C divizionas: Lyderiai vos išnešė sveiką kailį Visos

Sekmadienio Futbolo Lygos C diviziono komandos sužaidė 12-ąjį turą.

Labai reikšmingų pasikeitimų po jo turnyro lentelėje kaip ir nėra. Lyderis Pabradės Modulis tebelenkia pagrindinius persekiotojus aštuoniais taškais ir tebeturi puikias galimybes iškovoti pirmąją vietą. Tiesa, iš tų artimiausių, tik aštuoniais taškais atsiliekančių persekiotojų liko vieni – Ozo tapyrai. Nemenčinė nesugebėjo namie įveikti Reaktyvo ir prarado du svarbius taškus.

Netoli to, kad taškus prarastų buvo ir Modulis. Šį kartą jis nelaimėjo trijų įvarčių skirtumu, kaip buvo papratęs per prieš tai žaistus tris susitikimus. Vova Juniors, nežiūrint į jų užimamą žemą turnyro lentelės vietą, buvo nusiteikę iš lyderio tų taškų atimti. Ir gal būt net visus tris.

Vova Juniors – Modulis 2:3

Vova Juniors prieš Modulį aikštėje atrodė visai ne taip, kaip dažniausiai atrodo autsaideriai prieš lyderius. Voviniai du kartus pirmavo, varžovai du kartus lygimo. O 88 minutę įmušė ir lemiamą įvartį.

Apie tai, kaip kas atrodė aikštėje, labai objektyviai pripažino Modulio komandos veteranas Grigorijus Kiselis: „Šįkart žaidimas nebuvo toks geras, koks yra rezultatas. Vova tikrai žaidė ne blogiau už mus. Jeigu mačas būtų pasibaigęs lygiosiomis, tai bent pusė mūsų komandos būtų džiaugęsi. Vovai padėjo jaunimas iš pirmos komandos, tai tikrai turėjom vargo. Ir jokios nuostabos nebūtų buvę, jei mes ir pralaimėtume.
Mes dar tikrai nesijaučiam čempionais. Juolab, kad pusė mūsų komandos yra vaikinai po 16-19 metų. Jie niekada nėra nieko laimėję. Aš toje komandoje vyriausias ir puikiai žinau, kad futbolą reikia žaisti iki pabaigos. O jaunimas juk mėgsta atsipalaiduoti. Tai ir sakau jiems, kad atsipalaiduoti dabar tikrai negalima, reikia žaisti iki galo.“

O prognozėje rašiau, kad lyderiai neturėtų turėti problemų šiame mače ir kad jie laimės užtikrintai 3:0. Negaliu sau prisirašyti pliuso už tokį spėjimą.

Ozo Tapyrai – Viesulas-2 2:0

Jei rimtai, tai Ozo Tapyrai viską savo naudai išsprendė jau pirmą kėlinį. Be nei vieno keitimo susirinkęs Viesulas-2 nelabai ką galėjo jiems atsakyti. Juolab po to, kai antrame kėlinyje jų gynėjas gavo raudoną kortelę.

Žodžiu, man atrodo, kad pergalę straubliuočiai iškovojo ganėtinai ramiai. O ką apie tai galvoja abiejų komandų atstovai?

Mindaugas Rožė (Viesulas-2): „Kaip rašė Donatas praeitoje apžvalgoje, kaip visada rungtynes stebėjo trys ištikimiausi gerbėjai: Tomo žmona, Rokas ir Ugnius. Deja, su komandos susirinkimu ši kartą labai ne kažkas. 9+2 tiesiai į aikštę vos ne su šlepetėmis iš automobilio. Kėlinys prasideda ramiu tempu, taip, kaip tikras relaxinis sekmadienis. Pamažu varžovai perima teritorinę persvarą, o mes savo ruožtu bandome kontratakuoti. Taip ir prasistumdom pusę kėlinio nieko padoraus nesikurdami. Donatas gauna neblogą progą pasižymėti, bet kamuolys lekia šalia vartų. Varžovai irgi porą kartų pagrasina mūsų vartams.

Te nesupyksta varžovai, ir te atleidžia mano atmintis, bet pirmo įvarčio nė neatsimenu. Žodžiu, Tapyrai įmuša. 0:1, o po 10 min varžovai prasiveržia kairiuoju kraštu, atsimuša į mūsų gynėjus, gaunasi makalynė ir kamuolys sėkmingai prasibrovęs pro kojų mišką atsiduria prie Tapyrų žaidėjo, kuris smeigia antrą įvartį į mūsų vartus. Žaidžiam toliau, po dar vieno skersuoto kamuolio Dainius akrobatiniu kūno perrikiavimu ištraukia kamuolį nuo vartų linijos - tai gražiausias rungtynių momentas.

Antras kėlinys prasideda gan ramiai, mes truputį persirikiuojam, pradedam dažniau kontroliuoti kamuolį ir kažką kurti. Deja, kėlinio vidury Tomas gauna antrą geltoną kortelę ir liekam 10. Kaip bebūtų gaila, seni mūsų dyzeliniai varikliukai važiuoja, bet jau aplenkti kažką sunkiai sekasi. Tiesa pasakius, antram kėlinį sukuriam dvi realias progas: Adamas, pabėgęs nuo varžovų, perkelia kamuolį per vartininką, bet nepataiko į vartus, o Mindaugui pritrūksta 10 cm, kad aplenktų vartininką ir pabėgtų prieš tuščius vartus.. Varžovai žaidžia, dirba, kuria, bet didelio noro suvalgyti priešininkus irgi nerodo, nes rezultatas juos tenkina.

Ačiū dėdei rudenėliui už gerą orą, varžovams už garbingą žaidimą ir istikimiausiems gerbėjams už palaikymą.“

Tomas Beinoras (Ozo Tapyrai): „Rungtynių įrašą galima pažiūrėt Tapyrų paskyroje. Tiesa, šįkart komentatorius Egis negalėjo dalyvaut, tai teko Seniui pabūt prie kameros. Vienas įvartis taip ir liko neužfiksuotas...

Susirinkom vidutiniškai. Nebuvo kelių svarbių žaidėjų, bet turėjom 5 keitimus. Ko nepasakysi apie Viesulą. Pora jų žaidėjų turėjo praleist dėl kortelių, o ir šiaip daug prasčiau susirinko nei pirmam rate BFA arenoje. Abi komandos žaidė blogiau nei pirmam rate, bet mūsų keitimai leido palaikyti neblogą tempą, todėl turėjom nemažai progų. Deja, išnaudojimas šlubavo.

20-ą minutę varžovų vartininkas po kampinio kumščiais išmušė kamuolį ir paliko vartus. Kamuolys atriedėjo man po kojomis ir iš kokių 20-25 metrų pavyko jį tiksliai pasiųst tarp gynėjų galvų ir skersinio. Dar po 10-ies minučių Raimis iš kokių 20 metrų "pyrom" sugebėjo vėl pataikyti i devyniukę ir jau pirmavom 2:0. Pagal progas ir žaidimą atrodė vėl baigsis 4:0, bet daugiau niekaip nepavyko išnaudoti pranašumo, o ir Viesulas turėjo porą gerų progų. Tai taip ir baigėm 2:0.

Jaučiamės neypatingai gerai sužaidę. Gerai, kad nors varžovai nebaudė už klaidas ir neišnaudotas progas.“

Prognozėje įrašiau Ozo Tapyrų pergalę 3:2. Vėl atspėjau tik laimėtojus.

Rungtynių įrašas:

Nemenčinė Hegvita – Reaktyvas 0:0

O šiame mače ir laimėtojų atspėti nepavyko. Nes jų ir nebuvo. Stačiau aš už šeimininkus. Prognozavau Nemenčinės Hegvitos pergalę 2:1. Nepataikiau.

Nes komandos it susitarusios įvarčių neįmušė. Nors abiejų ekipų atstovai tvirtino, kad šansų tam buvo susikūrę ir jie, ir varžovai.
Vladimiras Pivovaras (Nemenčinė): „Iš pozityvios pusės gerai, kad du mačus iš eilės jau nepraleidžiam, pradeda grįžti traumuoti žaidėjai, jaunimas rodo vis daugiau subrendusio futbolo. Tas džiugina. Bet iš neigiamos – jau du mačus iš eilės neįmušam...

Pirmam kėliny atrodė, kad žaidžiam apsnūdę. Pirmas smūgis į vartų plotą - 45 minutę. Antras kėlinys - aibė neišnaudotų progų. Tai jei neįmušam, reiškia lygiosios - dėsningos...“

Justinas Baužys (Reaktyvas): „Džiaugiamės, kad iškovojome tašką žaisdami su lyderiais. Gerai kovojome abiejose aikštės pusėse. Išlaikėme struktūrą gynyboje ir leidome žaisti tik mums parankų futbolą. Aišku, jie turėjo kamuolio kontrolę, tačiau per aikštės vidurį nesukūrė nieko, o kreipdami puolimą į kraštus, susidurdavo su labai kokybiška mūsų gynyba 1vs1.

Žiūrint pagal progas - rezultatas 3:3. Pagal kitus komponentus jie turėjo laimėti, tačiau norint laimėti, reikia įmušti. Jiems labai trūko puolėjų indėlio ar sėkmingo žaidimo 1vs1 kraštuose. Antrame kėlinyje jie geriausius žaidėjus mėtė į kraštus, leido krašto gynėjams kilti aukštai, bet tai nekėlė mums problemų, kol neprasidėjo kamuolių kėlimas į baudos aikštelę. Taigi paskutines 20 minučių vargome antrame aukšte, bet vartininkas žaidė patikimai, gynėjai įsiterpdavo laiku ir vietoje.

Jų vartininko gabumų patikrinti nepavyko, visas 3 progas susigadinome patys. Šioje vietoje buvo kartėlis likęs po rungtynių, nes sugadinome nemažai kontratakų gerose vietose ir situacijose 3vs3, 4vs3, tiesiog neatlikdami perdavimų komandos draugams ten kur reikia. Tai per anksti, tai per toli, tai patogiau gynėjui nei saviškiams. Jeigu būtume susitvarkę šiose situacijoje, rezultatas tikrai nebūtų buvęs 0:0.“

Trivartis – Pressas 0:1

Ir vėl atspėti nugalėtojai ir neatspėtas rezultatas (0:2).

Vienintelį mačo įvartį Pressas įmušė jau 16-ą minute ir toliau tiesiog nei praleido, nei įmušė. Tiesą sakant, sprendžiant iš žurnalistų komandos įrašo socialinio tinklo Facebook paskyroje, tai net ir progų rimtesnių neturėjo. Ir ne tik žurnalistai, bet ir jų varžovai, Trivarčio futbolininkai. Beje, pastarieji savo Facebook paskyroje pastebėjo, kad rungtynių baigtis prieštarauja šio sezono algoritmui, mat įprastai Trivartis po pralaimėtų rungtynių žaidžia lygiosiomis, o šį kartą gavosi du pralaimėjimai iš eilės. Kita vertus, pastebėsiu, kad pirmame rate Trivartis buvo du kartus iš eilės sužaidęs lygiosiomis, tad dabar nutikę du pralaimėjimų paeiliui kaip ir atitinka kažkokį algoritmą.

O štai Pressas apie jokius algoritmus nešneka. Jiems šiuo metu aktualiausias klausimas - kaip laimėti C diviziono medalius ir nepatekti į B divizioną. Ir atsakymo kol kas Presso komanda neranda. Kita vertus, su tokia sudėtimi, kokią antrame rate dažnose rungtynėse išrikiuoja žurnalistai, jiems B divizionas neturėtų būti kažkoks baubas.

Bet čia tik mano asmeninė nuomonė. O žurnalistų samprotavimus galite paskaityti Presso Facebook paskyroje:

Ave.Ko.-2 – Ozo tapyrai
09.18 19.30 Kalveliai

Ypatingai nesėkmingas Ozo Tapyrams buvo pirmojo rato mačas su Ave.Ko.-2. Kalvelių futbolininkai laimėjo tas rungtynes 3:0.
Bet dabar Ave.Ko.-2 komanda atrodo kažkokia nusivylusi gyvenimu. Laimėjo pastarą kartą ji liepą, o per tris pastaruosius mačus patyrė tris pralaimėjimus.

Ozo Tapyrams geras šansas atkeršyti. Spėju, kad taip ir bus. 3:2 svečių naudai.

Vova Juniors – Nemenčinė Hegvita
09.18 20.00 Senvagės

Dramatiškai susiklostė šių komandų susitikimas pirmajame rate.

Nemenčinė Hegvita per jį pirmavo 2:0, bet po to prasileido tris ir išlygino rezultatą paskutinę rungtynių minutę,
Nedėsiu ir dabar už nemenčiniečių pergalę. Prognozuosiu lygiąsias 2:2.

Modulis – Olandai
09.19 16.00 Pabradė

Pirmą ratą rimto pasipriešinimo iš Olandų Modulis nesulaukė. Sutriuškino juos 6:1.

Ir dabar Olandų komanda nežiba. Be pergalės ji jau penkerias rungtynes.

Prognozuosiu lyderių pergalę 3:1.

Trivartis – Reaktyvas
09.20 18.00 Fanų

Pirmojo rato šių komandų rungtynės baigėsi lygiosiomis 2:2.

Nemanau, kad Trivartis pajėgs atimti taškų iš Reaktyvo antrą kartą. Pergalę 2:1 skirsiu Reaktyvui.

Pressas – Viesulas-2
09.21 21.30 Fanų

Pirmo rato rungtynėse Viesulo-2 vyrai sutriuškino žurnalistų komandą, sugebėję jai įmušti net 7 įvarčius (7:3).

Tai buvo pirmoji Viesulo dublerių pergalė šiemet, pradėjus čempionatą trimis pralaimėjimais.

Dabar Viesulas nėra laimėjęs 5 mačus. Pressas – 6 mačus nepralaimėjo.

Ir negaliu aš patikėti, kad istorija pasikartos. Statysiu už Presso pergalę 2:1.