D divizione ryškėja A Komandos-Margirio ir FKS Ukmergės dublerių raumenys Visos

FK Imperialas nuotrauka

 

Antrajame SFL D diviziono varžybų ture išsipildė kukli apžvalgininko pranašystė, kad iš namie žaisiančių komandų laimės tik A Komanda-Margiris B.

Pirmuosius taškus iškovojo Imperialas ir debiutantai Anykščiai, o FKS Ukmergės ir A Komandos-Margirio dubleriai vėl pademonstravo solidų puolimą.

 

Imperialas – Elektrėnų Versmė B 1:1 (0:1)
Fanų stadionas. Teisėjas – R. Osipovas.
10' Deividas Stankevičius 0:1
63' Darjuš Karpin 1:1

Abiem komandoms tai buvo pirmasis taškas sezone. Tačiau abiejų jų vadovai po rungtynių spinduliavo visiškai skirtingomis emocijomis.

„Realiai, rezultatas atspindi rungtynių eigą, – komentavo Imperialo treneris Janas Vilkin. – Kol kas lieka progų realizacijos problema. Lyginant su pirmu turu, žaidė praktiškai kita sudėtis, atlikome pozicinių pakeitimų, išbandėme naujų žaidėjų. Trūko tarpusavio supratimo ir susižaidimo, bet džiugino, kad visi stengėsi ir kovojo iš visų jėgų.“

Tuo metu Versmės dubleriai po apmaudaus pralaimėjimo Ukmergėje prieš savaitę, šį kartą tikėjosi daugiau nei lygiųjų. Todėl liko nusivylę.

„Rezultatas absoliučiai netenkina ir nuvilia. Negaliu teigti, kad įvyko bent mažas progresas. Pirmavome, atakavome, kūrėme progas, bet nesugebėjome įmušti. Iš karto po rungtynių su komanda turėjome rimtą diskusiją. Taip žaisti, kaip žaidėme per pirmus du turus, daugiau tiesiog negalime“, – piktinosi Versmės B treneris Nerijus Kobelevas.

Jis akcentavo, kad komandai trūksta užsivedimo ir kovingumo, vis dar jaučiasi techninis brokas.

Elektrėnų komanda anksti pelnė įvartį, bet vėliau nepasinaudojo progomis persvarą padidinti. O antro kėlinio viduryje Imperialo žaidėjas Darjušas Karpin rezultatą išlygino po gražios kombinacijos.

„Norisi, kad tokių kombinacijų ir tokių smūgių būtų kuo daugiau, to mums labai trūksta“, – sakė J. Vilkin.

„Mes žinome savo problemas. Todėl labai tikiuosi, kad padarysime išvadas ir žaidimas ims gerėti“, – vylėsi N. Kobelevas.

 

FK Molėtai – FK Anykščiai 1:1 (1:0)
Molėtų stadionas. Teisėjas – S. Abramenkovas.
8' Tomas Viburys 1:0
80' Marijus Latatujevas 1:1

Galbūt kažkam atrodė, kad po efektingos pergalės draugiškame mače (7:3) Anykščių komanda dar kartą lengvai susidoros su Molėtais, tačiau pastarieji oficialioms rungtynėms pasirengė geriau ir atsakingiau.

Jau 8 min. šeimininkai išsiveržė į priekį. Svečių gynėjui prašokus kamuolį, Tomas Viburys prasiveržė arčiau vartų ir smūgiavo tiksliai.

Visų rungtynių metu Molėtų komanda atakavo grėsmingiau ir ne kartą galėjo padvigubinti persvarą.

Tačiau futbole kartais nutinka priešingai – 80 min. po baudos smūgio nuo Molėtų komandos vartų skersinio atšokęs kamuolys atsidūrė po Marijaus Latatujevo kojomis ir jis po akimirkos išlygino santykį – 1:1.

Algimanto Čižos nuotrauka

Akivaizdu, kad tokia mačo atomazga šeimininkų komandos narių negalėjo pradžiuginti.

„Anykščiai yra gera komanda, bet sekmadienio vakarą lygiosiomis jie turėjo būti labiau patenkinti, nei mes“, – tvirtino Molėtų komandos atstovas Benjaminas Zelkevičius.

Molėtuose vykusią dvikovą Anykščių komandos vadovas Marius Valančiūnas pavadino „krikštu su labai šaltu vandeniu“.

„Kitko ir nesitikėjome. Manau, kad vyrai suprato, kas mūsų laukia SFL. Pavyko išnešti sveiką kailį, gaunant pirmą tašką“, – sakė Marius, teigdamas, kad išsamesnes išvadas bus galima daryti tik po kartą sužaidus su visais oponentais.

 

Top Kickers-Koloro – FKS Ukmergė B 3:5 (1:1)
Fabijoniškių stadionas. Teisėjas – R. Jasiūnas.
10' Emilis Tankūnas (iš 11 m) 1:0
19' Karolis Šalkauskis 1:1
50' Karolis Šalkauskis 1:2
51' Karolis Šalkauskis 1:3
56' Emilis Tankūnas 2:3
59' Giedrius Vaivada 2:4
82' Karolis Šalkauskis 2:5
89' Deivydas Stupenka (iš 11 m) 3:5

Berods brazilai šlovingiausiais savo futbolo laikais mėgdavo sakyti: jūs įmušite kiek galėsite, o mes – kiek norėsime.

Tokiu moto savo debiutinį sezoną SFL pradeda ir Ukmergės komandos dubleriai. Gynybinį broką jie bando tušuoti uraganiniu puolimu – 3:2 įveikė Versmę B ir 5:3 – Top Kickers dublerius.

„Suprantama, kad tokia logika bet kokia kaina įmušti daugiau už varžovus visą laiką neveiks. Tačiau kol kas tai daryti sekasi neblogai, – nusijuokė FKS Ukmergės antrosios komandos treneris Andrius Sipavičius. – Šį kartą varžovai leido mums bėgti ir valdyti teritorinę persvarą, laimėti mikrodvikovas. Tikrai galėjome įmušti ir daugiau.“

Tuo metu žadėta Top Kickers-Koloro komandos žvalgyba apie varžovus apčiuopiamos naudos nedavė. O „pokerį“ atlikusio Karolio Šalkausko pavardę jie įsimins ilgam.

Ukmergiškiai rungtynes pradėjo jau nuo klasika tapusio epizodo – klaidos gynyboje ir varžovų įvarčio. Kol kas šiemet jie visas rungtynes pradeda būtent tokiu scenarijumi. Iš ritmo tai neišmušė – netrukus rezultatas tapo 1:1.

Antro kėlinio pradžioje Ukmergė B atsispyrė galingai – K. Šalkauskis įmušė du greitus įvarčius ir svečiai pirmavo 3:1. Vėliau svečiai praleido įvartį, bet visą laiką kontroliavo situaciją aikštėje.

Rungtynių pabaigoje K. Šalkauskis įformino pirmąjį savo „pokerį“, dar po kelių minučių Ukmergė B „atsivežė“ dar vieną baudinį į savo vartus, tačiau namo išsivežė užtikrintą pergalę rezultatu 5:3.

„Rezultatas nėra labai gražus, bet džiugina, kad antrame kėlinyje kamuolys aikštės viduryje judėjo gražiai ir buvo gerai skirstomas į kraštus. Žaidėme futbolą! Gynyba kartais braškėjo, bet jos klaidas taisė vartininkas, – vaizdą aikštėje įvertino nugalėtojų treneris A. Sipavičius. – Reikėtų pasidžiaugti ir K. Šalkauskio 4 įvarčiais ir Gyčio Vaivados 3 rezultatyviais perdavimais.“

 

A Komanda-Margiris B – ADS Auto 9:1 (6:1)
Dilgynės stadionas. Teisėjas – A. Lotužys.
8' Artūras Sukristovas 1:0
15' Artūras Sukristovas 2:0
16' Džiugas Palijanskas 3:0
25' Marius Motiejūnas 4:0
26' Jaroslav Šiško 5:0
33' Erik Zamara 5:1
42' Artūras Sukristovas 6:1
61' Martynas Kavaliauskas 7:1
64' Antanas Paulauskas (iš 11 m) 8:1
67' Artūras Sukristovas 9:1

Šiame mače A Komandos-Margirio dubleriai užfiksavo kol kas rezultatyvumo rekordą ir didžiausią sutriuškinimą. Sunku nebuvo.

„Nesinori įžeisti varžovų, bet mūsų lygis gerokai aukštesnis ir jis skyrėsi. ADS Auto turi ir vyresnių žaidėjų ir jaunimo, bet mes buvome pranašesni“, – tikino nugalėtojų atstovas Artūras Sukristovas.

Pasak jo, įvarčių galėjo būti ir gerokai virš 10, tačiau vieninteliam teisėjui ne visuomet lengva objektyviai įvertinti nuošalės situacijas.

Pats A. Sukristovas varžovų vartininką nuginklavo 4 kartus ir pasižymėjo „pokeriu“. Beje, tai ne pirmas kartas, kai Artūras baudžia Nemenčinės komandą. 2016 metų rugsėjį advokatai yra nugalėję SK Nemenčinės-Hegvitos futbolininkus 8:2, o pats A. Sukristovas tada pasižymėjo penkis sykius.

Visgi po tokių rungtynių daryti kažkokias išvadas sudėtinga.

„Nelabai yra ką įdomaus papasakoti. Mes taip pat nesame jauna komanda, branduolys yra 30-35, gal 40 metų žmonės, kuriems galbūt trūksta greičio. Tačiau pravertė III lygos patirtis, tai suteikė ramybės. Greitai „padarėme“ rezultatą ir vėliau žaidėme atsipalaidavę, net mūsų vartininkas persikraustė į puolimą“, – pasakojo A. Sukristovas.

 

Trečias turas (birželio 27-29 d.)

FK Anykščiai – A Komanda-Margiris B. Šeštadienis, 14.00, Anykščių stadionas. SFL pirmą kartą atvyksta į Anykščius ir A Komandos-Margirio dubleriai šiai kelionei ruošiasi jau nuo savaitės pradžios. Anykščiuose žadama futbolo šventė, vietos sirgaliams žadami prizai. Po dviejų lengvų pasivaikščiojimų D diviziono starte advokatų neabejotinai lauks rimčiausias testas. Prognozė: 1:1.

FKS Ukmergė B – Imperialas. Sekmadienis, 19.00, Ukmergės centrinis stadionas. Visas trejas oficialias rungtynes D divizione ir SFL taurėje Ukmergės dubleriai pradėjo pirmieji praleisdami įvartį. Iškovoti pergales tai nesutrukdė, tačiau Ukmergės B treneris Andrius Sipavičius sako, kad šito jau gana: „Ateinančio savaitgalio planas aiškus – įmušti pirmiems ir nepaleisti žaidimo.“ Jei ukmergiškiai net atsilikdami perlaužia rungtynių eigą savo naudai, tai pirmi įmušę turėtų nesunkiai dominuoti. Prognozė: 2:0.

Arpas – FK Molėtai. Sekmadienis, 19.30, Nemenčinės stadionas. Praėjusiame ture Arpas nerungtyniavo, todėl jų vedlys Romualdas Sirutkaitis visą dėmesį galėjo skirti būsimųjų varžovų analizei. O tą jis tikrai darė. Praėjusį sezoną vieninteliame tarpusavio mače C divizione pergalę 2:0 šventė Molėtai. Prognozė: 2:3.

ADS Auto – Top Kickers-Koloro. Pirmadienis, 19.30, Nemenčinės stadionas. Per pirmuosius du turus ADS Auto kol kas paliko silpniausiai pasirengusios D diviziono komandos įspūdį. Net žaidžiant savame stadione Nemenčinės komandai prireiks daug pastangų, siekiant iškovoti taškus. Tad Top Kickers dubleriams pirmadienį atsiveria proga atidaryti pergalių ir taškų sąskaitą. Prognozė: 2:4.