D divizionas: Skirtingos lyderių pergalės Visos

Pirmiausia, tai sveikinu D divizioną su antrojo rato pradžia. Na taip, jau išsiilsėjom, galima ir aikštėj palakstyti, tuos papildomus kilogramus sudeginti (kurių vasaros karščiai nesudegino).

Ir ką čia dar ilgą įžangą rašyti? Pirmas antrojo rato turas įvyko. Lyderiai laimėjo. Autsaideriai – pralošė. Vidutiniokai sužaidė įvairiai. Keturis įvarčius įmušė skaidiškietis Viktoras Karasevičius, po tris - tų pačių Skaidiškių atstovas Jaroslavas Dičkovskis ir Top Kickers futbolininkas Vytautas Stankūnas.

Bet apie visa tai perskaitysite rungtynių aprašymuose.

Skaidiškės – Setas 10:1

„Apie rungtynes, kurios baigiasi 10:1, manau, nelabai yra ką ir pasakoti...“ – pradėjo savo laišką nugalėjusios komandos vadovas Marius Bukauskas.

Suprantama, kai vienas lyderių namuose priima vieną autsaiderių, dažnai rezultatai būna nemaži. O kai dar tas lyderis yra kažkuo motyvuotas, tada ir pavyksta dviženklis įmuštų įvarčių skaičius.

O Skaidiškės buvo motyvuotos. Pasakoja M. Bukauskas: „Buvome pikti dėl pirmame rate prieš Setą prarastų taškų. Ir atsirevanšavom su kaupu. Setas rungtynes pradėjo be savo jaunimo, kuris į jas vėlavo. Bet atvykę, jie komandos nesustiprino, mes toliau diktavom savo madas“.

Tos Skaidiškių mados Setą palaužė jau pirmą kėlinį. Po jo šeimininkai pirmavo 5:0 ir jau viskas buvo aiškui. Ai, na ne, ne viskas. Dar buvo neaišku, kiek Setas įvarčių susirinks per antrąją žaidimo pusę.

O pirmąsias rungtynes pirmajame ture komandos buvo sužaidusios lygiosiomis 0:0.

Dabar Rudaminoje įsišaudė skaidiškietis Viktoras Karasevičius, įmušęs keturis įvarčius. Skaidiškių atakų lyderis Jaroslavas Dičkovskis pelnė tris.

Kokie pasikeitimai Sete, kol kas dar nelabai žinoma. Na jų vartininkas išėjo į kitą komandą. Kas daugiau – sužinosime šiek tiek vėliau. Bet vargu ar ekipa, taip pradėjusi rudens sezoną, gali būti stipresnė nei buvo pavasarį.

Skaidiškės, anot jų vadovo, pasikeitė nedaug.

„Tarpsezonį didelių pakeitimų neįvyko, prisijungė vienas Salininkų žaidėjas (Tomašas Korkutis), kuris, tikimės, sustiprins komandą“, - pasakojo M. Bukauskas.

Medžiai-2 – Vėtra 1:2

Kitas lyderis iškovojo kur kas sunkesnę pergalę. Antrą kėlinį praleidę įvartį, Vėtros futbolininkai sulygino ir persvėrė rezultatą susitikimo pabaigoje.

„Grįžę po atostogų sunkiai įvažiavome į ritmą“, - teigė Vėtros komandos vadovas Tomas Matulevičus. - Antrajame kėlinyje perlaužėme ledus. Gal Medžiai kiek pavargo, gal dar kas. Ir rungtynių gale sumušėme du įvarčius. Iš pradžių gynėjas įspūdingai iš 36 metrų pataikė, permesdamas per vartininką, po to gynėjas smūgiavo iš 24 metrų, bet vartininkas smūgį atrėmė ir komandos kapitonas Zbignevas Maconko pataisė.“

Pirmą kėlinį ekipos žaidė apylygiai. Po pertraukos iniciatyvą į savo rankas sugriebė Medžiai. Ir netrukus įmušė įvartį. Tada jau pradėjo kurti Vėtra. Užsivedė ir įmušė du.

„Komanda stipriai nepasikeitė, visi liko tie patys. Aišku, gynėjo Mariaus Daukšos porai savaičių neturėsim – operacija. O šiaip - kaip buvo, taip ir yra – visi nusiteikę medaliams ir visi žaidžia“, - apie pasikeitimus per vasaros pirmenybių pertrauką kalbėjo T. Matulevičius.

Viesulas-2 – ADS Auto 1:3

Viesulas-2 eilinį kartą įrodė, kad su žemiau esančiomis komandomis jam žaisti sunkiau negu su tomis iš turnyro lentelės padebesių.

Garsėjantis, kaip pirmojo rato milžinų žudikas (iš pirmo trejeto komandų per tris mačus surinko 7 taškus) Viesulas-2 per jį pralaimėjo vienerias rungtynes. Suprantama – žemiau savęs esančiam Arpui. Ir antrasis Viesulo dublerių pralaimėjimas buvo nuo komandos, kuri surinkusi mažiau taškų nei jie.

Hm, o atrodo – solidūs vyrai, ne paaugliai kokie, kad turėtų tokius motyvacijos skirtumus kas mačą...

„Pirmos rungtynės susiklostė mums labai nekaip, priminė krepšinio susitikimą tarp Lietuvos ir Ispanijos. Bent jau pirmas kėlinys“, - rašo Viesulo-2 atstovas Raimondas Kundrta.

Na ne , jau tiek savęs nežeminkit, viesuliečiai. Jei būtumėt gavę kokia dešimtimi įvarčių, tai dar suprasčiau...

„Antrame kėlinyje buvo geriau, bet varžovai sugebėjo išlaikyti rezultatą, 3:1 mus nugalėjo. Tikėsimės, antrose rungtynėse susiimsime ir sužaisime ženkliai geriau“, - R. Kundra šį kartą nedaugžodžiavo.

O jei apie patį mačą, tai komandos viską išsprendė jau per pirmą kėlinį. Iš pradžių ADS Auto įmušė tris, po to Viesulas-2 sušvelnino, o antros rungtynių pusės galėjo ir nežaist. Vis vien rezultatas nepasikeitė

Top Kickers – Pilk 9:1

Dar vienas įspūdingas rezultatas. Pilk nuo Top Kickers gavo vos vienu įvarčiu mažiau, nei Setas nuo Skaidiškių.

Kaip supratau, ta lėtinė Pilkų liga, kuria jie susirgo pirmajame rate, neišgydyta. Ir gal net įgauna sunkesnę stadiją.

Žodžiu, komanda pralaimėjo šeštas rungtynes paeiliui. O nelaimėjo jau devintųjų.

Pilk vadovas Vygantas Šepetis: „Komanda antrąjį ratą žais visiškai nepasikeitusi. Iš tiesų turime pakankamai žaidėjų. Esminės bėdos - susirinkimas ir traumos. Kol tiek viena, tiek kita persekios komandą, tol pergales matysime, kaip savo ausis ir varžovai galės drąsiai gerintis statistiką.

Kažkas panašaus ir nutiko per dvikovą su Top Kickeriais, vos ne vos sukrapštėme vienuoliktuką be nominalaus vartininko ir su 40 metų amžiaus vidurkiu. Tai be jokios abejonės nemenkina varžovų pergalės o greičiau priekaištas mūsų komandai, kuri nesugeba tinkamai susiplanuoti laiko, kad susirinktų į rungtynes. Nominaliai, pagal turimą sąrašą, kovą galėtume duoti bet kuriam mūsų diviziono varžovui .

Bet tai - tik teoriniai pasvarstymai. Kalbant apie pačias rungtynes, tai deja bet mes neturėjome jokių šansų net sužaisti lygiosiomis. Tiesiog varžovai buvo žymiai greitesni, jaunesni bei turėjo gal 6-7 žmones ant keitimo.  Tokiu oru tai buvo lemiami veiksniai - mes absoliučiai niekur nespėdavome. Jei susispausdavome gynyboje, tai vidurys likdavo tuščias, pabandžius atakuoti, gaudavome gan greitas kontratakas. Taigi, startas - tikrai ne toks, kokio norėjome ar tikėjomės

O Top Kickerių turėtų bijoti kiekvienas varžovas, jie tikrai verti būti prizininkų trejete. Vienintelis trūkumas, kurį įžvelgėme ir kuris jiems gali kišti koją, tai nelabai užtikrintas vartininko žaidimas.“

Top Kickers komandos saugas Vytautas Stankūnas įmušė hattricką.

Euforija – Pressas 0:0

Pressas vėl sužaidė taip, kaip mėgsta. Lygiosiomis. Jau septintomis šiemet. Tiesa tokiu rezultatu, kokiu sužaidęs dar nebuvo – 0:0.

Bet apie mačą tegu pakalba abiejų komandų atstovai.

Martynas Juocevičius (Pressas): „Dėl olimpinių žaidynių transliacijų ir kitų sporto įvykių intensyvaus tvarkaraščio į rungtynes su Euforija susirinkome negausiai ir sukovojome pagal galimybes. Tad atsižvelgus į aplinkybes, lygiosios mums nėra prasčiausias variantas. Kitoms rungtynėms planuojame surinkti jau kur kas pajėgesnę sudėtį. Tikimės sporto žurnalisto Ervino Kvitkausko, kitados rimtai ragavusio A lygos duonos, debiuto - jis bus rimta paspirtis aikštės viduryje. O koks mums bus antrasis ratas, parodys laikas. Tikimės daugiau pergalių. Nebent už lygiąsias daugiau taškų duotų. Kurį laiką būtent taip galvojome, ir rezultatas akivaizdus.“

Ruslanas Kubišinas (Euforija): „Gražus oras, optimistinė nuotaika, neblogas susirinkimas. Visai tai nuteikinėjo geram rezultatui.

Pirmą kelinį pradėjom su nauja, mums neįprasta žaidimo schema (kaip minėjau per paskutinį I rato aprašymą, II rate bus staigmenų, naujovių). Tad pradžioje žaidimas mums truputį nesiklijavo. Pagal planą žaidėm agresyviai, spaudėme priešininką ant pražangos ribų. Matomai varžovui tai nepatiko, bet žaidžiam vyrų futbolo lygoje, jei ką.

Per pirma kėlinį, sakyčiau, nieko ypatingo, apart oponento pavojingo smūgio galva po kampinio bei mūsų progos, kai po jų vartininko klaidos pataikėm į skersinį.

Antrą kėlinį pradedam su kita schema, planu. Truputėlį mūsų žaidimo vaizdas pagėrėjo. Drįsčiau teigti, kad turėjom daugiau progų įmušti, bei išplėšti tris taškus. Paskutines 10-15 min. pamiršom apie gynybą, labai jau norėjome įmušti ir dėl to vos nepraleidome, bet šaunuolis mūsų vartininkas porą kartų išgelbėjo konkrečiai.

Reziumė: vienas taškas - irgi neblogai. Džiugu, kad nepraleidom. Malonu dėl susirinkimo ir kad mūsų jaunimas prisijunginėja. Taip ir toliau.

Arpas – Ave.Ko-2 1:3

Mačas Maišiagaloje irgi vyko atkakliai. Pirmą kėlinį abi komandos pasikeitė įvarčiais, o antro pradžioje svečiai iš Kalvelių išsiveržė į priekį.

Arpui tada nieko neliko, kaip bandyti išlyginti rezultatą. Didžiąją dalį antrojo kėlinio jis turėjo šiokią tokią persvarą, bet, kaip dažnai nutinka, įvartį rungtynių pabaigoje praleido. Ir tuo momentu - paskutinę minutę Ave.Ko-2 futbolininkai galėjo atsikvėpti ramiau.

„Rungtynės buvo įtemptos, mūsų susirinko labai mažai. Buvo tik du atsarginiai žaidėjai. Iš karto pradėjome labai gerai, bet po to pritrūko jėgų. Jeigu atsarginių žaidėjų turėtume daugiau, tai, manau, būtume laimėję lengvai.

Po to, kai Arpas neblogai sužaidė antrąjį ratą, tikėjomės, kad jis bus stipresnis. O šiaip Arpas – labai draugiška komanda, mums labai patiko su jais žaisti. Žaidžia tikrai neagresyvų, malonų futbolą“, - apie rungtynes kalbėjo vienas Ave.Ko-2 komandos vadovų Artiomas Vengrovskis.

O reziumavo jis taip :“Bendrai paėmus, tai buvo apylygės rungtynės.“

Ave.Ko antrą ratą šiek tiek pasikėlė savo amžiaus vidurkį. Todėl, kad antrosios komandos jaunimui padėti pasiuntė vyresnius pirmosios komandos žaidėjus nei pirmą ratą. Sako – tai labiau stabilizuos antrąją komandą.

„Iš esmės mūsų antroji komanda nepasikeitė. Tiesiog iš pirmosios komandos imam vyresnius žaidėjus, kad mūsų jaunųjų žaidėjų lygį pakeltų. Tai antrai komandai, jaunimui kuo vyresnių žaidėjų parama, tuo geriau, mažiau tos žaidimo baimės. Manau, jei normaliai rinksimės, žaisime tikrai geriau nei pirmajame rate. Nors iš esmės ir pirmą ratą sužaidėme neblogai. Prieš sezoną juk tikėjomės būti kažkur viduriuke, bet jį baigėme trečiojoje vietoje“, - kalbėjo A. Vengrovskis.

ADS Auto – Setas

08.26 19.00 Nemenčinė

Pirmojo rato šių komandų mačas baigėsi lygiosiomis 2:2.

Dabar rungtyniauti negalės ADS Auto gynėjas Vladimiras Pivovaras ir saugas Vitalijus Grinevskis.

Prognozė: Nemenčinės komanda antrąjį ratą pradėjo pergale svečiuose. Manau, kad ir namuose nemenčiniečiai tikisi to paties, juolab, kad žaidžia su tikrai ne pačia stipriausia lygos komanda. Taip ir spėsiu – ADS Auto pergalė 2:0.

Ave.Ko-2 – Skaidiškės

08.27 19.00 Kalveliai

Pirmąjį ratą Skaidiškės namie 3:1 įveikė Ave.Ko-2

Prognozė: Bet Ave.Ko-2 komanda namuose laimi beveik visas rungtynes. Išskyruskai susitinka su Viesulu-2. Skaidiškės savo kelio SFL pradžioje namų rungtynes irgi žaisdavo Kalveliuose. Bet dabar sugrįžimas į pasienio su Baltarusija miestelį joms gali nebūti toks žavus. Spėsiu, kad šis, aiškiai svarbiausias turo mačas baigsis lygiosiomis 2:2

Pilk – Pressas

08.28 16.00 Bukiškis

Pirmojo rato rungtynes komandos baigė dažniausiu Presso rezultatu – 1:1.

Prognozė: Bet nuo to laiko daug kas pasikeitė. Ne, ne Pressui, kuris ir toliau vis skabo lygiąsias. Pilkams, kurie iš tada buvusių potencialių lyderių nusirito kone iki autsaiderių. Tad, kad ir kaip norisi Pressui rašyti tradicinį 1:1, manau šį kartą žurnalistai laimės tą seniai lauktą (nuo pirmojo turo) pergalę – 2:1. Nes kada, jeigu ne dabar?

Vėtra – Top Kickers

08.28 18.00 Rūdiškės

Pirmąjį turą Vėtra įtikinamai, net 7:3 nugalėjo Top Kickerius

Prognozė: Iš karto turo maču paskelbiau Ave.Ko-2 ir Skaidiškių susitikimą, bet ne ką mažiau intriguojančios rungtynės laukia Rūdiškėse. Top Kickers 9:1 nušlavę Pilkus, suprantama, yra psichologiniame pakilime. Bet dar neaišku ar jo pakaks pergalei Rūdiškėse. Aš tai spėsiu, kad ne. 3:1 Vėtros naudai.

Arpas – Euforija

08.28 18.30 Maišiagala

Pirmosios šių komandų šių metų rungtynės baigėsi be nugalėtojos – 2:2

Ruslanas Kubišinas (Euforija): „Planai? Mažiausiai trys taškai su Arpu per artėjanti sekmadieni..."

Prognozė: O tai kiek – daugiausiai? Hm, kiek daugiau nei tris taškus galima iškovoti per vienerias rungtynes? Bet Ruslanas mane uždegė Euforijos nusiteikimu. Todėl spėsiu rungtynių rezultatą būsiant 2:1 Euforijos naudai.

Viesulas-2 – Medžiai-2

08.31 19.00 Senvagės

Pirmosios šių dublerinių komandų  tarpusavio rungtynės šiemet baigėsi lygiosiomis 1:1. Spėsiu aš joms lygiąsias ir antrajame rate. Tik šįsyk 3:3.