C id D divizionai kulminaciją paliko pabaigai Visos

Kas bus Sekmadienio Futbolo lygos C ir D divizionų čempionais, komandos išsiaiškins paskutiniame jų pirmenybių ture. O gal ir ne. Net po paskutiniojo turo D diviziono nugalėtojas gali nepaaiškėti. Mat vienas labai svarbus mačas Pressas – Granitas-3 atkeltas jau po viso reguliaraus čempionato.

D divizione taip jau susiklostė, kad trys mačai tarp trijų pretendentų į pirmąją vietą – pačioje turnyro pabaigoje. Kol kas įvyko vienas jų, per kurį Pressas nugalėjo Pilk ir išlaikė intrigą, bei privertė apžvalgininką savo apžvalgą pradėti būtent tokiomis eilutėmis, kokias skaitėte, o ne sveikinimu Pilkams laimėjus D divizioną.

Grįžtant prie C diviziono, ten po 17-ojo turo išliko tas pat status quo – Pagiriai vienu tašku lenkia Vovą, o Geležinis Vilkas nuo jos atsilieka trimis ir yra pagatavas pagaut ir įkąst. Juolab, kad tam puikus šansas kariuomenės klubui yra per paskutiniojo turo tarpusavio rungtynes.

Pagiriai įveikė lyderių siaubą

Pagiriai turėjo vargo su turnyro lentelės apačioje įsikūrusia Reaktyvo komanda. Teko jiems ir triskart kamuolį iš vartų traukt, ir lygint. Bet vis dėl to Dilgynės svečiai (nors šiaip – kiek ten tiems Pagiriams tėra važiuoti iki tos Dilgynės...) sugebėjo laimėti ir išlaikyti savo rankose pirmąją vietą.

„Susitiko 1-3 lentelės vietų siaubas Reaktyvas su gerai žaidžiančia Pagirių komanda, kuri turi keletą išskirtinių žaidėjų, - rašo Reaktyvo komandos vadovas Justinas Baužys. - Jie daugiau kontroliavo kamuolį, bet daugiau progų nesukūrė, mes kartas nuo karto perimdavome iniciatyvą ir apsistodavome jų baudos aikštelėje. Abi komandos progų sukūrė nedaug. Trys įvarčiai - po baudos smūgių iš baudos aikštelės prieigų. Techniški ir gražūs, be vartininkų kaltės. Rungtynes mes sužaidėme labai gerai, tiek puolime, tiek ir gynyboje. Puolime atrodėme stipriau nei prieš daugumą lentelės vidurio ar apačios komandų.

Manau esant rezultatui 2:1 rungtynės galėjo pasisukti mūsų naudai, po 2-10 minučių jau varžovai būtų nuleidę rankas, bet kai sulygino padidino tempą, kurį mes atlaikėme labai gerai. Tačiau rungtynes nulėmė jų lyderio individualus meistriškumas. Jis trečią įvartį pelnė prašokęs ar apvaręs, keturis žaidėjus, 3 kv. metrų plote ir nuginklavo vartininką iš 5-7 metrų. Tai buvo varžybų lūžis, nes mes tada trečią įvartį, intrigos nebebuvo, nes trūko laiko. Nors ir spėjau dar kartą pramušti nuo 20 metrų link vartų iš nepatogios padėties.

Pagiriai žaidė gerai, tik jų vidurio gynėjai kartas nuo karto supanikuodavo. Mes irgi žaidėme gerai. Gaila, Vovai nepadėjome, bet kuri iš šių komandų verta pirmos vietos sunku pasakyti. Abi komandos lygios. Džiugu tik tiek, kad mes visada dalyvaujame medalių dalybose, atimdami svarbius taškus tai iš vienos tai iš kitos trejetuko komandos.“

Vėtros – Vovos susitikime pralaimėjusi komanda, taip pat įmušė tris įvarčius. Tačiau Vova Rūdiškėse, skirtingai nei Pagiriai Dilgynėje, ilgai katino už uodegos netampė, pasiuntė šeimininkus į nokdauną 4:0 jau pirmą kėlinį.

Vovos Facebook paskyra: „Sekmadienį per pietus Vova iškeliavo į Rūdiškes žaisti 17-ojo turo rungtynių.
Prie stadiono voviniai pasirodė likus daugiau nei valandai iki susitikimo, o Vėtra niekur neskubėjo ir rinkosi itin vangiai.

Rungtynės turėjo prasidėti 14:00, tačiau Vėtra numatytą valandą turėjo tik 7 žaidėjus.

Po 15-20 minučių pasirodė dar du žaidėjai ir teisėjas leido rungtynėms prasidėti.

Turėdama kiekybinį pranašumą Vova ilgai nedelsė ir jau rungtynių pradžioje išsiveržė po tikslaus Roberto smūgio.

Robertas tą dieną nestabdė, pasitaikius progai, smūgiuodavo, o smūgiai virsdavo įvarčiais.
Per pirmą kėlinį jis įmušė 4 įvarčius ir leido voviniams į pertrauką išeiti su gana užtikrintu rezultatu 4:0.

Antrajame kėlinyje į aikštelę žengė ir Vėtros treneris, tačiau jau pirmą antro kėlinio minutę Vova muša dar vieną įvartį.

Atrod, žaidimas jau baigtas ir viskas čia aišku, bet Rūdiškių komanda turėjo kitų planų ir nusprendė pasikandžioti.

Pasinaudoję Vovos žaidėjų atsipalaidavimu susūdė tris įvarčius iš eilės ir sugrąžino šiokią tokią intrigą rungtynėse.

Po trijų praleistų įvarčių Vova susikaupė ir jau nebeleido taip lengvai judėti Vėtros puolėjams. Sustygavę savo žaidimą voviniai dar kartą pasižymėjo einant rungtynėms į pabaigą, tikslų smūgį atliko Miša. Tai ir buvo taškas rungtynėse.

6:3 ir Vova švenčia pelnytą pergalę.

Išskirtinės padėkos verti Vovos fanai, kurie neišsigando niūrios ir lietingos dienos. Gausiai susirinkę Rūdiškių stadione jie eilinį kartą patvirtino savo žodžius "Mes su Vova visur ir visada".

Rungtynių videosiužetas:

Geležinis Vilkas 7:0 sutriuškino Pietų IV futbolininkus (kas užtikrino pastariesiems paskutinę vietą C divizione), kurie jau antrą kartą šiemet pradėjo devyniese, antro kėlinio dalį žaidė dešimtiese, o vienam gynėjui gavus traumą – vėl devyniese.

Įdomiausia, kad net 5 įvarčius Žalgirio fanai praleido tada, kai jų buvo 10.

Tai, kad trijų prizininkų niekas iš likusiųjų komandų nepavys, buvo aišku jau seniai. O štai užimti ketvirtąją vietą labai jau taikosi Top Kickers komanda, 17-ajame ture 2:1 įveikusi Futboliuką.

„Nors šeimininkai ir daugiau laiko kontroliavo kamuolį, tačiau Top Kickers kontratakos rodėsi pavojingesnės, - rašoma Top Kickers Facebook paskyroje. Dvi iš jų baigėsi įvarčiais, į ką Fuboliukas atsakė vienu dar pirmajame kėlinyje. Antrajame kėlinyje varžovai žūtbūt stengėsi bent išlyginti rezultatą, vis dėlto patikimai žaidę mėlynųjų gynėjai pernelyg neleido darbuotis savo vartininkui. Tiesa, patiems susikurtų progų įvarčiais paversti nepavyko, ir intriga išliko iki pat finalinio teisėjo švilpuko. Visgi pelnyta pergalė 2:1, leidžianti įsitvirtinti 4-oje vietoje, kurią bandysime išlaikyti ir po paskutiniojo susitikimo su Olandų ekipa. Pirmajame rate komandos išsiskyrė taikiai, o apylygio mačo laukiama ir šįkart. Užbaigti sezoną pergalingai būtų puikus rezultatas lygos debiutantams.“

Apie šias rungtynes - šiame videosiužete:

Olandai gi 4:1 nugalėjo Skaidiškes ir aplenkė jas turnyro lentelėje. Bet jei kas gali iš Top Kickerių paveržti ketvirtąją vietą, tai tik Skaidiškių ekipa, sužaidusi vieneriomis rungtynėmis mažiau, nei jos konkurentės.

Pressas sustabdė Pilk

Pilk galėjo per 17-ąjį turą jau užsitikrinti čempionų vardus. Tam jiems reikėjo įveikti Pressą. Tačiau Pilk ne laimėjo, o pralaimėjo (0:2). Ir taip komplikavo savo padėtį.

Presso komandos futbolininkas Evaldas Gelumbauskas: "Tikriausiai nedaug kas pamena, jog praėjusiame sezone pirmos PILK ir Presso rungtynės baigėsi lygiosiomis 1:1. Dar mažiau kas atmena, jog rezultatą išlyginęs Justinas Celencevičius pasižymėjo po Raimundo Celencevičiaus perdavimo. Praėjo metai. Ir sūnus grąžino tėčiui skolą.

Faktai kalba patys už save. Pirmame kėlinyje aikštėje dominavęs Pressas žaidė patrauklų, kombinacinį, kūrybingą futbolą. Buvo daug perdavimų, buvo pavojingų (nors ne visada tikslių) smūgių, buvo gražių įkirtimų, buvo aibė standartų. Nebuvo tik įvarčio. Bet tada treneriai paleido nuo grandinės Raimį. Paleido į kairį flangą, nes dešiniame siautėjo Justas. Ir nutiko tai kas nutiko. Po eilinio kampinio Justas pasigavo kamuolį krašte, prasimetė į vidurį ir kaire koja atliko perdavimą link tolimo virpsto. Šeštuoju pojūčiu sūnaus intencijas numatęs Raimis įskriejo į baudos aikštelę ir GALVA įkalė kamuolį į vartus. Štai jums ir istorija. Galės anūkams pasakoti.

Antrame kėlinyje Pressas nebuvo toks kategoriškai dominuojantis, kaip pirmame. Gal atsakomybė prislėgė, gal pajutę slystant iš rankų diviziono auksą varžovai kažkiek sujudo. Perdavimų kokybė sumenko, kamuolys neužsilaikė presininkų kojose, teko ir gynyboje pasidarbuoti, ir piktesnį žodį teisėjui bei varžovas pasakyti. Bet ties kėlinio viduriu Pressas pramušė antrą kvėpavimą. Ir vėl laisvai liejosi atakos, vienas po kito pylėsi smūgiai į PILK vartus. Bet PILK vartininkas kurį laiką demonstravo aukštą klasę ir traukė beveik viską ir iš beveik visur. Bet galiausiai ištraukė ir iš savo vartų tinklo. Antro kėlinio viduryje antrą įvartį uždėjo Justas. Šiek tiek apmaudu, kad asistavo ne tėtis, o į istorijos analus patekti užsimanęs Petras K.Kaip bebūtų, gavęs kamuolį baudos aikštelėje Justas jį pasitvarkė, pykštelėjo – ir švieslentėje sužibo abiejų Celencevičių pavardės (o kuriame gi SFL stadione yra švieslente, Evaldai? – aut. klaus.) .

Po to beliko formalumai. Apsiginti, ramiai užbaigti rungtynes ir sulaukus teisėjo leidimo – dekonstruoti gerb.Vitalio patiektą gaiviųjų gėrimų kvadratą. Reziumuojant norisi pasakyti, kad du Celencevičių įvarčiai garantavo Pressui pakankamai įdomią sezono pabaigą. Galim likti treti. Bet galim ir nelikti. Kaip norėsim, taip ir bus."

D diviziono lyderių komandos vadovas Vygantas Šepetis: „Sekant karštomis aukso medžioklės pėdomis... Vėlyvos rungtynės, kurios galėjo užtikrinti auksinį sezoną ir Pilk senjorams, bet viena iš paskutinių galimybių pasidabinti aukso medaliais labai nenusisekė ...

Iš tiesų absoliučiai pralošėme pirmą kėlinį, bet ne tiek rezultatu kiek pačiu žaidimu. Jis tiesiog visiškai nesiklijavo ir varžovai gan užtikrintai kontroliavo kamuolį, kurdami pavojingas progas prie Pilk vartų. Negalima sakyti, kad jos buvo labai jau dėkingos , bet jie buvo aštresni. Didžiausia mūsų problema visgi buvo bent penkių startinės sudėties žaidėjų nebuvimas. Atrodo, turime ne tokį ir trumpą suolą, bet paskutinius tris -keturis turus persekioja įvairios chroniškos traumos ir ... komandiruotės ar atostogos. Teko į aikštę leisti netgi žaidėją su 38 C temperatūra.  Taigi pirmas kėlinys - 1:0 Presso naudai.

Antrajame kėlinyje prisijungus vienam "vakarinės darbo pamainos" jaunesniam žaidėjui patį žaidimą pavyko aplyginti ir atsirado viltis į kažkokį teigiamą rezultatą. Deja, antrasis Preso įvartis nubraukė visas mūsų viltis ir teko šampaną slėpti giliai į krepšį. Na bet Pilk nebūtų Pilk jei vietoje šampano neišsitrauktų alaus. Visgi turime sidabrą, kurio jau niekas iš mūsų neatims...:)

Taigi laukia dar vienas žūtbūtinis mačas ir galbūt D diviziono intriga, kuri baigsis tiks spalio 25d. ir jau viskas nebepriklausys vien nuo mūsų pačių. Bet stengsimės tokios intrigos nepalikti spalio pabaigai.“

Per tą žūtbūtinį mačą Pilk žais su Granitu-3, komanda, kurią visi D divizione laikė favorite.

Granitas šį turą jau nedalijo taškų. Jau per pirmą kėlinį įmušė į Euforijos vartus keturis įvarčius (tris iš kurių – Sylvesteris Kimbaras). Aišku, po pertraukos kiek atsipalaidavo ir leido varžovams sušvelninti iki 2:4.

Kaip ir C divizione, D pogrupyje niekas pirmaujančių komandų jau nepagaus Kaip ir C divizione, čia aišku ir kas užims paskutinę vietą (Pabradė-2, 17-ajame ture 0:5 sutriuškinta Arpo).

Aiški ir ketvirtoji D diviziono turnyro lentelės pakopa – Viesulas-2.

Užtat nuo penktosios iki devintosios vietos čia yra mėsmalė – penkios komandos iškovojusios nuo 16 iki 19 taškų.

17-ajame ture dvi šios mėsmalės komandos žaidė tarpusavyje. Medžiai-2, vienintelį rungtynių įvartį įmušę mačo pradžioje, 1:0 įveikė Ave.Ko-2 ir aplenkė juos turnyro lentelėje. Vienu tašku.