B divizionas: vis dar atostogų įkarštyje Visos

Taigi, štai ir sulaukėme to momento, kai pasiilsėjusios, išsilaižę žaizdas bei iš naujo surikiavusios gretas komandos vėlgi išbėgo į stadionus. Visgi, savaite paankstinta antrojo rato pradžia daugeliui jų sukėlė rimtų galvos skausmų bei, be abejo, atsispindėjo rezultatuose. Ko gero, protingiausiai šiuo atveju pasielgė „Medžių“ ir „Geležinio vilko“ ekipos, savąją akistatą nukėlę į rugsėjo vidurį. Likusioms dešimčiai teko verstis tuo ką turi.

Orionas – Stickers 8:3 (2:0)

2015.08.16 16:00 Fabijoniškių VFM stadionas

Pirmose turo rungtynėse susitiko turnyrinės lentelės kaimynės – „Oriono“ bei „Stickers“ vienuolikės. Nors pirmojoje šio sezono tarpusavio akistatoje orioniečiai iškovojo įtikinamą pergalę rezultatu 3:0, sezonui įsibėgėjant geresnį žaidimo ritmą buvo pagavę jų varžovai, kurios ir laikėme susitikimo favoritais.

Visgi, kaip sakoma, kamuolys yra apvalus. Arba atostogos lieka atostogomis, tad „lipdukai“ šiose svarbiose rungtynėse turėjo verstis iš esmės be visos gynybos linijos – į keturių pagrindinių žaidėjų vietas stojo iki tol tik epizodinius vaidmenis atlikinėję jų komandos draugai. Ir, kaip parodė netolima ateitis, tokiam iššūkiui deramai pasiruošę jie nebebuvo – kone kiekvienas kamuolio užmetimas „Oriono“ puolimo smaigalyje rungtyniavusiam E. Sadovskij baigdavosi jei ne įvarčiais, tai bent jau gaisrais. O du taiklūs rezultatyviausio šeimininkų žaidėjo smūgiai 20-ąją bei 25-ąją rungtynių minutę nulėmė, jog ilsėtis komandos išėjo rezultatui esant 2:0.

Antrojo kėlinio pradžioje, 48-ąją minutę po puikaus A. Maniušio smūgio „Stickers“ ne tik rezultatą sušvelnino, bet ir patikėjo galį „užsikabinti“ už taškų. Visgi, vėl tas pats nesugebėjimas susitvarkyti su užmetimais šias viltis gan greitai atšaldė – 53-ąją minutę V. Stankūnas padidino „Oriono“ persvarą iki 3:1. Ir nors A. Maniušis dar bandė „tempti“ savo ekipą priekin, 56-ąją minutę sušvelnindamas priešininkų persvarą iki 3:2, E. Sadovskij žaidimas tą popietę tai svečių gynybos linijai buvo pernelyg didelė mįslė – po pastarojo įvarčių 58-ąją bei 61-ąją minutėmis bei taiklaus T. Markucko smūgio 66-ąją rezultatas tapo 6:2, o dryžuotieji nuleido rankas. Galiausiai, kėlinio antrojoje pusėje M. Souley Fofana (67min., 6:3), A. Pileckij (73min., 7:3) bei V Stankūno (89min., 8:3) pelnyti įvarčiai jokios reikšmės rungtynių eigai jau nebeturėjo.

Po susitikimo „Oriono“ ekipos atstovas pasidžiaugė, jog net ir rungtyniaudami be keitimų sugebėjo išlaikyti rungtynių tempą bei iškovoti labai svarbią pergalę. Esminiais dvikovos momentais jis įvardijo V. Stankūno bei E. Sadovskij įvarčius, pelnytus netrukus po to, kai „Stickers“ rezultatą sušvelnindavo iki minimalaus, kurie ne tik „atšaldė“ varžovų entuziazmą, bet ir nuramino pačių susitikimo šeimininkų žaidimą.

Prognozė: 1:2. Vasara...

Kito turo iššūkiai: „Orionas“, ko gero, savo taupyklėn tyliai jau dedasi dar tris taškus – jų laukia susitikimas su vienais diviziono autsaiderių „AMSTAFF“‘ais. Tuo tarpu dangus „Stickers“ horizonte – vis dar apsiniaukęs. Dėl  nesibaigiančių atostogų susitikime su „Ozo tapyrais“ jiems ir vėl teks rungtyniauti ne pajėgiausios sudėties.

Katastrofa – AMSTAFF 5:0 (1:0)

2015.08.16 21:30 „Fanų“ stadionas

Abiejų komandų žaidėjai tarpsezonio atostogas leido turiningai ir tame poilsio turinyje futbolo buvo ne itin daug. „Katastrofos“ vaikinai per tą laiką komandinėms treniruotėms dėmesio neskyrė visiškai, tačiau kelias draugiškas rungtynes prieš prasidedant antrajam ratui visgi sužaidė, kiek atgaivindami savo turimus futbolo įgūdžius ir prisimindami teamwork‘ą  aikštėje. Tuo tarpu „AMSTAFF“ vyrai, pasak ekipos atstovo spaudai V. Šneiderio, taip gyliai įnyko į atostogas, kad, sprendžiant iš šio turo rezultato, vis dar ir toliau atostogauja.

Radikalių permainų nei vienoje, nei kitoje komandoje tarpsezonio metu neįvyko, tad sekmadienio vakarą į „Fanų“ stadioną žengė vis tos pačios, viena kitą puikiai pažįstančios ekipos. Ko gero, prisimindami gan apmaudžias lygiąsias pirmajame rate ir tąkart prarastus du taškus, šeimininkai susitikimą pradėjo itin aktyviai, stengdamiesi įrodyti savo pranašumą nuo pat pirmųjų minučių. Visgi, tas sukurtas vizualus dominavimas vis užsibaigdavo kažkur varžovų vartų prieigose. „AMSTAFF“ drausmingai gynėsi nuo oponentų išpuolių ir savo baudos aikštelę laikė užrakinta. Tačiau bėda atėjo netikėtai ir visai iš kitos pusės – kėlinio viduryje S. Baltuonis stipriu smūgiu kone nuo aikštės vidurio pasiuntė kamuolį svečių vartų link ir „šunų“ vartininkas buvo visiškai nepasiruošęs tvarkytis su aukšta trajektorija skriejančiu smūgiu. Vartų sargo klaida, bandant permušti kamuolį virš skersinio baigėsi pirmuoju „Katastrofos“ įvarčiu šiose rungtynėse.  Po šio kuriozinio įvykio vaizdas aikštėje iš esmės nepasikeitė: šeimininkai ir toliau laikė žaidimo vadžias savo rankose, tačiau, bandydami kurti savo atakas, vis kaskart atsimušdavo į „AMSTAFF“ gynybą, o „šunis“ neutralizuodavo oponentų išpuolius ir laukė savojo šanso įkast varžovams. Likusi kėlinio pusė įsiminė nebent tik „Katastrofos“ kapitono J. Janušausko šūviu į skersinį. Slidi vos vieno įvarčio persvara tikrai kol kas negarantavo šeimininkams ramaus gyvenimo antrajame kėlinyje.

Antrosios rungtynių dalies pradžioje aikštėje žiūrovai galėjo išvysti vis tą patį šiam susitikimui jau tampantį įprastu vaizdelį – šeimininkai daugiau žaidė su kamuoliu, o svečiai stengėsi sutrukdyti jiems tą daryti. Tačiau maždaug po dešimties minučių kampinis prie „AMSTAFF“ vartų virto antruoju „Katastrofos“ įvarčiu –J. Petkaus ir J. Rimšos kamuolio pasimušinėjimai galvomis virto pastarojo neatremiamu smūgiu į vartus vis ta pačia kūno dalimi. Sukurtas kiek didesnis pranašumas leido lengviau atsipusti šeimininkams ir pasijausti šioje situacijoje gerokai komfortiškiau. „AMSTAFF“ atstovo teigimu, būtent po šio praleisto įvarčio „šunų“ komanda, o ypatingai gynyba, visiškai subyrėjo, o tuo pasinaudoję varžovai per likusį laiką pelnė dar tris įvarčius ir pasiekė įspūdingą sutriuškinimą. Tuo tarpu rungtynių nugalėtojų atstovas spaudai P. Petravičius sako, kad jo atstovaujama ekipa galutinai patikėjo pergale po trečiojo įvarčio, kai belikus žaisti vos 17 minučių pasižymėjo T. Delnickas. Juolab, kad per likusį rungtynių laiką „katastrofiečiai“ galutinai įtvirtino savo pranašumą tiksliais J. Petkaus ir D. Stragio smūgiais.

Vieninteliu geru dalyku šiame tikrai nemaloniu rezultatu pasibaigusiame susitikime „AMSTAFF“ atstovas įvardina nebent tik labai gera jo ekipos žaidėjų susirinkimą į rungtynes – 14 futbolininku „šunų“ mastais yra itin geras rezultatas. Jei ir kituose turuose bus toks lankomumas, tai komanda, skirtingai nuo pirmojo rato, galės dažniau mesti rimtesnius iššūkius varžovams. Tuo tarpu „Katastrofa“ džiaugiasi pasiektu sutriuškinimu, tačiau dar nemažai priekaištu turi savo demonstruojamo žaidimo kokybei.

Prognozė:  2:1. Tikėjomės kur kas įnirtingesnės kovos šiame susitikime. Nors nugalėtoją ir atspėjome, tačiau prognozuojamame rezultate gerokai pritruko tikslumo.

Kito turo iššūkiai: „Katastrofa“ gerai apšilo kojas prieš artėjantį susirėmimą su diviziono lyderiais „Mostiškėmis“. Pirmajame rate intrigos nebuvo – pralaimėta 1:6, o dabar dar laukia ir išvyka į varžovo teritoriją. „AMSTAFF“ sekmadienio vakare žais su „Orionu“, kuris praėjusiame ture įrodė savo rimtas pretenzijas į diviziono lyderių trejetuką įspūdinga pergale prieš „Stickers“ 8:3. „Šunų“ gynybos ir vartų sargo, matyt, laukia dar vienas sunkus išbandymas.

Tėvynės Sąjunga – Mostiškės 3:4 (2:3)

2015.08.17 18:45 Panerio stadionas

Pirmose sezono rungtynėse „Mostiškės“ didesnių bėdų su „Tėvynės Sąjunga“ neturėjo – namuose juos įveikė rezultatu 5:2. Ir nors po susitikimo politikai antrame ture pažadėjo gerokai rimtesnį pasipriešinimą, didelė mostiškiečių dalis šį perspėjimą tarsi praleido pro ausis bei antrąjį ratą pradėjo, ko gero, pernelyg atsipalaidavusi bei nuvertinusi varžovą. Diviziono lyderiai leido oponentams ramiai kontroliuoti kamuolį bei, palikdami laisvus plotus savo užnugaryje, kurti pavojingas atakas. Tad nenuostabu, jog žalieji neužilgo šiomis svečių malonėmis netruko pasinaudoti: 11-ąją minutę po E. Namirskij perdavimo J. Kozlovskis pelnė pirmąjį įvartį, o 15-ąją „Mostiškių“ žaidėjams „atsikirtus“ – ir antrąjį įvartį.

Visgi, toks šaltas dušas B diviziono favoritų nesugniuždė, bet paveikė teigiamai – it atsibudę iš letargo miego jie pradėjo žaisti tokį futbolą, kokį demonstravo didžiąją pirmojo rato dalį: greitas, kombinacinis žaidimas kontroliuojant kamuolį ar nuolatinis spaudimas jo netekus. O tai kone iškart davė savo vaisių: nors kelios „auksinės“ progos taip ir liko neišnaudotomis, įvartis kuo toliau, tuo labiau „brendo“, kol galiausiai 28-ąją minutę, šeimininkams baudos aikštelės prieigose praradus kamuolį, S. Androsiuk pasiuntė jį į vartų kampą. Neužilgo po to, 37-ąją minutę, V. Masevič puikiu perdavimu į akistatą su „Tėvynės Sąjungos“ vartininku išvedė V. Kadį, o pastarasis atstatė pusiausvyrą: 2:2. Vistik rezultatas lygiu pernelyg ilgai neužsibuvo – vos po poros minučių politikų ekipos žaidėjas nepavojingoje situacijoje ties galine linija nugriovė užribin riedėjusį kamuolį bandžiusį pasiekti V. Kovaliov, o teisėjas nedvejodamas parodė į 11m. atžymą. V. Krasockij smūgis buvo tikslus ir svečiai pertraukon išėjo jau būdami priekyje rezultatu 3:2.

Na, o antrojo kėlinio pradžią „Mostiškių“ komandos vadovai, ko gero, galėtų iliustruoti posakiu „trukt už vadžių – vėl iš pradžių“. Ar pagalvoję, jog rungtynėse darbas jau padarytas, ar tiesiog pajutę, kad šiek tiek padidinę tempą bet kada gali pasukti susitikimo eigą sau palankia kryptimi, svečių žaidėjai vėlgi atrodė vangokai, dėl ko gynyba vis labiau ir labiau klibėjo. Ir jei kelis kartus pavojai buvo neutralizuoti dar prieš smūgį į vartus, tai 56-ąją minutę to padaryti jau nebepavyko – D. Martiševskij „užmetė“ puikų perdavimą J. Kozlovskiui, kuris, iššokęs prieš vartininką, ramiai per pastarąjį permetė kamuolį, taip ne tik išlygindamas rezultatą – 3:3, bet ir savo sąskaiton įsirašydamas „hattrick“‘ą.

Tiesa, lygiu rezultatas pernelyg ilgai ir vėl neužsibuvo – jau 61-ąją minutę antrąkart šiose rungtynėse pasižymėjo A. Šukštul, sugrąžindamas svečiams minimalią persvarą. Persvarą, kuri nepaisant visų „Tėvynės Sąjungos“ pastangų išliko iki susitikimo pabaigos.

„Mostiškių“ ekipos atstovo teigimu, pamatai pergalei buvo padėti pirmojo kėlinio antroje pusėje, kai mostiškiečiams pavyko ne tik pasivyti varžovus, bet ir išsiveržti priekin. Pašnekovo teigimu, jei rezultatas iki  pertraukos būtų išlikęs 2:0, antrasis kėlinys greičiausiai taptų pernelyg sudėtingu. Jo nuomone, iškovota pergalė yra pelnyta, nes svečiai turėjo gerokai daugiau progų pasižymėti ir tik nesugebėjimas jų išnaudoti lėmė tai, kad teko kovoti iki finalinio teisėjo švilpuko.

„Tėvynės Sąjungos“ atstovo teigimu, „Mostiškės“ atrodė geriau, bet ir šeimininkai bent taško nusipelnė. Esminiu rungtynių momentu jis įvardijo kelias klaidas gynyboje, kai vietoj kamuolio „išnešimo“ buvo bandoma sužaisti techniškai ir tiksliai, o tie bandymai baigėsi klaidomis, leidusiomis varžovams atsigauti po nokdauno.

Prognozė: 1:5. Tikėjomės, jog per vasarą futbolo išsiilgę „Mostiškių“ žaidėjai iškart „griebs jautį už ragų“. Bet bent jau bendru rezultatyvumu ekipos nenuvylė.

Kito turo iššūkiai: „Tėvynės Sąjungos“ laukia susitikimas su „Žaibais“, kuriems pirmame rate pralaimėjo minimalia persvara 0:1, o „Mostiškės“ namuose priims „Katastrofą“ ir turės progą įrodyti, jog kalbos apie rimtą nusiteikimą rungtynėms prieš visus varžovus neliks tik kalbom. Mat pirmoje akistatoje klausimų, kas stipresnis, nekilo – mostiškiečiai laimėjo rezultatu 6:1.

Pionieriai  – Ozo tapyrai 1:1 (0:0)

2015.08.17 21:30 Fanų stadionas

Jūs sakote – „Ozo tapyrai“. Aš sakau – „lygiosios“. Būtent tokias asociacijas šiemet kelia ši ekipa. „Draugiškiausia“ visos SFL komanda šio sezono pirmajame rate net aštuonis kartus savo rungtynes baigė lygiosiomis, bičiuliškai pasidalindama su oponentų vienuolike po tašką. „Lygiųjų“ virusas persekiojo oranžinius visą pirmąją sezono pusę ir nepanašu, kad per vasaros pertrauką kanopiniai sugebėjo išrasti kažkokių priešnuodžių. Antrasis ratas prasidėjo ta pačia gaida – eilinėmis lygiosiomis.

Prisimindami pirmąjį šio sezono tarpusavio susitikimą (pergalę 2:1), šeimininkai ir šiose rungtynėse kėlė tikslą rimtai pakovoti dėl trijų taškų. Optimistiškai nuteikė ir geras jų susirinkimas į šį mačą – ant atsarginių suolelio sėdėjo penki „Pionieriai“, pasirengę bet kurią akimirką pakeisti komandos draugą. Visgi, šioje futbolininkų gausybėje neatsirado žmogaus, kuriam stovėjimas vartuose būtų įprastas užsiėmimas, tad vartininko pirštines teko mautis dar niekad to nedariusiam gynėjui. Likę komandos žaidėjai, jausdami atsakomybę ir norą padėti naujai iškeptam vartų sargui, nuo pat rungtynių pradžios labai didelį dėmesį skyrė drausmingai gynybai. „Ozo tapyrams“ per pirmąsias 45 minutes taip ir nepavyko sukurti kažko pavojingesnio. Tiesą sakant, ir patys šeimininkai per tą laiką į savo aktyvą neįrašė nei vieno kažkiek įsimintinesnio epizodo oponentų aikštės pusėje. Abi ekipos puikiai tvarkėsi gynyboje, o turimo puolamojo potencialo nepakako tam, kad pramuštų tvarkingai išstatytus varžovų gynybinius įtvirtinimus. Taip ir prabėgo pirmasis kėlinys.

Pertraukos metu „Ozo tapyrai“ atliko kažkokius pokyčius taip efektyviai, kad antroji rungtynių dalis čia pat prasidėjo jų įvarčių. Prabėgus vos trims minutėms A. Perkovskis pasinaudojo šiokiu tokiu oponentų gynėjo ir vartininko nesusikalbėjimu pirmas pasiekė kamuolį ir nuo baudos aikštelės linijos pasiuntė jį į vartus. Praleistas įvartis kiek suaktyvino „Pionierius“, kuriems pasyvus žaidimas gynyboje, laukiant varžovų klaidos jau nebebuvo priimtinas, tad ekipa didesnėmis pajėgomis pabandė eiti į priekį. Tačiau kuriamose atakose vis pritrukdavo tikslumo galutinėse stadijose – paskutiniai perdavimai, turintys išvesti komandos draugą į gerą poziciją smūgiui kaskart būdavo netikslūs. Tuo tarpu „Ozo tapyrai“ atsakydavo staigiomis kontratakomis, tačiau ir oranžinius kamavo identiška problema – tikslumo trūkumas.  Taip, komandoms besikeičiant netiksliais išpuoliais ir tirpo antrojo kėlinio laikas. Dar didesnių problemų į „Pionerių“ daržą pametėjo ir antra geltona kortelė, parodyta R. Petrošiui likus žaisti vos dešimt minučių. Tačiau, nepaisant visų šių kliūčių ir iššūkių, šeimininkai visgi pagaliau privertė Fortūną išspausti jų pusėn šypseną. Tiksint paskutinėms rungtynių sekundėms „Pionieriai“ gavo teisę kelti kampinį. Su pirmuoju skersu perdavimu „Ozo tapyrų“ gynėjai susitvarkė, išmušdami galva kamuolį už baudos aikštelės ribų, tačiau čia jį surado M. Markelionio koja. „Pionierių“ futbolininkas, atkartodamas Z. Zidano legendinį įvartį Čempionų lygos finale, iš maždaug 18 metrų iš eigos ore prasmūgiavo ir pasiuntė kamuolį į vartų kampą. Netrukus nuaidėjęs teisėjo švilpukas paskelbė šių dramatiškų rungtynių pabaigą. Lygių varžovų lygioje dvikovoje užfiksuotas lygus rezultatas.

Prognozė: 1:2. Tikėjomės, kad „Ozo tapyrai“ per vasaros pertrauką sugebės surasti vaistą nuo rezultato 1:1. Klydome...

Kito turo iššūkiai: Sekmadienio pavakarę „Ozo tapyrai“ priiminės „Stickers“, susitikimas su kuriais pirmajame rate baigėsi rezultatu... atspėkite kokiu – žinoma, 1:1. „Pionieriai“ pirmadienį važiuos į svečius pas „Geležinį vilką“, kuriam tai bus debiutas po vasaros pertraukos.

Žaibai – Trivartis 2:0 (1:0)

2015.08.18 19:30 Bukiškio stadionas

Prieš šį susitikimą „Žaibai“ buvo mažiausiai įvarčių (20) pelniusi viršutinės turnyrinės lentelės dalies komanda, tad turbūt nėra nieko keisto tame, jog ekipoms, vedinoms teisėjo, žengiant ant žaliosios vejos šeimininkų atsarginiai drąsino saviškius, ragindami juos „pagaliau įmušti daugiau, nei vieną“. Juolab dėl to, kad antradieniniai „Žaibų“ varžovai – „Trivartis“ rikiavosi paskutinėje diviziono vietoje.

Nors rungtynių pradžioje kovą aikštės viduryje laimėję šeimininkai dažniau kontroliavo kamuolį, nieko pavojingesnio jiems sukurti taip ir nepavyko. Iš kitos pusės jautėsi, jog svečiams trūko kelių vis dar beatostogavusių žaidėjų, o naujokai nėra pilnai įsilieję į kolektyvą. Tačiau, netgi nepaisant to, jog raudoniesiems teko kovoti ne tik su vienuolika varžovų, bet ir besileidžiančia, kone tiesiai virš horizonto pakibusia ir akinančiai bešvietusia Saule, smūgių į savo vartų plotą jiems pavyko išvengti. Bet, kaip jau buvo kone įprasta pirmose sezono pusėje, varžovams susiduriant su problemomis, trivartininkai ir šįkart jiems ištiesė pagalbos ranką: po „Žaibų“ pakelto kampinio užtikrintai kamuolį į savo vartus pasiuntė prieš kelias akimirkas komandoje debiutavęs T. Paškauskas.

Į tai svečiai atsakė suaktyvindami žaidimą bei paskutiniąsias 15 kėlinio minučių perimdami žaidimo kontrolę į savo rankas, tačiau neskaitant vienos pusprogės, kai laisvas paliktas S. Trakšelis iš daugmaž dešimties metrų atstumo galva nepataikė į vartų plotą, nieko pavojingesnio sukurti taipogi nesugebėjo.

Antrame kėlinyje – ir vėl nuo baudos aikštelės iki baudos aikštelės vykęs žaidimas, kuriame kovos bei netikslumų daugiau, nei gražių epizodų bei iš esmės jokio darbo vartininkams. Be abejo, „Trivarčio“ netenkinęs rezultatas rungtynėms artėjant link pabaigos lėmė kiek apnuoginamą gynybą bei galimybes šeimininkams kontraatakuoti. Vienos jų metu „Žaibai“ galėjo padidinti savo persvarą, bet po skerso perdavimo ties tolimuoju virpstu laisvas paliktas puolėjas sugebėjo iš poros metrų atstumo nepataikyti į tuščius vartus. O tada – epizodas, kuriam įvykus „A lygoje“, jis, ko gero, ilgai būtų linksniuojamas kaip puikus parduotų rungtynių pavyzdys: daugumai žaidėjų esant šeimininkų aikštės pusėje daugmaž ties centro linija buvęs krašto gynėjas atliko itin rizikingą perdavimą aikštės centran, kur vos akimirksniu anksčiau prie kamuolio už puolėjus suskubęs „Trivarčio“ gynėjas paspyrė jį vartininko link. Ne tik iš vartų, bet gerokai ir už baudos aikštelės ribų išėjęs vartų sargas nusprendė nepatogaus perdavimo nebandyti stabdyti krūtine, o prasileisti bei po to ramiai „išsivalyti“ į užribį. Visgi, kamuolys atšoko aukščiau ir skriejo greičiau, nei pastarasis tikėjosi – tad visi susirinkę išvydo „lenktynes su laiku“: kamuolys lėkė vartų link, jį pasivyti bandė vartininkas, o įkandin pastarojo bėgo du varžovų puolėjai bei vienas „savas“ gynėjas. Gaudynės likus pusmetriui iki galinės linijos baigėsi, bet epizodas – nebe: per silpnai kampinin pasiųstas kamuolys sustojo ant galinės linijos, kur prie jo pirmasis suskubo jau  „Žaibų“ žaidėjas, po kurio perdavimo laisvam komandos draugui kamuolys pataikė į... gynybon suspėjusį trivartininką bei atsidūrė tinkle.

Per likusį laiką šeimininkai turėjo dar porą-trejetą gerų progų rezultatui padidinti, bet įveikti vartininko patys taip ir nesugebėjo, o po galutinio teisėjo švilpuko raudoniesiems beliko ironiškai guostis: „pagaliau pradėjom mušti bei neleidom to padaryti varžovams“.

Prognozė: 2:1. „Žaibų“ sąskaitoje – du įvarčiai ir pergalė. „Trivartis“ įmušė. Tai gal ir teisingai išprognozavom?

Kito turo iššūkiai: sekmadienį „Trivarčio“ laukia dar vienas, jau trečiasis iš eilės, susitikimas su pirmame trejetuke esančia komanda – šįkart jie bandys atimti taškų iš antrąją poziciją užimančių „Medžių“, kuriems pirmame rate pralaimėjo rezultatu 0:2, o pirmadienį „Žaibai“ stengsis įrodyti, jog minimali pavasarį iškovota pergalė prieš „Tėvynės Sąjungą“ nebuvo atsitiktinumas.

O dabar – trumpai apie tai, kokios kovos mūsų laukia šį savaitgalį.

Trivartis - Medžiai

2015.08.23 17:00 Vingio parko stadionas

Nors dar visai neseniai, paskutinėse pirmojo rato rungtynėse „Medžiai“ buvo bene karščiausiais „Trivarčio“ fanais pastarųjų rungtynėse su „Mostiškėmis“, bet abejonės, jokių šiltų jausmų prieš rungtynes jau nebebus. Ypač prisimenant pavasarines rungtynes, po kurių abi ekipos savo priešininkus pavadino grubiausiais varžovais, prieš kuriuos kada nors yra tekę žaisti. Tąkart atkaklią dvikovą su daugybe neišnaudotų progų „mediniai“ laimėjo rezultatu 2:0.

Tad ir šiuo metu antrąją vietą užimantiems „ekologiškiausiems“ trys taškai, bandant pernelyg toli nepaleisti diviziono lyderių, yra būtini it oras. Ir, be jokios abejonės, susidarinėdami antrojo rato planus, juos į savo taškų kraitį žalieji jau yra įsimetę, tad aikštelėje sieks atlikti formalumą.

Jei „Medžiai“ antro rato pirmas rungtynes su „Geležiniu Vilku“ nukėlė į rugsėjo vidurį ir apie jų formą spręsti yra gan sudėtinga, tai raudonieji vieną susitikimą jau sužaidė – dukart pasiuntę kamuolį į savo vartus jie pralaimėjo „Žaibams“ rezultatu 0:2. Nors komandai trūko netgi kelių atostogavusių pagrindinės sudėties žaidėjų, trivartininkai, neįprastai sau, žiūrint pro šio sezono prizmę, turėjo ir nemažai keitimų. Bet, kaip ir galima buvo spėti, naujokams vis dar reikia laiko apsiprasti naujoje komandoje bei joje susirasti savo vietą.

Prognozė: vėlgi išvysime kietą, atkaklią kovą bei vienų iš čempionato lyderių pergalę - 1:2.

Mostiškės  – Katastrofa

2015.08.23 18:00 Mostiškių stadionas

Abu klubai antrąjį ratą pradėjo pergalėmis ir nors abiejų komandų atstovai spaudai teigia, kad savo ekipų pademonstruotu žaidimu nėra patenkinti, visgi „Katastrofos“ atveju tai skamba, kaip dievo varymas į medį. Spręskite patys – komanda sutriuškina varžovus 5:0 ir dar kažką kalba apie kokybės žaidime trukumą. Kaip ten bebūtų, tačiau faktas yra tas, kad „Katastrofos“ vaikinų ambicijos šiemet yra kaip niekad didelės. Komanda planuoja mesti iššūkį visiems diviziono lyderiams ir įsiterpti į kovą dėl medalių. Kol kas nuo bronzinio laiptelio juos skiria vos šeši taškai, tad vilčių pakovoti dėl apdovanojimų dar tikrai yra. O tam reikia pagaliau nustoti žaisti lygiosiomis, kaip kad pirmajame rate (6 rungtynės) ir pradėti skinti pergales. Būtent taip „Katastrofa“ ir pradėjo antrąjį ratą.

„Mostiškės“, pirmajame rate žibėjusios susitikimuose su tiesioginiais konkurentais kovoje dėl medalių, dvikovose su turnyrinės lentelės apatinės dalies atstovais kažkodėl vis buksuodavo. Tas pats paradoksas pasitvirtino ir praėjusio turo rungtynėse su „Tėvynės sąjunga“, kuriose išplėšta minimali pergalė (4:3). Tinkamos motyvacijos trukumas ir pernelyg ankstyvas atsipalaidavimas žaidžiant su gerokai žemiau esančiais oponentais? Galbūt. Jeigu mostiškiečiai nepadarys tinkamų išvadų, tai užsivedę „Katastrofos“ žaidėjai tikrai gali pateikti jiems nemalonų siurprizą. Tai, kad su diviziono lyderiais galima apylygiai žaisti ir jų pačių aikštėje jau buvo įrodė keli diviziono apačios gyventojai.

Prognozė: 3:1. Šeimininkai po praėjusio turo lyg ir žada daryti tinkamas išvadas dėl priešrungtyninio požiūrio į varžovus ir pamiršti naivius planus visus ir visada ramiai aplošinėti žaidžiant viena koja. Juolab ir gausiai susirenkančių žiūrovų palaikymas neturėtų leisti jiems pernelyg atsipalaiduoti. „Katastrofa“ mes rimtesnį iššūkį, nei pirmajame rate (1:6), tačiau išsivežti taškų nesugebės.

Ozo tapyrai - Stickers

2015.08.23 18:30 Panerio stadionas

Pirmame rate būtent susitikime su „Stickers“ „Ozo tapyrai“ pradėjo savo legendinę 6 iš eilės lygiosiomis sužaistų rungtynių seriją. Seriją, kuri po to kuriam laikui nutrūko (2:1 nugalėta „Tėvynės Sąjunga“ bei 2:3 pralaimėta „Mostiškėms), bet, oranžiniųjų laimei, neilgam. Netrukus ekipa sugrįžo į „tiesos“ kelią bei, pasidalinusi po tašką su „Žaibais“, „Medžiais“ ir „Pionieriais“ paklojo neblogus pamatus dar įspūdingesniam pasiekimui.

Pirmomis antrojo rato rungtynėmis, ko gero, pasigirti negalėtų nė viena iš komandų – tapyriniai paskutinėmis sekundėmis paleido pergalę iš rankų susitikime su „Pionieriais“ netgi nepaisant to, jog turėjo kiekybinį pranašumą. Tuo tarpu „Stickers“, vis dar bekenčiantys dėl žaidėjų atostogų nusvilo dar stipriau – juos rezultatu 8:3 sutriuškino „Orionas“. Be to, nors ir vildamiesi pasiekti teigiamą rezultatą sekmadienį, ekipos vadovai vėlgi nuogąstauja dėl komandos sudėties.

Prognozė: nebūkim neoriginaliais ir spėkime, kad lygiųjų nebebus. Jeigu „lipdukams“ ir vėl teks rungtyniauti be didžiosios pagrindinių gynybos linijos žaidėjų „Ozo tapyrų“ iškovotų taškų kiekis priklausys tik nuo jų pačių sugebėjimo išnaudoti susikurtas progas – 3:1.

AMSTAFF  – Orionas

2015.08.23 21:30 Fanų stadionas

„AMSTAFF“ minus penki, „Orionas“ plius penki... Tokie skaičiai papildė/pamažino komandų rezultatus grafoje įmuštų ir praleistų įvarčių santykis po paskutinio turo. „Šunys“, nors ir neblogai susirinkę į rungtynes, patyrė sutriuškinimą dvikovoje su „Katastrofa“ (5:0). Tuo tarpu „Orionas“ smaginosi siusdamas įvarčius į „Stickers“ vartų tinklą (8:3), o pagrindiniu smuiku čia grojo E. Sadovskij, įsirašęs į savo sąskaitą „pokerį“. Ko gero, „šunims“ tai atrodo kaip de javu, kadangi pirmojo rato tarpusavio susitikime jie lygiai tiek pat kartų buvo priversti traukti kamuolį iš savo ginamų vartų tinklo rungtynėse su „Orionu“ (1:8).

Nors ir prastai susirinkę po vasaros atostogų, „orioniečiai“, žaisdami be keitimų, visgi sugebėjo įrodyti savo aukštą meistriškumą kovoje su vienais pagrindinių konkurentų kovoje dėl medalių bei surinktais taškais susilygino su jais. Dabar nuo trečios vietos juos skiria keturių taškų deficitas. Įveikti šitokį atsilikimą tikrai galima, juolab, kad liko visas antras ratas. Tačiau svarbiausia yra išvengti žaidybinių duobių, į kurias komanda buvo įpuolusi pirmojoje sezono dalyje. Nebegalima barstyti taškų, nes šansų ištaisyti klaidas su kiekvienomis rungtynėmis liks vis mažiau.

„AMSTAFF“ po debiutinio antrojo rato turo gali džiaugtis nebent tuom, kad pagaliau gausiai susirinko į rungtynes. Visgi kiekybė šįkart nevirto kokybe ir patirtas dar vienas pralaimėjimas. Tačiau nuleisti rankų „šunys“ nežada ir tikisi, kad ir toliau būnant geram rungtynių lankymui, jiems pagaliau pasiseks prisijaukinti Fortūną, kurį pirmajame rate dažnai pašykštėdavo jiems savo šypsenos .

Prognozė: 1:4. „Orionas“ iškovos nesunkia pergalę. Gausiai susirinkusių „AMSTAFF“ pajėgų pastangų pakaks vienam prestižo įvarčiui.

Tėvynės Sąjunga - Žaibai

2015.08.24 18:30 Panerio stadionas

Praeitas turas komandoms, galima sakyti, susikolostė kardinaliai priešingai: „Tėvynės Sąjungos“ žaidėjai pasižymėjo netgi ne kartą, bet buvo priversti pripažinti lyderių „Mostiškių“ pranašumą (3:4), o nėkart kamuolio į „Trivarčio“ vartus nepasiuntę „Žaibai“ laimėjo rezultatu 2:0.

Pirmame šio sezono tarpusavio susitikime minimalią pergalę po B. Žuko įvarčio 68-ąją minutę rezultatu 1:0 iškovojo „Žaibai“. Ir tai buvo pirmasis kartas, kai jie sugebėjo įveikti politikus – 2012m. sezone vienerios rungtynės baigėsi lygiosiomis, o kitą stipresnė buvo „Tėvynės Sąjunga“. Taigi, pirmadieninis mačas gali išsilyginusių svarstyklių rodyklę pakreipti vienos ar kitos ekipos naudai.

Gan sėkmingai susitikime su diviziono lyderiais pasirodę šeimininkai teigia esą pasiruošę ir kitam iššūkiui: ekipos atstovo teigimu, „Žaibai“ žaidžia panašų futbolą kaip kad „Mostiškės“ – bando nuolat spausti varžovus, o turėdami kamuolį bando jį mesti greitiems puolėjams. „Bandysime juos sugaudyti“ – optimistiškai vylėsi jis. Iš kitos pusės, spaudimu tokių žaidėjų kaip D. Martiševskij neišgąsdinsi. Ir netgi priešingai – apnuoginę gynybą gali tik patys nusvilti. Be abejo, jei „Tėvynės Sąjungos“ žaidėjai su kamuoliu savo baudos aikštelės prieigose elgsis gerokai atsargiau, nei šio pirmadienio rungtynėse.

Prognozė: įtempta kova iki pat pabaigos bei lygiosios rezultatu 1:1.

Geležinis vilkas  – Pionieriai

2015.08.24 19:00 Fabijoniškių VFM stadionas

„Geležinio vilko“ vyrukai šiemet divizione turėjo ilgiausias vasaros atostogas. Dvyliktojo turo rungtynės su „FK Medžiai“ nukeltos į rugsėjo vidurį, tad kariškiai gavo papildomo poilsio savaitėlę. Kaip tai atsilieps jų sportinei formai paaiškės pirmadienio vakarą akistatoje su „Pionieriais“. Pastarieji jau apšilo kojas oficialiose rungtynėse futbolo stadione, dramatiškame susitikime paskutinėmis sekundėmis išplėšdami lygiąsias su „Ozo tapyrais“ (1:1). Žinoma, toks happy end‘as gerokai pakėlė komandos moralę bei pagerino ekipos nuotaikas prieš artėjantį turą.

Pirmajame rate tarpusavio susitikime „Geležinis vilkas“ šventė pergalę minimaliu skirtumu (1:0), kai S. Talačka iki rungtynių pabaigos likus apie 15 minučių pelnė vienintelį susitikimo įvartį. „Pionieriai“ žada revanšą ir paklausti apie artėjantį mačą rėžiai trumpai: „Imsim tris taškus“. Norint pasiekti tokį rezultatą reikia pelnyti bent vienu įvarčiu daugiau nei varžovai, o šiame futbolo aspekte pas „Pionierius“ yra šiokių tokių problemų. Gynybinį futbolą propaguojanti ekipa dažnokai susiduria su problemomis kuriant atakas oponentų aikštės pusėje. Kontratakomis mėgstantys žaisti „Pionieriai“ neretai klimpsta drausmingai išrikiuotoje varžovų gynyboje. O kas gi daugiau žino apie drausmę nei kariškiai...? Žodžiu, įvykdyti savo pažadą svečiams bus ypatingai sunku.

Prognozė: 1:1. Nežinome, kokios sportinės formos bus „Geležinis vilkas“ po vasaros pertraukos, tad spėjant rungtynių baigtį gaunasi totalus būrimas iš kavos tirščių. Vertindami trumpą ir drūtą „Pionierių“ pažadą prognozuojame, kad taškų šiame ture jie sugebės iškovoti. Žodžiu, oponentai draugiškai pasidalins po taškelį, apsikeitę po vieną įvartį.