C divizionas: Pergalės, lygiosios ir užgesusios šviesos Visos

Po ilgos pertraukos prasidėjus visiems Sekmadienio Futbolo Lygos divizionų turnyrams ne išimtis buvo ir C divizionas. Išimtis buvo tai, kad C divizione, vieninteliame viso turo sužaisti nepavyko. Ne dėl komandų, ne dėl teisėjų, ne dėl lygos ir net ne dėl koronaviruso kaltės. Tiesiog per Presso ir Reaktyvo rungtynes ėmė ir užgeso šviesos...

Lyg protestuodamos prieš tai, kad šios dvi komandos per daugiau nei kėlinį taip ir nesugebėjo įmušti įvarčio, bandydamos sugriauti pakankamai rezultatyvaus pirmojo turo įvaizdį.

Juk jei neskaičiuotume Presso ir Reaktyvo susitikimo, per prieš tai vykusias ketverias rungtynes buvo įmušti 22 įvarčiai, kurie bendrą vidurkį iškėlė iki 5,5 per mačą.

Iš keturių pasibaigusių mačų dviejuose užfiksuotos lygiosios, o didžiausiu rezultatu laimėjo Pabradės Modulis.

Vova Juniors – Ave.Ko.-2 1:3

Viskas C divizione prasidėjo nuo dviejų dublerinių komandų susitikimo penktadienio vakarą. Beje, kas liečia žaidėjus, prie kurių pavardžių registracijoje parašyta dubleris, tai Vovos ekipoje tokių buvo du, o Ave.Ko. – keturi. Na ir laimėjo Kalvelių futbolininkai atitinkamai.

Nors pirmą kėlinį Vova laikėsi. Ave.Ko. per jį pirmavo 12 minučių. Nuo to laiko, kai pirmi įmušė, iki tol, kol Juniors išlygino. Ir dar tą laiką, kai Kalvelių ekipa uždėjo įvartį į Vovos rūbinę – 45-ą susitikimo minutę.

O link antro kėlinio vidurio Ave.Ko. užtvirtino rezultatą trečiuoju įvarčiu.

Vėlesnės komandų pastangos pakeisti rezultatą savo naudai vaisių nedavė. Taip ir liko – 3:1 Ave.Ko dublerių naudai.

Trivartis – Olandai 3:3

Lygi kova su daug įvarčių. Abi komandos turėjo šansų laimėti, bet nelaimėjo nė viena. O pirmi pareiškimą padarė olandai, ilgai nelaukę ir jau 13 minutę išsiveržę į priekį

Tada ilgai nelaukė Trivartis ir rezultatą išlygino. O pirmo kėlinio pabaigoje rezultatą persvėrė.

Antro kėlinio pradžioje Olandų futbolininkai vėl sulygino, bet netrukus jiems vėl teko vytis varžovus.

Galutinai Olandai lygsvarą atstatė jau antrojoje antrojo kėlinio pusėje.

Mindaugas Ambotas (Trivartis): „Pirmos rungtynės po karantino buvo fiziškai sunkios. Galbūt ne visiems, tačiau rungtynių pradžia atrodė lėtesnė.

Kaip bebūtų, rungtynėse buvo daug įvarčių, vienas iš kurių turėtų pretenduoti į gražiausio metų įvarčio titulą.

Nuo pat pradžių kova buvo apylygė. Atrodė, kad bet kurią akimirką rezultatas gali pakrypti į bet kurią pusę.

Olandai daugiau atakavo iš toli, darė ankstyvus skersus perdavimus. Turbūt tai lėmė  labai žemai buvusi Trivarčio gynyba. Trivartis daugiau bandė prasibrauti arčiau varžovų vartų žemais perdavimais ir susikurti progas. Rungtynių eigoje nei viena iš komandų nesusikūrė didesnio nei 1 įvarčio pranašumo, tad žaidimas vyko koja kojon. Verta paminėti, kad Trivartis įmušė įspūdingą įvartį, realizuodami baudos smūgį iš labaaaai didelio atstumo.

Galutiniame rezultate abi komandos sužaidė lygiosiomis įmušusios po tris. Tikriausiai lygiosios geriausiai ir atspindi visą rungtynių dinamiką ir komandų pajėgumus.“

Modulis – Viesulas-2 6:2

Futbolas Pabradėje – reikalas rimtas. Žiūrovų ten į rungtynes susirenka visada ir komandai tai būna papildoma motyvacija.

Nors apie motyvacija šiuo metu neverta kalbėti – kokie gi turėtų būti komanda, kuri neturėtų motyvacijos pirmą čempionato mačą?

Pusę kėlinio varžovai taikėsi vienas prie kito, o po to atvykėlių vartai prakiuro. Nedidelėmis pajėgomis į Pabradę atvykęs Viesulas-2 per pirmą kėlinį susirinko tris įvarčius ir veikiausiai jau tada buvo viskas išspręsta.

Nors viltį svečiams suteikė tai, kad iš karto po pertraukos rezultatą pavyko vienu įvarčiu sušvelninti. Bet ta Viltis buvo veikiau iliuzinė. Antrą kėlinį Viesulas vėl prasileido tris. Nors šį kartą jam ir pačiam pavyko įmušti du.

Dažniausiai Pabradės gretose įvarčių serijomis užsiaučia veteranas Saulius Kaušinis, bet šį kartą siautė 16-metis Paulius Stupenka, įforminęs hattricką.

Apie rungtynes – Viesulo-2 komandos kapitonas Mindaugas Rožė: „Viskas gavosi galbūt ne taip, kaip tikėjomės. Kita vertus gavosi turbūt taip, kaip ir turėjo gautis.

Pabradė mus pasitiko, kaip visada, gausiai: tiek žmonių kiekiu aikštėje, tiek ištikimiausių žiūrovų tribūnose ar ant žolytės. Gal tai dėl užsitęsusio karantino, gal dėl birželio mėnesio, bet daug metų paeiliui kaunantis su šia komanda, kiek pamenu, šiemetinė aikštės kokybė buvo geriausia kiek man teko matyti pas juos. Na ir valio.

Visa kita klostėsi mums ne taip jau ir gerai. Susirinkom negausiai - tik 14 žmonių, kas mūsų masteliais yra minimumas. Kai vienas Šaras gavo traumą pirmo kelinio vidury, matematika buvo paprasta 14-1.

O Pabradė dirbo, jaunimas paaugęs, veteranai, kaip visada, - formoje, tai teko atlaikyti spaudimą. Pusę pirmo kelinio vyko apylyge kova, šeimininkai gal kiek daugiau kontroliavo kamuolį, bet abi komandos kažko ypatingo nesukūrė. Prasileidom įvartį, gaudydami nuošalę, po to - dar vieną ir pagaliau trečią - į rūbinę.

Antram kėliny sužibo viltis. 11m baudinys - ir 1:3. Bet greitai status quo buvo atstatytas . Tada komandos dar pasikeitė tiksliais 11m baudiniais, o mačą vainikavo priešininkų žaidėjo solo įvartis.

2:6 skamba nekaip, bet kita vertus, gal nieko čia baisaus. Mums tiesiog pritrūko greičio kojose, kadangi dauguma mūsų žaidėjų kaip ten bebūtų jau senjorų stadijoje.

Po rungtynių vieką aptarėme Nemenčinės užeigėlėįe ir judam į priekį.

Ačiū Moduliui už korektišką žaidimą ir skirtukus, o mes kitam ture padarysime tai, ko gal niekas ir nesitikės...

Ozo Tapyrai – Nemenčinė Hegvita 2:2

Ar aš čia pervertinau Nemenčinę, sezono įvade įvardydamas ją, kaip pagrindinę pretendentę į C diviziono nugalėtojus?

Bent šį kartą Nemenčinei nugalėtojiškas mačas nesusiklostė. Ji pirmavo 2:0 Ozo Tapyrų aikštėje, bet išleido pergalę iš rankų. Išlyginamąjį įvartį Tapyrai pelnė rungtynių pabaigoje, bet jų atstovas teigė, kad tam, netgi neprireikė Nemenčinės vartų šturmo.

Ozo Tapyrų futbolininkas Karolis Tretjakas: „Aš atėjau į rungtynes šiek tiek vėluodamas. Bet persirenginėdamas mačiau, kad žaidimas vyko iš esmės į vieną pusę – į mūsų pusę. Ir greitai varžovai įmušė pirmą. Bet ir po to mums nieko nepavyko sukurti, labai retai pereidavom į jų pusę, surengėm labai mažai atakų, žaidimas  buvo nykus.  Tada praleidom antrą įvartį – po perdavimo iš berods dešinio krašto jų puolėjas atitrūko nuo mūsų gynėjo ir vienu lietimu uždarė. Bet likus iki pirmo kėlinio pabaigos gal penkiolikai minučių, varžovai išleido į aikštę nemažai jaunimo, tarp kurio buvo ir apskritai labai jaunučių, o mes suradom tokią sudėtį, kuri sugebėjo Nemenčinei rimtai pasipriešinti. Ir likus iki pirmo kėlinio pabaigos apie dešimtį minučių Deividas sušvelnino atsilikimą.

Žinoma, varžovai darė pokyčius sudėtyje, bet jų žaidimas kiek nusimušė, mes užlipom ir įmušėm išlyginamąjį įvartį, bet teisėjas jo neįskaitė dėl labai labai abejotinos nuošalės. Atliko komandos draugas perdavimą iš kelių metrų ir atrodė, kad įvartį įmušęs žaidėjas įkirto į plotą tarp vartininko ir gynėjo.

Na o antram kėliny žaidimas jau buvo lygus, mes jau buvom radę optimalią sudėtį.

Iš tiesų tai jokio šturmo mes nesurengėm, bet pavyko išnaudoti vieną iš susikurtų progų. Tiesiog surengėm gražią ataką dešiniu flangu su perdavimu į baudos aikštelę, kurioje buvo tas pats Deividas, kuris galva nukreipė kamuolį į vartus.

Kalbant apie Nemenčinę, tai ji yra labai stipri komanda, turinti labai gerų žaidėjų, pagal C diviziono lygį ir jeigu ji nepateks į pirmą trejetą, tai tikrai būsiu labai nustebęs. Nepaisant to, kad pas mus nebuvo poros žaidėjų, kurie, jeigu būtų atėję, būtų žaidę starte, jei mes taip rinksimės ir žaisime, kaip šių rungtynių antrą kėlinį, manau, tikrai galim taikytis į prizininkus.“

Pressas - Reaktyvas

O daugiausiai informacijos gavau iš tų komandų, kurios rungtynių nebaigė.

Justinas Baužys (Reaktyvas): „Rungtynės buvo nutrauktos antro kėlinio 9 min., nes dingo elektra. Rezultatas 0:0, jie nerealizavo 11 metrų baudinio, dar turėjo 2-3 geras pusproges, mes turėjome keletą pusprogių, bet daug mažiau pavojingų. Visiškai pralošėme aikštės vidurį ir visur jie buvo greitesni ir spartesni: tiek atsidengiant, tiek dvikovose.

Kontratakų irgi nepavyko organizuoti sklandžiai. Manau, daug kur mums sekėsi, todėl lygiąsias būtume ištraukę vien iš noro ir pastangų.

Taigi, laukiame lygos sprendimo, ką dabar reiks daryti.“

Evaldas Gelumbauskas (Pressas): „Presso pirmosios rungtynės 2020 m. SFL C divizione su Reaktyvu ekipa truko tik 54 minutes. Antro kėlinio pradžioje, po eilinio presininkų nepataikymo į varžovų vartus Fanų stadionas nusprendė pasinerti į tamsą. Tokių atvejų yra buvę ir anksčiau, bet šį kartą į tamsą paniro ne tik stadiono stulpai, bet ir visas rajonas. Didvyriškos elektrikų-mėgėjų pastangos perprasti elektros pastotės veikimo principus nedavė rezultatų, tad galiausiai arbitras Andrius Lotužys pasiūlė komandoms skirstytis. Šiek tiek pasitarusios komandos ir išsiskirstė. Galima sakyti, kad be rezultato. Nors 0:0 irgi rezultatas. Tik tiek, kad Pressui jis nebuvo malonus.

Gausiai ir galingai susirinkę Presso vyrai nuo pirmų mačo sekundžių smagiai bendravo su kamuoliu, atakavo ir neleido varžovams laisviau atsikvėpti. Vienintele bėdele tapo, švelniai tariant, silpnoka progų realizacija. Progų buvo, smūgių ir prasiveržimų taip pat, buvo aibė kampinių bei standartų. Bet pasiųsti kamuolį reikiamu adresu Presso žaidėjams nebuvo duota. Net kai atrodė, kad vartai tušti ir tereikia į juos pataikyti - kažkokiu būdu skersai kamuolio skriejimo atsirasdavo gynėjas, arba kamuolys tiesiog skriedavo virš vartų.

Ir net kai arbitras už žaidimą ranka baudos aikštelėje paskyrė baudinį į Reaktyvo vartus, nuojauta kuždėjo, kad nereik džiaugtis. Prie taško priėjęs Rimas Baubonis irgi buvo tokios pat nuomonės. Pylė stipriai, bet virš vartų. Bet tą pirmadienio vakarą ne jis vienas pylė. Lyderio iniciatyvą palaikė ir kiti Presso nariai. Kuomet antro kėlinio pradžioje iš kelių metrų į tuščius vartus nepataikė Marius Bagdonas, kažkas iš aukščiau nusprendė, kad viskas. Pakaks tyčiotis iš futbolo. Ir nukirto kabelį. Atėjo naktis. Futbolas baigėsi.

Tiesa, abiejų komandų nariai dar gerą pusvalandį spardė kamuolius tamsos gaubiamoje aikštėje, judėjo ratais ir kvadratais, bet galiausiai ir patys atkakliausi suprato, kad rungtynių nebebus. Jų likimas šiuo metu sprendžiamas SFL Drausmės komitete.“

Ave.Ko.-2 – Modulis

06.19 19.30 Kalveliai

Pernai Ave.Ko.-2 Modulį sutriuškino 4:0.

Bet tada Pabradės jaunimas buvo metais jaunesnis negu dabar. Kita vertus Kalveliuose rungtynės būna specifinės dėl specifiškai mažos to stadiono aikštės ir ne kiekvienas varžovas moka prie jos prisitaikyti.

Vis tik bandysiu šį kartą prognozuoti svečių pergalę. 2:1 laimės Modulis.

Vova Juniors – Reaktyvas

06.19 20.00 Senvagės

Reaktyvas pernai Vovos dublerių komandą įveikė rezultatu 4:1.

Kai komandos įbėgs į aikštę šiemet, abi jos dar neturės nė vieno taško. Tik Vova Juniors bus jau spėjusi pralaimėti, o Reaktyvas – po nebaigto susitikimo.

Prognozuosiu, kad pirmąjį tašką iškovos abu, sužaidę lygiosiomis 1:1.

Olandai – Viesulas-2

06.21 17.00 Panerio

Šie du varžovai yra sužaidę jau ne vienerias tarpusavio rungtynes. Pergalių per jas iškovoję po lygiai – po dvi. Ir kartą rungtynes baigę lygiosiomis.

Rungtynių prognozė – 2:1 Olandų naudai.

Nemenčinė Hegvita – Pressas

06.21 19.00 Nemenčinė

Nemenčinė ir Pressas niekada nėra susitikę oficialiame mače.

Ir nors Pressui, nemėgstančiam žaisti savaitgaliais, teks grūstis į Nemenčinę sekmadienį, manau kad aikštės šeimininkams žurnalistai nenusileis – antros Nemenčinės lygiosios tokiu pat rezultatu 2:2.

Ozo Tapyrai – Trivartis

06.21 19.00 Panerio

Jau antrajame ture vyks bene garsiausias SFL derbis. Tarpusavio mačas Ozo Tapyrams ir Trivarčiui dažnokai būna svarbiau negu tai, kokią vietą komanda užims.

Šiaip jau tarpusavio mačuose Tapyrai yra kiek sėkmingesni. Bet tai nieko nereiškia. Trivartis būtent į šitą mačą eis, kaip į svarbiausias metų rungtynes. Na – bent vienas iš dvejų svarbiausių per metus.

Tačiau man atrodo, Trivarčio užsidegimo nepakaks. Užsidegimo turėtų netrūkti ir Tapyrams, o jų potencialas yra didesnis. Žodžiu, vėl rinksiuosi rezultatą 2:1 ir prognozuosiu pergalę straubliniams.