Čempionų treneris V. Čeburinas apie puolėjus: „Kiek išvyko, tiek ir atvyks“ Visos

fkzalgiris.lt nuotrauka

 

Pasiruošimą sezonui pradėjusio Vilniaus „Žalgirio“ treneris Vladimiras Čeburinas teigė, kad komandoje kol kas aiškesnė tik vartininkų ir atraminė grandis, o kitur dar reikalingi žaidėjai. Klubo direktorė Vilma Venslovaitienė pažymėjo, jog pirmiausia siekiama išsaugoti pernai komandai atstovavusius žaidėjus.

Komandos treneris ir direktorė į žurnalistų klausimus atsakė prieš pirmąją komandos treniruotę.

„Nors ne pirmas sezonas čia, visada įdomu kaip atrodys žaidėjai, nauji žaidėjai. Galvojame apie savo planus kaip padaryti komandą, kuri įgyvendintų rimtus tikslus. Praėjęs sezonas geras, tačiau turime savo tikslus, svajones. Pagal tai ruošiame treniruočių procesą, atrenkame žaidėjus. Ne tik stengsimės, o darysime tai, kas padėtų įgyvendinti svajones, pasiekti pergalių. Futbole svarbiausia yra pergalės“, – kalbėjo treneris.

Paklaustas apie pozicijas, kuriose reikalingi žaidėjai, treneris atsakė: „Vartininko poziciją esame užsipildę, taip pat galbūt dar atraminė zona pilnesnė. Kitose pozicijose žaidėjų ieškome. Esame derybų stadijoje. Kas bus su puolėjais? Kiek išvyko, tiek ir atvyks.“

Pasiteiravus planuojamą taktinį išsidėstymą V. Čeburinas sakė, kad tai priklausys ir nuo atvykusių žaidėjų: „Praėjusį sezoną turėjome bazinę taktinę schemą. Pagal rungtynes, priklausomai nuo varžybų keitėme taktinius veiksmus. Išbandėme įvairias schemas. Taktinis paveikslas keitėsi, esu dėkingas žaidėjams už to išpildymą. Būsimas taktinis paveikslas priklausys nuo turimų žaidėjų ir ką jie parodys aikštėje. Ieškome įvairių, universalių žaidėjų, kurie ir sustiprintų žaidimą ir komandinius veiksmus.“

V. Venslovaitienė teigė, jog šį sezoną komandos komplektacija vyksta sklandžiau ir yra didesnis pasirinkimas: „Po praėjusių metų dar didesni impulsai, didesni norai, nes atsiranda pasitikėjimas, patirtis, nes ketvirtą sezoną dirbu su žaidėjų atranka. Turime malonius rūpesčius, nes treneris renkasi, neapsisprendžia, turi didelius pasirinkimus. Didžiausias dalykas – jis turi laisvę sumodeliuoti žaidimą, pagal savo idėją. Tokie rūpesčiai yra patys maloniausi tiek treneriui, tiek man. Galiu jiems duoti tuos žaidėjus, dėl kurių jis svarsto.“

Pasak jos, siekiama pirmąjį  komplektacijos etapą užbaigti kuo greičiau, artimiausiomis savaitėmis, o per likusį laiką iki sezono pradžios pasipildyti minimaliai. „Matome rėmą, ko mes norime, svarbiausia išsaugoti buvusius žaidėjus čia, nes tada lipdosi stuburas ir matosi taktikos vaizdas. Treneris dar turi malonią dilemą renkantis iš naujokų sąrašo, nes dar nėra aišku kas liks“, – sakė direktorė.

Pirmadienį pirmoje treniruotėje sostinės „Sportimos“ manieže dalyvavo 14 žaidėjų, kurie atstovavo komandai ir praėjusį sezoną: vartininkai Edvinas Gertmonas, Tomislavas Duka, gynėjai Petaras Mamičius, Kipras Kažukolovas, Dimašas Kaškenas, saugai Fabienas Ourega, Donatas Kazlauskas, Ovidijus Verbickas, Vilius Piliukaitis, Gustas Jarusevičius, Matas Vareika, puolėjai Mathias Oyewusi, Meinardas Mikulėnas, Motiejus Burba.

Pirmą kartą su komandos draugais susitiko du naujokai saugai: Yukiyoshi Karashima ir Paulius Golubickas, žaidėjams prisistatė naujas vartininkų treneris Audrius Ramonas. Taip pat laukiama atvykstant neseniai sutartį pratęsusio Nicolaso Gorobsovo ir susirgusio Marko Miličkovičiaus.

Po praėjusio sezono atsisveikinta su gynėju Ivanu Tatomirovičiumi, puolėjais Jakubu Sylvestru, Josipu Tadičiumi, Adamsu Olubi, vartininkų treneriu Mantu Tamulioniu.

E. Gertmonas, O. Verbickas ir N. Gorobsovas praėjusią savaitę savo sutartis pratęsė. Dalis žaidėjų kol kas kontraktų su „Žalgiriu“ ar kitu klubu neturi, yra laisvi rinktis, taškai dėl jų ateities dar nesudėti: tarp jų į Lietuvą artimiausiu metu grįšiantis Saulius Mikoliūnas, taip pat Mario Paveličius, Joelis Bopesu, Nemanja Ljubisavljevičius, Oliveris Buffas, Francis Kyeremeh, Renanas Oliveira, B komandoje žaidęs vartininkas Gaudentas Ralys, „Jonavai“ pernai skolinti Nojus Stankevičius ir Gabrielis Nikonovas.

Žalgiriečiai artimiausias tris savaites sportuos Vilniuje, čia numatytos bent dvejos kontrolinės rungtynės: sausio 21 d. prieš Rygos „Metta“, o sausio 28 d. prieš – Kauno „Hegelmann“.

Sausio pabaigoje komanda planuoja išvykti į dviejų savaičių treniruočių stovyklą Turkijoje ir sužaisti dar ketverias kontrolines rungtynes.

Sezoną žalgiriečiai pradės Supertaurės rungtynėmis, jų data dar nepatvirtinta.