įsigaliojo minėtas Drausmės kodekso straipsnis su drausminių nuobaudų reguliacija.

Dėl tolimesnio drausminių nuobaudų (diskvalifikacijų) reguliavimo rungtynėse su FK „Vėtra“ bei FK „Pagiriai 2“.

DK yra gavusi abiejų komandų raštus, jog pasitraukia iš SFL C diviziono varžybų. DK suskaičiavo, kad abi komandos yra sužaidusios po 52.6 % rungtynių, todėl visus rezultatus paliko galioti.

Visose likusiose rungtynėse su šiomis komandomis bus fiksuojamas tik techninis sprendimas įskaityti pergales rezultatu 3:0. Kadangi komandos nedalyvauja čempionate, todėl visos diskvalifikacijos, kurios bus susitikimuose su minėtomis komandomis, automatiškai persikels į artimiausias būsimas rungtynes.

 

DK informacija