D divizionas: Skaidiškes viršuje keičia Rūdiškės Visos

Sekmadienio futbolo lygos D diviziono komandos sužaidė dešimtąjį turą.

Šiame ture pagaliau pasikeitė lyderis. Į pirmą vietą iškopė Rūdiškių Vėtra, namuose 2:1 įveikusi iki tol pirmavusias Skaidiškes.

Šiuodvi komandos yra taip atsiplėšusios nuo persekiotojų (kurie 10-ą turą dar ir suklupo), kad veikiausia, kova dėl Diviziono čempionų vardų antrą ratą vyks tarps jųdviejų.

Bet tai vyks antrą ratą.

O dabar tame pačiame mače susikovė ir du rezultatyviausieji diviziono žaidėjai, iki tol turėję po lygiai – 11 įmuštų įvarčių. Šiame turą laimėjo Skaidiškės. Jų puolėjas Jaroslavas Dičkovskis įmušė du įvarčius, šeimininkų atakų lyderis Antanas Petrusevičius – lemiamą, bet vieną. Tad dabar Jarekas turi 13, o Antanas 12 įvarčių savo sąskaitose.

Pressas – Medžiai-2 0:2

Medžiai laimės labai įtemptą mačą 2:1, - rašiau anonso prognozėje.

Gal ir nebuvo tas mačas Medžių dubleriams labai jau lengvas, bet rezultatas atrodo gana įtikinamas – pergalė dviem įvarčiais.

Tačiau ne viskas ekologiškiesiems ėjosi taip, kaip sviestu patepta. Antrą įvartį, po kurio varžovai palūžo galutinai, Medžiai įmušė likus žais vos keturias minutes.

O prieš tai komandos daugiau nei pusę kėlinio žaidė esant rezultatui lygiam. Kol Medžiai neįmušė pirmo.

Nuo tada iki susitikimo kulminacijos laikėsi ta slidi vieno įvarčio Medžių-2 persvara.

Kalbant apie susirinkimą, tai atsarginių trūkumo komandos nejautė.

Žodžiu, įveikę Pressą, Medžiai-2 jį pavijo taškais ir aplenkė vieta.

Vėtra – Skaidiškės 3:2

Pavadinti šias rungtynes turo maču būtų per maža. Tai buvo svarbiausias viso pirmojo rato mačas. Lyderės Skaidiškės svečiuose pas trimis taškais atsilikusią Vėtrą! Realiai šiame susitikime buvo sprendžiamas pirmojo rato nugalėtojo klausimas. Ir tam, kad jį išspręstų savo naudai, rūdiškiečiams buvo būtina pergalė

„Karštas vakaras, o rungtynės - dar karštesnės! Kaip ir buvo galima tikėtis, rungtynės buvo apylygės, tai viena, tai kita komanda perimdavo iniciatyvą. Ir tik likus keletui minučių sugebėjome persverti rezultatą ir namuose iškovoti tris labai svarbius taškus“, - apie rungtynes teparašė Vėtros pusė.

Skaidiškių komandos vadovas Marius Bukauskas atsiuntė kur kas ilgesnį aprašymą:  “Ilgasis savaitgalis. Susirinkimas ...  - be žodžių. 5 starto žaidėjai. Ai ne – keturi. Nes neturėjom vartininko, tai stojo pagrindinis gynėjas. Prieš ilgąjį savaitgalį dar bandėm sukeisti šitas rungtynes su Vėtra, bet ji nerado galimybių pakeisti datą. Teko visus iš miškų ir iš ežerų traukti, kas tik galėjo paeiti... Dar šeštadienį viskas neatrodė taip blogai, bet išaušus rungtynių rytui, viskas vėl apsivertė ir liko tik 13 žaidėjų. Turėjom du keitimus, bet labai labai silpnus. Vienam - 40 metų kitam – 16... Tad iš šitų rungtynių nieko gero ir nesitikėjom . Ir po pirmo kėlinio atrodė, kad viskas čia aišku...

Pirmas Vėtros įvartis – darbinis. Aplenkus gynėją, smūgis į tolimą kampą. Antras įvartis - jau teisėjo įvartis, nes Vėtros žaidėjas sužaidė ranka mūsų baudos aikštelėj ir taip atidavė perdavimą draugui, kuris antrą kartą nuginklavo vartininką - 2:0.

Pirmame kėlinyje dar sušvelninom rezultatą, po baudos smūgio ir Vėtros žaidėjo rikošeto.

Teisėjas - visiškas 0. Neužfiksuotos 15 rankų, švilpimas belekoks, ką pasakai, tą švilpia... Kamuolys – pusė metro už galinės linijos, jis nešvilpia. Paklausiame – kodėl? Sako: jūsų kamuolys buvo. Norint baudos - net liesti nereikia. Užtenka papūsti į nugarą - Vėtra krenta, teisėjas švilpia. Tik įdomu, kad į vieną pusę...

Kam tokie teisėjai, kurie ateina tik pinigų pasiimti? Gal suteikti šansą jaunimui? Nes taip, kaip šis teisėjas, gali bet kas pašvilpti.

Antrą kėlinį viskas atrodė kaip ir neblogai. 56 minutę lyginam rezultatą, žaidimas išsilygina. Keletą kartų Vėtros vartininkas nuima kamuolį nuo vartų linijos, kitą kartą jam padeda aikštės žaidėįas (jau beveik vartuose buvusį kamuolį išmuša) ir ateina lemtingoji 88-oji minutė, kai jau atrodė, kad rungtynės baigsis lygiosiomis . Mūsų vidurio saugas atlieka perdavimą į priekį, bet kamuolys pataiko į Vėtros žaidėjo ranką. Teisėjas tarsi nori švilpti, bet išsiima švilpuką ir paleidžia Vėtrą į kontrataką. Iš kairio kašto kamuolys skersuojamas į dešinį , mūsų gynėjas nepataiko į jį. Kamuolys atsiduria pas rezultatyviausią Vėtros žaidėją ir jis nesunkiai nuginkluoja vartininką.

Jau po 30 sekundžių turim 100-procentinę. Gal net 200-procentinę progą. Iš dešines skersuojamas kamuolys, kuris praeina pro gynėją ir vartininką  ir vienas likęs, Jaroslavas Dičkovskis (jis nesitikėjo, kad taip gali praeiti) per vėlai sureagavo ir nesugebėjo nuginkluoti Vėtros. Taigi: apmaudžiai išleidome lygiąsias iš rankų , nors pagal žaidimą buvome jų verti.“

Kliuvo nuo Mariaus Rūdiškių stadiono aikštei.

Futbolas Rudiškėse - koks ten futbolas, jei aikštė maža, bulvės auga, paso neįmanoma atlikti? Ten labiau buvo panašu į rankinį ar tinklinį kojomis. Kartais - į krepšinį, kai reikėjo mesti autus. Meti nuo linijos iki kitos linijos... Muši kamuolį į priekį, o ten tegu jau razbirajutsa... Ir Vėtros stilius buvo būtent toks.

Bet dėl šitų rungtynių - patys kalti. Kas ilsėjosi, kas rodė ambicijas, o kas iš lovos negalėjo atsikelti. Na bet tai - mėgėjų futbolas ir taip, manau, yra visose komandose. Žodžiu - apmaudus pirmas sezono pralaimėjimas. Tikėkimės, jų nebus daug.”

Taip štai taip Skaidiškės pralaimėjo pirmą kartą šiame čempionate.

O anonse spėjau rezultatą 2:2. Ir jei mačas būtų tęsęsis 87 minutes, būčiau pataikęs į dešimtuką.

Viesulas-2 – Arpas 3:4

Atspėjau Arpo pergalę. Atspėjau ir tai, kad komandos įmuš daug įvarčių. Visgi mano spėjime rezultatas buvo 3:2 Maišiagalos futbolininkų naudai. Toks rezultatas vienu metu švietė įsivaizduojamoje Senvagės stadiono švieslentėje, bet neilgai. Vos penkias minutes. Po to komandos dar kartą pasikeitė įvarčiais.

Visų rungtynių scenarijus buvo toks: Arpas išsiverždavo į priekį, Viesulas-2 lygindavo. (o po ketvirto įvarčio ir neišlygino). Tiesa su viena išimtimi. Patį pirmą kartą Arpas buvo įsiveržęs net dviem įvarčiais – pirmavo 2:0.

Štai ką apie mačą rašo Viesulo-2 Facebook paskyra: „Nelauktas pralaimėjimas ir žiauriai karštas savaitgalis.
Neturėjimas vartininko ir skylėta gynyba nulėmė tokią rungtynių baigtį, nors, mano galva, žaidėm pirmu numeriu.
10' - 0:1 jau nuotaika prasta
39' - 0:2 11m baudinys, nuotaika dar prastesnė
41' - 1:2 11m baudinys Linas sėkmingai realizuoja
56' - 2:2 Marius lygina rezultata
73' - 2:3 skylė gynyboje
78' - 3:3 Raimis lygina smūgiu galva po Ginto baudinio pakėlimo
82' - 3:4 apmaudu.
Labai emocingos ir sunkios rungtynės.
Kol kas turnyrinėj lentelėj esame treti, penktadienį laukia vienos iš lyderių - Skaidiškės. Ir tai bus paskutinės rungtynės šiame rate.”

Pilk – ADS Auto 0:2

O Pilk – vėl pralaimėjo. Nors aš ir vienaip ir kitaip anonsuose vis bandau pakelti jai nuotaiką. Štai ir dabar rašiau, kad atsigaus Pilkai nuo triuškinamo pralaimėjimo 2:12 aną turą Skaidiškėms ir įveiks Nemenčinės komandą 3:1. Veltui. Pilkai grimzta gilyn. Ir pralaimi ketvirtą mačą paeiliui.

„Komanda dar kartą grįžo į realybę. Kadangi rungtynės vyko po ilgojo savaitgalio, tai iš tiesų pavyko susirinkti pakankamai gerai ir su gera nuotaika, nepaisant nelabai sėkmingo žaidimo paskutiniuose turuose. Deja.. tuo viskas ir baigėsi. Tarsi ir žaidėme labiau pirmu numeriu ir daugiau kontroliavome kamuolį bei kūrėme progas.... Ir čia jei neįmuši pats, tai varžovas tau tikrai nedovanoja dovanėlių. Tiesiog galėjome susidėlioti "kuoliukus" pirmajame kėlinyje ir gan ramiai sužaisti rungtynes.. Deja, nepavykus išnaudoti bent trijų 100% progų, antro kėlinio pradžioje gavome pamoką į savo vartus. Po šio įvarčio pats mūsų žaidimas išsiderino, varžovai susitankino gynybą ir labiau pasitikėjo kontratakomis, kas lėmė dar vieną įvartį į mūsų vartus, po ko, iš principo, komanda neatsigavo.

Taigi grįžome prie tikro pilkiško požiūrio, kad neverta nukabinti nosies, gera draugų kompanija - aukščiau už rezultatą. Tai tokia nuostata ir nuplovėme prakaitą vienu kitu bokaliuku alaus. Viltis grįžti į pergalių kelią atidedame sekančioms rungtynėms...” – apie rungtynes ir savo komandos problemas rašo Pilk vadovas Vygantas Šepetis.

Setas – Ave.Ko-2 1:1

Setas sužaidė jau penktąsias savo lygiąsias. Bet vargu ar gailisi dėl to. Kaip ten bebūtų, vienas pastovių D diviziono autsaiderių rungtyniavo su komanda, kuri taikosi į prizines turnyro lentelės vietas.

Juolab, kad anonse apžvalgininkas niekaip negalėjo patikėti, kad Seto futbolininkai bus verti varžovo iš Kalvelių ir prognozavo Ave.Ko-2 pergalę 4:1.

Žodžiu, Setas antrojo kėlinio pradžioje rezultatą atidarė, Ave.Ko-2 po 14 minučių sulygino. Tiek.

Komandos gavo po vieną tašką.

Euforija – Top Kickers 1:3

Absoliuti D diviziono autsaiderė Euforija nusileido namuose. 1:3. O tai reiškia, kad šį rezultatą aš anonsuodamas atspėjau šimtaprocentinai.

Apie rungtynes - nugalėtojų Top Kickerių Facebook paskyra: „Na, sulošė komandos 10-ojo turo rungtynes. Top Kickers išvykoje 3:1 išvargo pergalę prieš Euforijos komandą, taip įsitvirtindami 5-oje vietoje. Dubliu pasižymėjo V.Stankūnas, po kiek ilgesnės pertraukos iš baudinio įvartį pelnė V.Pūras.

Į rungtynes sugužėjo kelios Top Kickerių brigados. Keitimų gausa bei Euforijos užimama paskutinė pozicija divizione kickeriams visiškai susvaigino galvą. Bene pirmą minutę Arnoldo smūgis pataikė į virpstą, o daugeliui mintyse, panašu, jog nugarmėjo: "šiandien pasismaginsime..." Tačiau žaidimas pasirodė visai kitoks. Pirmos dešimt minučių buvo bene geriausia rungtynių atkarpa, kuomet sugebėjome įmušti bei puikiai kontroliavome kamuolį. 8-ąją minutę įvartį pelnė V.Stankūnas. Gavęs tikslų Tado A. perdavimą iš gilumos, pasivarė ir kalė Euforijos vartininkui tarp kojų. Viskas atrodė labai smagiai, tačiau po to komanda sustojo. Nustojome tinkamai kovoti, atsidenginėti. Ir nors dėka patikimos gynybos bei vartininko žaidimo, Euforija nieko pavojingo sukurti negalėdavo, priešininkų komanda visiškai perėmė žaidimo kontrolę. Mes tuo tarpu daug klydome kai stengėmės žaisti vienu lietimu. Trūko komunikacijos tarp saugų ir gynybos. Taip pat nepadėjo didelė keitimų gausa vienu metu - visiškai išbalansuodavo visas linijas. Taip kėlinys ir baigėsi, Kickers daugiau nieko nesukūrė ir į pertrauką keliavo su nerimo nuotaikomis.

Antrame buvo nutarta žaisti savo žaidimą, nusiraminti. Pirmos dešimt kėlinio minučių buvo panašios. Kaip ir pirmame, Mantas su V.Pūru puikiai kurdavo kombinacijas viduryje. Tačiau kėlinio eigoje vėl, tarytum, nustojome žaisti. Galbūt išblaškė tai, jog Euforija visai nežaidė, kaip blogiausia diviziono komanda. Puikiai keitė kraštus, gerai valdė kamuolį centre. Taip prasileidome įvartį, kai kairėje, netoli baudos aikštelės gavęs kamuolį Euforijos žaidėjas nusprendė prasmūgiuoti į patį vartų kampą. 1:1. Top Kickers po įvarčio atkuto bei turėjo kelias pavojingas atakas. Taip vienoje jų M.Urbonas uždirbo baudos smūgį maždaug 20 m nuo vartų. Bene kiekvienas žaidėjas su savo močiutėm pradėjo rėkti "Pūrai,  Pūrai". Ant baudinio pasiaiškint iškviestas Vytas nepaliko vilčių vartininkui, prasmūgiuodamas po sienele į kampą. Po šio įvarčio pati Euforija kiek atleido vadeles, o Top Kickers dar turėjo progų pasižymėti. Viskas artėjo prie kėlinio pabaigos, kai 90 min. Vidmantas puikiai išmėtė autą V.Stankūnui kuris apsidirbo kamuolį, pabėgo nuo gynėjų ties galine linija ir pramušė (perkėlė?) vartininką. 3:1 - taip rungtynės ir baigėsi.

To summarize, galima teigti jog Euforija buvo ne ta, kokios tikėjomės, o ir mes dar ne tie, kokie galvojame esą. Šiose rungtynėse stigo darnos, jautėsi nuovargis (įdomu kodėl? Laisvo pobūdžio užsiėmimai vakar?). Tikėkimės, jog Kickers sugebės atsistatyti sekmadienio rungtynėms su Pressu ir taip pratęs pergalių seriją iki 4 bei išeis auginti pilvų pozityviomis nuotaikomis.

MVP - S.Župikovas, MoM - V.Stankūnas.”

Medžiai-2 – Pilk

07.01 19.30 Vingis

Komandos tarpusavyje oficialių mačų žaidusios nėra.

Rungtyniauti negalės diskvalifikuotieji Medžių-2 puolėjai Artiomas Parachonko ir Danielius Vaitkus.

Prognozė: Nekelsiu šį kartą Pilkams ūpo. 2:1 Medžių dublerių naudai

ADS Auto – Vėtra

07.01 19.30 Nemenčinė

Vėtra: „Paskutinės pirmo rato rungtynės laukia su Nemenčine. Ketiname ten vykti su gera ir pakilia nuotaika, nusiteikę iškovoti tris taškus.”

Prognozė: Prisidedu prie Vėtros prognozės. 4:1 Rūdiškių naudai.

Skaidiškės – Viesulas-2

07.01 19.30 Rudaminos Žolės Riedulio

Didžiajame futbole šios komandos yra sužaidusios keturis mačus tarp savęs ir pasidalijusios po dvi pergales. Įdomiausia, kad šių komandų tarpusavio mačuose visada laimi svečiai.

Rungtyniauti negalės Viesulo-2 puolėjas Ričardas Končius

Prognozė: Taip ir šį kartą, Viesulas-2 laimės svečiuose, nežiūrint į tai, kad Skaidiškės šiemet – lyderės (ar vienos jų) – 1:0.

Ave.Ko-2 – Euforija

07.02 17.00 Kalveliai

Prognozė: Deja, kad ir kaip norėčiau, negaliu autsaideriams pažadėti taškų Kalveliuose. 5:1 Ave.Ko-2 naudai.

Top Kickers – Pressas

07.03 14.00 Fabijoniškių Vilniaus Futbolo Mokyklos

Prognozė: Top Kickers tegu neįsivaizduoja, kad ėmė ir lengvai įveikė žurnalistų komandą. Paprakaituoti, kad įveiktų varžovų gynybą, jiems teks. 1:0 šeimininkų naudai.

Arpas – Setas

07.03 19.00 Maišiagala

Arpas Setą nugalėjęs yra du kartus tuo pačiu rezultatu 2:1.

Prognozė: Spėju, kad Arpo futbolininkai iškovos ir trečią pergalę tarpusavio mačuose. Šį kartą – 3:1.