C divizionas: Gariūnų vargai Molėtuose ir įvarčių lietus Pabradėje Visos

Pastaroji savaitė C divizione didelių netikėtumų nepateikė – pergales, sunkesnes ar lengvesnes, iškovojo visos pirmaujančios komandos, o išskirtiniu akcentu tapo ir mažumoje visas rungtynes žaidusio, tačiau rimtą kovą Šalčininkėliuose davusio Presso pasirodymas.

REZULTATAI

Lentvaris B 1:7 Imperialas, Visinčia 5:2 Pressas, Vieni Vartai 7:1 Top Kickers-Koloro, Molėtai 0:1 Gariūnai, Modulis 8:1 Arpas, Olandai 1:2 Medžiai 2, Viesulas 2 2:1 Reaktyvas;

Lentvaris B 1:7 Imperialas

Na ir prognozuok tu tas dublerines komandas.. atrodė, kad Lentvario antroji sudėtis, pasistiprinusi keliais pirmos komandos nariais, gali duoti kovą net stipriausioms diviziono komandoms, tačiau šeštadienį buvo galima įsitikinti, kad ant tų pirmos ekipos narių pečių laikosi didelė dalis komandos žaidimo.

Šį kartą šeimininkų komandoje praktiškai nebuvo pagrindinės komandos narių, o svečiai tuo naudojosi noriai ir į vartus siuntė vieną įvartį po kito.

Tiesa, net ir tokia triuškinama pergalė Imperialui neleido pagerinti savo pozicijų lentelėje, tačiau kiek pasigerintas įvarčių santykis ir didelė pergalė gali suteikti papildomą impulsą likusioms sezono kovoms.

Tris įvarčius laimėtojų komandai pelnė Darius Volodkevič.

Visinčia 5:2 Pressas

Pressas rimtai vargo kelionei į Šalčininkėlius, mat iš viso sukrapštyti pavyko vos devynis žaidėjus. Nepaisant to (ir dar to, kad po pirmo kėlinio buvo 0:3), žurnalistų komanda antrąjį kėlinį baigė garbingomis lygiosiomis 2:2 ir parodė, kad nenusileis net ir žaisdami mažumoje.

Nugalėtojų komandoje tris kartus kamuolį į tinklą siuntė Jonas Asanavičius.

Tradiciškai – išsamus rungtynių aprašymas iš Presso atstovo spaudai Evaldo Gelumbausko.

„Sekmadienį Pressas dar kartą įrodė, kad popietinis futbolas – ne žurnalistų reikalas. O jei dar sekmadienis ir popietė sukrenta su išvyka į Šalčininkėlius – tai ir suvis ne reikalas. Realiai buvo visos sąlygos nesusirinkti, nenuvykti ir nesusitikti su Visinčia. Ramiai pasiimti techninį pralaimėjimą ir ruoštis kitoms rungtynėms. Vis dėlto, rungtynių dieną kažkaip pavyko suregistruoti 11 presininkų. Tiesa, Šalčininkėlius laiku pasiekė tik 4, dar 5 prisijungė po 15 minučių, o likę 2 – ant antro kėlinio pabaigos. Kai jau realiai buvo nebesvarbu.

Žaisdamas 9 prieš 11 Pressas stebuklų nerodė ir pirmame kėlinyje dažnai traukė kamuolį iš savo vartų tinklo. Tiesa, kelis kartus arbitras Visinčios įvarčių neįskaitė apeliuodamas į nuošalę. Dėl to kažkokių ypatingų ginčų nekilo, nes ir be nuošalių šeimininkai įmušė tris įvarčius be atsako. Antras kėlinys prasidėjo Visinčios atakomis, o papildymo taip ir nesulaukęs Pressas nusprendė eiti Va Bank. Taktinė schema 1-4-4-0 buvo perbraižyta į 1-3-4-1 – ir Pressas pradėjo žaisti.

Kiek sutrikę nuo tokio įžūlumo šeimininkai tik žiūrėjo kaip vieną po kitos puikias progas švaisto vieninteliu puolėju tapęs Edgaras Butkevičius, tačiau galiausiai ir jie išvydo įvartį po puikaus Justino Celencevičiaus smūgio. Įmušęs vieną Pressas metėsi medžioti antro ir natūraliai prasileido varžovų kontrą. Bet reikalo esmės tai jau nekeitė. Iki pat rungtynių pabaigos aikštėje vyko atviras žaidimas, presininkai pelnė dar vieną įvartį nuo 11 metrų žymos, Visinčia atsakė savo rezultatyviu išpuoliu ir sulig tuo mačas baigėsi“.

Tuo tarpu Visinčios žaidėjas Valerij Barbarovič pagarbiai atsiliepė apie tą dieną sutiktus varžovus bei negailėjo gerų žodžių iššovusiam jaunajam komandos puolėjui.

„Vienos keisčiausių rungtynių, kurias esame žaide. Neturėjome kai kuriu kertinių žaidėjų, dar kiti tą dieną buvo ne formoje. Sukūrėme daug progų, įmušėme mažai.

Aišku, automatiškai nusiteikimas ne tas, kai pamatai, kad varžovai nesirenka ir žaidžia mažumoje. Sunku žaisti, kai nėra pagrindinių žaidėjų, bet tai buvo gera pamoka jauniems žaidėjams ir labai geros rungtynes Jonui Asanavičiui, kuris grįžo tik dabar po sunkios kojos traumos. Hat-trickas - tai puiki motyvacija jam sugrįžus.

Apie varžovą reikia pasakyti, kad jie šaunuoliai - nepasidavė (jau 9 min 2:0 buvo), kovojo iki galo, netgi pagavo mus dviem gerom kontratakom. Gaila, kad jiems nepavyko susirinkt, ką dar pasakyt - pagarba tokiai komandai, o mes judam toliau“.

Vieni vartai 7:1 Top Kickers-Koloro

Šios rungtynės turėjo šiokį tokį derbio atspalvį, mat dalis VV komandos dar praėjusiame sezone vilkėjo TK ekipos spalvas.

Tačiau panašu, kad sentimentų neliko jokių – rungtynių šeimininkai, solidžiai susirinkę, nuo pat pirmų minučių diktavo savo sąlygas ir jau po pirmojo kėlinio buvo priekyje 4:1.

Po pertraukos krito dar trys įvarčiai, tačiau VV vadovas Darius Borisas teigė, jog tikėjosi ir dar daugiau tikslių smūgių, mat jo komandai reikia vytis pagal įvarčių santykį į priekį nuo jų pabėgusią Visinčią.

„Juokais pavadinom rungtynes derbiu, bet tikrai per daug nesureikšminom. Susirinkimas buvo neblogas, manau, dėl to, kad tiesiog jau visi įsivažiavo į mokslus, grįžo į Vilnių ir tai iš karto jaučiasi. Manau, kad dabar dažnai bus po 15+ žaidėjų.

Dėl to vieno praleisto įvarčio apmaudu nėra, tikrai apmaudžiau dėl to, kad teisėjas neįskaitė švariai įmušto įvarčio. Nes pats jį ir įmušiau“, – šyptelėjo D. Borisas.

Molėtai 0:1 Gariūnai

Praėjusiame ture rungtynių nebaigė Molėtai šią savaitę tarsi užsikūrė iš naujo ir davė rimtą kovą lygos lyderiams.

Tokią rimtą, jog Gariūnai be įvarčio liko daugiau nei 80 minučių.

Nepaisant to, pabaigoje vis tiek pavyko pasiekti savo, kai vienintelį rungtynių įvartį pelnė komandos puolėjas Rimas Klišys.

Ir negalima sakyti, kad Gariūnai į išvyką keliavo ne pilna sudėtimi – žaidė ir Ramūnas Radavičius, ir Nerijus Radžius, ir Vidas Kaušpadas.

Na, tačiau sakoma, jog kartais taškams išplėšti yra reikalingas čempioniškas charakteris. Tokį Gariūnai tądien pademonstravo ir dėjo dar vieną žingsnį link diviziono laimėtojų vardo bei galimybės kitame sezone kilti į B divizioną.

Modulis 8:1 Arpas

Nėra lengva suvokti, kas tą dieną Pabradėje nutiko Arpui. Atrodo, ir komanda startavo ne mažumoje, buvo ir nemaža dalis pagrindinių žaidėjų, tačiau kaip pradėjo šeimininkai trečią minutę mušti įvarčius, taip ir nenustojo iki pat 75-osios.

Net penkis tikslius smūgius į Arpo vartus pasiuntė Pabradės komandos atakų lyderis Saulius Kaušinis.

Arpo kapitonui Tadui Šlimui neliko nieko kito, kaip tik už tokį mirtiną puolimą pagirti Pabradės futbolininkus.

„Pagarba Moduliui. Pirmą kėlinį žaidė labai gerai - mus spaudė, nuo pat gynybos gerai pasinaudojo plačia aikšte ir ją išplėtė, be klaidų darė perdavimus savo aikštės pusėje, techniškai puolė kraštais ir darė pavojingus perdavimus į baudos aikštelę. Dėl tam tikrų klaidų kokių 4 įvarčių galėjome nepraleisti, tačiau...

Antrajame kėlinyje Modulis sulėtino tempą, o mes sulaukėme pastiprinimo, todėl susikūrėme progų. Tačiau visų varžybų metu Modulis progas realizavo labai gerai. Suprantu, kad tarpas tarp 4-8 vietas turnyre užimančių vietų - tik 3 taškai, tačiau keista, kad Modulis tik septinti - pvz., už Viesulą 2 žaidė kokybiškiau, ir susižaidę, ir techniški, ir žaidė iš esmės švariai. Laukiame Visinčios“, – varžovus gerai įvertino T. Šlimas.

Olandai 1:2 Medžiai 2

Vargo šią savaitę turėjo Gariūnai, rimto pasipriešinimo sulaukė ir juos persekiojantys Medžių dubleriai.

Žalieji turėjo dviejų įvarčių persvarą prieš varžovus, tačiau pastarųjų atstovas Edvinas Neverovskis buvo sugebėjęs deficitą sušvelninti.

Nepaisant to, svečiai atsilaikė ir, iškovoję dar tris taškus, lieka kovoje ne tik dėl apdovanojimų, tačiau ir dėl pirmos vietos taurės.

„Klausėme trenerio nurodymų, tvarkingai laikėmės rungtynių plano, tad pasiekta pergalė yra dėsninga. Likus 20 minučių Olandai sušvelnino rezultatą, bet per likusį laiką tvarkingai apsigynėme.

Penktadienį laukia Modulis. Erdvės klaidoms neturime  - kovosime tik dėl trijų taškų“, – reziumavo „Medžių“ antrosios komandos atstovas Tauras Navašinskas.

Viesulas 2 2:1 Reaktyvas

Reaktyvo futbolininkai ne kartą yra deklaravę, jog mėgsta netiesiogiai sudalyvauti medalių dalybose atimdami taškus iš komandų, kovojančių dėl aukščiausių pozicijų.

Šį kartą to padaryti nepavyko, nors Viesulo dubleriai ir sulaukė rimto pasipriešinimo, o visi rungtynių įvarčiai krito antrajame kėlinyje.

Štai ką apie rungtynes rašo laimėtojų klubo atstovas Donatas Lesnik. Viesulo komandos aprašymai – kaip jau darosi tradicija – pilni gražių ir įdomių išsireiškimų.

„Po poros savaičių pertraukos futbolo vakarėlis vėl prasideda Fabų stadione. Nuotaikos kaip visada geros - visi ištroškę futbolo. Taip pat sulaukiame gausaus fanų būrio palaikymo, priešakyje su Senuoju Geruoju Bemžė. Apšylam, operatorius paruošia kamerą ir laukiam teisėjo švilpuko pradėti rungtynes.

Pirmas kėlinys prasideda atkakliai ir energingai iš abiejų komandų, tačiau lynojant smulkiam lietui, daug žaidybinio broko, prisiliečiant prie kamuolio ar jį pasuojant. Aikštėje vyksta mikroaistros, ypač agresyvus Tomas69, kuris kovoja pagirtinai, tačiau žodžiais pasiryžęs nugalabyti varžovą už simuliacijas, teisėjui apraminus - lyg ir susitvarko su nervine įtampa ir judame toliau kiek švelnesne gaida.

Pora kartų saviškiai gynėjai patikrina Jaros budrumą - jis stabilus, vieną smūgį atremia krūtine, o kitas - virpstas. Fortūna mūsų pusėje! Pusprogių būta, bet įvarčio įmušt nepavyko, pasirodo Vygiuks su king size capuccino, nesudėjo rankos prieš šūkį (žurnalistinio tyrimo šaltinis). Tad po pirmo kėlinio rezultatas 0:0.

Po pertraukos išsiaiškinus tarpusavyje, kiek atsipūtę ir jau visiems sudėjus rankas šūkiui pradedame nuo aktyvaus spaudimo, jau nebe pavieniui, bet visi kartu, kaip Mantas sakė viską turime daryti vieningai. Tai suveikė. Užgulėme varžovus ne juokais, ir po eilinio kampinio, Kostės galvoje kirbėjo tik viena mintis: negaliu nuvilti senojo gerojo Bemžės - su ta pačia galva ir uždarė Cypos kampinį, ir rezultatas 1:0! Tada žaidimas tapo apylygis. Mes sėkmingai rotavome, tai leido įmušti ir 2 įvartį - po Nojaus smūgio, pridėjo Deividas - 2:0.

Tapo ramiau, truputėlį atsipalaidavome, pradėjome persirenginėti likus ~15 min. iki pabaigos ir staiga varžovai įsūdė raketą iš gal 17-18 metrų, nuo kurios ant tiek užsivedė, kad vartininkas pradėjo šauktis Luko Skywalker'io: nuo varžovų vartų aidėjo 2:1, 2:1... Leiskite Luką, Skywalker'i...Tada prasidėjo tikras šturmas - tačiau Viesulo pigiais triukais nepaimsi, pavyko jį atlaikyti ir įsidėti į kraitį dar 3 taškelius.“

Išsamų rungtynių aprašymą iš savo komandos pusės pateikė ir Reaktyvo vadovas Justinas Baužys.

„Pralaimėjome, galėjo rungtynės baigtis ir kitaip, bet apmaudo didelio nėra. Pagrinde dėl to, kad mes žaidėme neblogai, nors progų daug nesukūrėme, surengėme gale 10 min. šturmą ir turėjome dvi 100 proc. progas išlyginti rezultatą. Jautėsi, kad jie yra stipresni. Pora jų žaidėjų išsiskyrė savo šaltakraujiškumu ir ramumu su kamuoliu (būtent ko mums trūksta) ir jų atakose buvo mažiau skubėjimo ir daugiau logikos, nei pas mus. Statistiškai, manau, visur irgi būtų jų pranašumas.

Būtume pasirodę geriau ir laimėję Vienų vartų įsteigta alaus prizą, jeigu būtume turėję pakankamai gynėjų. Neturėjome 3-4 pagrindinių gynėjų, o kitiems buvo neįprastai didelis krūvis, tai buvo nemažai neišprovokuotų klaidų. Ypač patiko mūsų pirmosios 15 minučių, kai praktiškai kamuolys pasiekdavo visų pozicijų žaidėjus,6,8,10, nemažai žaidimo vienu lietimu. Taktiškai dažnai klysdavome, kai perdavimus duodavome puolėjams ir kraštams aukštu perdavimu, kai, tuo tarpu, reikdavo keisti puses.

Apmaudu tik dėl įvarčio, kurį praleidome, nes jau taip per rakto skylutę įmušė, galva nuo žemės tarp virpsto ir gynėjo, kuris visiškai šalia stovėjo. Su tam tikromis išimtimis, visada pralošiame pirmi praleidę“, – komandos nesėkmės priežastis aiškino J. Baužys.

Greta dviejų išsamių mačo aprašymų dar siūlome ir rungtynių video santrauką, kurioje viską išvysti galėsite savo akimis.

ANONSAS

Per ateinančią savaitę (penktadienis – trečiadienis) C divizione bus sužaista (arba bent jau pagal tvarkaraštį turėtų būti sužaista) vienuolika rungtynių. Klaustukas lieka ties Nemenčinės ir Visinčios dvikova – tvarkaraštyje šis mačas numatytas rugsėjo 30 Nemenčinėje, tačiau konkretaus laiko dar nėra.

Nors tikėtina, kad šis mačas numatytu laiku neįvyks (dar ir dėl to, kad abi komandos rungtynes žais dieną prieš tai), jį įtrauksiu, kaip yra numatyta tvarkaraštyje.

09.27 19:30 Kalveliai: Ave.Ko 2 – Vova Juniors;

09.27 20:10 Senvagė: Medžiai 2 – Modulis;

09.29 14:00 Fanų: Imperialas – Olandai;

09.29 15:00 Nemenčinė: PILK – Viesulas 2;

09.29 16:30 Lentvaris: Lentvaris B – Molėtai;

09.29 17:00 Pabradė: Modulis – Gariūnai;

09.29 17:10 Maišiagala: Arpas – Visinčia;

09.29 18:00 Fabijoniškių: Top Kickers-Koloro – Nemenčinė;