D divizionas: Anykščiuose – lygybė; Arpas sulaukė vieno žaidėjo keršto Visos

 

16-ame SFL D diviziono ture didžiausią intrigą kėlė Anykščių ir Versmės dublerių – komandų, pretenduojančių užimti likusias prizines vietas – akistata. Nugalėtojas šiame susitikime nebuvo išaiškintas, o tai palieka teorinių šansų viską iš 4-os vietos stebintiems A Komandos-Margirio dubleriams.

FKS Ukmergė B pravedė futbolo pamokėlių autsaideriui, o Top Kickers dubleriai su Arpu susuko septynių įvarčių trilerį.

 

FK Anykščiai – Elektrėnų Versmė B 1:1 (1:1)
Anykščių stadionas. Teisėjas – D.Petraška.
11' Gediminas Kuliešius 0:1
30' Rytis Prušinskas 1:1

Anykščiuose susitiko pagrindiniai pretendentai į D diviziono 2-3 vietas.

Versmės klubo paskyra lygiąsias įvertino kaip teigiamą rezultatą ir galima suprasti, kodėl. Tai jiems garantavo D diviziono medalius – teoriškai juos gali pavyti A Komandos-Margirio dubleriai, tačiau prieš juos yra palankesnis tarpusavio mačų santykis (1:4 ir 5:1).

Visgi Versmės B tikslas yra antroji vieta ir ją pavyko išsaugoti sužaidus lygiosiomis pagrindinių varžovų teritorijoje. Tad žengtas žingsnis į priekį.

„Atvykome pergalės, bet turėjome minimalų tikslą nepralaimėti, todėl rezultatas tenkina“, – sakė Elektrėnų dublerių treneris Nerijus Kobelevas.

Svečiams susitikimas prasidėjo sėkmingiau. Po vartininko klaidos juos 11 min. į priekį išvedė Gediminas Kuliešius.

Rezultatas lygus tapo sužaidus pusę valandos, kai efektingu smūgiu per save pasižymėjo Rytis Prušinskas.

Antrame kėlinyje abi komandos neužsidarė savoje pusėje ir turėjo galimybių rezultatą persverti, bet jomis nepasinaudojo. Tad buvo užfiksuotos lygiosios, kurios labiau tiko Versmės B komandai.

FK Anykščių vadovas Marius Valančiūnas pasakojo, kad šį sykį Versmė B atrodė stipresnė nei pirmose rungtynėse Elektrėnuose, kai anykštėnai nugalėjo 2:1. Tad rezultatas 1:1, anot šeimininkų, „nėra dėkingas, tačiau teisingas.“

Anykščiai išlieka trečioje vietoje, bet ima jausti spaudimą iš A Komandos-Margirio dublerių, kurie atsilieka tašku.

„Dabar mūsų tikslas yra išsaugoti trečiąją vietą. O Margirio pergalė kitame mače rodo, kad paskutinis turas ir nulems, kas bus treti“, – mano M. Valančiūnas.

 

Top Kickers-Koloro – FK Arpas 4:3 (2:1)
Fanų stadionas. Teisėjas – A. Pipiras.
16' Lukas Petkevičius 1:0
16' Maksim Kartasov 1:1
45' Eimantas Kateiva 2:1
58' Eimantas Kateiva 3:1
75' Marco Fossemo 3:2
77' Alvydas Šimkus 3:3
83' Eimantas Kateiva 4:3

Nors pirmąsias tarpusavio rungtynes Top Kickers-Koloro laimėjo net 6:1, visi žinome, kad Arpas pastaruoju metu patobulėjęs ir tuo dar kartą buvo galima įsitikinti sekmadienį.

„Labai sunkus mačas, bet nuo to pergalė dar malonesnė. Vertėmės tik originaliais žaidėjais, be pastiprinimo iš pagrindinės klubo komandos, nors tokią galimybę turėjome. Todėl smagu, kad dubleriai įrodė, jog sėkmingai gali sužaisti ir patys“, – pasidžiaugė Top Kickers vadovas Mantas Urbonas.

Šeimininkai pusantro kėlinio kontroliavo situaciją aikštėje, turėjo pranašumą 3:1, tačiau Arpas sugebėjo jį likviduoti per kelių minučių comebacką.

Visgi lemiamą žodį tarė Eimantas Kateiva. 83 min. jo pelnytas „hat-trickas“ nulėmė sunkią Top Kickers-Koloro pergalę 4:3.

„Pakilome į 6-ą vietą ir dabar turime progą aplenkti Molėtus. Bet suprantame, kad mačas laukia sudėtingas, jų tvirtovėje niekam nebūna lengva“, – teigė M. Urbonas.

O pastarųjų rungtynių MVP vienareikšmiškai galima selbti geriausias sezono rungtynes sužaidusį ir tris įvarčius pelniusį E. Kateivą.

Tuo metu Arpo klubo vadovas Romualdas Sirutkaitis atskleidė, kad kažko panašaus buvo galima tikėtis. Jis papasakojo gana pikantišką istoriją: „Trys E. Kateivos įvarčiai, ir ypač lemiamas, nulemti ankstesnių įvykių. Šio dešimtmečio pradžioje Eimantas ateidavo pažaisti su mūsų komanda Sportimos ketvirtyje. Vieną kartą mano žaidėjai iš Maišiagalos atsivežė ir panelę, kuri sėdėjo tribūnose šalia žaidėjų rūbų. Po žaidimo Eimantas pasigedo laikrodžio Cartier, buvo iškviesta policija ir teisminiai reikalai tęsėsi kelis mėnesius. Likome skolingi Eimantui štuką litų ir man buvo gėda už savo chebrą. Todėl manau, kad šių rungtynių baigtis buvo nulemta mūsų komandos negražintos skolos.“

R. Sirutkaitis pats rungtynes praleido dėl asmeninių priežasčių, tačiau iš komandos narių teigė girdėjęs, kad tie galėjo 10 įvarčių įmušti, tačiau pasižymėjo prasta realizacija, nesugebėdavo pasinaudoti progomis, kai pabėgdavo vieni prieš vartininką.

O rezultatui esant 3:3, prasta gynėjo ir vartininko komunikacija pasinaudojo E. Kateiva, perimdamas kamuolį ir persverdamas rezultatą.

 

A Komanda-Margiris B – FK Imperialas 1:0 (0:0)
Širvintų stadionas. Teisėjas – D. Petraška.
86' Artūras Sukristovas 1:0

A Komandos-Margirio dubleriai dar spardosi. Po to, kai jie nesurinko sudėties ir neišvyko į rungtynes Ukmergėje, šiam namų mačui jie sugebėjo surankioti 13 žaidėjų.

Atkaklių rungtynių baigtį paskutinėmis minutėmis, kaip ir pridera, nulėmė advokatų komandos lyderis Artūras Sukristovas. Jis pasižymėjo po standartinės situacijos.

Tai buvo 12-asis Artūro įvartis šio sezono D diviziono pirmenybėse.

Imperialą treniruojantis Janas Vilkin sakė, kad jo komanda sekmadienį nusipelnė daugiau, nei gavo. Imperialistai rungtynes pradėjo aktyviau ir turėjo galimybių išsiveržti į priekį. Bet jų neišnaudojo, o vėliau atkuto ir advokatai.

„Po pirmųjų 15-20 minučių mes tikrai galėjome pirmauti ir turėti palankų rezultatą. Tačiau eilinį kartą atakose trūko tikslumo ir paskutinio smūgio. Tai šiuo metu yra didžiausia mūsų problema“, – teigė J. Vilkin.

Svarbias rungtynes laimėję Margirio dubleriai dar nelaidoja vilčių laimėti medalius, nors pagauti Anykščius nebus paprasta. Visgi ateinanti savaitgalį laukianti anykštėnų išvyka į Ukmergę leidžia prognozuoti, kad tarp 3-4 vietų išliks 1 taško skirtumas. O paskutiniame ture Anykščiai priims Imperialą, A Komandos-Margirio dubleriai žais su Molėtais, tad dar visko galima laukti.

 

ADS Auto – FKS Ukmergė B 1:8 (1:8)
Nemenčinės Gedimino gimnazijos stadionas. Teisėjas – J. Solovjovas.
4' Karolis Šalkauskis 0:1
7' Simonas Kaselis 0:2
8' Šarūnas Čereška 0:3
11' Giedrius Vaivada 0:4
20' Ervin Mečkovskij 1:4
24' Dominykas Mačiulis 1:5
34' Ugnius Kancelskis 1:6
37' Titas Norgėla 1:7
40' Faustas Žemaitis 1:8

Kad ir ką kalbėtų Ukmergės B komandos atstovai apie pagarbą kitiems varžovams, tačiau tarp jų ir diviziono autsaiderių šiuo metu meistriškumo skirtumas tiesiog milžiniškas.

Per rungtynes Nemenčinėje jie jau 11 min. buvo priekyje 4:0 ir dar nerealizavo 11 m baudinio. Po pirmo kėlinio pasiekė persvarą 8:1, o antrame nustojo stengtis. Todėl kitaip nei treniruote šių rungtynių nepavadinsi.

„Ta „treniruotė“ nieko nelemiančiose rungtynėse buvo lietinga tiek tiesiogine, tiek perkeltine prasme. Lijo ir krituliais ir įvarčiais. Tiesa, aikštės išmatavimai ten turbūt neatitinka standartų, tačiau pasižaisti buvo visai smagu. Išvengėme traumų, pelnėme nemažai įvarčių. Beje, ir varžovams pavyko įmušti įvartį gražuolį užmigusiam mūsų vartininkui. Turbūt įtakos turėjo ir tai, kad jis prieš tai nerealizavo 11 m baudinio, galbūt papildomas spaudimas ir lėmė tą praleistą“, – pozityviai rungtynes vertino Ukmergės B treneris Andrius Sipavičius.

ADS Auto gretose buvo daug jaunų žaidėjų, tačiau Ukmergės B jaunimėlis pasirodė kur kas pranašesnis. A. Sipavičius išskyrė Ugniaus Kancelskio pasirodymą – šis vidurio saugas pelnė 2 įvarčius, atliko rezultatyvų perdavimą ir puikiai skirstė kamuolius aikštės viduryje.

Tokiose rungtynėse savo žaidimo minučių sulaukė visi D diviziono nugalėtojų žaidėjai.

„Dažnai tenka girdėti replikų, kodėl tas žaidžia nedaug, kodėl tą leidi į aikštę, siūlymų leisti kitą žmogų ir t.t. O aš turiu asmeninę ir subjektyvia nuomonę, kad daugiau mažiau turi žaisti visi. Kartais tai nebūna geriausias sprendimas, bet manau, kad reikia gerbti kiekvieno žaidėjo indėlį, juk nesame profesionalai, negauname pinigų, čia yra mūsų hobis ir aistra. Todėl ir sėdėjimas ant suolo nėra apmokamas. O atvažiuoti iš Ukmergės į Nemenčinę aukojant savaitgalį tam, kad pasėdėtum ant suolo, nėra teisinga. Galbūt pasirodys, kad man lengva kalbėti, kai lentelėje jau viskas aišku, bet šios nuostatos laikiausi viso sezono metu. Ir gal tai yra tas raktas į pergales, kai atvyksti į rungtynes, o ant suolo dar 8 žmonės, nekantriai laukiantys savo šanso. Kiekvienas žaidėjas yra komandos dalis. Todėl kol galimybės leis, nieko keisti nežadame“, – apie komandos formavimo principus pasakojo A. Sipavičius.

 

Septynioliktas turas (spalio 17-18 d.)

Elektrėnų Versmė B – FK Arpas. Šeštadienis, 14.00, Elektrėnų SM stadionas. Namų sezoną užbaigdama antrinė Elektrėnų komanda šiomis rungtynėmis gali užsitikrinti antrąją vietą. O tam tikslui pirmiausiai reikia įveikti Arpą, kuris pastaruoju metu nuožmiai mušasi su visais. Nemenčinėje Versmė B nelengvai laimėjo 3:1. Prognozė: 4:2.

FKS Ukmergė B – FK Anykščiai. Šeštadienis, 16.20, Ukmergės centrinis stadionas. Dėl medalių kovojantiems Anykščiams kiekvienas taškas yra labai brangus, tačiau būtų didelė sensacija, jei šeštadienį jie nepralaimėtų. Ukmergėje ruošiamasi šventei, per kurią bus pasveikinti D diviziono čempionai. Ta šventė turėjo įvykti spalio 3 dieną, bet rungtynės su A Komandos-Margirio dubleriais neįvyko, todėl Ukmergės dubleriai kuklų šventimą atidėjo kitam namų mačui.

„Tikimės, kad istorija su Margiriu B nepasikartos. Džiugu, kad komandai nestinga motyvacijos ir nusiteikimo, esame pasiryžę laimėti visas rungtynes. Lauksime ir palaikymo iš tribūnų, esame skolingi sirgaliams ir norime padėkoti už tai, kad visą sezoną palaikė mus ir namuose, ir vyko kartu į išvykas“, – sirgalius į stadioną kvietė Ukmergės B komandos treneris Andrius Sipavičius.

O jei dar tą pačią dieną pagrindinė FKS Ukmergės komanda užsitikrins III lygos medalius, šventė bus dviguba.

Anykščiuose 4:1 laimėjo ukmergiškiai, tos rungtynės pasižymėjo itin kieta kova, bet Ukmergėje turėtų vyrauti labiau elegantiškas ir ramesnis futbolas. Prognozė: 5:2.

FK Molėtai – Top Kickers-Koloro. Sekmadienis, 14.00, Molėtų stadionas. Molėtuose vyks kova dėl 5-osios vietos tarp skirtingą formą demonstruojančių komandų. Per pastarąsias 3 rungtynes Molėtai surinko 1 tašką, Top Kickers-Koloro – 5. Pastarieji buvo pranašesni pirmoje tarpusavio akistatoje (2:1), ber pergalę išplėšė tik po įvarčio 88 minutę. Prognozė: 2:2.

FK Imperialas – ADS Auto. Sekmadienis, 16.00, Fanų stadionas. Imperialo treneris Janas Vilkin akcentuoja, kad didžiausia komandos problema yra prasta progų realizacija. Sekmadienį atvyksta varžovas, prieš kurį realizacijos reikalus galima pakoreguoti į teigiamą pusę. Rugpjūtį Nemenčinėje Imperialas nugalėjo 4:0. Prognozė: 6:1.