C divizionas: Euforija nustebino pati save Visos

Tai, kad laimėjo Sekmadienio Futbolo Lygos C diviziono lyderis Granitas-3, anokia čia žinia. Granitas antrą ratą visada laimi. Kad šį kartą telaimėjo tik 3:1 – čia jau įdomiau. Galima pagirti jo varžoves Skaidiškes. Ką dar vertėtų pasakyti, baigiant apie Granitą, tai kad šiai komandai iki to, kad užsitikrintų čempionų vardus liko laimėti vienerias rungtynes.

Įdomiau nei apie Granitą, kalbėti apie kitus. Nes nuo antrosios vietos prasideda tikra intriga. Antrą ir aštuntą komandas skiria viso septyni taškai. O tos komandos bet kada gali sužaisti taip, kaip joms šaus į galvą, neįspėjamai.

Na nes kas gi galėjo atspėti Olandų ir Euforijos rungtynių rezultatą, kur Olandai susirinko septynis sausus įvarčius. Ne tris, ne keturis, ne penkis, o septynis... Antroje vietoje įsitaisiusi Pietų IV praleido keturis sausus nuo Futboliuko. Pressas ir Pilk dalijo taškus autsaideriams Reaktyvui ir Vėtrai.

Toks štai buvo 14-asis C diviziono turas, kuris nieko neišaiškino, bet dar labiau viską supainiojo turnyro lentelėje.

Žodžiu, lengviau būtų atsakyti į klausimą, koks oras bus 2028-ųjų vasarį, nei kas kokią vietą C divizione užims šiemet.

Bet aš į tuos klausimus ir nežadu atsakinėt. Geriau permeskim sužaistas rungtynes ir paspėliokime 15-ojo turo anonse.

Reaktyvas – Pressas 1:0

Vat ir pataikiau. Spėjau prognozėje, kad laimės Reaktyvas. Na tik sakiau, kad laimės 2:1, laimėjo tuo pat skirtumu, bet įmušęs mažiau – 1:0.

O kad jau gavau atsiliepimus apie mačą iš abiejų pusių, tai pats čia ir nekalbėsiu, suteiksiu žodį komandų atstovams.

Reaktyvo vadovas Justinas Baužys: „Labai sunkios rungtynės visomis prasmėmis, nes kovojome su vidiniais demonais ir nors pasiekėme teigiama rezultatą, žaidimu tikrai nesu patenkintas.

Varžovai nesurinko pagrindinės sudėties dėl žurnalistų turnyro ir net sunku pasakyti ar tai išėjo mums į naudą. Rungtynių lygis buvo daug žemesnis nei pirmame rate. Iš jų pagrindinės sudėties buvo gal 3-4 žaidėjai.

Todėl visas rungtynes žaidėme pirmu numeriu, turėjome daug kamuolio kontrolės, tačiau pavojingų momentų pratiškai nesukūrėme. Mūsų perdavimo įgūdžiai buvo apgailėtini, o įvartį įmušėme labiau dėl sėkmės, nei savo sprendimų dėka.

Jeigu viskas būtų pasibaigę lygiomis, tai būtų teisingas rezultatas, ne todėl, kad varžovas to nusipelno, o todėl, kad mes nelabai pergalės užsitarnavome.

Justinas Celencevičius gavo tiesioginę raudoną kortelę už teisėjo pasiuntimą į keturias vėjo kryptis, nors niekas to negirdėjo, išskyrus patį teisėją. Abu palaikė pastovų dialogą iki pat 78 min. Celencevičius skundėsi, kad Reaktyvas per daug grubiai žaidžia, spausdamas į nugarą, o aš stebėjausi, kad mūsiškiai iš vis tai daro, nes dažniausiai jie to nedaro. Kortelių turėjo būti daugiau. Pressui - už laiko tempimą ir kamuolio numušimus po švilpuko, abiem komandoms - už kietesnius kontaktus.”

Presso atstovas spaudai Evaldas Gelumbauskas: “Sekmadienis. Dilgynė. Po Druskininkų. Iš šių kelių žodžių galima laisvai nuspėti, kad SFL C diviziono 14 turo rungtynės Pressui žadėjo būti buvo ne pačiomis maloniausiomis. Visgi, geriausią futbolą presininkai demonstruoja darbo dienomis po darbo, ant sintetikos ir tikrai jau ne ant kitos dienos po tarptautinių futbolo turnyrų.

Šeštadienį Druskininkuose futbolo aistrose kunkuliavo žurnalistai iš devynių šalių, tame skaičiuje – ir gan gausus Presso atstovų kontingentas. Buvo minčių, kad į Dilgynę nepavyks suburti bent 11 žaidikų, nes vasariškai malonus sekmadienis ne vieną komandos narį nuviliojo į kitas plotmes, dar keli potencialūs lyderiai atkrito prieš pat rungtynes. Ir visgi Pressas eilinį kartą pademonstravo neišsenkamą meilę futbolui - ir savo neaprėpiamus žmogiškojo talento resursus. Ir šiaip ne taip sukrapštė net 13 futbolo batelius bei aprangas turinčių narių.

Šį kartą žaidimo laiko visi gavo iki soties. Net ir vienintelė Presso futbolininkė Agnė, atžaidusi bent 70 minučių, pripažino, kad šį kartą pasijuto rimtai sudalyvavusi futbole. Tiesa, kalbant apie rungtynes, tenka pripažinti, kad tikro futbolo ten gal ir nebuvo daug. Pilnesnes apkabas turėjęs Reaktyvas žaidė pirmu numeriu, daugiau kontroliavo kamuolį, bet pavojingų progų prie Presso vadovo Martyno ginamų vartų kaip ir neturėjo. Pirmame kėlinyje įsiminė tik klastingas smūgis-perdavimas iš kairiojo atakos flango, kai pasikinkęs vėjo gūsį kamuolys leidosi į tolimą viršutinį vartų kampą, tačiau galiausiai nusprendė patikrinti virpstą – ir atšoko į aikštę.

Savo ruožtu, Pressas progų neturėjo jokių ir per visas rungtynes nei karto net nesugebėjo pataikyti į vartų stačiakampį. Tiesa, pirmame kėlinyje buvo keli kampiniai, buvo keli Justo bandymai smūgiuoti, bet be didesnių pasekmių. Antrame kėlinyje Reaktyvas vis įnirtingiau atakavo, o Pressas mėgino kontratakuoti. Deja, pasinaudoti erdvėmis varžovų aikštės pusėje presininkams nesigavo. Justas ir Julius stengėsi iš paskutiniųjų, bet su palaikymu buvo striuka, o ir varžovai įsibėgėti jiems neleido.

Įpusėjus kėliniui padėtis patapo visiškai nesimpatiška. Reaktyvui pavyko prasiveržti kairiu kraštu į baudos aikštelę, iš ten varžovas pamėgino aukštu perdavimu rasti adresatą ties galiniu virpstu. Deja, Ufikas nematė, kad nėra ten jokių adresatų ir gelbėdamas komandą pirštų galais kamuolį pakreipė į baudos aikštelės vidurį. Stačiai ant kojos be priežiūros likusiam Reaktyvo puolėjui. Iki vartų 2 metrai, o iš tokios distancijos net ir Reaktyvas muša. 0:1, o vilčių palyginti labai ir labai nedaug.

O po keliolikos minučių, kai arbitras labai principingai sureagavo į Justo repliką ir ištraukė tiesioginę raudoną kortelę, tų vilčių faktiškai nebeliko. Paskutinės minutės praėjo gan chaotiškai, dideliame nuovargio fone, bet be jokių rimtesnių pasekmių. Pasibaigus kankynėmis virtusiam mačui teko pripažinti, kad varžovai šį kartą buvo pranašesni visais aspektais ir pelnytai iškovojo pergalę. Tiesa, trečiame kėlinyje Pressas ir vėl buvo geriausias, tačiau galiausiai ir čia teko sutikti, jog du Kvadratai ant 9-ių burnų – per didelis krūvis net ir Pressui.”

Pietų IV – Futboliukas 0:4

Nebuvo man netikėta, kad pralaimėjo antrą vietą užimanti Pietų IV. Jau prognozėje rašiau, kad atsigaunantis Futboliukas turėtų tradiciškai įveikti žaliai baltųjų komandą. Tiesa rezultatą spėjau kuklesnį – 3:1.

Kas įdomiausia, nuo to pralaimėjimo Pietų IV nė kiek nenukentėjo. Na lenkė ji artimiausius varžovus penkiais taškais, dabar lenkia trimis. Bet tik tiek.

Susirinko į aikštę Žalgirio fanai ne geriausiai, priešininkas Pietų IV neparankus - taip ir įriedėjo į ultrų vartus keturi kamuoliai.

„Sunkiai sekėsi su susirinkimu, trūko gal 9-10 žaidėjų, - rašo Pietų IV komandos vadovas Mantas Janušonis. - Žaidėm labai jau eksperimentine sudėtimi. Praleidę pirmą įvartį dar turėjom keletą progų, bet Domas nesugebėjo išbėgęs vienas prieš vieną įmušti. Po antro -palūžom.  Geriausiai viską apibūdina Žilvos autogolas iš 6 metrų. Varžovas laimėjo pelnytai, galėjo dar kelis įmušti.”

Pilk – Vėtra 3:3

„Manau, kad Pilk Vėtrą nugalės be vargo – 4:0“, - rašiau aš prognozuodamas šių rungtynių rezultatą.

Vargo Pilk turėjo. Ir nelaimėjo.

Nors pirmą kėlinį atrodė, kad aš galiu ir atspėti. Pilkai turėjo nemažą persvarą, nors abu savo įvarčius įmušė jau link puslaikio pabaigos.

Pirmas įvartis buvo apskritai kurioziškas. Per Pilk ataką, traumą gavo Vėtros vartininkas ir atšokus kamuoliui, Simas Telešius nukreipė jį į vartus, ginamus nebent Rūdiškių komandos gynėjų.

Antrą kėlinį du puikūs tolimi Zbignevo Maconko įvarčiai rezultatą sulygino, o Vėtrai pažadino viltį, kad viskas dar gali baigtis ir ne taip blogai. Vis tik likus žaisti 19 minučių Pilk vėl išsiveržė į priekį, o po to dar galėjo ir užtvirtinti rezultatą, bet suveikė taisyklė „neįmuši tu, įmuša tau“.

Nors ką aš čia jums pasakoju? Juk patys galit viską pamatyti šiame video:

O čia – paskutiniu momentu redakciją pasiekęs Pilk vadovo Vyganto Šepečio komentaras: „Viskas atrodė super - susirinkimas, oras, nuotaikos... Na gal jos buvo kiek per daug optimistinės. Kėlinio pradžia irgi nuteikinėjo labai gerai, tik gal kiek neramino neišnaudojamos progos ir leidimas varžovams pabėgti į greitas kontratakas. Iš principo per pirmas 10-15 minučių buvo bent 3-4 šimtaprocentinės progos, kurios galbūt ir turėjo viską sustatyti į savo vietas. Deja, nepavykus įmušti žaidimas sulėtėjo, įsivėlėme į kažkokį chaotiškumą. Visa laimė, kad besibaigiant kėliniui pavyko visgi dukart pasižymėti, nors patys įvarčiai nebuvo labai logiški, greičiau varžovų klaidų virtinė.

Antrą kėlinį pradėjome su pergalės nuotaikomis. Va čia  ir buvo mūsų klaida. Pradėjo niekas nebesisekti,  nepavyko niekaip  perimti kamuolio kontrolės, dar gavome tikrai pora gerų varžovų dūrių į viršutinius kampus.  Tarsi užsiėmę favoritų statusą pradėjome skubėti. Žaidimas kaip ir nesidėliojo, bet rezultatą, atrodo, galėjome pasiekti nes vėl išsiveržėme į priekį.

Deja, pergalingo rezultato nepavyko išlaikyti ir tolimesnės pastangos jau nedavė vaisių.

Apibendrinant, varžovas sužaidė pakankamai brandžiai, kažkur gal juos lydėjo ir sėkmė, o mūsų komandai matomai pritrūko elementaraus susikaupimo.  Tiesiog  reikia žaisti ir kovoti  dėl kiekvieno aikštės metro, o ne  galvoti, kad atėjome pasiimti 3 -jų taškų.  Manau, koją pakišo ir apžvalgininko anonsas, kuris išpranašavo Pilkams lengvą pergalę. Tai lai nesupyksta apžvalgininkas, bet dėl Pilkų pralaimėjimo jis ir lieka kaltas...“

Ne, nu aš suprantu, kai kaltas būna teisėjas, aikštės kokybė, oro sąlygos, kreivi bucai... Nu bet, kad apžvalgininkas...

Skaidiškės – Granitas-3 1:3

Štai taip. Skaidiškės pralaimėjo mažiau nei bet kas, kas rungėsi su Granitu-3 antrąjį ratą. Ir, anot jų vadovo Mariaus Bukausko, turėjo galimybių nepralaimėti.

Marius Bukauskas: „Buvo rungtynės, kuriose tikrai gerai kovojom ir jei ne teisėjo klaida užskaitant antrą įvartį iš nuošalės, viskas gal būtų ir kitaip. Pirmas įvartis - labai apmaudus. Vartininkas smūgįi atrėmė, bet kamuolys pataikė į virpstą ir lėtai riedėdamas palei liniją ją kirto. Bet tai mūsų nepalaužė, nes pagal žaidimą nebuvo jau viskas taip blogai. Jie gal ir laikė kamuolį, kaip Barca, bet mes karts nuo karto rasdavome plyšus jų gynyboje. Antras įvartis, kurio nebuvo, viską apvertė aukštyn kojomis, niekas jau netikėjo, kad galime išlyginti rezultatą, o dar prie to ir vartininkas susižeidė. Tada iš karto atsirado problemos: vienas pradėjo psichuoti, kitam reikia važiuoti, o kitas jau rankas nuleidęs stovi. O keitimų neturim, nes ir taip visus veteranus suleidom...

Žodžiu, geros rungtynės, noriu padėkoti tiems žaidėjams, kurie dar prieš mačą nenuleido rankų ir atvyko. Nors buvo ir tokių, kurie mus nurašė ir futbolo laiką skyrė savo malonumams.  Granitas pergalingai žygiuoja link pirmos vietos, o mums dar yra mažiukas šansas kabintis už trečiosios vietos. Bet nemanau, kad Euforija, kuri turi puikią komandą ar Pietų IV leis mums ją pasiekti.”

Prognozėje pranašavau Granito-3 pergalę 4:0.

Olandai – Euforija 0:7

Na o šito rezultato, nepykit, bet išprognozuot negalėjo niekas. Nemanau, kad bent vienas Euforijos žaidėjas prieš rungtynes tokio rezultato tikėjosi. Faktiškai juk žaidė turnyro lentelės kaimynai, o iki susitikimo Euforija dar ir taškų mažiau surinkusi buvo ir vietą žemesnę užėmė nei Olandai.

Prognozėje anonsuodamas įrašiau 3:1 Olandų naudai...

O įdomiausia, kad rungtynes praleido pagrindinis Euforijos puolėjas Laurynas Slavinskas.

„Turėjom porą keitimų, bet neturėjom ir keleto gynėjų ir pagrindinio puolėjo Lauryno. Nors gal tai ir suveikė į gerą. Gal Olandai jo vis ieškojo aikštėje? Varžovai irgi turėjo ar du, ar tris keitimus. O mūsų komanda šį kartą sužaidė, kaip tikra komanda. Kiek aš supratau, kad mes Olandus įveikėm fiziškai.

Šiaip jie kovėsi iki paskutinio, bet po antro įvarčio palūžo, komanda subyrėjo.  Nors jau pirmame kėlinyje turėjom gal tris realias progas. Puikiai traukė jų vartininkas.

Kontroliavom žaidimą visas rungtynes“, - kalbėjo vienas iš Euforijos vadovų Andrejus Jegorovas.

Pirmą kėlinį Euforija laimėjo 1:0, o antrą, anot Euforijos atstovo – lemiamą įvartį įmušė 19-ą antrojo kėlinio minutę.

Euforija – Pietų IV

09.23 13.00 LEU

Pirmą ratą Pietų IV nugalėjo Euforiją įtinamai – 6:3.

Ateinantį sekmadienį LEU stadione bus mūšis dėl antrosios vietos. Na gal ne dėl galutinės antrosios, bet jeigu Euforijai pavyktų pakartoti tai, ką ji surengė Olandams, bent jau kuriam laikui ji toje vietoje apsistotų. Nors aš tuo netikiu. Mačas turėtų būti atkaklus ir nė viena komanda neturėtų laimėti daug. Ir šiaip statysiu ant Žalgirio fanų ekipos pergalę. 4:2.

Reaktyvas – Skaidiškės

09.23 16.00 Dilgynė

Šiemet Reaktyvas jau pakišo skaidiškiečiams koją, pirmą ratą sužaidęs su jais 3:3.

Ir dabar yra puikios nuotaikos po pergalės prieš Presą.

Vis tik aš labiau pasitikiu Skaidiškėmis, kurių žaidėjai tikrai neturėtų džiaugtis, prisiminę pirmojo rato mačą ir nenorėt Reaktyvui įrodyt savo. Spėju Skaidiškių pergalę 2:0.

Granitas-3 – Olandai

09.23 16.00 Naujoji Vilnia Naujasis

Olandai yra vieninteliai, kurie nugalėjo Granitą-3 per pirmąjį ratą. To mačo rezultatas buvo 1:0.

Bet tuo jiems blogiau dabar. Visus šluojantis Granitas dėl to pralaimėjimo turės didesnę motyvaciją. Dar motyvacijos pridės ir tai, kad įveikus oranžinius, jie užsitikrintų C diviziono nugalėtojų vardus.

Manau, Olandų laukia dar vienas sutriuškinimas – 0:6.

Futboliukas – Vėtra

09.23 20.00 Fanų

Pirmame rate atkakliame, permainingame, 9 įvarčių mače Futboliukas 5:4 nugalėjo vėtrą Rūdiškėse.

Vargu ar toks rezultatas pasikartos Vilniuje. Manau čia Futboliukas sugebės apsisaugoti nuo svečių atakų.

O vėtra nuo šeimininkų – vargu. Spėju Futboliuko pergalę 3:0.

Pilk – Pressas

09.23 20.00 Senvagės

Pirmą ratą šios dvi komandos sužaidė lygiąsias 2:2.

Tada Pressas buvo išsiveržęs į priekį 2:0, Pilkai lygino.

O kad daugiau Pilkai manęs nekaltintu kenkimu, tai nespėsiu jiems pergalės. Vėl lygiosios, tik šįsyk – 1:1.