C divizionas: užbuksavę PILK ir nesunkiai laimėję lyderių persekiotojai Visos

Praėjusią savaitę C divizione sužaistos buvo šešerios rungtynės, dar dvi pergalės (Molėtams ir Viesulo antrai komandai) prieš čempionate nebežaidžiančias komandas buvo įrašytos techniniu būdu. Netrūko ir didelių sutriuškinimų, ir nesusirinkimų, tačiau apie viską – iš eilės tradicinėje savaitės apžvalgoje.

REZULTATAI

Medžiai 2 2:0 PILK, Visinčia 4:0 Modulis, Molėtai 3:0 Vėtra (b. ž.), Pagiriai 2 0:3 Viesulas 2 (b. ž.) Imperialas 1:2 Reaktyvas, Vieni Vartai 7:1 Olandai, Arpas 1:1 Ave.Ko 2, Gariūnai 9:3 Pressas.

Medžiai 2 2:0 PILK

Po netikėto pralaimėjimo Reaktyvui atsistatyti sugebėjo antroji Medžių komanda.

Žalieji sugebėjo įveikti rudens rate kol kas stringančią PILK komandą ir išsaugoti vietą lentelės viršuje.

Tiesa, kaip pasakojo abiejų komandų atstovai, pirmame kėlinyje rungtynės buvo apylygės, o savo persvarą laimėtojai įrodė tik po pertraukos. Pirma įmušė ir pirmos komandos pasiskolintas Audrius Bukovskis, o pačioje rungtynių pabaigoje persvarą įtvirtino Jevgenijus Rymovas.

Žaliųjų atstovas Tauras Navašinskas sakė, jog pergalę lėmė po pertraukos atlikti taktiniai pakeitimai.

„Pirmas kėlinys su Pilk‘ais buvo sudėtingas, bet per pertrauką pakeitę išsidėstymą aikštėje išnaudojome savo progas ir laimėjome.

Visi suprantame, kad rungtynių lieka vis mažiau ir kiekvienas taškas yra svarbus, tad penktadienio išvykai į Kalvelius būsime pasiruošę kovoti dėl pergalės“, – apie laukiančią kovą su Ave.Ko dubleriais pasakojo T. Navašinskas.

Tuo tarpu antrą nesėkmę rudens rate patyrusių PILK vadovas Vygantas Šepetis pripažino, jog komandai pritrūko kūrybos.

„Turbūt ne taip planavome pradėti II ratą, nors susirinkimas buvo ir neblogas bet, kaip parodė rungtynės, vėl šiek tiek trūko kūrybinio potencialo. Iš tiesų trūksta poros gan svarbių žaidėjų, kurie savo individualiais veiksmais gali įnešti teigiamą poslinkį rungtynių baigčiai. Pačios rungtynės buvo gan neblogo lygio, I kėliny nei viena komanda neturėjo ryškios iniciatyvos, bet futbolas buvo gan kokybiškas, jautėsi, kad tai absoliučiai lygių varžovų dvikova. Komandos stengėsi daug įžaidinėti kamuolį, žaidė gan atsargiai ir labiau akcentavo savo vartų saugumą...gal dėl to buvo ir mažoka progų pasižymėti. II kėlinys prasidėjo šiek tiek aktyvesniais Medžių 2 veiksmais, bet per daug nesiskyrė nuo pirmojo. Bendrai paėmus jautėsi kad rungtynės iki įvarčio ..įmušusi komanda turėtų išeiti nugalėtoja. Tai iš principo ir nutiko, Medžiai pasinaudojo mūsų klaidele gynyboje, prasiveržimas kraštu ir įvartis. Po praleisto įvarčio gan tvirtai parėmėme iniciatyvą bet negaliu sakyti, kad pavyko kažką labai daug sukurti...taip, buvo momentėlių, bet pritrūko sėkmės. Antrasis įvartis kaip daugeliui pasirodė galėjo kristi iš nuošalės, bet iš esmės tai mažai ką keitė, nes laikas praktiškai jau buvo pasibaigęs.

Situacija lentelės viršuje darosi labai įdomi ir įtempta, dabar jau labai sunku pasakyti ne tik kas triumfuos, bet ir kalbant apie visą prizininkų trejetą. Labiausiai gaila, kad subyrėjo dvi komandos, ir galvojame ne apie taškus ar įvarčių santykį o apie tai kad du savaitgalius teks praleisti be futbolo“, – svarstė V. Šepetis.

Visinčia 4:0 Modulis

Apsukų nemažina ir vieną pergalę po kitos renkanti Visinčia, praėjusią savaitę namuose susitvarkiusi su svečiais iš Pabradės.

Po du įvarčius krito abiejuose kėliniuose, o dviem tiksliais smūgiais pasižymėjo Gžegož Vilkin.

Tai jau buvo penktos iš eilės Šalčininkėlių ekipos nepralaimėtos rungtynės bei ketvirtoji pergalė per pastaruosius penkis susitikimus.

Panašu, kad komanda įgauna formą ir netrukus bandys brautis dar arčiau pirmojo trejeto.

Imperialas 1:2 Reaktyvas

Po skambios pergalės prieš Medžių dublerius Reaktyvas nestabdė ir pasiėmė dar tris, iš pirmo žvilgsnio savaime suprantamus, taškus iš Imperialo.

Tiesa, kaip savo komentare pasakojo komandos vadovas Justinas Baužys, dalis komandos po pirmos pergalės nusprendė, jog į kovą su Imperialu galima ir neateiti.

„Komanda taip aukštai pakėlė kartelę po netikėtos pergalės prieš Medžius 2, kad net ėmė ir nesusirinko. Net veteranai nepadėjo, tai teko paimti du iš lazareto, kurie sakė nebėgiosime, o tik stovėsime. Varžybų laikas parinktas idealiai 14 val., per didžiausius karščius. Dangos temperatūra netoli 40 laipsnių. Varžovų susirinko gal 18, du mūsų žaidėjai vėlavo į rungtynes. Visos aplinkybės buvo prieš mus, teisėjas net neleido žaisti 12 mečiui, tai pradėjome nesusikaupę ir mažumoje. Dauguma buvo nusprendę nebėgioti, tai vyravo labai lėtas futbolas, nes, pasirodo, Imperialas irgi buvo nenusiteikę bėgioti nors ir turėjo daug atsarginių.

Per pirmas 10 min. galėjome praleisti du įvarčius, tai kaip ir palaidotos rungtynės, bet varžovai neįmušė, tada atvažiavo mūsų 11 ir 12 žaidėjas ir mes nusprendėme, kad galime truputį pažaisti. Turėjome 3 100 proc. progas neįmušėme (na gerai, gerai, aš visas tris ir neįmušiau) pirmo kėlinio viduryje, nuo tada tik lėtėjome ir žaidimo nebuvo daug, daug kamuolio raičiojimo gynyboje ir tiek. O atakose dalyvaudavo max du žaidėjai: tas, kuris duoda perdavimą ir tas, kuris prašo, visi kiti ilsisi.

Gerai, kad taip žaidė ir imperialas, kuris darė daug broko perdavimuose ir visiškai nenorėjo eiti į puolimą. Laimėjome mes, nes įmušėme baudos smūgį iš 20 metrų rikošetu nuo žaidėjo ir antrą pridėjome po gražios kombinacijos ir driblingo per centrą ir, kai jau buvo 0:2, pastebimai krito mūsų bėgiojimas, tačiau kantriai bėgome gintis nors jėgų nebebuvo. Jeigu Imperialas, būtų žaidęs greičiau ir labiau spaudęs, būtume neatlaikę, nes likus 15 min. jau 6 mūsiškiai, tiesiog vaikščiojo, o į tolyn judančius varžovus reaguodavo tik prašymais pasaugoti.

Šturmą Imperialas vis dėl to surengė, likus paskutinėms minutėmis, vieną įvartį įmušė, po sėkmės, kai kamuolys tiesiog nukrito ten, kur ir reikia. Galėjo ir dar vieną įmušti, bet pasiaukojantis žaidimas ir smūgių blokai neleido to padaryti.

Taigi, žaisdami viena koja ir visiškai išsekę, pelnytai nugalėjome. Kitos rungtynės prieš Molėtus, kur vėl planuojame važiuoti 8, ir 1 iš lazareto. Tai, irgi kaip ir aišku viskas, bet, kaip parodo praktika, kuo sunkiau, tuo geriau žaidžiame“, – svarstė ekipos vadovas.

Vieni Vartai 7:1 Olandai

Rungtynės, apie kurias neverta per daug išsiplėsti – Olandai nesugebėjo į dvikovą surinkti 11 žmonių (atvyko vos 9), o vienas jų dar įsigudrino ir gauti raudoną kortelę.

Tad Vieni Vartai tiesiog surengė neblogą treniruotę ir pasidarė tam tikrą įvadą į antro rato kovas.

„Kol neatėjo rugsėjo pirmoji, tol per vargus rinksim komandą. Šį kartą surinkome 13 žmonių, tad keitimų lyg ir būtų buvę. O kad Olandai nesusirinko, tai buvo ir gerai, ir blogai - nereikėjo eikvoti rezervų ir galėjome viena koja žaisdami gauti tris taškus. Iš kitos pusės - toks žaidimas ne futbolas. Sunku užmotyvuoti žaidėjus aikštėje atiduoti visą save, kai žinai, kad trim varžovais aikštėje mažiau. Ir iš tokios pergalės visgi daug nepasisemsi.

Tai tiesiog laikome kaip faktą, jog nugalėjome Olandus, o labai išsiplėtoti net nėra apie ką“, – apie tokį laimėjimą nedaugžodžiavo VV vadovas Darius Borisas.

Beje, VV komanda dar pirmame rate pralaimėjo dabar jau neberungtyniaujantiems Pagirių dubleriams, o nuo dabar visoms ekipoms, kurios dar nežaidė su šia komanda, bus įskaitomos techninės pergalės.

D. Boriso manymu tokia sistema yra ydinga ir turi savų minusų.

„Vėtra nesusirinko į rungtynes Pabradėje ir turėjo techninį pralaimėjimą, o Pagiriai pažeidė 47 nuostatų straipsnį ir gavo techninį palaimėjimą su Arpu. Tai logiškai mąstant šitas rezultatas neturėtų būti įtraukiamas kaip žaistas, nebent esame A lyga ir pritempinėjame faktus. Tokiu atveju, Pagiriai oficialiai sužaidė 9 rungtynes iš 18, tvarkingai vadovaudamiesi SFL nuostatais, ir tai yra mažiau nei 50% rungtynių.

Be to, pats faktas, kad žaidžiame unikaliame vieno rato varžybų variante. Kelių ratų sistemoje – sužaidus daugiau nei pusę rungtynių, reiškia, kad komanda varžėsi su visomis lygos ekipomis ir taip yra sudaromos vienodos sąlygos visiems. T.y. visos komandos turėjo progą sužaisti su pasitraukusia ekipa ir jos pačios įrodė yra ar nėra stipresnės. Tad tokiu atveju būtų teisinga visiems palikti galiojančius rezultatus ir surašyti technines pergales. Mūsų diviziono atveju – kai kurios ekipos gauna pranašumą, kadangi jos net nežaidė su Pagiriais ar Vėtra ir automatiškai gaus 3 o gal net 6 taškus, net neišbandę jų barjero“, – svarstė D. Borisas.

Vėlgi, oficialaus VRFS pranešimo apie dvi pasitraukusias komandos vis dar laukiama, tad situacija turėtų paaiškėti greitu metu.

Arpas 1:1 Ave.Ko 2

Po skambios pergalės prieš PILK praėjusią savaitę, šį kartą dar taškelį į savo sąskaitą pridėjo Arpo komanda.

Tiesa, šį kartą pergalės pasiekti nepavyko ir su svečiais iš Kalvelių buvo išsiskirta lygiosiomis.

Čia svarbiausi įvykiai nutiko po pertraukos. Arpą 11 m baudiniu į priekį išvedęs buvo Jonas Rinkevičius, tačiau jau po kelių minučių tašką atnešusį įvartį Ave.Ko dubleriams pelnė Ernestas Pristavko.

Kaip pasakojo Arpo kapitonas Tadas Šlimas – jo komanda galėjo laimėti ir šias rungtynes.

„Kovingos rungtynės. Rezultatas mažas (1:1), tačiau progų abi komandos turėjo per akis – lengvai galėjo baigtis 3:3 ar 4:4. Vien mes per pirmas dvi minutes vienąsyk pataikėme į skersinį ir vienąsyk smūgiavome 30-40 cm nuo šoninio virpsto. Varžovai, einant laikui, taip pat turėjo nemažai labai gerų progų.

Į rungtynes susirinkome tik 13, o varžovų buvo daugiau ir tai pasijautė antro kėlinio pabaigoje, kai mus užspaudė. Teisėjas leido žaisti gana grubiai, tačiau tikrai lygiai abiems komandoms – buvo nešvilptų pražangų į abi puses.

Tikrai galėjome laimėti. Tikėkimės, visai gera antros sezono dalies pradžios forma tęsis ir toliau. Be to, sekmadienį nebuvo poros pagrindinių žaidėjų, ir vien dėl to turime vietos, kur augti“, – aiškino T. Šlimas.

Tuo tarpu Kalvelių komandos žaidėjas Bogdanas Novicki savo komentarą apie rungtynes pradėjo nuo priekaišto aikštei, kuri, jo manymu, rungtynėms nebuvo paruošta tinkamai.

„Atvykę į rungtynės Maišiagaloje iškart sulaukėme nemalonios staigmenos. Likus pusvalandžiui iki rungtynių stadionas visiškai nebuvo paruoštas. Ketvirtyje stadiono žolė buvo prastai nupjauta ir dar nesurinkta. Linijos baigtos daryti pirmo kėlinio pradžioje. Nepaisant apgailėtinos būklės stadiono pirmą kėlinį turėjome didžiulį žaidybinį pranašumą, bet fortūna ne mūsų pusėje ir nepavyksta pelnyti įvarčio.

Antrame kėlinyje, po mūsų kelto kampinio, varžovai pasileidžia į kontrataką, ir užsidirba 11 m baudinį, kurį nepriekaištingai realizuoja. Užsivedus komandai gan greitai pavyksta išlyginti rezultatą. Reikėjo mums patiems pirmiems pelnyti įvartį, būtų visai kitokia mačo eiga. Išlyginome rezultatą, vėliau turėjome progų, atrodė, jog nėra jau kur kamuoliui dėtis, tik skrieti į vartus, bet, deja, nepavyko persverti rezultato.

Bendras rezultatas mums neigiamas. Mūsų pagrindinis tikslas – kiekvienose rungtynėse varžovams mesti kuo rimtesnį iššūkį, neleisti lengvai kvėpuoti tiek čempionato vidutiniokams, tiek lyderiams“, – rungtynių baigtimi patenkintas nebuvo Kalvelių ekipos atstovas.

Gariūnai 9:3 Pressas

Ne pačias sėkmingiausias rungtynes sezone sužaidė Pressas, šį kartą buvęs itin dosnus ir Gariūnams pasiūlęs net 9 įvarčius.

Tiesa, verta paminėti, jog žurnalistų komandoje trūko bent keleto pagrindinių žaidėjų, o tai atsispindėjo ir rungtynių protokole – nuo starto dvikovą pradėjo pastaruoju metu vis rečiau ant žaliosios vejos išbėgantis legendarinis Vytaras Radzevičius, grakščiai spraigęs puolimo smaigalyje.

Keturis įvarčius laimėtojams pelnė jų lyderis Ramūnas Radavičius.

Kaip pasakojo Presso atstovas spaudai Evaldas Gelumbauskas, Gariūnai jo komanda leido žaisti ir patikėti, kad galima iškovoti pergalę, tačiau naudojosi klaidomis ir į tinklą siuntė vieną įvartį po kito.

„Antradienio pavakarę Senvagės gimnazijos aikštėje įvykęs susitikimas su Gariūnais buvo labai pamokantis. Jį būtų galima populiariai apibendrinti brazilų futbolo patarle: jūs mums įmušite kiek galėsite, o mes – kiek norėsime. Ir tikrai, Gariūnai Pressui mušė kaip norėjo ir kiek norėjo. Iš viso protokole užfiksuoti 9 jų įvarčiai, nors tinkle buvo ir daugiau kamuolių, bet bent kelis jų arbitras atšaukė apeliuodamas į nuošales. Aišku, galim pasiguosti, kad irgi 3 įmušėm, irgi turėjom progų. Gal ne 9-iems, bet kokiems 8-iems įvarčiams – tai tikrai. Deja, nepaisant aukšto Presso narių supratimo apie futbolą, geresnei realizacijai to nepakako. Tai tikrai nebuvo mūsų rungtynės. Varžovai leido mums žaisti, leido atakuoti, leido patikėti, kad mes galime kurti, pulti, pelnyti įvarčius. O iš mūsų atakų ir kūrybos nesėkmių jie susikūrė du trečdalius savo progų. Ir bent pusę iš tų trečdalių realizavo. Gal Gariūnai ir nebuvo ženkliai greitesni, stipresni fiziškai ar jaunesni amžiumi. Tiesiog buvo geresni futbolo prasme. Ir bent jau atakoje –ženkliai.

Žodžiu, gavome realią didžiojo veteranų futbolo pamoką. Pamatėme, ką moka buvę profai. Pamatėme, kad patys dar mokame ne viską. Ir tikrai nesame tokie geri futbolininkai, kaip mums norisi galvoti. Kita vertus, po rungtynių valandėlę dar pasėdėjome, pasikalbėjome, pasiaiškinome detales ir niuansus. Tikiuosi, kad užglaistėme aštresnius kampus ir į kitas rungtynes išeisime su sportiniu pykčiu, bet be vidinių nuoskaudų“, – viltį puoselėjo komandos atstovas spaudai.

ANONSAS

Per ateinančią savaitę (penktadienis – trečiadienis) C divizione bus sužaista dešimt rungtynių, o įdomu tai, jog tarpusavio dvikovoje turėtų susitikti ir Vėtra su Pagirių dubleriais.

Jei klausite manęs – manau, kad tas mačas, visgi, neįvyks.

08.30 19:30 Kalveliai: Ave.Ko 2 – Medžiai 2;

08.30 20:00 Senvagė: Vova Juniors – Viesulas 2;

08.31 17:30 Molėtai: Molėtai – Reaktyvas;

09.01 18:00 Fabijoniškės: Top Kickers-Koloro – Olandai;

09.01 18:00 Pabradė: Modulis – Vieni Vartai;

09.01 18:30 Maišiagala: Arpas – Gariūnai;

09.01 20:15 Senvagė: PILK – Imperialas;

09.02 21:40 Fanų: Pressas – Lentvaris B;