C divizionas: Lūžusi olando koja ir bažnytinės giesmės laimint Granitui-3 Visos

Po Sekmadienio Futbolo Lygos C diviziono septintojo turo lyderių trejete – Pietų IV kritimas. Tiesa, jis buvo tikrai nuspėjamas. Kartu su Olandais diviziono viršūne besidaliję Žalgirio fanai šį turą žaidė su vienu grėsmingiausių varžovų Granitu-3 jo aikštėje. Ir pralaimėję praleido Naujosios Vilnios ekipą virš savęs.

Olandai tuosyk laimėjo eilinę pergalę prieš Reaktyvą ir tebepirmauja.

Pietų IV galėjo smukti dar labiau – į ketvirtąją vietą, bet ją galėjęs taškais pavyti, o vietomis aplenkti Futboliukas nusileido Pilk.

Apie tai ir kitką – turo rungtynių apžvalgoje.

Granitas-3 – Pietų IV 4:1

„Prognozė: Granitas-3 šio mačo negali nelaimėti dėl dviejų priežasčių. Pirmoji – jis jau pralaimėjo aną turą ir jo žaidėjai tikrai yra pakankami supykę ant savęs, kad tai motyvuotų nepakartoti klaidų. Antroji - tai bus pirmasis Granito-3 mačas tikruosiuose namuose Naujojoje Vilnioje. Ir tai dar viena motyvacija laimėti. 3:1 šeimininkų naudai”, - buvo rašoma prognozėje. Beveik atspėjau. Suklydau vienu įvarčiu.

Nors galėjau suklysti ne vienu. Tiesą sakant, aikštėje visai nesijautė, kad žaidžia turnyro lentelės kaimynės. Granitas-3 turėjo aiškų pranašumą ir rezultatas 9:1 būtų buvęs gal ir teisingesnis, negu toks, koks buvo užfiksuotas.

Aišku, Pietų IV ir tokio meistriškumo skirtumo sąlygomis ilgokai bandė nenusileisti, o antro kėlinio pradžioje buvo net išlyginusi rezultatą, bet netrukus šeimininkams vėl atstačius savo persvarą, palūžo.

Granitui padidinus santykį, jis vėl šiek tiek apsiramino ir vėl ėmė švaistyti progas.

Per mačą daug traukė Pietų IV vartininkas Ruslanas Morozas, buvo virpstų ir skersinių, poros Granito įvarčių teisėjas neįskaitė dėl nuošalių.

Antrą kėlinį hattricku pasižymėjo Žygimantas Kirsis.

Į pirmą Granito-3 šių metų mačą Naujosios Vilnios stadione susirinko ganėtinai nemažai žiūrovų.

Pirmą kėlinį jie ir futbolininkai galėjo klausytis giesmių, sklindančių iš šalia stadiono esančios bažnyčios.

Su giesmininkėmis kurį laiką dar bandė varžytis Pietų IV palaikymo grupelė, bet ir ji turėjo pripažinti pralaimėjimą.

Euforija – Vėtra 4:2

Pirmas šių rungtynių kėlinys baigėsi 0:0. Ir tai buvo gana keista, žinant, kaip Euforija mėgsta įvarčius. Bet antram kėliny viskas tapo Euforijos mačams įprasta: įvarčiai pylėsi vienas po kito.

Visai skirtingai nei aš prognozavau (6:4 Vėtros naudai), žaidimo vadžias savo rankose laikė Euforija. Ilgą laiką jai pavyko apsiginti. O apsigynusi Euforija – pavojingas žvėris. Įmušti jai didelio vargo nebūna.

Antro kėlinio pradžioje įmušę pirmą įvartį, iki rungtynių pabaigos euforikai išaugino rezultatą iki 3:0. O tada, kai jau realiai viskas buvo aišku, įvarčiai pasipylė kas kelios minutės į abu vartus. Vėtra atsakė, Euforija vėl įmušė, Vėtra vėl atsakė.

Žodžiu – 4:2 ir Euforija, lenkdama Pressą, lipa aukštyn.

Reaktyvas – Olandai 0:2

Olandai šias rungtynes laimėjo 2:0, o jų galinga gynyba neleido, kad įsigyvendintų mano prognozė – Olandų pergalė 2:1.

Bloga šio mačo žinia – vienam lyderių žaidėjui lūžo koja.

Pasakoja Reaktyvo vadovas Justinas Baužys: „Labai keistos rungtynės, kuriose šansų laimėti turėjome tik iki tol kol jų žaidėjas susilaužė koją. Nors pralaimėjome savaitės viduryje nesugebėdami susiplanuoti laiko ir atvykti į mačą pasiruošę. Susirinkome tik 14, vienas po švenčių, ir aš pats buvau išsekęs ir iškepęs ant saulės 7 val. Į apšilimą dauguma net nesugebėjo pasirodyti. Taigi 12,5 prieš kokius 15 Olandų iš kurių 3 ar keturi - super jaunuoliai, kai kurie net 20 metų jaunesni už mane. Kartais galvoju, kad surinkę traumuotus ir mažai lankančius, surinktume daug stipresnę sudėtį.

Stadionas netgi nematęs vandens kokį mėnesį, na bet ką padarysi. Sąlygos vienodos visiems.

Viskas prasidėjo netgi labai gerai, kontroliavome kamuolį, kūrėme atakas, net į vartus smūgiavome vieną kartą (tiesiai į vartininką). Darniai dirbome gynyboje. Tai truko 20 min. Olandai darė tą patį, Galvojau bus kova iki paskutinės minutės. Ir tada įvyko įvykis.

Mūsų krašto saugas nuo vidurio linijos bandė pabėgti nuo vieno olando, kuriam nepadėjo pražanga, o vėliau ir gaudymas rankomis, bet mūsiškis jau praktiškai skrido reaktyviniu greičiu, kai už 10 metrų gavo „patkatą“ iš priekio iš jų vidurio gynėjo. Galvojau susprogs kamuolys, mūsiškis pakilo kokius 1,5 metrų į aukštį, o olandas sako - lūžo koja. Žaidimas kaip ir normose, tai priekaištų nė vienas iš susidūrusiu negali turėti. Lūžo taip, kad net bijojome judinti, todėl varžybos buvo sustabdytos 25 min. kol atvyks greitoji. Prikabinu ne kasdienį vaizdelį iš Dilgynės stadiono. Sėkmės olandui ir laukiam grįžtant į aikštę po kokių 6-9 mėn. Mūsiškis varžybas tęsė, tačiau jų nebaigė, nes ir jam koją pradėjo skaudėti.

Po šio momento mes sustojome ir žaidimas išsiderino. Olandai pademonstravo, kodėl nepraleidžia įvarčių, o jų greitakojai jaunuoliai visada buvo pavojingi. Tačiau įvarčius atsivežėme patys. 33 min. mūsų saugas ramiai bandė perduoti kamuolį vidurio saugui ir jį atliko taip meistriškai, kad Olandui užteko jį gražiai susistabdyti ir iš 17 metrų pasiųsti tiesiai į vartų apatinį kampelį. Nestipriai, bet taip netikėtai, kad nei gynėjai ir nei vartininkas nesugebėjo tinkamai sureaguoti.

Tada Olandai atsitraukė ir rengė kontratakas. Nuo to laiko mes puolime buvo bedančiai ir kai tik priartėdavome prie jų vartų paskutinėje 1/3 prarasdavome kamuolius arba skersuodavome labai labai baisiai. Antras įvartis po kontratakos, kai padovanojau kamuolį varžovams ties mūsų vartais, nesusikalbėjęs su mūsų gynėju. Aš spyriau į vieną pusę, jis į kitą ir gavosi tiesiai varžovui. Jie nubėgo ir įmušė.

Taigi apibendrinant - nieko naujo, progų mes nesukūrėme, tai vaizdelis buvo ne koks, gavome į „skudurus“, gaila, kad ne nuo varžovų, o vėl nuo savęs.”

Skaidiškės – Pressas 4:1

Apie Presso rungtynes Rudaminoje – žurnalistų klubo atstovas spaudai Evaldas Gelumbauskas: „Presso rungtynės su Skaidiškėms prasidėjo įnirtingomis jose sudalyvauti galinčių futbolininkų paieškomis. Sekmadieninė išvyka į Rudaminą kažkodėl presininkų visiškai nežavėjo. Tad iš pradžių buvo tikimybė, jog Skaidiškių iššūkį priims nuo 7 iki 9 presininkų. Tiesa, galiausiai pavyko susirankioti visai padorų 11–uką, kuriame tačiau labai trūko vartininko. Vis dėlto, prieš pat rungtynes paaiškėjo, kad iš nacionalinės rinktinės treniruotės nusimuilinęs į Rudaminą lekia pagrindinis Presso vartų sargas Tautvydas Vencevičius. Įdomu, kad atlėkė ne vienas, o drauge su ilgamečiu Prelegentu Mindaugu Zurza. Pastarasis Rudaminoje pirmą kartą apsivilko Presso aprangą ir debiutavo SFL C divizione.

Tiesa, gerb.prelegento debiutas kažkiek apkarto. Pusantro kėlinio rinktiniai Presso vaikinai ir Agnė gan sėkmingai dorojosi su Rudaminos žolės riedulio aikštelės bei Skaidiškių futbolininkų pasiūlytais iššūkiais. Pirmame kėlinyje apskritai reikalai galėjo būti puikūs, jei tik presininkams būtų pavykę realizuoti kelias turėtas progas. Bet varžovų vartus nuo Presso smūgių gelbėjo gynėjai ir skersinis. O kai neįmuši tu, tai dažniausiai įmuša tau. Šią geležinę taisyklę šeimininkai patvirtino paskutinę pirmo kėlinio minutę surengdami rezultatyvią kontrataką.

Antras kėlinys prasidėjo šeimininkų atakomis ir Presso žaidėjo trauma. Po jos ir šiaip gan kuklūs presininkų keitimų resursai tapo absoliučiai minimaliais. Bet įdomiausia, kad antro kėlinio viduryje antrą kvėpavimą pramušęs Pressas perėmė žaidimo kontrolę ir rezultatą išlygino. Nors Justino Celencevičiaus įvartis gavosi kažkiek kurioziškas, bet po jo tolimo smūgio Skaidiškių vartininko pirštinių išvengęs kamuolys visgi atsidūrė tinkle. Po įvarčio veiksmas aikštėje suaktyvėjo, komandos keitėsi atakomis ir aiškėjo, kad dar vienas įvartis į bet kurią pusę bus lemiamas. Taip ir nutiko. Deja, Presso veiksmai puolime rezultato neatnešė, nors progų ir vėl buvo. Savo ruožtu, Skaidiškės 77 min. pasinaudojo presininkų klaida gynyboje ir pelnė antrą įvartį. Ant nulinio bėgio važiavęs Pressas dar mėgino kilti žaibu, bet aikštės šeimininkai tuoj pridėjo trečią ir ketvirtą, tokiu būdu nuimdami bet kokius klausimus dėl mačo baigties.

Po rungtynių presininkai nesiskirstė ir dar gerą valandėlę džiaugėsi Rudaminos svetingumu, aptarė aikštės specifiką, teisėjo darbą, varžovų žaidimą. Iš principo sutarė, kad viskas normaliai, tik ta smėlinga dirbtinė danga suteikia futbolui kažkokį specifinį atspalvį. Užtat bus dar įdomiau pagaliau užlipti ant natūralios žolės. Ir tai nutiks jau šį sekmadienį, kai LEU stadione Pressas susitiks su C divizono lyderiais Olandais.”

Apžvalgininko spėjimas buvo labai artimas realybei. Net įvarčių santykį įtaikiau. Prognozavau Skaidiškių pergalę 2:0.

Futboliukas – Pilk 1:3

Vat tau ir istorinės paralelės... Atrodė, kas gali sutrukdyti Futboliukui laimėti prieš Pilk ir kilti į komandų, kovojančių dėl prizų gretas? Kad net šios komandos atstovas spaudai Lešekas Jankovskis patvirtina, kad Futboliukas buvo susirinkęs gausiai ir tikrai jautėsi esąs pranašesnis.

Ir net apžvalgininkas Futboliukui pergalę 3:2 išbūrė.

Tik viena – istoriniai komandų santykiai. Futboliukas visada Pilkams pralaimi oficialius mačus didelėje aikštėje.

Tai pasikartojo ir dabar.

Pateiksiu abiejų komandų atstovų mintis apie susitikimą.

Lešekas Jankovskis (Futboliukas): “Susirinkome į rungtynes, kaip niekada gausiau. Turėjome net 7 pakeitimus, tuo tarpu varžovai turėjo tik 2. Todėl atrodė, jog šiandien būsime stipresni ir varžovai anksčiau ar vėliau pavargs ir neatlaikys mūsų tempo.

Viskas taip ir prasidėjo: mes bandėme kontroliuoti kamuolį, o varžovai pasirinko žaidimą kontratakomis.

Tačiau šį sekmadieni "Futboliuko" žaidėjai atrodė labai pavargę. Nors ir didesnį laiką kontroliavome kamuolį, per visą pirmąjį kėlinį kažko pavojingesnio prie varžovų vartų sukurti mums nepavyko. Tuo tarpu varžovai išlaukė savo progos ir ilsėtis išėjo pirmaudami rezultatu 1:0.

Antrajame kėlinyje šiek tiek atsigavome ir pavojingų atakų pavyko sukurti žymiai daugiau. Tačiau Pilkų gynyba tą vakarą atidirbo labai drausmingai, o puolėjai įmušė dar 2 įvarčius.

Kėlinio gale mums pavyko sušvelninti rezultatą. Pagal nerealizuotų progų skaičių rezultatas būtų buvęs 5:0.”

Vygantas Šepetis (Pilk): „Jau darosi šio sezono negera tendencija, kad labai sunkiai renkamės į varžybas ir būname gan limituoti su keitimais. Šį kartą vėl pradėjome rungtynes su dviem keitimais, o baigėm su vienu dėl traumų. Taigi, nepaisant galutinio rezultato, tai manau ir turėjo esminę reikšmę žaidimo kokybei, kuri tikrai nebuvo labai gera. Iš principo pasirinkome žaidimą antru numeriu ir varžovams leidome labiau kontroliuoti kamuolį. Visa laimė kad jiems tuo nepavyko pasinaudoti. Pirmas įvartis krito po kampinio ir įspūdingo Justo smūgio "žvakės trajektorija". Antras įvartis, kaip visada, po individulių Irmanto pastangų, kai eilinį kartą išsikrapštė kamuolį iš gynėjo ir pasiuntė į vartus. Na paskui dar kartą apie save priminė Justas, kuris bent jau kol kas, panašu kad sužaidė karjeros rungtynes Pilkuose...  Bet dar laukė sunkus pusvalandis o Pilk ,didžiąja dalimi – senjora. Jėgos pradėjo sekti. O tada prasidėjo mūsų vartininko Tomo šou, varžovai jį bent kokius keturis kartus tiesiog sušaudė iš metro...Visa laimė, kad iš viso to krito tik vienas paguodos įvartis. Kaip ten bebūtų, tikslas išlikti C divizione sportiniu principu vis dar gyvas.”

Anonsas

Euforija – Futboliukas

06.10 14.00 Fabijoniškių Vilniaus Futbolo Mokyklos

Per šių komandų tarpusavio dvikovų istoriją trejas rungtynes laimėjo Euforija, dvejas – Futboliukas ir vienerios baigėsi lygiosiomis.

Prognozė: Kas laimės turnyro lentelės kaimynų dvikovą visada nelengva spėt. Vis dėl to statysiu ant Euforijos pergalės 3:2, nors jei laimės Futboliukas, nė kiek nenustebsiu.

Pietų IV – Reaktyvas

06.10 18.00 Fabijoniškių Vilniaus Futbolo Mokyklos

Šios dvi komandos ne vienus metus malėsi C diviziono dugne, niekaip nepajėgdamos iškristi į D. Nuo to jų tarpusavio dvikovos tapo šiek tiek principinės. Nors tikrai nežinau ar jos tokios liks, kai komandos išsiskirstė į skirtingas turnyro lentelės puses.

O tarpusavyje – nedidelis Reaktyvo pranašumas: keturi laimėti mačai prieš Pietų IV tris ir dvejas lygiąsias.

Prognozė: Vis dėl to manau, kad šįkart didelių netikėtumų nenutiks, Pietų IV laimės 2:0 ir išlygins saldo.

Vėtra – Granitas-3

06.10 18.00 Rūdiškės

Komandos oficialių mačų tarpusavyje žaidusios nėra.

Prognozė: vieno lyderių kova su vienu autsaiderių. Nieko nebus, reikia statyti už įtikinamą Granito-3 pergalę 4:1.

Olandai – Pressas

06.10 19.00 LEU

Olandai ir Pressas yra tarpusavyje žaidę keturis kartus ir pasidaliję po dvi pergales.

Prognozė: Ne, nepatrauks taškų Pressas iš lyderių. 1:0 laimės Olandai.

Pilk – Skaidiškės

06.10 20.00 Senvagės

Skaidiškės Pilkams – neparankus varžovas. Vieną kartą šios ekipos yra sužaidusios lygiosiomis, o kitus tris Skaidiškės Pilkus skriaudė, mušė ir triuškino.

Prognozė: Kažkaip norėtųsi už Pilkus, kurie po pergalės turėtų būti pakilime, uždėt, bet nedrąsu. Tebūnie lygiosios 2:2.