C divizionas: Sidabras - Nemenčinei Visos

Kai Sekmadienio Futbolo Lygos C divizione buvo likę žaisti trys turai, paaiškėjo, kad nugalėtoju tapo Pabradės Modulis. Dabar, kai likę žaisti du turai, tapo aišku, kad antrą vietą atiteko Nemenčinei Hegvitai.

Intriga liko kovoje dėl trečiojo C diviziono apdovanojimų komplekto.

Paskutinė vietą turnyre užsitikrino Trivartis.

Modulis – Reaktyvas 2:0

Prieš važiuojant į Pabradę, Reaktyvo komandos vadovas Justinas Baužys tikėjosi, kad Moduliui jau turint pirmą vietą savo kišenėje, didelės motyvacijos šeimininkai neturės ir svečiams padaugės galimybių iškovoti taškų. Aš su tokiu požiūriu nesutikau ir spėjau, kad Modulis norės pasirodyti prieš savą auditoriją. Ir sutriuškins Reaktyvą 5:1. Nesutriuškino. Bet laimėjo 2:0. Tad kuris iš mūsų buvo teisus, neaišku.

Reaktyvas Pabradėje nieko daug nesukūrė, bet gynėsi puikiai. Ilgą laiką. Palaužė Modulis svečius tik mačo pabaigoje. Saulius Kaušinis įmušė po įvartį 83 ir 85 minutėmis, abu – po Pauliaus Stupenkos perdavimų.

„Rungtynės vyko šeštadienį, tad teko spjaudytis. Susirinkome su trim keitimais, vienas vėlavo ir atvyko tik į antrą kėlinį. Labai trūko dar vieno gynėjo rotacijoje, - savo mintis apie rungtynes J. Baužys pradėjo nuo organizacinių Reaktyvo nesklandumų. O pratęsė – apie tas nelemtas, visą rungtynių triūsą palaidojusias tris minutes. - Rungtynes baigėme kaip ir su pažįstamu jausmu, kai lyg ir verti daugiau, lyg ir neblogai viskas buvo, bet 3 minučių atkarpa ir elementari nelaukta klaida nulėmė rezultatą. Perdavimas iš vidurio gynėjo kitam vidurio gynėjui į dvikovą ir pabėgimas. Antras panašus įvartis per paskutines keletą rungtynių.

Labai daug pavojingų progų nebuvo, jie daugiau kūrė ir žaidė su kamuoliu, tačiau iki pavojingų momentų pritrūkdavo ir mes tikrai gerai dirbome gynyboje. Aikštės viduryje pavyko išjungti jų geriausius žaidėjus ir ne kartą aikštėje buvo kilusi mintis, kad turėsime šansą pergalei arba lygiosioms. Pirmas 15-20 minučių net pavykdavo kurti atakas patiems dėka taktinės schemos ir jie nežinojo kaip gintis. Bet jų lyderiai greitai tai pastebėjo, pakeitė savo schemą į 1-4-2-3-1 ir tada mes jau turėjome vargo, nes viduryje vis likdavo vienas neuždengtas žmogus pusiau kraštuose. Labai efektyviai jiems juo pasinaudoti nepavyko, bet vis tiek plojimai už taktines žinias jų lyderiams.

Reikia labai pagirti mūsų puolėją Luką Strielkūną (žaidusį vidurio gynėjo pozicijoje), kuris laimėjo labai daug dvikovų padkatais ir kovingumu tiek baudos aikštelėje, tiek ir šalia jos. Jeigu ne šis jaunuolis, tikrai būtų pasijautę, kad žaidžiame su čempionais.

Turėjome labai didžiulę greičio nepriteklių kraštuose, kur jungdavosi jų krašto saugai ir gynėjai. Net sunku patikėti, kaip jie nesusikūrė įvarčių iš ten, nes skirtumas amžiumi buvo po 9 metus (buvo atveju kad ir po 16 metų), tačiau viskas išsispręsdavo teisingų pozicijų dėka ir žaidimu iki galo. Jie mums patys dar padėdavo sustodami, kai gaudavo kamuolį.

Apie mūsų puolimą nėra labai daug ką parašyti, 100 proc. progų nebuvo, pora šūvių iš toli, kampinių, pora bandymų pabėgti, tačiau jų vartininkas iš esmė nebuvo patikrintas.

Taigi apibendrinus: žaidėme gerai pagal savo galimybes pralaimėjome gal ir neteisingai, bet pagal reikalą. Norint laimėti prieš stiprius varžovus, reikia 3 komponentų: ne tik nedaryti klaidų ir tvarkingai gintis, bet ir sukurti daugiau momentų prie varžovų vartų. Šiose rungtynėse padarėme tik vieną - visi nuoširdžiai atidirbo gynyboje. Bet to nepakako.“

Nemenčinė Hegvita – Ave.Ko.-2 3:2

Teisybės dėlei, reikia pasakyti, kad užsitikrinti antrąją vietą Nemenčinei nebuvo taip jau lengva. Pirmiausia reikėjo pačiai jai įveikti Ave.Ko.-2, atvykusius iš Kalvelių.

Kurie, beje visiškai nebuvo linkę nusileisti.

Jau 8 minutę šeimininkai išsiveržė į priekį. Bet svečiai nė kiek nepalūžo ir iki pertraukos persvėrė rezultatą savo naudai.

Išgelbėjo Nemenčinę du baudiniai. Iš karto po pertraukos šeimininkai realizavo vieną smūgį nuo 11 metrų žymos, o antrą – mačo pabaigoje.

Žodžiu, atspėjau aš šių rungtynių laimėtoją. Tik tikrai neatspėjau, kad jose bus tokia įtampa, prognozavau kur kas lengvesnę Nemenčinės pergalę – 4:1.

Kaip ten bebūtų, laimėjimas dar nebuvo viskas. Tam, kad būtų ramūs dėl sidabro, Nemenčinės Hegvitos futbolininkai dar turėjo sulaukti gerų žinių iš dviejų Vilniaus stadionų. Laukti nereikėjo labai ilgai. Po 20-ies minučių po mačo Nemenčinėje savo susitikimą Paneryje baigė Ozo Tapyrai, o po pusantros valandos BFA arenoje baigėsi Presso rungtynės.  Nė vienas iš šių Nemenčinės varžovų taškų neiškovojo, o tai reiškė, kad Hegvitai atiteks antroji C diviziono vieta.

Ozo Tapyrai – Vova Juniors 1:2

„Lietingas sekmadienis mums nesutrukdė nei susirinkti, nei sužaisti, - pradėjo savo pasakojimą Vova Juniors komandos atstovas Rokas Armalis apie rungtynes su Ozo Tapyrais, kurias juniorai laimėjo 2:1. - Prieš savo rungtynes dar pažiūrėjome Ozo ir Akto akistatą, įvertinome aikštės kokybę ir tai, jog žaidėjai slydo ir griuvo, net neturėdami kamuolio. Mums žaidžiant irgi to buvo, bet smagu, kad tai netapo esminiu faktoriumi. Komanda sužaidė drausmingai, pagal planą ir jau pirmomis minutėmis turėjome progą pasižymėti. Pradžioje kamuolį daugiau kontroliavome mes, bet vėliau tapyrai gan sėkmingai įvėlė į klampią kovą aikštės viduryje, kur kamuolys ant žemės retai ir benusileisdavo.

Manau, kad pergalė - dėsningas rezultatas, žiūrint į visą rungtynių eigą, nors paskutinėmis minutėmis tapyrai realizavo 11 m. baudinį ir po to surengė tikrą šturmą. Tačiau pergalės iš rankų nepaleidom.“

„Manau, plius minus - teisinga varžovų apžvalga, tik reik pažymėt, kad pirmas įvartis ir krito, kai mūsų gynėjas bandė vartininkui perduoti kamuolį, paslydo ir nukrito, puolėjas pribėgo prie kamuolio ir pelnė įvartį.

Antrą gavome po kontros, kai jau pakeitėm gynėją į puolėją.

Tokiose rungtynėse labai svarbus faktorius buvo tas, kad mes pirmi praleidom. VJ po to tvarkingai gynėsi ir nepavyko sukurti daug progų,“ – prie Vovos reportažo savo trigrašį pridėjo vienas Ozo Tapyrų vadovų Raimondas Žilevičius.

Taip štai, rungtyniaudami su žemenės turnyro lentelės pusės komanda, Tapyrai paleido sidabrinę viltį.

Nieko, liko bronzinė.

O prognozavau aš OT pergalę 4:2.

Olandai – Pressas 5:2

Sudorojo tris įvarčius įmušusio Edvino Neverovskio vedini olandai Pressą, taip savotiškai įteikdami sidabro medalius Nemenčinei.

Presso futbolininkai įmušė pirmi. Bet pirmavimu džiaugėsi neilgai. Jau po šešių minučių pirmavo visai ne jie, o į priekį supuolę Olandai. Kaip dažniausiai šį rudenį – supuolę didelėmis pajėgomis. Pressas dar kurį laiką priwšinosi, antrojo kėlinio pradžioje ir išlyginęs rezultatą buvo, bet netrukus Olandai įmušė dar du kartus.

Po to Pressui jau nepadėjo ir tai, kad varžovų dėl jų žaidėjo gautos raudonos kortelės liko vienu mažiau.

Žodžiu, atspėjau aš rungtynių laimėtoją, tik labai jau susifeilinau su įvarčių skaičiumi, prognozavęs Olandų pergalę 1:0.

„Atkeršijom patys sau už tragišką žaidimą prieš Pressą pirmajame rate“, - teigė socialinio tinklo Facebook savo paskyroje Olandai.

Daugiau galite pasiskaityti čia:

O Presso paskyroje – rimti svarstymai: verta ar ne varžytis dėl medalių. Medalių pressininkai kaip ir norėtų, bet patekti į stipresnį divizioną kitam sezonui – niekaip.

Vat aš ir žiūriu, kaip čia taip pastaruoju metu žurnalistai du pralaimėjimus vieną po kito susirinko?

Presso pasakojimas:

Trivartis – Viesulas-2 3:3

Ech tas Trivartis... 2:0 pirmavo. Taip ir laimėjo pirmą kėlinį. Bet kur tau jis pergalingą rezultatą išsaugos ir pirmąjį laimėjimą įsirašys... Antro kėlinio pradžią sužaidė taip bjauriai, kad jau po  10-ies minučių vytis varžovus reikėjo. Tiesa, nepralaimėjo. Sulygino. Bet taip ir išlieka vienintelė komanda, neiškovojusi pergalės.

O čia – prieš Trivartį rungtyniavusio Viesulo-2 žaidėjo Martyno Kabalinsko pasakojimas: „Op op -vakarop  visi nuo balsadėžių susirinko į Fanų stadiką. Oras – rudeninis, kažkas jau su apatinėm, susirenkam su šešiais ant keitimo, dėkojam dubleriams už įsitraukimą. Trivartis irgi raudoni, tad rengiamės juodai geltonai. Teisėjas matytas, pagarbą atiduodam ir važiuojam. Trivartis dugne, mes netoli, kamuolys pradžioj geriau juda po Trivarčio kojomis, 24-ą minutę gaunam bankę. Trivarčiui pakilo ūpas, tai ir kortų geltonų uždirbo. Mes neatsilikom ir korta atsakėm. Beveik į rūbinę gavom 11-inį ir palikom aikštę kažkiek nusiminę. Tomas per pertraukėlę davė pamokymų, apmastėm, susikaupėm, vėl rankas sudėjom - visai kiti į aikštę išėjom. Tada atsitiko keistas dalykas, kai Trivarčio „profas“  po laisvo smūgio link vartų rankomis čiupo kamuolį (buvo švilpukas po smūgio - gal susimėtė?). 51 minutę Mindaugas 11-inį įstatė. Pagavus viesulą, Andrejus po minutės dar vieną įstato ir dar po trijų, berods, Osama kampą su galvą uždaro. Osama buvo ypatingas tą dieną, nubėgo už tris ir kvepėjo afigienai.  Matos Trivarčio nuovargis, mes į sudėtį statom dublerius, kamuolys juda geriau - iš karto matom. Bet fortūna nepagailėjo ir gavom trečią. Trivartis ir toliau putoja, renka kortas daug negalvoję. Irzliai baigėsi rungtynės, per daug kalbų, ne veltui esam topuose tarp nedrausmingų. Kaip bebūtų, rinksimės kitą kartą ir vėl bandysim.“

Spėjimas prognozėje buvo 2:1 Trivarčio naudai. Toks rezultatas tvyrojo labai trumpai. Viesulas-2 sušvelnino santykį 51-ą minutę, o sulygino 52-ą.

Ave.Ko.-2 – Trivartis

10.16 19.30 Kalveliai

Pirmosios šių komandų šio sezono rungtynės baigėsi lygiosiomis 2:2

Svečiuose, žaidžiant prieš komandą, vis dar nepraradusią vilties užsikabinti už medalių, apie tokį rezultatą Trivarčiui beliko tik pasvajoti. Spėju Ave.Ko.-2 pergalę 5:2.

Vova Juniors – Viesulas-2

10.16 20.00 Senvagės

Pirmojo rato komandų rungtynės baigėsi Vova Juniors pergale 4:3.

Praėjusi turą Vova Juniors aplenkė Viesulą-2 turnyro lentelėje. Nemanau, kad jie ruošiasi sustoti. Spėsiu Vovos dublerių pergalę 3:1.

Nemenčinė Hegvita – Modulis

10.18 16.00 Nemenčinė

Pirmojo rato šių ekipų susitikimas Pabradėje baigėsi lygiosiomis 1:1.

Taškai dabar nė vienai jų nėra svarbūs,  Modulis yra užsitikrinęs pirmą, Nemenčinė – antrą vietas. Tad lieka nebent komandų principai. Manau jos bandys per šias rungtynes juos pademonstruot.

Spėsiu analogiškas pirmosioms lygiąsias – 1:1.

Reaktyvas – Olandai

10.18 17.00 Dilgynė

Pirmojo rato šių komandų tarpusavio mačą 1:0 laimėjo Reaktyvas

Bet dabar aš statysiu ant kitos ekipos. Olandai pastaruoju metu yra stipriai pagerinę savo žaidimą, viskam puikiai susiklosčius gali net ir bronzą patraukti. Nors veikiausia – tik teoriškai. O štai Reaktyvą, manau, patrauks ir praktiškai – 2:1.

Pressas – Ozo Tapyrai

10.19 21.30 Fanų

Pirmą šių komandų mačą 3:1 laimėjo Pressas.

Dviejų pagrindinių pretendentų į bronzą susitikimas.

Nors Pressas labai stengiasi to pretendento vardo atsikratyt.

Vis dėl to, manau, nepavyks. Per mačą žurnalistai pamirš apie tai, kad „nenori bronzos“ ir laimės 3:1.