Čempionų pėdomis. Auksinis „Advoco – A komanda“ skrydis Visos

2006 metais prie Sekmadienio futbolo lygos prisijungusi „Advoco“ komanda 13 metų kantriai siekė savo tikslo. Atlaikiusi įvairius išbandymus, pakilimus ir nuosmukius, oranžinė „advokatų“ ekipa šį sezoną baigė auksiniu SFL A diviziono akordu.

 

Spalio 28 d. Vilniaus miestą nustebinęs pirmasis sniegas nesukliudė „Advovo – A komanda“ futbolininkams padėti auksinį tašką 2018 metų futbolo kampanijoje. Priešpaskutinėse sezono rungtynėse advokatai sniegu padengtoje, ledinio vėjo kiaurai ir išilgai perkoštoje Fabijoniškių VFM arenoje 4:0 sutriuškino „Geležinį Vilką“ ir pirmą kartą klubo istorijoje galėjo išsimaudyti auksinio šampano pursluose. Tiesa, maudynės nebuvo ilgos, nes visgi sniegas, ledas ir vėjas, tačiau pakankamai smagios ir emocingos.   

 

„Advoco – A komanda“ SFL A divizione per 19 rungtynių surinko 44 taškus ir dviem taškais aplenkė antroje pozicijoje finišavusius VJFK Trakai futbolininkus. 2015 m. SFL pirmenybėse žygį pradėję trakiškiai iki šiol D, C ir B divizionuose kolekcionavo tik aukso medalius. Visgi, A divizione auksu suspindo advokatai. Pasak „Advoco – A komanda“ vadovo ir ilgamečio žaidėjo Artūro Sukristovo, iki šiol klubo istorijoje ryškiausi buvo du bronziniai sezonai. „Su komanda jau beveik 10 metų, per tą laiką pavyko du kartus iškovoti bronzos medalius A divizione ir štai pagaliau  - išsvajotas auksas. Šie medaliai svarbūs ir man, ir komandai. Iš tiesų, visi labai norėjome šios pergalės, prieš sezoną daug dirbome, pasistiprinome pajėgiais, perspektyviais, jaunais žaidėjais. Ir jie parodė, kad buvo verti mūsų pasitikėjimo. Viskas sprendėsi čempionato finiše. Svarbiausią pergalę pasiekėme žaisdami su pagrindiniais konkurentais – Trakų futbolininkais. Kai 17 ture laimėjome 2:0, supratome, kad aukso medaliai nuo mūsų nepabėgs“, - sakė nuo 2009 m. vidurio „Advoco“ gretose žaidžiantis A.Sukristovas.

 

Per savo karjerą „oranžinių advokatų“ klube net 106 sfl‘inius įvarčius pelnęs 39 metų A.Sukristovas tikino, kad auksinis sezonas nebuvo nei lengvas, nei paprastas. „Buvo ir traumų, keliose rungtynėse teko verstis be vartininko, kai pirmame rate žaidėme su Trakais, neturėjome vartų sargo, trūko dar kelių svarbių žaidėjų, dėl ko patyrėme skaudžią nesėkmę. Kita vertus, supratome, kad esame patys kalti – silpnai susirinkome, neišnaudojome savo progų ir buvome pelnytai nubausti. Tačiau antrame rate padarėme reikiamas išvadas, pagerinome susirinkimą į rungtynes, žaidėme kaip komanda, susitelkę, vieningai siekdami pagrindinio tikslo. Manau, kad tikrai buvome verti aukso medalių. Toks ir buvo mūsų tikslas. Prieš sezoną sutarėme, kad turime laimėti čempionatą. Ir šį tikslą pasiekėme“, - konstatavo A.Sukristovas.

 

Antrame čempionato rate per 9 rungtynes vos vieną nesėkmę patyrusi „Advoco – A komanda“ sezoną oficialiai užbaigs lapkričio 3 d. Nemenčinėje vyksiančia akistata su „Nemenčine – Hegvita“. Varžovai dar turi šansą iš šeštos pozicijos turnyro lentelėje šoktelėti į trečią. Tuo metu „advokatams“ tai bus tik formalumas. O kitais metais jų laukia nauji iššūkiai – pažintis su III lygos pirmenybėmis. „Esame žaidę su kai kuriomis komandomis iš III lygos, buvo ir pergalių, ir pralaimėjimų. Suprantame, kad nebus lengva, tačiau kol kas nesinori spėlioti, kaip mums seksis. Žinome, kas mūsų laukia ir bandysime su jomis kovoti. O kaip mums seksis – bus matyti. Galiu pažadėti, kad stengsimės, žaisime iš visų jėgų ir sieksime išlikti lygoje“, - pažadėjo A.Sukristovas.