D divizione Molėtai ir Anykščiai talžė savo varžovus Visos

FK Imperialas nuotrauka

Prieš trumpas vasaros atostogas SFL D divizione įspūdingas rungtynes sužaidė Molėtų ir Anykščių komandos, savo aikštėse triuškinusios oponentus.

D diviziono 6-asis turas ištęstas pusantros savaitės laikotarpiu. Pirmosios rungtynės buvo sužaistos dar liepos 15 dieną, kuomet Širvintose pirmenybių lyderiai FKS Ukmergė B 3:0 nugalėjo A Komandos-Margirio dublerius.

Šis turas baigsis tik ateinantį sekmadienį Nemenčinėje, kai ADS Auto priims Elektrėnų Versmės dublerius. Dar po savaitės ADS namie sužais atidėtas rungtynes su Anykščiais, tad trumpų vasaros atostogų praktiškai neturės.

FK Anykščiai – FK Arpas 9:1 (6:0)
Anykščių miesto stadionas. Teisėjas – D. Petraška.
8' Rytis Prušinskas 1:0
20' Kasparas Šimkus 2:0
23' Kasparas Šimkus 3:0
31' Edvinas Degutis 4:0
31' Kasparas Šimkus 5:0
42' Dalius Šaučiūnas 6:0
59' Alvinas Dūdėnas 7:0
61' Marjan Minkovski 7:1
77' Kasparas Šimkus 8:1
78' Kasparas Šimkus 9:1

Anykščių komanda pakartojo šio sezono D diviziono rezultatyvumo rekordą – prieš mėnesį A Komanda-Margiris B taip pat 9:1 nušlavė Nemenčinės ADS Auto.

Sekmadienį anykštėnai varžovus ėmė smaugti iš karto. Ne pernelyg gausiai susirinkusi Arpo komanda 39 min. liko dar ir mažumoje, kai vieną po kitos dvi geltonas korteles susirinko Edvinas Volodkovič. Tiesa, rezultatas jau tuo metu buvo 5:0, tad įtakos tolesnei mačo eigai tai tikriausiai neturėjo.

Anykščių klubo vadovas Marius Valančiūnas juokavo, kad sekmadienį sukrito bene visi įvarčiai, kurie nebuvo įmušti ankstesnėse dvejose rungtynėse. Jose anykštėnai be įvarčių sužaidė su A Komandos-Margirio dubleriais ir 3:1 pranoko Top Kickers-Koloro, nors galėjo įmušti daugiau.

„Žaidėjai mėgavosi futbolu, perdavimai buvo apgalvoti, atliktas varžovų spaudimas, kai jie buvo su kamuoliu. Tai ir nulėmė tokį rezultatą. Jeigu visuomet išlaikysime tokią sudėtį, galėsime varžytis dėl aukštų vietų“, – įsitikinęs M. Valančiūnas.

Neeilines rungtynes sužaidė Anykščių saugas Kasparas Šimkus, vienas pats įmušęs net 5 įvarčius.

Arpo vadovas Romualdas Sirutkaitis pasakojo, kad negausios komandos narių gretos prieš pat rungtynes ėmė retėti dėl traumų. Maža to, žaisti negalėjo abu vartininkai, tad į vartus bent iš pradžių stojo Emanuelis Matuizo.

„Taigi, rungtynes pradėjome su eksperimentiniu vartininku ir vos septyniais žaidėjais, nuolat rungtyniaujančiais pagrinde. Varžovai greitai perėmė iniciatyvą ir smūgiavo iš artimų distancijų“, – prisiminė R. Sirutkaitis.

Kėliniui įsibėgėjus, E. Matuizo vietą Arpo vartuose užėmė kitas aikštės žaidėjas Danielis Vilkickis. Vis tik, nepaisant praleistų įvarčių gausos, komandos vadovas abiejų „vartininkų“ pasirodymą vertino aukštai, 7-8 balais.

„Futbolą žaidėme gana atvirą. Kadangi dar neišmokome gintis – šiais metais tokių rimtų pamokų dar neturėjome. Dėl keitimų stokos, ir dėl kai kuriose pozicijose žaidusių greičio, ištvermės ir patirties stokos, varžovai dažnai įgydavo kiekybinę persvarą mūsų pusėje. Prasiveržimai buvo labai įvairūs, tai kraštais iki galinės linijos ir palei ją įsiveržimas į baudos aikštelę, tai skersavimais. Iš šeimininkų pusės buvo bandoma išnaudoti ir savo aukštesnį meistriškumą veržiantis pro mūsų vidurio gynėjus. Buvo ir gilių perdavimų už gynėjų pečių. Neturėjome greičiausio savo centro gynėjo, kuris galėtų išvalyti tokius prasiveržimus“, – rungtynes analizavo R. Sirutkaitis.

E. Volodkovič pašalinimą iš aikštės jis apibūdino kaip jauno žaidėjo emocijų pliūpsnį teisėjo atžvilgiu po jam skirtos pražangos.

Po pertraukos Arpo komanda išsikvėpė galutinai. Mačo pabaigoje aikštėje pasirodė ir pats R. Sirutkaitis, o arpiečiai savo garbės įvartį vis tik sugebėjo įmušti.

„Manau, kad 38 min. mums parodyta raudona kortelė iš Anykščių atėmė tikros, grynos pergalės džiaugsmą, todėl tik galiu juos užjausti, – pareiškė R. Sirutkaitis. – Rungtynes baigėme akordu anykštėnų baudos aikštelėje, kai jų vartininkas atvira koja įvažiavo Andriui Skirkai į kelį ir šis liko gulėti. Pavargo dirbti ir teisėjas – išgirdome jo repliką iš aikštės vidurio, kad buvo pražanga prieš vartininką. Anykščių komandoje nemačiau silpnų žaidėjų. Jie moka daryti padkatus, vadovas puikiai atlieka žaidėjų rotacijas, išnaudoja resursus. O kadangi pirmą kartą buvome apdalinti tokiu santykiu geltonų kortelių (varžovų atžvilgiu), tai teisėjo darbą vertintume 4 balais. Svarbesnėms rungtynėms rekomeduotume į Anykščius deleguoti objektyvesnę arbitrų brigadą iš Vilniaus, o aukštaičiams leisti pateisėjauti Vilniuje.“

Arpo klubo vadovas pateikė savo vertinimą ir apie Anykščiuose pamatytą futbolo infrastruktūrą: „Pamokas išmokome, įspūdžių parsivežėme visokių. Liepos viduryje daryti tokias tolimas išvykas nėra gerai. Apskritai liepos mėnuo SFL turi būti skirtas atostogoms, kaip ir kitiems padoriems piliečiams.

Anykščių stadiono žolė puikiai prižiūrėta. Persirengimo kabinos mažos ir siaučiant koronai, jomis nevertėtų iš viso naudotis. Pavėsinė atsarginiams galėtų būti tamsesnė, kad vidurdienį netektų degti saulėje. Netoli aikštės, už kelių šimtų metrų yra Šventoji, kurioje galima išsimaudyti po rungtynių. Tą mūsų komanda ir padarė.

Nors GPS rodo, kad iki Anykščių tik 112 km, kelionei reikėtų planuoti bent 2 valandas. Važiavome Vilniaus – Ukmergės plentu, grįžome per Kavarską ir vėl Ukmergės keliu. Plentas nuo Ukmergės sekmadienį per pietus buvo gana užkimštas ir 70 km/h greičiu besivelkančių furų lenkimas labai pavojingas. Aplenkėme ir vieną avariją... Grįžtant smagu pasižiūrėti ir į kitus miestelius. Vykome penkiomis mašinomis, tai gal kas sustojo ir pagrybauti.“

FK Molėtai – Imperialas 6:1
Molėtų stadionas. Teisėjas – S. Abramenkovas.

Iš karto po nuvylusios išvykos į Molėtus Imperialo komanda savo facebooke parašė, kad rezultatas neatspindi rungtynių eigos, bet tenka jį priimti tokį, koks jis yra.

Vienok keista, kai taip kalbama po pralaimėjimo 1:6.

„Mes tikrai sužaidėme ne prasčiau už varžovus, bet sėkmė šį kartą buvo Molėtų pusėje. Labai pritrūko paskutinio tikslaus smūgio. Kol kas labai didelės problemos lieka gynybos linijoje ir vartuose“, – komentavo Imperialo treneris Janas Vilkin.

Kitas rungtynes Imperialas žais tik rugpjūčio 9-ąją ir J. Vilkin sako, kad iki to laiko bus stengiamasi užkamšyti šias spragas.

Rungtynių įrašas:

Molėtams tai buvo pergalė po ilgesnės nei vieno mėnesio pertraukos. Sezoną jie pradėjo laimėjimu Nemenčinėje, vėliau du kartus sužaidė lygiosiomis su Anykščiais ir Arpu, o paskutiniu metu buvo nugalėti Versmės ir Ukmergės dublerių.

Tačiau net po efektingos pergalės 6:1 Molėtų atstovas Benjaminas Zelkevičius nebuvo patenkintas.

„Ši pergalė komandai buvo labai reikalinga. Deja, žaidimas nebuvo toks geras, kokio norėjome. Pelnytų įvarčių kiekis kartais nerodo paties žaidimo kokybės. Visgi malonu, kad pertrauką pasitinkame su pergale“, – teigė Benjaminas.