B divizionas: sutvarkyti “Lentvario” formalumai ir rungtynės 10 prieš 10 Visos

Po pastarojo turo oficialiai paaiškėjo pirmoji komanda, kurios kitais metais nebeišvysime B diviziono kovose – „Lentvaris“ skaudžiai sudegė Naujojoje Vilnioje ir prarado bet kokius, net ir teorinius šansus pakilti iš apatinio trejeto. Taip pat nemažas netikėtumas buvo užfiksuotas paskutiniame turo mače, kur „Tėvynės Sąjungos“ komanda sugebėjo atsilaikyti ir iškovoti svarbų tašką dvikovoje su vienais lyderių „Futbolo Broliais“. O dar vienos rungtynės išsiskyrė tuo, jog čia komandos žaidė 10 prieš 10.

Spėta rezultatų: 113

Tiksliai atspėta rezultatų: 4

Tiksliai atspėta baigčių: 39

„Granitas2“ 6:0 „Lentvaris“

Šiame mače intrigos nebuvo visiškai – jau per pirmas dešimt minučių krito du įvarčiai, tačiau net ir po to šeimininkai kojos nuo greičio pedalo neatleido. Pirmame kėlinyje daugiau turėtų progų jie neišnaudojo, o likę keturi įvarčiai krito jau po pertraukos. Kėlinio pradžioje buvo pelnytas trečiasis įvartis, o dar trys tikslūs smūgiai buvo pasiųsti per trumpą, dešimties minučių atkarpą. Svečiams koją turbūt pakišo ne itin patogus rungtynių laikas, kuris padarė įtaką jų susirinkimui. Verta paminėti, jog šiame mače tris įvarčius pelnė Vitalij Levkovič.

Spėjau, jog Lentvaris čia sugebės pasiimti tašką, bet Naujosios Vilnios komanda čia neklupo ir iškovojo tris taškus, dar išsaugodama bent teorinius šansus iškovoti trečios vietos medalius. Tuo pačiu čia galutinai išaiškėjo ir tai, jog Lentvaris, tik šiemet startavęs B divizione, čia ilgai neužsibus – likus trims turams juos nuo saugumą užtikrinančios devintos vietos skiria jau dešimt taškų.

„Stickers“ 1:3 „Katastrofa“

Atkakli dvikova vyko ir paskui Dilgynėje, kur „lipdukai“ metė iššūkį dėl medalių kovojantiems „Katastrofos“ futbolininkams. Pirmus porą šansų čia sukūrė šeimininkai, bet jų smūgiai skriejo šalia vartų, o už tai geltonieji netrukus nubaudė, kai Vytautas Rimas pelnė gana kuriozinį įvartį – gana nestipraus smūgio iš maždaug 20 metrų šeimininkų vartininkas neužfiksavo ir kamuolys jam tarp kojų įriedėjo į vartus. Po šio epizodo svečiai kiek perėmė iniciatyvą, turėjo dar kelias pusproges, tačiau jų nerealizavo ir į pertrauką išsinešė vieno įvarčio persvarą. Antrajame kėlinyje „Stickersai“ vėl startavo gana pozityviai ir davė darbo „Katastrofos“ vartininkui, tačiau čia pat praleido du greitus įvarčius – visų pirma Vytaro Šukio uždirbtą 11m. baudinį sėkmingai išpildė Marko Borič, o dar po kelių minučių persvarą įtvirtino Artūras Mikaila. Po to žaidimas tapo gana padrikas, ir komandos turėjo savas strategijas – „Katastrofa“ bandė bėgti į greitą puolimą, o šeimininkai pavojus kūrė po standartinių situacijų. Būtent po vienos iš tokių Denis Govorkov smūgiu galva sušvelnino rezultatą. Tai buvo paskutinis tikslus smūgis šioje akistatoje.

„Fiziškai sužaidėme labai prastai - mažai bėgom, mažai kovojom. Turėjom nedaug progų ir net jų nepavyko išnaudot. Gavome tą įvartį iš toli po vartininko klaidos ir dalis komandos nuleido galvas. Antro kėlinio antroje pusėje dar bandėm pažaisti, bet jau per vėlu buvo. „Katastrofa“ žaidė prastai, bet jau mes tai... Gerai, kad žiūrovų nebuvo. Varžovai tikrai pelnytai laimėjo, o mums tai buvo bene prasčiausios rungtynės sezone. Deja, bet be mūsų lyderio Eduardo Ratiuk mūsų žaidimas visiškai išsiderino ir kol kas nepavyksta sužaisti taip, kaip galime“ – apmaudo neslėpė „Stickersų“ vadovas Ruslanas Daškevičius.

„Katastrofos“ gretose savo mintimis apie rungtynes pasidalino vieno iš įvarčių autorius Vytautas Rimas:

Maniau, kad mačas tikrai bus uždaresnis ir baigsis nulinėmis lygiosiomis, tačiau komandos viena kitai leido sukurti ne vieną progą, tik „Katastrofa“ jas išnaudojo efektyviau.

„Valčiūnai“ 3:2 „Mostiškės“

Būtent šios rungtynės buvo tos išskirtinės – nei viena komanda nesurinko pilnos sudėties, ir rungtynės vyko 10 prieš 10, o toks scenarijus turbūt labiau pradžiugino šeimininkus, kurie su sudėties surinkimu problemų turi jau ne pirmą kartą. Vis dėlto mačas prasidėjo gana lygiai, bet pirmąjį įvartį pelnė „Mostiškės“, kai pasižymėjo jų atakų lyderis Eduard Grudinskij. Tačiau persvara ilgai neišliko – jau po minutės rezultatą po greitos atakos išlygino „Valčiūnų“ saugas Jurij Mendus. Antrojo kėlinio pradžioje „Mostiškės“ į priekį išsiveržė dar kartą – už šiurkštų vartininko žaidimą skirtą 11m. sėkmingai išpildė tas pats E. Grudinskij. Laikui bėgant svečiai truputį atsipalaidavo ir už tai itin nukentėjo – visų pirma tas pats J. Mendus rezultatą išlygino, o iki mačo pabaigos likus apie septynias minutes, dabar jau į „Mostiškių“ vartus skirtą 11m. baudinį įvarčiu pavertė Jevgenij Dovkša. Per likusį laiką žaidimas buvo gana atviras, progų turėjo abi komandos, tačiau kamuolys į vartus nekrito ir svarbią pergalę iškovojo „Valčiūnai“.

„Esant tokiam scenarijui (abiems komandoms žaidžiant be keitimų), laimėjo komanda, kuri realizavo progas geriau. Laimėjome, manau, pelnytai, o J.Mendus, kuris įmušė du įvarčius ir puikiai pakeitė rungtynes turėjusį praleisti V. Rodevič, galėjo pasižymėti dar bent penkis kartus“ – sakė „Valčiūnų“ atstovas Tomas Narkevičius.

„Viską lemia susirinkimas ir tik susirinkimas. Tai tikriausiai kertinis akmuo visų SFL komandų - kas stabilesnis,  tas ir laimi“ – nedaugžodžiavo „Mostiškių“ kapitonas Valerij Krasockij.

Nenumačiau „Mostiškių“ nesusirinkimo ir skyriau jiems pergalę, tačiau panašu, kad į sezono pabaigą vis daugiau komandų susidurs su sudėties rinkimo problemomis.

„Žaibai-Viltis“ 2:0 „Ozo tapyrai“

Dar vieną svarbią pergalę iškovojo ir toliau pirmaujančių komandų į priekį nepaleidžia „Vilties“ dubleriai, kurie šį kartą po sunkios kovos palaužė „Ozo tapyrų“ pasipriešinimą. Pirmoji mačo dalis klostėsi taip, kaip ir buvo galima tikėtis – svečiai kompaktiškai išsirikiavo gynyboje ir ruošėsi atmušti „Vilties B“ atakas, patys bandydami bėgti į greitą puolimą. Pabėgti kartais pavykdavo, bet itin rimtų šansų susikurta nebuvo. Savo ruožtu šeimininkai paskutiniame aikštės trečdalyje irgi nežaidė tobulai, tad tai leido intrigai persikelti į antrą kėlinį. O šis oranžiniams prasidėjo ne itin gerai – jau pirmosiomis minutėmis už žaidimą ranka baudos aikštelėje į jų vartus buvo paskirtas 11m. baudinys, kurį Valdas Kondratovič sėkmingai realizavo. Dar po dvylikos minučių krito ir antras tikslus smūgis – šį kartą Vaidotas Jarašius, po standartinės situacijos atsidūręs laiku ir vietoje, galva nukreipė kamuolį į vartus ir užtvirtino savo ekipos pergalę.

„Susirinkom gan prastai, nes turime nemažai traumuotų žaidėjų. Bet žaisdami visiškai be keitimų, susitvarkėme. Tapyrai neturėjo nė vienos progos. Iš esmės jų taktika ne itin pasiteisino. Komanda nors ir atsitraukė, bet paliko milžiniškus tarpus tarp saugų ir gynėjų, todėl praradę kamuolį, jį nesunkiai galėdavome perimti, kuomet oranžiniai nerasdavo šalia esančio komandos draugo ir buvo išprovokuoti spirti į priekį. Nepasakyčiau, jog ir mes progų turėjome daug. Žaidėme daugiau su kamuoliu, bet trečiam trečdaly kantrybės gerokai trūko. Tai tokia sakyčiau darbinė, svarbi pergalė. Lietingas oras vargu ar turėjo įtakos. Kamuolys riedėjo gerai, kaip ir esame įpratę normalioje aikštėje (ne Rūdiškėse :) )“ – pasakojo laimėtojų treneris Mindaugas Bielinskas.

„Kokybiniu atžvilgiu sužaidėme vienas iš geriausių savo rungtynių ir tokio rezultato nesame verti. Tokių epizodų, kai panašioje situacijoje už žaidimą ranka teisėjai skiria baudinius, esu matęs, tiesa, nedaug, tad dėl to mums tikrai nepasisekė. Apibendrinant, jausmai dvejopi: žaidėme gerai, bet rezultatas nepelnytas. Belieka tik pasveikinti varžovus su pergale ir jiems palinkėti sėkmės ateityje. Sekmadienį žaisime labai svarbias rungtynes, kur pergalė leistų būti ramiems dėl išlikimo – to ir sieksime“ – į ateinantį savaitgalį jau žvalgėsi ir oranžinių atstovas Karolis Tretjakas.

Čia pavyko nuspėti ir laimėtojus, ir įvarčių skirtumą, bet iki šimtaprocentinio tikslumo pritrūko to, jog abi komandos būtų pelniusios įvarčiu daugiau...

„Tėvynės Sąjunga“ 1:1 „Futbolo Broliai RAILANA“

Turas pasibaigė kiek netikėtu rezultatu – vieni favoritų į auksą „Futbolo Broliai“ antrajame kėlinyje niekaip nesugebėjo pralaužti TS gynybos ir turėjo tenkintis tik vienu tašku. O startavo svečiai, kaip ir dažnai šiemet, gana aktyviai ir iškart nukreipė savo dėmesį į tai, kaip pelnyti greitą įvartį. Tačiau bėgdami į priekį vieną kartą paliko savo užnugarį nuoga, o tuo pasinaudojęs Juozas Pečiukaitis greitoje atakoje pelnė įvartį ir prieš mačo tėkmę išvedė konservatorius į priekį. Vis dėlto, „Futbolo Broliai“ dar pirmame kėlinyje rezultatą išlygino, kai komandos draugo perdavimą „uždarė“ Tomas Liaskovskis. Kaip vieną kertinių pirmojo kėlinio epizodų galima paminėti momentą, kai vienas iš konservatorių griuvo baudos aikštelėje, tačiau arbitras nusprendė, jog krito be oponentų pagalbos, ir į 11m. žymę neparodė.

O antrajame kėlinyje eismas vyko iš esmės viena puse – „Futbolo Broliai“ nuolat atakavo, spaudė, bet vis kažko pritrūkdavo. Kartais politikus gelbėjo vartininkas, kartais svečiams vis nesišypsodavo fortūna. O visus pavojingiausius momentus galite pamatyti paruoštoje video santraukoje.

„Tikrai džiaugiamės iškovotu tašku prieš vienus iš lyderių. Varžovai visų rungtynių metu spaudė mus, kontroliavo kamuolį, žaidė greitai. Priešininkų demonstruotas futbolas buvo vienas iš geriausių. Noriu pagirti savo komandą už pademonstruotą kovą ir charakterį“ – savo komanda džiaugėsi „Tėvynės Sąjungos“ vadovas Alvydas Eidukaitis.

Reikia pripažinti – maniau, jog svečiai čia iškovos pergalę, tačiau pasiaukojimas gynyboje leido konservatoriams į kišenę įsidėti itin svarbų tašką.

ANONSAS

„Valčiūnai“ – „Žaibai-Viltis“

10.14 (šeštadienis), 20.20, Senvagės stadionas

Vieni dar kovoja dėl medalių, kiti – nežino, ar rungtynėms surinks startinę sudėtį. „Valčiūnai“ galbūt būtų turėję bent kažkokių kozirių, jei būtų žaidę ant natūralios vejos, tačiau varžovus priimdami Senvagėje sau iš esmės pasirašo mirties nuosprendį – „Vilties“ dubleriams čia didesnių sunkumų nekils ir jie iškovos pergalę 4:0.

„Mostiškės“ – „Granitas2“

10.15 (sekmadienis), 13.00, Nemenčinė

Bus įdomu, ar „Mostiškių“ nesusirinkimas pastarajame ture buvo tik atsitiktinumas, ar likusiose rungtynėse galime tikėtis panašių tendencijų. Susirinkę įprastai „Mostiškių“ vaikinai tikrai būtų pajėgūs kovoti dėl taškų, tačiau vis dėlto spėsiu svečių iš Naujosios Vilnios pergalę 2:1.

„Ozo tapyrai“ – „Trivartis“

10.15 (sekmadienis), 14.15, Fanų stadionas

Panerio purvo vonias į Fanų sintetiką išmainę tapyrai čia priims vienus iš principinių varžovų. Galima paminėti, jog pastarąjį turą praleidusiam „Trivarčiui“ tai bus paskutinės rungtynės su sąlyginai netoli esančia komanda, mat sezono finiše jų laukia „Žaibų-Vilties“, „Futbolo Brolių“ ir „Trakų“ komandos. Ekipai, kuri kovoja dėl išlikimo, pergalė sekmadienį yra tiesiog būtina, tačiau manau, jog trimis taškais čia nesidžiaugs nei vieni – 2:2.

„Lentvaris“ – „Stickers“

10.15 (sekmadienis), 15.00, Lentvaris

Vienai komandų realiai beliko kovos tik dėl garbės, kitai prieš akis – esminės dvikovos dėl išlikimo divizione. Aišku, sunku nuspėti, kokia bus Lentvario aikštės būklė, tačiau manau, jog „lipdukai“ itin svarbių taškų čia nepames ir nors sunkiai, tačiau iškovos pergalę – 1:0.

„Katastrofa“ – „Tėvynės Sąjunga“

10.15 (sekmadienis), 18.00, Fanų stadionas

Abi komandos čia atvyks pozityvių nuotaikų – geltonieji iškovojo darbinę pergalę Dilgynėje, o TS nuskausmino vienus iš favoritų. Nors pastaroji šių komandų akistata baigėsi nulinėmis lygiosiomis, šį kartą panašios baigties nesitikiu ir spėju, jog šeimininkai, vis dar siekiantys medalių, čia neklups – 2:1.

„Futbolo Broliai RAILANA“ – „VJFK Trakai“

10.16 (pirmadienis), 19.00, Fabijoniškių stadionas

Be jokios abejonės, tai centrinė ne tik turo, bet galbūt ir viso sezono dvikova, kur kažkuri komanda gali žengti nemažą žingsnį link aukso. Pirmajame komandų susitikime „Trakai“ pabyrėjo ir varžovams rimčiau nepasipriešino. Šį kartą dvikova turėtų būti rimtesnė, bet „Futbolo Broliai“, kurių kelyje bus kiek atviresni varžovai nei prieš savaitę, spėju, vis tiek iškovos pergalę. Tarkime, 3:2.