B divizionas:Sveikinti galima tik Geležinį Vilką Visos

FK Geležinis Vilkas nuotrauka

Neatspėjo apžvalgininkas, rašęs, kad pasibaigus paskutiniajam Sekmadienio Futbolo Lygos B diviziono turui bus galima sveikint turnyro nugalėtoją. Nors visi Granitą B čempionu įvardijo dar neįpusėjus antrajam ratui, jis juo dar netapo. Patyrė antrą iš eilės pralaimėjimą ir atidėjo sveikinimą iškovojus auksą lapkričiui.

Sveikinti kol kas galima tik Geležinį Vilką su bronza. Ir dalį kitų komandų su pirmenybių pabaiga.

Dalį, nes keturioms komandoms dar liko sužaisti rungtynes. Dviems iš jų – dvejas.

O paskutinis turas buvo labai rezultatyvus. Mažiausias įvarčių skaičius per mačą – net 7, o bendrai – 45.

Granitas Senjorai – Ozo Tapyrai 4:3

Anonsuodamas šį mačą, prognozavau, kad komandos sužais lygiosiomis 1:1. Bet rungtynių su tiek mažai įvarčių paskutiniajame ture nebuvo.

Bene svarbiausi įvykiai čia klostėsi pirmojo kėlinio antrojoje pusėje. Kai Tapyrai sulygino rezultatą po Granito Senjorų įvarčio susitikimo pradžioje, bet netrukus praleido du.

Antrą kėlinį svečiai sulyginti jau nepajėgė nors du kartus rezultatą švelnino.

Granitas Senjorai po šių rungtynių pakilo į septintąją vietą ir turi galimybių sezoną užbaigti penkti.

Geležinis Vilkas – Skaidiškės 5:2

Geležinis Vilkas jau 7-ą minutę išsiveržė į priekį. Ir žaidimo vadžių nepaleido iki susitikimo pabaigos.

Kariškių komandos vadovas Darius Indriūnas: „Džiugu laimėti paskutines sezono rungtynes. Po pergalės treneris Šarūnas Beivydas buvo tris kartus pamėtėtas į dangų šampano purslų fone. Maloni staigmena - GV žaidėjai vadovams įteikė atminimo dovanas.“

Prognozėje įrašiau Geležinio Vilko futbolininkų pergalę 3:1.

Euforija Tirola – Tėvynės Sąjunga 5:2

Ir čia istorija pasikartojo: spėjau, kad Euforija laimės 3:1, ji laimėjo 5:2. Turėjo šansą įmušti dar vieną, bet susitikimo pabaigoje nerealizavo baudinio.

Vis tik euforikai savo pranašumą įrodė tik antrame kėlinyje, pirmą Tėvynės Sąjunga jies priešinosi labai rimtai.

Artūras Bazys (Euforija Tirola): „Itin žvarbią sekmadienio popietę susirinkome pavyzdingai, ant suoliuko turėjome 5 euforikus ir nemažą palaikymo komandą – visgi paskutinės sezono rungtynės, po kurių mūsų laukė pirtelė, alus ir Andrejaus šašlykai! Prieš rungtynes tikėjomes kietos kovos, ypač prisimindami pirmąsias rungtynes su TS, kai pralaimėjome 3:5, bet buvome kupini pasitikėjimo savimi ir nesiruošėme niekam užleisti vietos pirmojoje lentelės pusėje. Aišku, mes kuriame planus, o likimas iš mūsų juokiasi, todėl jau antrąją minutę prasileidome įvartį. Visiškai nepasimetėme ir jau 10 minutę, po dviejų gerų Lauryno ir Gabrio reidų, pirmavome 2:1, o prieš pat švilpuką po gražios atakos sąskaitą atsidarė Kipras. Tėvynės Sąjunga pradžioje atrodė gan grėsmingai, bet įpusėjus kėliniui pradėjo karščiuotis, prasiženginėti, "valgyti" vienas kitą taip, jog prieš pertrauką tarpusavyje net ir apsistumdė. Antrajame kėlinyje valdėme žaidimą, tuo tarpu Tėvynės Sąjunga daugiau rodė savo sugebėjimus provokuoti kitus žaidėjus negu žaisti futbolą... Rungtynės pabaigėmė dar keliais įvarčiais ir keliomis neišnaudotomis progomis, tarp kurių ir Andrejaus pendelis, ir Makso smūgis, kurį nuo linijos patraukė TS gynėjas. Ha, kitąkart žinosime kaip nešvaistyt progų! Esame penktoje vietoje, turbūt ten ir liksime... Na nebent Granito Senjorai ir Granito B (to paties klubo) komandos savo nukeltose rungtynėse sužais kaip nors "įdomiai", apie ką jau kalbėjo ir kitų komandų atstovai ankstesniuose turų aprašymuose. Tikimės, jog tose rungtynėse viskas bus išspręsta garbingai, galbūt nuvyksime palaikyt Granito B jaunuolių..“

Alvydas Eidukaitis (Tėvynės Sąjunga): „Paskutinių rungtynių tikėjausi lengvesnių. Pirmavome, pralaiminėjome, lyginome ir pralošėme. Nežiūrint į tai, kad paskutinės sezono, nelemiančios nei iškritimo, nei kovos dėl prizinių vietų, rungtynės, aikštėje vyravo kieta kova, kurią leido ir teisėjai. Mes neatlaikėme tempo ir pralošėme antrame kėlinyje. Rezultatas teisingas, varžovai buvo stipresni.“

Trivartis – Katastrofa 2:9

Mačas nebuvo rimtas nes Trivartis pilnai neusirinko.

Katastrofos atstovas Vaidotas Kazlauskas: „Apie mačą su Trivarčiu daug kalbėti nėra prasmės - varžovai susirinko aštuoniese, tai tiesiog ramiai pasižaidėme ir pasigerinome įvarčių santykį. Žinoma, pagarba ir jiems, kad nusprendė sužaisti, užuot pasiėmę techninį 0:3. Daug malonumo tame mače nebuvo nė vieniems, bet smagu, kad baigėme pergale.“

Tris įvarčius pelnė Katastrofos puolėjas Danielius Šaputko.

Prognozėje apžvalgininkas nurodė rezultatą 4:2 Katastrofos naudai.

Futboliukas – Stickers 5:3

Stickers pagaliau susirinko taip gausiai, kad turėjo net tris keitimus. Ir šiame mano sakinyje nėra jokio sarkazmo – tiek žmonių Lipdukams yra išties daug.

Žaidėjų kiekiu jie aplenkė savo varžovą Futboliuką, kuris šįkart rinkosi ne kaip.

Ir pagaliau Stickers sugebėjo rimtai pasipriešinti varžovams ir net pasigalinėti su jais dėl taškų.

Stickers vadovas Ruslanas Daškevičius: „Turėjome 14 žmonių, kas yra labai džiugu, nes taip šį sezoną nutinka tikrai retai. Pradėjome labai prastai, kadangi prasileidome tris labai greitus įvarčius, bet sugebėjome susikaupti ir rezultatą išlyginti. Atkarpomis žaidėme tikrai gerai, netgi tikėjome, kad galime perlaužti rungtynių eigą ir laimėti. Deja, po klaidų patys vėl prasileidome ir nepavyko iškovoti netgi taško. Džiugu, kad parodėme charakterį, bet liūdna, kad ir vėl likome be taškų.“

Futboliuko atstovas Lešekas Jankovskis: „Paskutinėse rungtynėse dalyvauti neteko todėl pasakysiu tik tiek kiek žinau.

Labai sunkiai surinkome 11 žaidėjų. Bet ko gero komandai kuri liko paskutinėje vietoje buvo sunku rasti motyvaciją nes jau per pirmas 10 min pirmavome 2:0. Vėliau kažkiek pavargome ir praleidome keletą įvarčių tačiau užtikrintai laimėjome ir likome 6 vietoje.

Negalėčiau nepažymėti mūsų žaidėjo Olego Romanovskio, kuris įmušė hattricką žaisdamas sau neįprastoje pozicijoje. Galbūt jei Olegas žaistu puolime visa sezona, Futboliukas būtų Top 3.“

Prognozėje spėjau sausą Futboliuko pergalę – 5:0.

Navigatoriai Old Boys – Granitas B 4:3

Panašu, kad Granitas B susidūrė su psichologinėmis problemomis. Būna taip komandoms, kurioms aiškiai pirmavus turnyre, nei iš šio nei iš to tampa labai sunku žengti paskutinį žingsnį.

Nepaisant Dariaus Kazubovičiaus hattricko, Granitas B patyrė antrą pralaimėjimą paeiliui. Kam kam, bet šiai komandai taip paprastai nenutinka.

Kartais paskutiniame žingsnyje tiesiog ima nesisekt. Su visa pagarba Navigatoriams Old Boys, per pastarąsias rungtynes tai matėsi akivaizdžiai: virpstai su skersiniais, neišnaudotas baudinys.

Visą tai galite pamatyti šiame video:

Aurimas Daukšas (Navigatoriai Old Boys): "Rungtynės buvo tikrai džiugios akiai. Daug įvarčių, daug kovos, pirmaujanti komanda keitėsi kelis kartus. Granito komandos puolimas reikalauja maksimalaus susikaupimo gynyboje, o kai jis prarandamas - gaunamas įvartis. Taip pirmadienį ir buvo. Gerai, kad ir mūsų puolimas baudė Granito gynybą. Smagu, kad pavyko atsirevanšuoti už pirmąjį ratą ir smagu, kad antrąjį ratą pabaigėme be pralaimėjimų."

O aš pridėsiu, kad mačo prognozėje įrašiau rezultatą 4:4. Na išties netoli sėkmingo spėjimo buvau.

Kaip ten bebūtų, Granito situacija kovoje dėl aukso tebėra kur kas geresnė nei jį aplenkusių ir sezoną pabaigusių Navigų. Naujosios Vilnios futbolininkams panaikinti atsilikimą dviem taškais dar liko du bandymai: lapkričio 3-ią su Ozo Tapyrais ir lapkričio 9-ą su savo vyresniaisiais broliais Granitu Senjorais.

Ir aš vis dar pasiryžęs su pergale B divizione pasveikinti būtent Granitą B.