C divizionas: Penki mačai - trys hattrickai Visos

FK Olandai nuotr.

Praėjusią apžvalgą pradėjau tuo, kad Sekmadienio Futbolo Lygos C diviziono komandos sugriovė kone visus mano spėjimus ir lyg specialiai sužaidė atvirkščiai, kaip galvojau. Šį kartą to nesakysiu nes pavyko atspėti bent jau tris nugalėtojus iš penkerių rungtynių. Ir pagal šį divizioną tai – puikus rezultatas. Nes patikėkit, C diviziono rezultatų spėliojimas – nėra lengvas amatas.

Ir tebeliksiu prie savo nuomonės, kad šio diviziono rezultatai yra išskirtinai neatspėjami. Neveltui iš keturių SFL divizionų, C pogrupis – vienintelis, kur nėra nepralaimėjusių komandų.

Ir nors vis dar nelaimėjusių komandų C pogrupyje yra likę, esu įsitikinęs, kad tokia padėtis čia neilgam.

Kas pažymėtina, rašant apie penktąjį turą? Pirmiausia gal tai, kad abi komandos, surinkusios ir prieš jį daugiausia taškų vėl laimėjo. Taip pat, kad turas buvo sėkmingas visoms trims užmiesčio komandoms. Ir kad net trijose rungtynėse užfiksuot hattrickai (o tų hattrickų autoriai užima tris pirmas vietas rezultatyviausiųjų sąraše).

O turas prasidėjo nuo Vova Juniors ir Olandų susitikimo.

Vova Juniors – Olandai 2:3

Šis mačas nebuvo vienas tų, kurio nugalėtoją apžvalgininkas būtų atspėjęs. Matyt, labai jau geidžiau pirmosios Vova Juniors pergalės, kad spėjau ją nutiksiant rezultatu 2:1.

Kas įdomiausia, toks rezultatas kurį laiką buvo ir švieslentėje. Na tiksliau, švieslentėje nebuvo, nes iš kur ta švieslentė Senvagės stadione?.. Bet Vovos dubleriai 2:1 pirmavo.

Šiaip jie pirmavo ir 1:0, kai jau 4 minutę įmušė įvartį. Bet tuoj pat gavo atsakomąjį. Kėlinio viduryje Juniors vėl išsiveržė į priekį ir šįkart pirmavo jau 11 minučių.

O šiaip tai atrodė, kad varžosi Vova Juniors komanda ir Olandų saugas Normantas Bartninkas. Pastarasis ir laimėjo, du kartus sulyginęs rezultatą, o artėjant antrojo kėlinio pabaigai, įmušęs ir trečią - lemiamą įvartį.

Nors tas lemiamas galėjo būti visai ne lemiamu, jei Juniorai būtų išnaudoję baudinį. Bent vieną iš dviejų, skirtų į Olandų vartus.

Socialinio tinklo Facebook Olandų komandos paskyra rungtynes aprašė taip: „Nors vasara kiek atvėso, bet penktadienio vakaras Olandams buvo karštas. Teko atlaikyti uraganinį Vova juniors puolimą. Ankstyvą pranašumą įgijęs varžovas tuo ilgai nesidžiaugė. Įvykių eiga visiškai netenkino Olandų suvalkiečio Normanto Bartninko. Hattrick'o autorius draskė priešininkų gynybą, viršydamas saugų greitį. Negalima nepaminėti ir mūsų tvirto vartininko Pauliaus Bartaševičiaus, atlaikiusio 11 m baudinį. Galutinis rezultatas švieslentėje bylojo sunkią, bet puikią oranžinių pergalę rezultatu 3:2.“

Ir tie - apie švieslentę... Na iš kur Senvagės stadione švieslentė?

Reaktyvas – Viesulas-2 0:1

Rungtynių laimėtoją nusprendė vienintelis įvartis, įmuštas jau 10-ą minutę. Viesulas pakėlė kampinį ir vienas jo žaidėjų sėkmingai smūgiavo galva. Ir nors po to abi komandos turėjo progų rezultatą pakeisti, jų išnaudoti nepajėgė.

Tai tiek. Daugiau apie susitikimą – abiejų komandų atstovų atsiųstuose elektroniniuose laiškuose.

Reaktyvo vadovas Justinas Baužys: „Vis mažiau jaučiasi prastovos padariniai. Šiose rungtynėse jau nubėgau 7,85 km, atlikau net 10 sprintų ir net 41 pagreitėjimą, maksimalus greitis - 7,05 m/s, širdies - HRMax179, raudona zona - 3 min. (turėtų būti 20 min.), tai kitose rungtynėse jau turėtų būti norma, dar paaugus. 30 proc. pirmos lygos rodiklių tam tikrose kategorijose, taip kaip SFL C gal ir gerai, nors aišku norisi bent 50 proc. nepamirštant, kad daug puolėme.“

Na, kas tas HRMax179 tai aš tikrai nesupratau. Ir to, kas ten toliau sekė. Na bet tai jau mano bėdos. Skaitome, ką Justinas parašė toliau: „Šio turo rungtynės - nieko įdomaus, rezultatas neatspindi mačo įkarščio. Galėjo, o gal ir turėjo baigtis 3:2. Laimėjo tie kurie įmušė. Įmušė po kampinio iš arti. Mes turėjome daug progų, 4 iš jų jau galima vadinti 80 proc., bet kaip išėjęs vienas prieš vieną nepataikai į vartų plotą, tai privalai padėkoti varžovui ir palikti aikštę nuleidęs galvą.

Per draugiškas rungtynes su jais gerai realizavome progas ir nesunkiai laimėjome 4:0, o dabar buvo liūdna, nes puolime perskubėdavome ir per greitai norėjome atlikti rezultatyvų perdavimą. Per visas rungtynes gavome ne vieną kontrataką. Mes daugiau puolėme, nes mums reikėjo, jų žaidimas irgi buvo su dantimis, taigi lygių varžovų dvikova laimėjo Ričardo Končiaus galva.

pagrindinė jų pergalės priežastį vis dėlto įvardinčiau, antrų kamuolių susirinkimą ir visų dvikovų 50/50 proc. laimėjimą.

Pralaimėjome sezono rungtynės lentelės kaimynui, gerai, kad bus dar vienas šansas, tai dar ne visai palaidoti, nors duobę jau varžovai iškasė.“

Viesulo-2 gynėjas Marius Verikas: „Liepos 12, 17:00 Susirenkam į svečius pas "Reaktyvą", jų Dilgynės stadione. Oras puikus, yra kuom kvėpuoti. Beje 2004 metais šiame stadione Viesulas sužaidė savo pirmajį oficialų mačą. Tada pradėjom rezultatyviai, deja, rungtynės buvo prakištos.

Grįžtam į 2020. Abi komandos gali pasigirti panašiu sezono startu, todėl užverda arši, apylygė dvikova, testosterono kiekis "zaškalivajet" abiejose pusėse.   Maždaug 10 minutę po puikaus Vygos pakelto kampinio, Riko, savo stichijoje, pašokęs, galva kreipia kamuolį ir drasko vartų tinklą! Vartininkas išsiima kamuolį ir jau truputį nuleidęs sparnus Reaktyvas bando reabilituotis. Viesuliečiai įgyja šiokį tokį psichologinį pranašumą, žaidimas truputį nurimsta, laikomės drausmės. Reaktyvo aktorinis potencialas teisėjo ypatingai nežavi ir jų mirties konvulsijos ir klyksmai po kontakto su viesuliečiais nebūna vertinami jokiom spalvom. Korteles jis mums mojuoja tik kaip "kalbų ir nervinės iškrovos" terapijos stabdymo priemonę keliems komandos bičiuliams. Kaip be to. Neskaitant keleto epizodų, ginamės gerai, ačiū centrui už pagalbą gynyboje. Per visą likusį mačą buvo sukurtos kelios progelės vienoje ir kitoje aikštės pusėje ir paskutinę minutę priešininkai kuteno mūsų nervus prie mūsų vartų, bet įvarčių daugiau nekrito - 0:1. Norėtųsi paminėti, kad buvom dinamiška komanda, judanti ir be kamuolio, puikiai komunikavom (ypatingas ačiū Jėzui!), mėgavomės žaidimu, nestresavom.“

ŠĮ sykį prognozuodamas nesėkmingai pastačiau ant Reaktyvo, spėdamas jo pergalę 2:0.

Trivartis – Nemenčinė Hegvita 0:5

Keistoka komanda ta Nemenčinė. Netgi ne todėl, kad laikoma bene didžiausia favorite kol kas laimėjo tik dvejas rungtynes iš penkerių žaistų, o todėl, kad atkaklių mačų ji nelaimi. Tai pralošia, tai lygiosiomis baigia. O štai kai jau laimi, tai laimi. Pirmą kartą Reaktyvą sudaužė 10:2, dabar įstūmė Trivarčiui penkis sausus.

Tiesą sakant nuo rungtynių pradžios Nemenčinė turėjo žaidybinį pranašumą, pirmą kėlinį laimėjo 2:0, o galutinai užbaigė varžovų pasipriešinimą, kai likus žaisti 15 minučių vieną po kito sugrūdo į jų vartus dar du įvarčius.

Šiek tiek plačiau pasakoja Nemenčinės Hegvitos komandos vadovas Vladimiras Pivovaras: „Orai iš tikrųjų leidžia mėgautis futbolu, kas tikrai tik prideda teigiamų emocijų pačiam žaidimui. Jei dar Fanų aikštės danga būtų kaip Senvagės, visai nuostabu būtų. Susirinkom gan normaliai - 5 ant keitimo.

Rungtynių kontrolė nuo pat pradžių buvo pas mus. Apie 12-ą min. pradėjome kurti realias progas prie varžovų vartų ir 20-ą mušame pirmąjį įvartį. Dar po 15 min. įmušame dar vieną ir vos nesusergam "atsipalaidavimo sindromu“. Tuo, kuris mus pavedė rungtynėse su Vova.

Trivartis pabėgo į kontrataką, bet pavedė juos realizacija.

Antram kėliny valdom situaciją, bet nekaip nepavyksta įmušti. Kol reikalo nesiima mūsų jaunimas. Davido solo dešiniajame krašte, smūgis iš aštraus kampo ir 3:0. Po minutės - dar viena greita ataka ir rezultatas – 4:0. Po ketvirtojo Trivartis visai nustojo žaisti. O gal jam baigėsi jėgos.

Pabaigoj Valdas muša dar vieną įvartį, taip ir pabaigėm.“

Prognozavau svečių pergalę kuklesniu rezultatu – 2:0.

Ave.Ko-2 - Pressas 4:1

Kaip ir nuogąstavau prognozuodamas, Pressas nelabai adaptavosi išskirtinai mažoje Kalvelių aikštėje. Pralaimėjo ne 0:2, kaip spėjau, o šiek tiek daugiau.

Nors rungtynių pradžia žurnalistams visai paėjo. Jau 6-ą minutę jie išsiveržė į priekį.. Neilgam. Dar po 10-ies minučių ir dviejų Aleksandro Korvelio įvarčių rezultatas jau buvo šeimininkų naudai.

Anot Presso futbolininkų, galutinis rezultatas galėjo būti visai kitoks. Ir ne vien dėl aikštės ypatumų. Socialinio tinklo Facebook Presso komandos paskyra turėjo daug priekaištų teisėjams, o pačias rungtynes pavadino mėsmale. Štai išsamus šios paskyros paskelbtas rungtynių aprašymas:

A. Korvelis viso įmušė tris įvarčius ir dabar su 8 įmuštais per sezoną pirmaują snaiperių sąraše.

Modulis – Ozo Tapyrai 3:1

Jau pirmą kėlinį Sauliui Kaušiniui pasižymėjus tris kartus, šių rungtynių nugalėtojas tapo aiškus.

Aš gi iš šio mačo laukiau kur kas didesnės intrigos. Juk kaip bebūtų, žaidė komandos, kurias prieš susitinkant skyrė vos du taškai. Pats rezultatas prognozėje labai stipriai nesiskiria nuo užfiksuotojo (3:2), bet tokio smūgio Tapyrams iki pertraukos aš tikrai išpranašauti negalėjau.

Antrą kėlinį žaidimas išsilygino, antrą jo pusę jau spaudė Tapyrai, rezultatą sušvelnino, bet iki išlyginimo jiems buvo dar toli toli.

Pasakoja Ozo Tapyrų vadovas Raimondas Žilevičius: „Iš pat pradžių nepavyko pasipriešint, nes keleto svarbių žaidėjų nebuvo, buvo kas pavėlavo, nei atraminiai, nei krašto saugai nepadėjo gynėjams. Pirmą šeimininkai įmušė ilgai netrukus. Pakėlė kampinį ir Saulius Kaušinis smūgiavo galva. Prieš įmušant antrą įvartį, jis sugebėjo gauti kamuolį baudos aikštelėje po žemo skerso.

Žodžiu, taktiškai blogai išsidėstėm. O kai pirmą kėlinį pralaimėjom 0:3, tai po pertraukos išėjom šiek tiek persirikiavę. Ir antras kėlinys buvo linksmesnis. Nors, aišku, visada taip lengva sakyti, kai varžovas jau laimi 3:0 ir kažkiek atsipučia. Na bet bent jau  smagiai pažaidėm antrą kėlinį. Daugiau nepraleidom, progų pas vienus ar pas kitus nelabai buvo. Tame stadione kamuolys gerokai šokinėja ir jeigu veiksmas vyksta baudos aikštelės prieigose, dažnai nušoka perduodant ar jau bandant mušti. Jie tai žinojo ir jau iš pat pradžių bandė eiti kraštais ir mesti į baudos aikštelę aukštus perdavimus. Ir galiu pasakyti, kad jiems tai pavykdavo.

Išskirčiau varžovų gretose Grigorijų Kiselį. Klaidų jis darė minimaliai ir tas Moduliui labai padėjo. Jo patirtis labai prisidėjo prie Pabradės jaunimo ir pirmą kėlinį jie atrodė stipriai geresni.

Svarbu, kad po pirmo nepabyrėjom ir kad nesibaigė kokiu 0:7, o antrą pusę sužaidėme apylygiai ir dar įvartį įmušėm. Tad nepaisant pralaimėjimo rungtynes vertinčiau palankiai.“

Užtat po rungtynių Tapyrai ilgai nelaukė ir pūkštelėjo į Žeimenos vandenis. Ir tai visiškai suprantama. Net lietuviška Vikipedija rašo, kad Tapyrai stengiasi ir apsigyventi kuo arčiau vandens.

Anonsas

Modulio – Presso susitikimas nukeltas liepos 26 dienai.

Ave.Ko.-2 – Reaktyvas

07.17 19.30 Kalveliai

Į Kalvelius keikti vietinės aikštės per šeštąjį turą teks vykti Reaktyvui. Nors pernai Reaktyvas jau žaidė toje aikštėje ir po laimėto mačo, matyt, stipriai nesikeikė. Juolab, kad nuo seno tapatina save su intelektualia komanda.

Nors, kaip jau skundžiausi, prognozuoti kaip kas su kuo kaip sužais C divizione yra sunku, bet vis dėl to pasitikėsiu lyderių komanda. Kaip ten bebūtų, Ave.Ko. dubleriai šiemet laimėjo abu mačus savo aikštėje. Spėjimas – Ave.Ko.-2 pakartos rungtynių su Pressu rezultatą, laimės 4:1.

Nemenčinė Hegvita – Viesulas-2

07.18 16.00 Nemenčinė

Pernai Viesulas-2 išmušė Nemenčinę iš SFL taurės turnyro, nugalėjęs ją Fanų stadione baudiniais.

Tačiau šis mačas bus žaidžiamas jau ne Viesulo-2, o Nemenčinės aikštėje. Kita vertus, Nemenčinė Hegvita šiemet toje savo aikštėje nėra laimėjusi nė karto.

Todėl spėsiu Viesulo dublerių pergalę tame nesėkmingame nemenčiniškiams stadione – 2:1.

Trivartis – Vova Juniors

07.19 18.00 Fanų

Trivartis ir Vova Juniors – dvi komandos, kurios iki šiol nebuvo susitikusios oficialiame mače. Ir dvi komandos, kurios nėra laimėjusios nė vienos pergalės šiemet.

Ir aišku, abi bus nusiteikusios ją laimėt ateinantį sekmadienį. Nes suprantama, abi galvoja taip pat: prieš ką daugiau, jei ne prieš juos?

Žodžiu, tikiuosi atkaklios ir įdomios kovos. O pergalę vis dėl to atiduosiu Trivarčiui – 3:2.

Ozo Tapyrai – Olandai

07.19 18.30 Panerio

Kažkuriuo momentu šios dvi komandos pirmavo divizione. Bet pastaruoju metu Ozo Tapyrai pasėdo ir patyrė dvi iš eilės nesėkmes.

Manau, kad mano prognozė nenudžiugins nė vienų, nė kitų. Spėsiu, kad mače pakaks intrigos, bet jis baigsis lygiosiomis 2:2.

O dar viena intriga bus toks klausimas – kuri gi komanda šį mačą žais įprastais oranžiniais marškinėliais?