C divizionas: Viršūnėje liko vieni Trakai Visos

Ketvirtajame Sekmadienio futbolo lygos (SFL) C diviziono ture – rimtas įvykis. Pralaimėjo Futbolo Broliai Railana. Ir pralaimėjo jie ne Trakams, o viso labo Granitui-2.

Tad divizione beliko viena komanda, dar nepraradusi nė taško – Trakai, per šį turą nors ir nelengvai, bet pajėgę įveikti Vovą.

Hm, išeina pernykščių D diviziono baubų šiemetiniame C divizione niekas nebijo? Ar bent jau – ne visi bijo? Veikiausia – taip. Gal ir nebus šioms dviem komandoms šiemetinis pasivaikščiojimas per nukautus varžovus toks lengvas ir sklandus, kaip pernykščias.

Kaip danguje, taip ir ant žemės. Kaip Trakai – vienintelė komanda taškų nepraradusi, taip Pabradė-2 – vienintelė komanda jų neiškovojusi. Pabradiškiai šį kartą 1:5 nusileido Liberalų Sąjūdžiui Renne ir džiaugtis dar kol kas neturi kuo.

Kas dar? Pagiriai šiemet laimi kas antras rungtynes. Bet kai jau laimi, varžove, pasigailėjimo nelauk – būtinai įmuš šešis.

O Pietų IV, sugrįžus į rikiuotę Mindaugui Kasperūnui šiemet trečią kartą panaikino dviejų įvarčių deficitą.

M. Kasperūno, praleidusio šiemet tris mačus rezultatyviausiųjų viršūnėse dar nesimato. Čia pirmauja Amstaff puolėjas Darius Zemeckis, į komandą šiemet atėjęs iš Taip (dabar – Vytis) Vienu įvarčiu jis lenkia Baltosios Vokės įvarčių mašiną Vladyslavą Podberezskį, dviem – dar keturis įvairių komandų snaiperius.

Pabradė-2 – Liberalų Sąjūdis Renne 1:5

Žodžiu, prognozė anonse šiam mačui nelabai tesiskiria nuo realybės. Liberalų Sąjūdis Renne Pabradėje laimėjo ir laimėjo keturių įvarčių skirtumu. Na tik kad ne 4:0, kaip rašiau prognozuodamas, o 5:1.

Prieš rungtynes Liberalų Sąjūdžio vadovas Marius Bikauskas nuogąstavo dėl komandos susirinkimo į toliausią išvyką šeštadienį. Ir tie nuogąstavimai, atrodo, nebuvo visiškai be pagrindo

„Rinkomės tikrai labai labai sunkiai ir dar rungtynių pradžioje gynėjas patyrė traumą. Taigi, teturėjome vieną keitimą“, - pasakojo Liberalų Sąjūdžio komandos galva.

Nors realiai Pabradėje visos svečių komandos gali save laikyti favoritėmis ir kažin ar dėl to bus neteisios, LS Renne pasirinko žaisti antru numeriu. Pasakoja M. Bikauskas: „Rungtynes pradėjome atsitraukę, nes bijojome greitai pasėsti. Sunkiai sekėsi pulti, nes iki golo vis kažko pritrūkdavo. 19 min. po iš kampinio pakelto kamuolio sumaištyje baudos aikštelėje mušamas pirmas įvartis. Jau po minutės, po skersuoto kamuolio pats pabradiškis įsimušė sau ir tapo ramiau. Po antrojo golo pradėjome lošti dar užtikrinčiau ir įmušėm dar du kartus. Praleidom golą į savo vartus dėl per didelio atsipalaidavimo, bet tai situacijos nepakeitė.”

Žodžiu – gan lengva Liberalų Sąjūdžio Renne pergalė.

Reaktyvas – Olandai 1:3

„Olandai rungtynes laimės, bet tik ypatingai pasistengę. 2:1,“ – buvo rašome anonse. Olandai laimėjo. Bet tas tebuvo vienintelė spėjiko sėkmė. Vargu ar Olandams reikėjo taip jau stipriai stengtis, kai jie jau iki pertraukos pirmavo 3:0.

Nors, anot pripažįstančio varžovų pergalę pelnyta Reaktyvo vadovo Justino Baužio, toks rezultatas, koks yra įrašytas į SFL statistiką, nėra labai teisingas.

„Rezultatas neatspindi kovos ir situacijos aikštėje, bet Olandai pelnytai nugalėjo, nes sukūrė daugiau pavojingų momentų ir svarbiausia - įmušė įvarčius. Mes daug kontroliavome kamuolį savo aikštės pusėje, tačiau prieš susispaudusius varžovus pavojingų momentų praktiškai nesukūrėme. Porą kartų pramušėme iš toli, porą kartų buvome sustabdyti baudomis ties baudos aikštele ir viskas,“ - rašo J. Baužys.

Ir tęsia: „Pirmą kėlinį buvo apylygė kova, antrame mes labiau dominavome, bet kamuolį laikėme ties gynybos linija. Viskas, kas pavyko 60 proc. laiko kontroliuojant kamuolį, tai atlikti perdavimų gynyboje, kai varžovai yra toli. Kai tik pereidavome į jų pusę - iškart pasimetimas ir perdavimai į niekur. Sienelių ir kamuolių kontrolė ties jų baudos aikštelė praktiškai arti nulio. Olandai drausmingai gynėsi ir sukūrė porą aštrių kontratakų. Pralaimėjome todėl, kad kiekvienas standartas prie mūsų vartų tampa arba nedideliu, arba Kanados miškų gaisru. Vėl praleidome įvartį po kampinio. Jau praleidome 8 įvarčius. 4-5 iš jų buvo po standartų ir kampinių. Nė vieno gražaus ar įspūdingo įvarčio nepraleidome. Tai labai neramina. Komandiškai Olandai žaidė drausmingai, todėl prieš juos kitą kartą reiks pulti greičiau ir daugiau žaisti vienas prieš vieną.“

Reaktyvui rinkti žaidėjus į komandą ėjosi sunkiai. Iš pradžių. Vėliau susirinko tikrai pakankamai.

„Šeštadienį jau buvau pradėjęs panikuoti, kad teks žaisti mažumoje, tačiau viskas susiklostė gerai ir susirinkome su 5 keitimais. Oras buvo labai geras, kaip ir aikštės kokybė. Buvo malonu tokiomis sąlygomis žaisti“, - rašė J. Baužys.

Na ir šių rungtynių apžvalgos užbaigimui – apie olandą ir teisėją: „Aikštėje olandas taip diplomatiškai kalbėjosi su teisėju dėl parodytos geltonos kortelės, kad galvojau teisėjas persigalvos ir kortelę atšauks. Komplimentai.”

Olandui ar teisėjui?

Trakai – Vova 2:0

Vėl tenka pripažinti, kad kaip visada Vovos neįvertinau. Prognozavau ramią Trakų pergalę 5:1. Trakai laimėjo 2:0. Ir jau tikrai ne ramiai.

Šeimininkai pirmą įvartį įmušė tik antro kėlinio viduryje. O po dar vieno etapo atkaklios kovos, jau rungtynių pabaigoje pergalę užtvirtino dar vienu įvarčiu.

Rungtynių statistika byloja, kad Trakai žaidė pranašiau. Bet taip pat sako, kad ir Vova neleido laiko vien prie savo vartų.

Trakai atliko 21 smūgį į vartus, Vova – 15. Į vartų plotą trakiškiai pataikė 11 kartų, voviniai – 8. Štai kampiniais Trakai turėjo didelę persvarą, kėlė juos aštuonis, kai varžovai – vos vieną.

Per mačą nebuvo užfiksuota nė viena nuošalė.

Žodžiu, kad ir ne taip lengvai, kaip galvojau, trakiškiai laimėjo ketvirtąją pergalę ir yra vienintelė C diviziono komanda, nepraradusi taškų.

Pagiriai – Baltoji Vokė 6:1

Pagiriai dar kartą įrodė, kad sekasi jiems – kas antrą mačą. Pralaimėję startines rungtynes olandams, per antrąsias pagiriškiai susikaupė ir 6:0 sutriuškino Pietų IV. Trečiame mače Pagiriai vėl kluptelėjo – lygiosios su Vova 1:1. Per ketvirtas – vėl laimėjo, vėl varžovus sutriuškino ir vėl per mačą įmušė šešis įvarčius.

Nors Pagirių varžovė šį kartą buvo labai rimta. Baltoji Vokė , savo didžiulėje aikštėje, kur ji nebūna nusiteikusi nusileisti atvykėliams.

Ir per šias rungtynes šeimininkai ilgai nelaukė ir jau septintąją minutę atidarė rezultatą. Tačiau tai buvo vienintelė tos dienos Vokės futbolininkų sėkmė.

Tiesa, pirmas kėlinys dar vyko atkakliai. Pagiriai per jį sulygino ir persvėrė rezultatą.

O triuškinti Baltąją Vokę ėmė antrą kėlinį. Įvartis, palaužęs priešininkus, buvo įmuštas 28 jo minutę ir tai buvo ketvirtasis rezultatyvus svečių smūgis.

„Vis dėl to atiduosiu pranašumą Pagiriams. Pagal jų žaidimo svyravimo grafiką, jiems laikas laimėti. Todėl ir laimės 3:1”, - rašiau rungtynių prognozėje.

Tiesiog nepagalvojau, kad kai jau Pagiriai laimi, tai laimi su triukšmu...

Granitas-2 – Futbolo Broliai Railana 2:1

Jūs kaip sau norit, bet man šitas rezultatas – tikrai netikėtas.

Taip, suprantama, prognozėje spėjau Futbolo Brolių Railanos pergalę 3:1. Juolab, kad komandos žaidė ne Granito Naujosios Vilnios mikrorajone, o FBR aikštėje.

Bet prakeikimu  Broliams tądien tapo Granito pagrindinės komandos žaidėjas, atstovavęs dubleriams Žygimantas Kirsis, kuris įmušė du įvarčius pirmą kėlinį, po ko Futbolo Broliai iki galo neatsigavo.

Futbolo Brolių Railanos atstovas Jaroslavas Kitkovskis : “Pirmas sezono pralaimėjimas parėjo nuo Granito. Kovojome iki galo, tačiau dviejų įvarčių pranašumo likviduoti nepavyko, tik sušvelninom. Reikia pripažinti, kad su žaidėjais iš pirmos komandos Granitas yra žymiai pavojingesnis, jų puolėjas puikiai išnaudojo savo progas ir apsunkino mums kelią į pergalę.“

Taip apsunkino, kad tas kelias greitai užsibaigė – pridėčiau.

Antrą kėlinį žaidėme visiškai kitaip, pakeitėm išsidėstymą, spaudėm varžovą, atsirado daugiau progų pakeisti rungtynių baigtį, tačiau Granitas atsilaikė ir likom be taškų. Rungtynės buvo įdomios, ačiū už gerą futbolą”, - rašo J. Kitkovskis.

Granito-2 atstovas Jevgenijus Rybakovas pripažino, kad žaidybinę persvarą turėjo ne jo ekipa: „Na aišku, Futbolo Broliai žaidė geriau, daugiau kontroliavo kamuolį, buvo greitesni už mūsų pensininkus. Tačiau mūsų komanda drausmingai gynėsi, vadovaujama vartininko ir paskutinio gynėjo, tad daug progų varžovams nebuvo suteikta. O puolime turėjome pastiprinimą iš pirmos komandos, kuris ir sukūrė pavojingas situacijas prie varžovų vartų.”

Taigi, - pirmasis vieno favoritų kluptelėjimas ir jie, kaip ir pernai, pradėjo atsilikti nuo lyderių Trakų.

Amstaff – Pietų IV 2:2

Šiaip Amstaffams Pietų IV nėra labai malonus priešininkas. Bent jau du iki šiol žaistus oficialius susitikimus Amstaffai Žalgirio fanams pralaimėjo.

Nelabai daug džiaugsmo šeimininkams žadėjo ir tai, kad praleidęs čempionato startą, pagaliau pasveiko Pietų IV atakų lyderis Mindaugas Kasperūnas.

Bet susitikimas prasidėjo visai ne taip, kaip būtų norėję Pietų IV futbolininkai.

Tikrai ne pirmos jaunystės jaunuoliai Amstaffai primetė varžovams greitą žaidimą ir aikštėje ėmė kone skrajot. O varžovų atakas Amstaff stabdė kone atviru šiurkštumu. Eilinį kartą nuvirtus kuriam žaliai baltų, teisėjas baudos smūgius švilpė, bet kortelių dalinti nesiryžo.

Pirma kortelė buvo parodyta Pietų IV gynėjui Osvaldui Deringiui per pirmą varžovų susikibimą, po to, kai Amstaff puolėjas žaidimo metu stuktelėjo pastarajam į veidą. Įsikarščiavusį savo gynybos lyderį Pietų IV gavo pakeisti, kad tas dar neužsidirbtų raudonos, o kol tam psichas praėjo, jo komanda jau atsiliko 0:2.

Jau 10 minutę Tadas Baraišis sėkmingai išpildė baudos smūgį, o dar po dviejų minučių greitą Amstaff išpuolį taikliu smūgiu užbaigė rezultatyviausias C diviziono futbolininkas Darius Zemeckis.

Šis įvartis – šeštasis Dariaus sąskaitoje.

Pietų IV sušvelnino rezultatą 35 minutę, kai M. Kasperūnui pagaliau pavyko pasiųsti kamuolį į vartus, nors keli jo prasiveržimai prieš tai tik pagrojo varžovų gynėjų nervais, bet nieko apčiuopiamo nedavė.

O po dviejų minučių aistros išsiliejo į konfliktą. Dažnai kaustytas Pietų IV saugas Haroldas Tamulynas pats užvažiavo iš už nugaros per kojas Amstaffų saugui Vaidui Tuinylai. Tas atsakė smūgiu į veidą. Subėgo visos komandos su visais atsarginiais ir priešininkus nuramino. Abu incidento dalyviai buvo priversti pailsėti visą šį mačą. Ir ne tik šį.

Po šio įvykio abi pusės lyg ir aprimo ir į varžovams kojas spardė jau nebe taip dažnai, kaip į kamuolį.

Nepaisant to, kad Pietų IV prarado vieną savo lyderių, komandų gretų praretėjimas, atrodo, išėjo į naudą jai.

Turėdami nedaug keitimų Amstaffai ėmė neatlaikyti savo pasiūlyto tempo, o Pietų IV žaidimas nelabai tesulėtėjo.

Žaliai Balti keitikų turėjo nemažai, bet ne visus juos išnaudojo.

Nors ilgą laiką pramušti Amstaffų vartininko jiems nesisekė, tačiau paskutinę mačo minutę M. Kasperūnas uždėjo įvartį iš aštraus kampo ir Pietų IV padarė trečią dviejų įvarčių come-backą šiemet (įskaitant ir taurės rungtynes su Nerealu).

Prognozavau Pietų IV pergalę 3:2. Galėjo būti ir taip, jei šiai komandai būtų labiau pasisekę. Galėjo būti ir atvirkščiai, jei labiau pasisekę būtų Amstaffams.

Šiaip abi komandos turėjo nemažai progų, bet jeigu reikėtų pasakyti, kuri jų buvo vertesnė pergalės, sakyčiau – Amstaff. Be dviejų įvarčių, kartą jie sudrebino skersinį, kartą kamuolį nuo vartų linijos teko traukti Pietų IV gynėjui. Tiesa, mačo pabaigoje taip pat savo komandą išgelbėjo Amstaffų gynėjas.

Rungtynės Fanų stadione prasidėjo 21.30, tad matomumas buvo kritinis. Amstaffai jas iš sekmadienio į pirmadienį perkėlė Pietų IV prašymu, kadangi ši komanda sekmadienį leido Telšiuose LFF taurės finale Žalgiris – Trakai.

Pietų IV – Reaktyvas

05.22 18.00 Grigiškės

Įvairiausių rezultatų yra šių komandų tarpusavio susitikimų istorijoje. Ir Pietų IV pergalių 11:1, 10:1, ir Reaktyvo 7:0. O šiaip Reaktyvas yra laimėjęs keturis mačus, Pietų IV – tris ir kartą rungtynės baigėsi lygiosiomis.

Justinas Baužys (Reaktyvas): „Sekantis Varžovas Pietų IV, tikiuosi Ingvaras parašys savo komandos silpnąsias vietas... Tikiuosi, kad po Telšių šturmo dar nebūsite atsigavę ir mes laimėsime. Šias rungtynes priskiriame prie "must win", nes paprasčiausiai daugiau nėra prieš ką. Kovosime iš visų jėgų ir tik dėl pergalės.”

Atsakymas J. Baužiui: „Tai, kad Pietų IV neslepia, kad neturi tikro vartininko. Todėl jos tikslas braziliškas: įmušti daugiau nei praleisti. Nes, kad praleisim – aišku. Tiesa, dažniausiai to tikslo siekiama statant autobusą prie savo vartų, bet su Reaktyvu taip bus nebūtinai, nes komandos požiūris į Reaktyvą analogiškas jo požiūriui į Pietų IV: prieš ką daugiau laimėti, jei ne prieš Reaktyvą? O dėl Telšių, tai komanda nuo jų atsigavo jau per antrą ano sekmadienio mačo su Amstaffais kėlinį...“

Rungtyniauti negalės Pietų IV saugas Haroldas Tamulynas.

Prognozė: Reaktyvas šiaip jau visada nemoka susitvarkyti su M. Kasperūnu. Tai kodėl turėtų susitvarkyti dabar? Spėju Pietų IV pergalę 3:1.

Baltoji Vokė – Trakai

05.22 19.00 Baltoji Vokė

Komandos tarpusavyje oficialių mačų žaidusios nėra.

Prognozė: kaip ir Pagiriai, taip ir Trakai, turėtų prisitaikyti prie Baltosios Vokės aikštės ir nugalėti šeimininkus. 4:1.

Olandai – Pabradė-2

05.22 19.00 Fabijoniškių Vilniaus Futbolo Mokyklos

Prognozė. Olandai nugalės autsaiderius 3:0.

Futbolo Broliai Railana – Pagiriai

05.23 19.30 Fabijoniškių Vilniaus Futbolo Mokyklos

Pernai Futbolo Broliai Railana du kartus nugalėjo Pagirius: 4:1 ir 4:2.

Jaroslavas Kitkovskis (Futbolo Broliai Railana): „Sekantis varžovas - Pagiriai, kurie skina pergales įspūdingais rezultatais. Nors ir esame favoritai, suprantame, kad lengvų rungtynių nebus. Teliko susirinkti ir pradėti demonstruoti geresnį žaidimą viduryje ir priekyje.”

Prognozė. Taip, manau šiemet bus sunkesnė dvikova, nei tos, kurios vyko pernai. Bet Pagiriams vėl laikas pralaimėti pagal tą grafiką, kad jie laimi kas antrą susitikimą. 3:2 Brolių naudai.

Vova – Amstaff

05.23 19.30 Statybininkų Rengimo Centras

Keista, bet šios komandos oficialiuose mačuose susitikusios nebuvo.

Žaisti negalės Amstaff saugas Vaidas Tuinyla.

Prognozė: Šiaip turėtų būti apylygės komandos. Bet šį kartą pabandysiu pasitikėti Vova. Antifašistų klubas laimės 3:2, nesvarbu kad bus dar ne visiškai atsigavusi po LFF taurės rungtynių su Marijampolės Švyturiu.

Liberalų Sąjūdis Renne – Granitas-2

05.26 20.00 Statybininkų Rengimo Centras

Šios komandos tarpusavyje žaidusios nėra.

Rungtynes vis dar turės praleisti per pirmąjį čempionato turą prisidirbęs Nikolajus Sadovskis.

Jevgenijus Rybakovas (Granitas-2): „Apie būsimus varžovus nieko nežinome, tačiau jeigu gausiai susirinksim, važiuosime kovoti tik dėl pergalės.”

Prognozė. Laimės Granitas-2 2:0. Ir ne dėl to, kad tai – komanda, kuri įveikė Futbolo Brolius. O dėl to, kad iš tiesų Granito dubleriai yra už Liberalus stipresni. 2:0 Naujosios Vilnios atstovų naudai.