B2: Nugalėtojo neišaiškino ir paskutinis turas Visos

Net ir paskutinis B2 diviziono pirmenybių turas neišsprendė  svarbiausio: kas bus jo čempionu.

Mostiškės sužaidė lygiosiomis su Futboliuku ir šį klausimą aiškinsis per papildomas rungtynes su Medžiais šiandien nuo 20.30 val. Fanų stadione.

Tad, kas šią vėlokai išėjusią apžvalgą perskaitysite, galite bandyti judėti į Fanus. Ten tikrai turėtų būti įdomu.

O aš šių rungtynių rezultato neprognozuosiu. Pernelyg jos svarbios, kad savo prognoze padėčiau, pakenkčiau ar kaip nors įžeisčiau kurią nors komandą.

Ko dar neišaiškino keturios paskutiniojo turo rungtynės, tai Versmės, Futboliuko, Skaidiškių ir Pietų IV galutinių vietų. Į lapkričio 22-23 perkeltas Pietų IV – Futboliuko susitikimas pakels viena vieta tą iš besirungsiančių komandų, kuri laimės. Arba viskas išliks taip, kaip turnyro lentelėje yra dabar, jeigu jos sužais lygiąsias.

Neaišku dar ir kas laimės snaiperių kovą. 35 įvarčius įmušęs Vladyslavas Podberezskis iš Baltosios Vokės vienu įvarčiu lenkia Mindaugą Kasperūną iš Pietų IV, bet tam dar liko šansas apeiti Vladuką, įmušus bent du įvarčius Futboliukui.

Kita vertus, du įvarčius įmušti būtent Futboliukui – nėra toks jau lengvas uždavinys net Mindaugui.

Kas praktiškai aišku – kad „nusikaltėlių“ sąrašo viršūnėje išliks kitas Pietų IV lyderis Germantas Gaurilčikas vėl sugebėjęs gauti raudoną kortelę ir aplenkęs savo komandos draugą Ruslaną Klimentjevą, su kuriuo dėl šio sąrašo topinės vietos ilgą laiką konkuravo.

Skaidiškės – Pietų IV 3:3

„Rungtynės bus atkaklios ir jas 2:1 laimės šeimininkai“, - taip prognozavau, rašydamas anonsą. Pirmą prognozės dalis buvo visiškai, kaip pirštu į dangų. Iki to, kad Skaidiškės laimėtų trūko taip pat labai nedaug – vienos minutės. Kas, kad laimėję šeimininkai būtų ne 2:1, o 3:2.

Nors rungtynių pradžioje vargu ar būtumei pasakęs, kad Skaidiškės gali laimėti. Pirmą pirmojo kėlinio pusę Pietų IV turėjo visišką persvarą. Nebūdingai sau, ji kontroliavo aikštės vidurį, daug pasavosi. Tiesa iš tų kombinacijų nieko nepešė. Įvartį įmušė iš standarto. Germantas Gaurilčikas iš baudos smūgio užmetė kamuolį į baudos aikštelę ir Mindaugas Kasperūnas galva jį nukreipė į Skaidiškių vartus.

Ir po to Pietų IV neatsitraukė į gynybą. Toliau sau dominavo. O Skaidiškės neatrodė labai nusiteikusios ardytis. Iki 22 minutės.

Viskas prasidėjo nuo ginčo – ar kamuolys kirto šoninę liniją. Po trumpo apsikeitimo frazėmis Ernestas Miloševičius puolė G. Gaurilčiką kone kumščiais ir išvydo raudoną kortelę. Songokas – geltoną.

G. Gaurilčikas tapo nemėgstamiausiu tam kartui šeimininkų žaidėju, o šiaip incidentas keistai suaktyvino ne daugiau žaidėjų aikštėje turėjusią pusę, o Skaidiškes. Žaidimas tuojau pat išsilygino ir neilgai trukus šeimininkams pavyko išlyginti ir rezultatą.

O kėlinio gale Pietų IV vėl pavyko išsiveržti į priekį.

Tačiau jau penktąją antrojo kėlinio minutę įvyko antrasis incidentas, kuris vėl labai pakeitė žaidimo tėkmę.

Tąkart žaidimo metu Songokas nuvertė Olegą Čerepanovą. Ir istorija pasikartojo. Šeimininkų futbolininkas vėl puolė G. Gaurilčiką, vėl gavo raudoną. O Pietų IV žaidimo dirigentas – antrą geltoną.

Palikus aikštę dirigentui, Pietų IV žaidimas visai nesidirigavo ir toliau mažumoje tebežaidžiantys skaidiškiečiai antrą kėlinį turėjo aiškią ir didelę žaidimo persvarą.

Šeimininkai labai lengvai įveikdavo ir svečių saugų liniją ir gynybą, bet įvarčius mušti jiems sekėsi ne taip paprastai. Vis dėl du kartus Skaidiškėms pasižymėti ir persverti rezultatą pavyko.

Tačiau triumfuoti Skaidiškėms neteko. Paskutinę minutę po kampinio M. Kasperūnas iššoko aukščiausiai ir vėl laiku ir vietoje pakišo galvą.

Pažymėtina, kad du Skaidiškių įvarčius įmušė gynybos linijoje žaidęs Andrejus Sadovskis.

Į lapkričio pabaigą nukeltoms rungtynėms su Futboliuku Pietų IV vėl stigs dviejų vidurio saugų, kurie pirmauja diviziono nedrausmingiausiųjų sąraše.

Baltoji Vokė – Viesulas-2 7:3

Pirmojo rato šiųdviejų komandų mačą netikėtai bet įtikinamai 7:4 laimėjo Viesulas-2. Dabar 7 įvarčius įmušė Baltoji Vokė. Praleido tris. Būtų nepraleidusi, būčiau atspėjęs rezultatą. Nes anonse prognozavau Vokės pergalę 7:0.

Tik va Baltosios Vokės atakų lyderis įmušė visai ne penkis įvarčius, kaip galvojau, o tik du. Bet apie tai su savo pamąstymais Raimundas Grigaliūnas:

„Rungtynės buvo įdomios. Aišku, kilo klausimas - kiek jie atsiveš dublerių. Per mačą galvojau,  kad dubleriai neatvažiavo, nes nieko neparodė, tačiau, pasirodo, buvo tikrai ne mažiau nei du. Tie, kurie pelnė įvarčius.

Tada kyla kitas klausimas: kaip mes palošėme pirmas rungtynes? Kol kas į tai neturime atsakymo.

Ar mes žaidėme gerai?  Tikrai ne.

Tik Edgaras, kaip tikras komandos lyderis, traukė visą komandą į priekį. Trys įvarčiai, vienas uždirbtas 11 m. baudinys ir du rezultatyvūs perdavimai.

Taip pat davė didelį postūmį į priekį komandos susirinkimas ir kai kurie pakeitimai žaidėjų išdėstyme bei Aleksandro Žemianio du gražūs įvarčiai galva.

Revanšas pasiektas.

O apie mūsų lyderį Vladislavą ir jo elgesį per rungtynes ne tik kad nieko gero negalima pasakyti, tačiau taip rodyti ragus komandai, kuri tiek dirba dėl jo, negalima.

Ir tie statistiniai įvarčiai - ne jo nuopelnas.“

Kaip ten bebūtų, Vladislavas Podberezskis toliau pirmauja rezultatyviausiųjų sąraše, viso įmušęs 35 įvarčius. M. Kasperūnas nuo jo atsilieka vienu taikliu smūgiu.

O štai ką apie rungtynes rašo Viesulo Facebooko paskyroje Viesulo-2 saugas Raimondas Kundra:

„Šeštadienis - labai neįprasta diena žaisti SFL futbolą, bet turbūt Baltoji Vokė planavo sezono uždarymo tusą tądien. Mes susirinkom, nors uždarymą vakar iki šiandien atšventėm.

Turėjom visus 4 keitimus ir jautėmės kietai, nors pusė komandos turėjo vos vos 40% energy po vakar. Kadangi mes labai gerbiam visus varžovus, sutikom su jų siūlytu labai neparankiu laiku išsiaiškinti santykius.

Pra..kom 3:7, bet atidavėm visas jėgas ir buvom, kaip visada, geros nuotaikos.

B. Vokės jaunimas neturėtų didžiuotis prieš 99 nr. Doncę. Jam beveik 100 metų, o juos apibėgo kaip kūdikius (čia nugirdau iš Vokės trenerio).

Apie rungtynes. Respectas varžovams už žaidimą.  Ačiū. Siūliau lygiom be kovos – bet nepasirašė.

Teisėjas galėjo man duoti bent 5 geltonas, 2 raudonas ir vieną baltą korteles, sausas išlipau. Šaunuolis - atlaikė spaudimą. Teisėjavimą vertinu gerai.

Mes kaip visada šaunuoliai, kovojom petys petin, stengėmės kažką padaryti, padarėm 3 bankes (Kostia, Karas, Darka).“

Jei kam įdomu, Viesulo Facebook paskyroje yra ir kiekvieno šios komandos žaidėjo žaidimo įvertinimas.

Vova – Rytas 3:2

Daugiau nei pusę sezono, kai Vova pralaimėjo 16 rungtynių paeiliui, visaip variau ant jos, netikėjau, kad ji gali kada nors sužaisti geriau iki anonso paskutiniam turui. Per jį kažkodėl buvau įsitikinęs, kad Vova nepralaimės ir spėjau lygiąsias 2:2. Taip rungtynės, matyt, ir būtų pasibaigusios, jeigu Vova nebūtų įmušusi lemtingojo trečiojo įvarčio.

Bet Vova jį įmušė ir iškovojo antrąją pergalę šį sezoną. Simboliška, kad pirmą pergalę antifašistų komanda laimėjo pirmą turą, o antrą – paskutinį.

„Surinkome gal 14 žaidėjų. Varžovai surinko 11 ar 12. Abi komandos buvo pilnų sudėčių“, - pradėjo kalbą Vovos vadovas Paulius Grigaitis.

Anot komandos vadovo, ekipai labai padėjo Kasparas Guobys, kuris, nors komandos paraiškoje įrašytas vartininku, bet labai sustiprino vidurio liniją.

K. Guobys šiemet žaidė labai nedaug – vis keliose rungtynėse.

„Atsimenu ir pirmą ratą, nors gavome nuo jų 0:4, progų turėjome daugiau. Tik tada niekaip jų nepavyko išnaudoti. O dabar irgi progų turėjome daugiau, bet išnaudojome jas kur kas geriau negu tąkart“, - kalbėjo Paulius.

Vovai ši pergalė niekuo negalėjo padėti turnyro lentelėje. Ji liko joje paskutinė. Rytui pralaimėjimas lėmė priešpaskutinę vietą tarp B2 dalyvių.

Anot P. Grigaičio šiek tiek atgijo ir Vovos fanai, dar sezono pradžioje šios komandos rungtynėms suteikdavę savotiško kolorito, o vėliau nutilę.

„Daugumą laiko jie pratylėjo, bet pozityvas yra jau tame, kad bent mačo pabaigoje paskandavo, padainavo ir pasveikino komandą su pergale“, - kalbėjo P. Grigaitis.

Futboliukas – Mostiškės 1:1

Vieno įvarčio iki mano prognozuoto rezultato ir B2 nugalėtojų vardų Mostiškėms nepakako.

Futboliukas, į stadioną susirinkusių Medžių džiaugsmui atėmė iš mostiškiečių du taškus ir leido patiems augalams išsiaiškinti su anaisiais per papildomą mačą.

Nežinau, ar dažnai Medžiai skandavo Futboliuko pavadinimą, bet iš manęs fajerių jie nepirko. Bet ir taip gavo Futboliuko komandos padėką už palaikymą.

„Pirmą kartą Futboliukas turėjo tokį sirgalių palaikymą už ką dėkoja Medžiams ir kitiems sirgaliams!“ – rašo Futboliuko saugas ir spaudos atstovas Lešekas Jankovskis.

„Kadangi tai buvo paskutinės rungtynės, tai į jas abi komandos surinko visus savo žaidėjus“, - pasakojo jis.

Keista, kad paskutinės. Ar Futboliukas nesiruošia dar žaisti susitikimo su Pietų, nukelto po sezono?

„Mostiškėms reikėjo tik pergalės, taigi nieko keisto, jog viso susitikimo metu jie ir kontroliavo kamuolį , o mums teko laukti savo progos. Tokią progą turėjome jau pirmą minutę, tačiau mūsų puolėjas buvo tiek nustebęs , jog nebuvo nuošalės, kad tiesiog "atidavė" kamuolį vartininkui. Tačiau pirmojo kėlinio gale jis kompensavo savo klaidą ir išvedė "Futboliuką" į priekį“, - tęsė pasakojimą Lešekas.

Jei Futboliukas pergalingai būtų baigęs ne pirmą, o abu kėlinius, peržaidinėti dėl „aukso“ Mostiškėms su Medžiais nereikėtų. B2 čempionais taptų pastarieji.

Tačiau antras kėlinys nebuvo Futboliukui  ir Medžiams toks puikus.

„Antrajame kėlinyje varžovai dar labiau pradėjo mus spaust, o mums teko užsidaryti gynyboje.
Nors kaip ir stengėmės , tačiau po kampinio ir sumaišties baudos aikštelėje varžovams pavyko
išlyginti rezultatą ir tai buvo paskutinis žodis šiame mače.

Rungtynėse netruko emocijų, pavojingų atakų , teisėjo klaidų“, - pabaigė pasakojimą apie auksiniu netapusį mačą L. Jankovskis.