C divizionas: Modulis nutolo dar labiau Visos

Kuo toliau, tuo labiau tirpsta intriga Sekmadienio Futbolo Lygos C divizione. Ta pagrindinė intriga – kas taps turnyro nugalėtoju. Per 10-ąjį pirmenybių turą Pabradės Modulis vėl laimėjo, jo persekiotojai vėl padalino taškus Ir dabar jau nuo artimiausių – Ozo Tapyrų Pabradės klubas yra atsiplėšęs net 8-aisias taškais.

Kovoje dėl kitų vietų C divizione intrigos pilna. Štai į trečios vietos aukštumas iškilo Pressas, čia pat ir Nemenčinė Hegvita. Tam atvejui, kad Ozo Tapyrai nesijaustų pernelyg saugiai savo šiuo metu užimamoje antrojoje vietoje. Ir visa eilė komandų, kurioms laimėk porą rungtynių ir jau būsi kur kas aukščiau turnyro lentelėje nei esi dabar.

Ir net visiškas autsaideris Trivartis daugiau nei pusės rungtynių nėra pralaimėjęs. Tik bėda, kad ir nelaimėjo kol kas nė vieno susitikimo.

Be apie viską nuo pradžių.

Ave.Ko-2 – Vova Juniors 3:5

Vova Juniors laimėjo savo antrąją pergalę ir atkeršijo varžovams už pralaimėjimą, patirtą pirmame ture. Ave.Ko.-2 nelaimėjo ketvirtą kartą iš eilės.

Nors žiūrint į statistiką, atrodo, kad šio mačo tėkmė buvo visiškai nelogiška.

Vova Juniors, komanda, kuri žaidė svečiuose ir turnyro lentelėje užima žemesnę, nei jų varžovai, vietą jau 29 minutę liko žaisti mažumoje. Tada praleido išlyginamąjį įvartį. Atrodytų – tuoj varžovai paspaus ir antrą kėlinį Vova palūš. Įvyko atvirkščiai - po pertraukos Juniors taip užsivedė, kad sudaužė varžovams 4 įvarčius be atsako. Tik rungtynių pabaigoje tie sušvelnino.

Juniors atstovas Rokas Armalis tikina, kad tam padėjo komandos pokalbis per pertrauką.

„Pasirinkti penktadienį išvykai į Kalvelius buvo geras sprendimas - orai niekaip nemaišė nei susirinkt, nei žaist, - rašė Rokas. - Žinodami aikštės specifiką, buvome nusiteikę kamuolį daugiau matyti ore negu ant žemės. Ir beveik 100% pataikėm šiuo spėjimu, nors Ave.Ko. ir bandė pradžioje įžaidinėti nuo gynybos Bet galiausiai viskas susivesdavo į ilgą perdavimą tiek jiems, tiek mums. Žaidimas taip ir daužėsi tai į vieną, tai į kitą pusę, iki kol neįmušėm po kampinio - Aleksejus pagavo palaidą kamuolį ir "įdūrė" iš artimo atstumo. 0:1 - viskas tvarkoje. Bet staiga gavom raudoną kortelę ir liko žaisti mažumoje. Pats epizodo nemačiau, vėliau pasakojo, kad su prieš mūsų žaidėją buvo sužaista kietai, o jis nuo to ir užsidegė - prabėgdamas parodė vidurinį pirštą, o paskui ėmė trukdyti oponentui bėgti į ataką. Absurdiška, kai pagalvoji - teisėjas rungtynių nebuvo paleidęs, aikštėj tikrai nelakstė kibirkštys, rezultatas irgi mums naudingas, tai sunku ir suprasti... Belieka atsiprašyti varžovų už šį epizodą.

Likus mažumoje sulaukėm atsakomojo įvarčio - standartas iš krašto uždaromas galva prie tolimo virpsto, gynėjams belieka badytis pirštais kieno čia žmogus turėjo būt. Bet.

Bet žaidimo Ave.Ko neperlaužė. Į pertrauką išėjom ne euforijoje, tačiau ir ne nuleistomis galvomis. Manau, svarbiausias dalykas buvo tas, kad  per tas kelias minutes ne kaltų ieškojom, o susitarėm, ką darysim dabar ir kaip sieksim pergalės.

Reikėjo kažkur pusės kėlinio, bet jau kai pratrūkom įvarčiais, tai ne po vieną. Mušėm ir iš standartų, kiaurai sienelę, ir iš toli ir nuo pat vartų linijos.

Rezultatui esant 1:5 vėl atleidom vadžias, bet priešingai negu su Viesulu, nebuvom visiškai užspausti ir net rotacijos žaidėjams davėm pakankamai laiko pažaisti.

Žadėjom į antrą ratą žiūrėti kaip į naują pradžią, kol kas plano laikomės.“

Ką aš atspėjau, prognozuodamas rungtynių rezultatą anonse, tai kiek įvarčių bus įmušta bendrai. Nes užrašiau šiam mačui lygiąsias 4:4.

Reaktyvas – Pressas 1:2

Na šiam mačui nieko nepridėsiu. Viską labai išsamiai išdėstė ir socialinio tinklo Facebook Presso paskyra (nuoroda žemiau) ir Reaktyvo komandos vadovas Justinas Baužys: „Lietus mūsų neišgąsdino, nes ėmė ir baigėsi likus 30-čiai minučių iki rungtynių pradžios. O paskui tik vėsino nuo emocijų, kurių buvo į valias. Pressas surinko visą savo žvaigždyną, buvo aikštėje žaidėjų iš II lygos, SFL A lygos ir panašių. Su paskutiniu susidūrimu pas juos tie patys buvo gal tik koks trečdalis komandos.

Jau 12 minutę teisėjas sušvilpė nebūtą ranką, paskui porą keistų nuošalių ir pražangų. Paskui Pressas įjungė kyborgų rėžimą ir pasipylė pražanga po pražangos. 6 geltonos kortelės ir dar koks tuzinas epizodų, kur abiejų komandos žaidėjai buvo verti įspėjimų. Retai, bet reikia pasakyti, kad viską pradėjo teisėjas, bet užbaigti nesugebėjo. Manau. kokias 20 antro kėlinio minučių aiškinomės su varžovais, kur pražanga, o kur ne, kur kortelė, o kur ne, kur tyčinis veiksmas, o kur ne. Apie futbolą mažai, kas galvojo antrame kėlinyje.

Progų abi komandos sukūrė labai mažai, 100 proc. praktiškai nebuvo, porą smūgių iš nepatogių padėčių ar skersuotų kamuolių, porą pataikymų į vartininką. Jie slidžioje aikštėje labiau pasinaudojo savo meistriškumu (daugiau užsikirtimų, po savimi, nuo savęs), ypač aikštės viduryje ir sukūrė daugiau atakų. Su dauguma jų susitvarkėme, nes eidavo per kraštus, kur mes sutankiname gynybą. Abu įvarčius gavome būdami gerose gynybinėse pozicijose ir turėdami daugumą. Jau didelis progresas, nes kliurkų nepraleidome.

Pirmame kėlinyje (gal pusę kėlinio) mes neblogai organizavome ir patys atakas, įžaisdavome kamuolį ir atsidurdavome šalia jų baudos aikštelės. tik nepabaigdavome to tiksliais smūgiais ar perdavimais. Po praleisto antro įvarčio visa tai dingo, visos atakos susidėdavo iš dviejų puolančių: iš to, kas su kamuoliu ir iš to, kas prašo gynėjams už nugarų ir tik perėjus vidurio liniją. Nepamirštame, kad visos kitos grandys buvo išjungtos varžovų pražangų lavinos ir dažniau gulėdavo ant žolės nei žaisdavo futbolą.

Manau, pagrindinė pralaimėjimo priežastis yra žaidimas vienas prieš vieną, kuriame nesugebėjome įgyti pranašumo, prarasdavome daug kamuolių ir turėjome labai mažai apsilankymų jų baudos aikštelėje. Aš labai dažnai tokiose rungtynėse sakau, būtų užtekę mažos ugnelės ir viskas būtų pasibaigę kitaip, tačiau varžovas nugalėjo, jų pražangų taktika ir kietas žaidimas davė rezultatą. Žiūrime toliau, ir laukiame naujų kovų.“

Savo pridėsiu tiek, kad prognozavau, jog šiose rungtynėse nebus nei laimėtojo, nei įvarčių – 0:0.

Olandai – Trivartis 0:0

O iš tiesų nei laimėtojų, nei įvarčių nebuvo šioje dvikovoje. O aš čia prognozavau ir keturis įvarčius (3:1), ir laimėtojus (Olandai). Netgi sakiau, kad nuo mačo su Trivarčiu prasidės Olandų atgimimas.

Nors gal ir galima sakyti, kad prasidėjo atgimimas, kai komanda, pralošus tris mačus paeiliui, pagaliau pajėgia sužaisti lygiosiomis?

Trivarčiui lygiosios – įprastas reiškinys. Jis jas sužaidė šešerias. Ir pastaruoju metu kaitalioja pasiekimus pagal sistemą lygiosios-pralaimėjimas-lygiosios kas mačą.

Iš trumpo Trivarčio futbolininko Daliaus Matvejevo pasakojimo, galima suprasti, kad toks rezultatas, koks buvo užfiksuotas, veikiausiai ir buvo teisingiausias: „Žaidimu jie atrodė stipriau, bet nepasakyčiau, kad progomis. Galėjo ir gaut. Na, mums būdingai viskas vyko: varžovai žaidžia, bet sunkiai muša, o mes savo progų irgi turim. Tiesa, Olandai nelabai ir turėjo kažką tokio, kad jau tikrai 100% būtų. Daugiau į abi puses buvo kuriamos tokios darbinės pusprogės.“

Kaip ir parankūs varžovai Trivarčiui Olandai šiemet gaunasi - nė karto prieš jį nelaimėjo.

„Mums visi parankūs“, - atkirto D. Matvejevas.

Rungtynės buvo žaidžiamos uždarame BFA manieže. Bet, skirtingai nei karštomis vasaros dienomis, sąlygos jame buvo puikios.

„Buvo vėsu lauke, tai normaliai jautėmės“, - tikino D. Matvejevas.

Nemenčinė Hegvita – Ozo Tapyrai 2:2

Na bent vieną rezultatą atspėjau šimtu procentų. Arba prikarksėjau, kaip išsireiškė Ozo Tapyrų Facebook paskyra.

Na aš juos gal ir suprantu – kai pirmauji 2:0, o po to leidi varžovams išlyginti, tai dažniausiai būna kaltas teisėjas. O kai net teisėjo nėra kaip apkaltinti, tai tinka ir apžvalgininkas.

Kaip ten bebūtų, bet Nemenčinė sulygino tik likus žaisti 10 minučių.

Paskaitykime, ką apie rungtynes rašo Nemernčinės Hegvitos atstovas Vladimiras Pivovaras: „Susirinkom standartiškai... Blogiausiai, kad kėli žaidėjai iškrito dėl traumų ir ilgai negalės padėti. O šiaip - įprastinis susirinkimas. Nusiteikimas buvo geras, oras taip pat futbolinis, tai niekas kaip ir netrukdė žaisti savojo žaidimo Apart mūsų pačių. Pradėjom tikrai tragiškai, labai jau norėjom kuo greičiau įmušti. Ir per 20 minučių gavome 2 įvarčius į savus. Pirmas - suklydo gynyba, antras - tikrai kaip pagal natas organizuota Tapyrų kontrataka ir atsiliekame 0:2.

Tapyrai po antrojo įvarčio atiduoda iniciatyva mums pilnai ir bando kartoti kontras, bet per likusį laiką organizuoja grubiai tariant 0,5 jų. Mes gi pirmąjį kėlinį nesugebėjome  pramušti Tapyrų gynybos

Antras kėlinys prasideda įvarčiu į Tapyrų vartus iš kampinio. Tomas Rudzianecas tiesiai nuo kampinio užsuka kamuolį į vartus. Spaudžiam toliau, bet svečiai gan sėkmingai ginasi arba mes nesėkmingai realizuojame savo sukurtas progas. Bet 80-ą minutę visgi sugebame realizuoti viena iš atakų ir sulyginam rezą. Per paskutines minutes organizuojame šturmą, bet arba netiksliai smūgiuojam, arba varžovai patikimai ginasi.

Rezultatas, sakyčiau, dėsningas, nes jei negali įmušti tiek, kiek nori, tai turi tenkintis tik tuo, ką gali.“

Įdomu, kad pirmą ratą rezultatas buvo analogiškas. Tąkart 2:0 pirmavo Nemenčinė, o Tapyrai 88 minutę išlygino.

Viesulas-2 – Modulis 1:4

Nėra ką sakyti, lyderiai įrodė savo pranašumą Viesului-2. Ir svarbiausia čia buvo antrojo kėlinio pradžia. Kai svečiai vieną po kito mušė du įvarčius ir ėmė pirmauti 3:1.

O po rungtynių Viesulio-2 atstovas pripažino, kad Modulis ne veltui yra diviziono lyderis.

Eugenas Jaciničius: „Sekmadienio vakarą Viesulas-2 futbolo komanda namų aikštėje BFA arenoje priėmė lyderius - Modulio futbolininkus. Komandos narių susirinko tikrai gana daug, padėti atėjo ir keletas dublerių.

Nors ankstesnis susitikimas labai optimistiškai nenuteikė (pralaimėta 2:6), bet rungtynių pradžia lyg ir klostėsi, žaidimas buvo apylygis: mums pavyko sukurti pavojingų progų prie varžovų vartų ir visai sėkmingai apsiginti nuo greitų varžovų atakų. Galiausiai, vienos pavojingos progos metu pavyko pasižymėti Artūrui Kirkučiui. Po šio Artūro įvarčio varžovai padidino žaidimo tempą ir perėmė iniciatyvą. Kėlinio pabaiga buvo daugiau žaidimas į Viesulo-2 vartus ir gautas išlyginamasis įvartis - po ganėtinai nepavojingo tolimo smūgio už baudos aikštelės krašto, prie atmušto vartininko kamuolio pirmieji suskubo varžovų puolėjai.

Antrasis kėlinys prasidėjo intensyviu Modulio futbolininkų žaidimu. Praėjus keletui minučių, po tolimo baudos smūgio, primigus gynėjams ir vartininkui, galva kamuolį į vartus pasiuntė varžovų lyderis. Neužilgo tolimo ir aukšto smūgio metu, kamuolys praskriejo už vartininko apykaklės, ir įkrito į Viesulo-2 vartus. Žaidimas apsilygina. Greitų atakų metu, sukuriama keletas progų, tačiau jų nepavyksta išnaudoti. Kol vėl varžovų atakos metu tiksliai uždaromas ilgas perdavimas link Viesulo-2 baudos aikštelės ir gaunam ketvirtą įvartį. Po šio įvarčio žaidimas toliau vyksta apylygiai. Matyt, priešininkai jau sumažino tempą, kai rezultatas tenkino. Daugiau pasižymėti komandoms nepavyko, nors dar buvo pavojingų atakų. Jų šiek tiek buvo daugiau prie Viesulo-2 vartų.

Varžovai amžiumi buvo žymiai jaunesni (oficialiai vidutiniškai - 7,5 metų, realiai aikštėje žaidžiančių žaidėjų - turbūt daugiau nei 10 metų), dažnu atveju, bėgo ženkliai daugiau ir greičiau nei vyresni Viesulo-2 futbolininkai ir tai labai jautėsi žaidime.

Apibendrinant, vyko tikrai gana švarus, bet kovingas žaidimas. Tačiau, priešininkai įrodė, kad pelnytai yra diviziono lyderiai.“

Apžvalgininkas teisingai išprognozavo Modulio pergalę, bet šiek tiek pagailėjo jam įvarčių – spėjimas buvo 2:1 pabradiškių naudai.

Ave.Ko.-2 – Nemenčinė Hegvita

09.04 19.30 Kalveliai

Apie šį mačą jau rašiau prieš savaitę.

Šios komandos varžysis pirmą kartą.

Galvojau – gal vėl čia pranašaut lygiąsias? Bet jau ir taip tų lygiųjų vienam anonsui per daug. Todėl statysiu už šeimininkų pergalę 3:2.

Trivartis – Ozo Tapyrai

09.06 14.00 Fanų

Komandos yra susitikusios tarpusavyje ne vieną ir ne du kartus. Jų mačas laikomas rimčiausiu SFL derbiu. Tiesa, pastaraisiais laikais jis truputį praradęs savo intrigą. Nes visada laimi Ozo Tapyrai. Tris pastarus susitikimus jie Trivarčiui nė įvarčio neleido įmušt.

Bet taip neįdomu. Todėl vėl bandysiu prikarksėt Tapyrams lygiąsias. Šį sykį – 1:1.

Reaktyvas – Vova Juniors

09.06 17.00 Dilgynė

Per pirmojo rato rungtynes Reaktyvas Vovą Juniors palaužė 2:0.

Bet dabar voviniai sakosi antrąjį ratą (po pirmo nesėkmingo) pradėję naujai. Ir jau tą parodė Kalveliuose.

Vis dėl to šiose rungtynėse daugiau tikiuosi iš Reaktyvo futbolininkų. Spėsiu, kad jie laimės 2:1.

Modulis – Ave.Ko.-2

09.06 18.00 Pabradė

Ave.Ko.-2 – vienintelė ekipą, šiose pirmenybėse įveikusi Modulį. Buvo tai antrajame ture toje pamažintoje Kalvelių aikštėje.

Esu įsitikinęs, kad Modulis namuose atsirevanšuos. Rezultatu 3:1.

Viesulas-2 – Olandai

09.06 19.30 BFA Arena

Pirmą ratą Olandai Viesulą-2 sutriuškino 3:0.

Bet dabar oranžiniai išgyvena užsitęsusią žanro krizę. Todėl, manau, pats laikas Viesului pasiekti revanšą. 2:1 laimės Viesulo dubleriai.

Pressas – Nemenčinė Hegvita

09.07 21.30 Fanų

Pirmą ratą Nemenčinė žurnalistams pralaimėjo 1:2.

Dabar komandų laukia rungtynės, daug lemsiančios kovai dėl prizų.

Vis dėl to manau, kad labai puikiai įsižaidęs Pressas iškovos ir penktąją pergalę paeiliui. 3:1.