C divizionas: Gariūnai – per žingsnį nuo aukso Visos

Praėjusią savaitę bene svarbiausių išbandymų sulaukė C divizione pirmaujantys Gariūnai – lygos lyderiai susitiko su dviem pirmojo dešimtuko komandomis. Susitikimai pavyko sėkmingai – buvo iškovotos dvi pergalės ir atsidurta per žingsnį nuo čempionų titulo.

Paskutiniame ture Gariūnams užtenka taško prieš Vovos dublerius ir bus galima šokti pergalės šokius. Na taip, teoriškai Gariūnams dar liks rungtynės prieš Pagirių antrąją komandą, tačiau visi žinome, dėl ko tos rungtynės neįvyks ir kad už tai Gariūnai gaus paskutinius tris taškus.

Verta paminėti ir Vienų vartų kluptelėjimą – iki pat paskutinės sezono stadijos vilčių kovoti dėl medalių nepraradę SFL naujokai apmaudžiai pametė taškus prieš Pressą ir iš esmės neteko paskutinių šansų dar lipti ant apdovanojimų pakylos.

REZULTATAI

Ave. Ko 2 3:3 Vova Juniors, Medžiai 2 4:2 Modulis, Imperialas 2:3 Olandai, PILK 1:0 Viesulas 2, Lentvaris B 2:2 Molėtai, Modulis 3:4 Gariūnai, Arpas 1:4 Visinčia, Top Kickers-Koloro 2:1 Nemenčinė, Pressas 2:2 Vieni vartai, Gariūnai 3:0 Viesulas 2.

Ave. Ko 2 3:3 Vova Juniors

Puikiu įvarčių fejerverku Kalveliuose startavo ši C diviziono savaitė. Šeimininkai čia mušė pirmieji, tačiau pirmavo neilgai.

Dar pirmajame kėlinyje voviniai ne tik išlygino, bet ir persvėrė rezultatą, o kai antros mačo dalies starte pridėjo trečią jau galėjo atrodyti, kad dvikovos baigtis aiški.

Tačiau kalveliškiai turėjo kitų minčių.

Jie per aštuonias minutes sumušė du įvarčius ir išplėšė svarbų tašką.

Galima pridėti, jog visus šešis įvarčius rungtynėse įmušė skirtingi žaidėjai.

Medžiai 2 4:2 Modulis

Įvarčių tą patį penktadienį netrūko ir Senvagėje, tačiau pirmasis jų krito netikėtai anksti – jau pirmąją minutę svečiai iš Pabradės išsiveržė į priekį.

Tačiau vienų iš lygos favoritų tai iš vėžių neišmušė – jau antrojo kėlinio pradžioje žalieji pirmavo 3:1.

Pačioje dvikovos pabaigoje komandos apsikeitė dar po vieną įvartį.

Medžių dubleriams kovoti dėl pirmos vietos šansai liko tik teoriniai (geriausia, ko jie gali tikėtis – auksinės peržaidimo rungtynės), tačiau lenktynėse dėl antros pozicijos jie šiuo metu yra geriausioje pozicijoje.

„Rungtynių pradžioje gal kiek perdegėme ir dėl to praleidome įvartį jau pirmą minutę. Vėliau nusiraminome, perėmėme kontrolę ir atsakėmė keturiais taikliais smūgiais.

Sezonas dar toli gražu nesibaigė – laukia 2 svarbios rungtynės, tad išliekame susikaupę ir kovosime tik dėl pergalių“, – trumpai reziumavo žaliųjų atstovas Tauras Navašinskas.

Imperialas 2:3 Olandai

Puikų comeback’ą suorganizavo Olandai.

Išvykoje oranžiniai kurį laiką prieš Imperialą atsiliko 1:2, tačiau tada šie liko mažumoje, kai už antrą geltoną kortelę iš aikštės buvo išvytas Olegas Novikovas.

Olandai dramą pasilaikė iki pat mačo pabaigos ir dvikovos baigtį nusprendė per paskutines dvi rungtynių minutes.

88-ąją minutę rezultatą išlygino kamuolį į savus vartus pasiuntęs Alan Vitkovskij, o pergalingą smūgį jau 90-ąją minutę uždėjo du įvarčius rungtynėse iš viso pelnęs Edvinas Neverovskis.

Olandams tai buvo svarbūs taškai dar kovojant dėl vietos pirmame dešimtuke, tuo tarpu Imperialas daug ryškių ambicijų nebepuoselėja.

PILK 1:0 Viesulas 2

Vienas kertinių mačų buvo žaidžiamas sekmadienį Nemenčinėje, kur akis į akį susikovė dėl trečios vietos besikaunančios PILK ir Viesulo dublerių komandos.

Intrigos čia netrūko, įtampa laikėsi iki pat mačo pabaigos, tačiau galų gale dvikovos laimėtoją nusprendė šeimininkų atakų lyderis Irmantas Kaprašovas, vienintelį ir pergalingą mačo įvartį pelnęs 84-ąją minutę.

Štai ką apie rungtynes pasakoja laimėtojų vadovas Vygantas Šepetis.

„Tai buvo vienos iš svarbiausių sezono rungtynių mūsų komandai, kuri dar svajoja apie medalius. Pralaimėjimas praktiškai būtų užbraukęs tokias viltis. Taigi, nusiteikimo rungtynėms tikrai netrūko. Visgi, tai mėgėjų čempionatas ir korektūras sudėčiai atneša ne tik traumos ar diskvalifikacijos.

Taigi, rinkomės gan sunkiai, kiek žinome, panaši situacija buvo ir pas varžovus. Irmantas apskritai žaidė su temperatūra.

Rungtynių svarba darė savo ir įtampos tikrai netrūko, vis neapleido jausmas, kad tai mūšis iki įvarčio. Galų gale taip ir gavosi. Šiaip turėjome nežymų teritorinį pranašumą, sakyčiau ir progų prasme susikūrėme šiek tiek daugiau, bet tikrai ne tiek, kad galėtume sakyti, jog rezultatas neatitinka rungtynių eigos. Šiaip pačios rungtynės buvo gan neblogo lygio, gal todėl kad ir varžovai buvo panašaus pajėgumo.

Džiaugiamės pergale ir toliau kabinamės už pirmo trejeto, matome, kad viskas gali spręstis ir paskutinėse rungtynėse. Taigi įtampa bus nereali“, – sakė V. Šepetis.

PILK situacija po šių rungtynių pasitaisė, tuo tarpu Viesulo antrajai komandai tai nebuvo vienintelis smūgis per savaitę. Bet apie tai – vėliau.

Lentvaris B 2:2 Molėtai 2

Lentelės kaimynų dvikovoje, kaip ir buvo galima tikėtis, laukė atkakli kova.

Šeimininkai du kartus pirmavo, tačiau abu kartus turėtos persvaros neišlaikė, o visi įvarčiai buvo pelnyti antrajame rungtynių kėlinyje.

Įdomu tai, kad po pirmojo Lentvario dublerių įvarčio svečiai atsakė iš karto po minutės, po antrojo atsitiesti reikėjo kiek daugiau laiko – vienuolikos minučių.

Galima pasakyti ir tai, kad molėtiškiams tašką atnešė Lentvario komandos žaidėjo Artiom Baikovskij įvartis į savus vartus.

Modulis 3:4 Gariūnai

Šios rungtynės turėjo būti sužaistos dar vasaros metu, tačiau buvo nukeltos ir panašu, kad tas nukėlimas į naudą išėjo Gariūnams.

Svečių gretose tiesiog žibėjo Mantas Skipitis, pelnęs visus keturis savo komandos įvarčius ir padėjęs atlaikyti pabradiškių spaudimą, mat du kartus Gariūnams pirmaujant dviem įvarčiais, pabradiškiai vis sugebėdavo sumažinti deficitą.

Pabradiškiai charakterį rodė viso sezono metu, rodė ir tą dieną savo sirgalių akivaizdoje, tačiau iki taškų pritrūko.

O Gariūnai parodė tai, kas kartais gali būti vadinama čempionišku charakteriu, kai pergalės plėšiamos sunkiomis aplinkybėmis.

Arpas 1:4 Visinčia

Vilčių pakovoti dėl medalių dar nepraranda ir Šalčininkėlių komanda, kuri nepralaimi jau devynis mačus iš eilės, o per tą laikotarpį iškovojo ir septynias pergales.

Pastarąja jų auka tapo Arpas, kuris, nors savo Maišiagalos aikštėje ir bandė mesti varžovams kovą, tačiau galų gale turėjo pripažinti jų pranašumą.

Po pirmojo kėlinio svečiai pirmavo 2:1, o po pertraukos sugebėjo pridėti dar du įvarčius ir švęsti jau tarsi eilinę pergalę.

Nugalėtojų atstovas Valerij Barbarovič pasidžiaugė pergale ir minėjo, kad komandai reikėjo laiko prisitaikyti prie specifinės Maišiagalos aikštės.

„Žaidėme tikrai neblogai, turėjome daugybę progų, Arpas kartas nuo karto irgi sukurdavo kažką įdomesnio.

Gan savotiška aikštės danga, aikštės matmenys irgi kažką prideda, senokai teko tokioje rungtyniauti. Rezultatas ne visai atspindi viską, nes kūrėme tikrai neblogai. Aišku, galėjome prasileisti, bet po ilgos pertraukos vartuose puikiai atstovėjo R. Liplianskij. Pasiilgęs futbolo pagaliau nusprendė padėti, nes iš 4 vartininkų galėjo tik jis, ir tas praleistas įvartis tikrai ne jo klaida.

Jaučiame, kad susiklosčius kai kurioms aplinkybėms, tikrai galime pakovoti dėl prizinės vietos, aišku, dėl jos ir kovojame nuo pirmų sezono rungtynių.

Jaunimas į sezono pabaigą jaučiasi užtikrintai ir įrodinėja savo vertę kiekvienose rungtynėse, esame maloniai nustebinti, nes pradžioje nebuvome tikri, kad tiek daug jaunų žaidėjų taip įsilies į komandą ir jausis gan užtikrintai“, – pagyrų savo ekipos jaunimui negailėjo V. Barbarovič.

Tuo tarpu Arpo kapitonui Tadui Šlimui beliko dalinti pagyrimus Šalčininkėlių komandai.

„Visinčia ir pradžioje žaidė greičiau, ir pirmi suskubdavo prie kamuolio, ir viso žaidimo metu užtikrintai išmušinėjo kamuolį iš pavojingų situacijų gynyboje (per visą žaidimą padarė gal tik vieną grubią klaidą), ir kamuolį aikštės viduryje pakontroliuodavo, ir yra susižaidę, yra neblogas patirties ir jaunatviškos energijos mišinys.

Progų Visinčia turėjo daugiau ir puolė įvairiai - ir ilgais aukštais perdavimais iš gynybos, ir skersuotais kamuoliais iš šonų, ir perdavimais aikštės viduryje. Mes bandėme kontratakuoti ir naudotis standartais, po vieno iš kurių įmušėme patys, tačiau tik tiek. Vienas stipriausių varžovų, sutiktų šiemet“, – pasakojo T. Šlimas.

Top Kickers-Koloro 2:1 Nemenčinė

Septyni pralaimėjimai – tokią seriją iki šio turo turėjo TK antroji komanda ir jau patys komandos atstovai kalbėjo, jog nuotaikos viduje nėra itin geros ir ekipa laukia sezono pabaigos.

Laukė laukė ir štai – dar vieną pergalę iškovojo. Iškovojo ją prieš antroje sezono dalyje stringančią Nemenčinę, tad tai buvo mačas, į kurį buvo galima dėti atitinkamas viltis.

Viltys buvo sudėtos ir sudėtingose rungtynėse buvo įsirašyti trys taškai. Nors lentelėje šuolio atlikti nepavyko, bendras fonas rūbinėje turėjo pasikeisti į gerąją pusę. Tai savo komentare akcentavo ir laimėtojų ekipos vadovas Mantas Urbonas.

„Pergalė labai paskaidrino nuotaiką, nes keli iš eilės pralaimėjimai nusmukdė motyvaciją. Visgi net ir toje nesėkmingoje serijoje sakiau žaidėjams, kad nepanikuotų dėl rezultatų, nes žaidėm su labai stipriomis komandomis, kurios būtų kietas riešutas ir mūsų pagrindinei ekipai. O kai atkeliavo panašaus kalibro kolektyvas, nugalėtoją nulėmė tai, pas ką buvo daugiau noro. Labai džiaugiuosi, kad to noro daugiau buvo būtent pas mus.

Pavyko surinkti beveik optimalią sudėtį, dar 3 papildomi žaidėjai iš pirmos komandos padidino šansus pergalei. Nors verta pažymėti, kad įvarčius mušė būtent originalios komandos žaidėjai.

Tikiuosi, kad šie 3 taškai pozityviai nukels į likusias rungtynes, nes ten laukia panašaus pajėgumo varžovai. Lentelėje savo pozicijų labai jau nebepakeisime, bet norėtume į žiemos sezoną išeiti pakilios nuotaikos“, – aiškino M. Urbonas.

Pressas 2:2 Vieni vartai

Ir su šiomis rungtynėmis, labai realu, baigėsi Vienų vartų žygis link C diviziono medalių.

Nors teoriniai šansai vis dar išlieka, tačiau ir patys VV atstovai kalba, jog, praradus taškus tokiose rungtynėse, kažkokių dovanų iš varžovų tikėtis nebereikėtų.

Apie įdomų Presso pasirodymą ir progų neišnaudojusius Vienų vartų atstovus – tradiciniame Presso atstovo spaudai Evaldo Gelumbausko rungtynių aprašyme.

„Antrame rate Presso komandos žaidimas primena amerikietiškus kalnelius. Startavę užtikrinta pergale prieš Ave Ko dublerius, po to presininkai tris rungtynes iš eilės smigo į samanas ir bendru santykiu 7:18 pralaimėjo Gariūnams, Lentvariui B ir Olandams. Tačiau prieš susitikimą su Pabradės Moduliu presininkai pakėlė galvas ir įtikinamai laimėjo 2:1. Proveržis? Anaiptol. 17 ture Pressas dviem ekipažais nukeliavo į Šalčininkėlius su visais turėtais 9 žaidėjais garbingoje kovoje krito ant kardo. 2:5.

Dar neužgijus Šalčininkėlių vojažo žaizdoms atėjo SFL C diviziono 18 turas. O jame Presso laukė motyvuota, ambicinga, jauna ir talentinga Vieni Vartai komanda. Beveik visiška nebejauno, nelabai motyvuoto ir savo talentus jau senokai daugiadieniuose žurnalistų turnyruose realizavusio Presso priešingybė. Atrodė, kad viskas čia aišku. Jauni ir eiklūs varžovai užvaikys pagyvenusius presininkus, primuš 5, o gal 7, ir tęs kovą dėl patekimo į aukštesnį divizioną. Gal taip ir būtų nutikę. Jei ne vienas niuansas. Tikriausiai niekas taip nemotyvuoja Presso, kaip jauni ir ambicingi futbolo talentai. Nes juk ir Pressas kažkada buvo jaunas ir ambicingas. O vietomis – net ir talentingas. Tad Vieni Vartai komandos dirgiklis suveikė visu 100 procentų. Presininkai ne šiaip susirinko į LFF, bet ir atsakančiai sukovojo.

Žaidimas nebuvo nei gražus, nei malonus. Daug judesio, daug kontakto, kietų dvikovų ir susidūrimų. Varžovai daugiau ir grėsmingiau atakavo, bet Pressas laikė smūgius ir ištaikęs progą mėgino kilti į kontratakas. Tiesa, pirmo kėlinio pabaigoje Presso gynyba pabyrėjo ir varžovai trečiu bandymu pasiuntė kamuolį į Tautvydo Vencevičiaus ginamus vartus. Tačiau skylės tuoj pat buvo užlopytos, o kėlinį Pressas užbaigė pavojingu išpuoliu, po kurio Justinas Celencevičius iš dėkingos padėties pasiuntė kamuolį stipriai virš vartų.

Antrame kėlinyje jaunimas įjungė aukštesnę pavarą ir 10-15 antro kėlinio minučių Pressas buvo priverstas iš paskutinių kapotis savo aikštės pusėje. O kai atsikapojęs pagaliau perėjo į varžovų pusę, kamuolys ėmė ir atsidūrė kituose vartuose. Prie to svariai prisidėjo ir Vieni Vartai komandos vartininkas, nesėkmingai pabandęs išspirti kamuolį, bet reikia pagirti ir Presso puolėją Gediminą Dulską, kuris pademonstravo įvarčio uoslę ir palydėjęs kamuolį iki vartų rezultatą išlygino. Tokia įvykių eiga buvo netikėta Pressui, bet dar labiau – varžovams. Iki tol gan ramiai ir solidžiai dominavę jie ėmė nervintis, o dar didesnė desperacija jų veiksmuose atsirado, kai Justas Celencevičius pagaliau sulaukė savalaikio perdavimo, įsiveržė į baudos aikštelę ir tiksliu smūgiu paguldė kamuolį į vartų kampą. Presso atsarginių suolelis sprogo nuo emocijų pertekliaus, ore pyškėjo smagūs delnų sumušimai ir žaibai, o aikštėje įtampos lygis pakilo į naujas aukštumas. Būta daug judesio, susidūrimų, pasipylė geltonos kortelės ir smūgiai į Presso vartus. Kurį laiką Presso vartų sargas traukė visus ir viską, bet bene 78 min. po stipraus baudos smūgio kamuolys atšoko nuo galingos vartininko krūtinės, pataikė varžovui ant kojos ir įriedėjo į vartus.

Visgi net ir ši nelaimė nesugniuždė presininkų. Lygiosios akivaizdžiai netenkino varžovų, tačiau visos jų pastangos pakeisti rezultatą dužo atsimušusios į Presso gynybinius įtvirtinimus. Lemiamu rungtynių momentu aukštumoje buvo ir Tautvydas Vencevičius ilgai ir atkakliai ieškojęs kamuolio LFF tribūnose po netaiklių varžovų smūgių. Šie Presso vartininko etiudai pribloškė, parbloškė ir atėmė bet kokį tikėjimą šviesesniu rytojumi iš Vienų Vartų komandos. Ir nors arbitras dar pridėjo geras 5 minutes, tačiau reikalo esmė nuo to nepasikeitė – Pressas pasiekė morališkai pergalingas lygiąsias, padėkojo varžovams už kovą ir LFF persirengimo kambaryje santūriai pasidžiaugė komandos narių suneštu dvigubu Kvadratu!“

Savo ruožtu VV vadovas Darius Borisas išskyrė varžovų sėkmę kertiniuose mačo epizoduose ir pripažino, jog kovą dėl medalių ir kelionės į B divizioną tenka atidėti kitiems metams.

„Nežinau, gal perdegėme patys, gal neįvertinom - trūko noro, motyvacijos kažkokios. Galvojom, kad apibėgsim ir tiek. Bet neišėjo. Aišku, čia labiau kaltos mūsų pačių klaidos.

Apie teisėjus jau net nebenoriu kalbėti, bet kiekvieną kartą nustebina. Mūsų žmogų prieš baudos aikštelę nugriauna, jam parodo už dive'ą geltoną pačiam. Mane nugriauna prieš įsiveržiant į baudos aikštelę, paskiria baudą be geltonos, argumentacija - „pirma pražanga". Žmogų išveda į baudos aikštelę, ir nupjauna visiškai lygioj vietoj iš nugaros. Koja visa mėlyna, įvykis netoli kažko baisaus – geltona. Bet turbūt ne teisėjas lemiamas epizodas čia buvo..

Kad jie nebuvo verti taško – faktas. Kad jiems pasisekė – irgi faktas. Tai tegul džiaugiasi, o mums tai reiškia, kad basta“, – baigė D. Borisas.

Reikia pripažinti, jog VV pasitraukimas iš kovos dėl medalių yra kiek netikėtas, tačiau galbūt tai komandos ambicijas prieš ateinantį sezoną užkels dar labiau.

Gariūnai 3:0 Viesulas 2

C diviziono savaitė užsibaigė dar viena Gariūnų pergale ir dar vienu Viesulo dublerių pralaimėjimu – abi komandos tas emocijas patyrė jau antrą kartą per kelias dienas.

Pirmą smūgį favoritai sudavė prieš pat pertrauką, antrą uždėjo antro kėlinio viduryje, o galų gale rungtynes „uždarė“ paskutinę jų minutę.

Po įvartį laimėtojų gretose pelnė trys mohikanai – Nerijus Radžius, Tomas Statkevičius ir Ramūnas Radavičius.

Akivaizdu, jog paskutinėmis sezono savaitėmis Gariūnai yra įgavę itin puikią formą, o čempionų titulą oficialiai gali užsitikrinti jau šį penktadienį – dvikovoje su Vovos antrąja komanda į SFL grįžusiam Gariūnų kolektyvui pakanka vieno taško.

Verta paminėti, jog tai Gariūnams bus ir paskutinis mačas čempionate – oficialiai tvarkaraštyje dar yra numatytas susitikimas su Pagirių dubleriais, tačiau dėl visiems aiškių priežasčių jis neįvyks ir Gariūnai įsirašys tris taškus be kovos.

O tada žvilgsnis kryps į taurę, kur ketvirtfinalyje Gariūnų lauks B divizione rungtyniaujanti Katastrofa.

ANONSAS

Per ateinančią savaitę (penktadienis – trečiadienis) C grupėje bus sužaisti aštuoni susitikimai, iš kurių galima išskirti du – potencialiai auksines Gariūnų rungtynes su Vovos jaunimu bei Medžių kelionę į Šalčininkėlius ir mūšį su gerą formą pagavusia Visinčia.

10.04 20:00 Senvagė: Vova Juniors – Gariūnai;

10.06 15:00 Senvagė: Viesulas 2 – Ave. Ko 2;

10.06 15:00 Šalčininkėliai: Visinčia – Medžiai 2;

10.06 16:00 Dilgynė: Reaktyvas – Nemenčinė;

10.06 16:00 Fanų: Vieni vartai – Arpas;

10.06 16:45 Senvagė: Olandai – Molėtai;

10.06 17:00 Pabradė: Modulis – Imperialas;

10.07 21:40 Fanų: Pressas – Top Kickers-Koloro;