B divizionas: „Žaibai-Viltis“ kyla aukštyn, „Futbolo Broliai“ ir toliau „lygūs“ Visos

Po praėjusio savaitgalio B divizione situacija itin įtempta - komandos viena nuo kitos išsidėsčiusios itin artimais atstumais, o tai reiškia, jog šis įsibėgėjantis sezonas turėtų būti gana vienas įdomiausių visose Vilniaus apskrities varžybose. Užtenka pasakyti tiek, jog trečiąją vietą nuo dešimtosios skiria vos trys taškai.

Spėta rezultatų: 36

Tiksliai atspėta rezultatų: 1

Tiksliai atspėta baigčių: 12

„Žaibai-Viltis“ 5-2 „VJFK Trakai“

Dar vieną skaudų smūgį gavo jaunieji Trakų futbolininkai, šį kartą vangokai susirinkę ir rimčiau nepasipriešinę „Žaibų-Vilties“ ekipai. Dar pirmajame kėlinyje Darius Olechnovič ir Valdas Kondratovič suteikė šeimininkams komfortabilią dviejų įvarčių persvarą, bet antrojo kėlinio pradžioje „Trakų“ žaidėjas Mantas Orintas dar sugebėjo rezultatą kiek sušvelninti. O per paskutines dvidešimt mačo minučių žaidimas tapo itin atviras – Benediktas Žukas dar padidino saviškių persvarą, po kelių minučių Žygintas Piragis ir vėl švelnino rezultatą, bet dar du pelnyti Albert Voskunovič ir Dariuš Olechnovič įvarčiai leido šeimininkams iškovoti gražią pergalę ir dar labiau pasistūmėti į lentelės viršutinę dalį.

„Žaidimas jau vis arčiau to, kurio ir tikimąsi iš komandos. Dar, be abejo, žioplų klaidų ar neišnaudotų progų - apstu. Bet jau tikrai atrodome geriau, nei pirmuose turuose. Varžovų sudėčių neanalizuojame. Turime žaisti ir laimėti prieš visus, tai to ir sieksime visuose turuose.

Pergalę prieš Trakus lėmė rimtesnis puolimo indėlis. Jeigu pirmuose turuose pasikliovėme nominaliais puolėjais, tai dabar pastarieji, neįrodę savo meistriškumo, rungtynes pradeda nuo atsarginių suolelio, o puolimo grandyje daugiau bandome išnaudoti saugus, kurie daugiau juda, geriau kuria bei patys kuriasi progas. To pasekoje, pradėjome ir įvarčius mušti“ – gerėjančio komandos žaidimu pasidžiaugė „Žaibų-Vilties“ treneris Mindaugas Bielinskas.

Prognozavau „Trakų“ pergalę 3-1. Visiškai pro šalį.

„Mostiškės“ 5-0 „Lentvaris“

Rungtynės, apie kurias nėra ko daug pasakoti – „Mostiškės“ tiesiog puikiai sugebėjo reabilituotis po skaudaus pralaimėjimo „Katastrofai“, ir šeštadienį vėl negausiai susirinkusiai Lentvario ekipai nepaliko jokių šansų. Galima atskirai paminėti „Mostiškių“ puolėjo E. Grudinskij pasirodymą – šis sugebėjo vieną kartą pasižymėti pats, bet tiesiogiai prisidėjo ir dar prie trijų įvarčių, atlikdamas tikslius rezultatyvius perdavimus savo komandos draugams.

„Pagaliau pelnytas bei labai svarbus laimėjimas. Iš tikrųjų buvo tik laiko klausimas, kada pradėsim mušti įvarčius, o intriga išliko iki 41-o minutes, kai musu puolejas Eduard Grudinskij pelno savo pirmaji ivarti, po to dar prisidedamas trimis tiksliais perdavimais.

Jei „Lentvaris“ tiesiog nesusirinko, tai gali buti pasiteisinimu, tačiau jei tai yra visas pagrindas - komandai tikrai nepasisekė, nes B divizionas šiais metais tikrai pajėgus. Linkime varžovams sėkmės, o mes pamažu einame link savo tikslo - medalių. Taip pat norime padėkoti visiems susirinkusiems žaidėjams, nes šiai akimirkai turime nemažai traumuotų narių - itin laukiame sugrįžtant kiekvieno!“ – pozityvumu spindėjo „Mostiškių“ atstovas Valerij Krasockij.

Prognozėje rašiau 4-0. Paskutinis įvartis krito 87-ąją minutę. Apmaudu.

„Katastrofa“ 0-0 „Valčiūnai“

Gana nykios rungtynės vyko sekmadienio vakare fanų stadione, kur susitiko pirmoje vietoje esantys „Katastrofos“ futbolininkai bei niekaip savojo žaidimo nerandantys „Valčiūnai“. Čia nei viena komanda taip pat neturėjo ryškesnės persvaros, žaidimas labiausiai sukosi aikštės viduryje, o pirmajame kėlinyje ypatingai pavojingų epizodų nebuvo, išskirti būtų galima nebent tolimą „Katastrofos“ saugo Dominyko Stragio šūvį į skersinį.

Antrajame kėlinyje niekas iš esmės labai nesikeitė – žaidimas ir toliau sukosi vidurinėje zonoje, bet čia jau buvo susikurta daugiau šansų – pirmoje kėlinio dalyje aktyviau atakavo šeimininkai, bet mačui vis artėjant prie pabaigos savo atakas itin suaštrino bei kelias tikrai pavojingas progas turėjo ir „Valčiūnai“, bet „Katastrofą“ bent porą kartų gelbėjo užtikrintai sužaidęs vartininkas, tad rungtynės taip ir baigėsi, nepelnius nei vieno įvarčio.

„Nuobodžios rungtynės. Abi komandos žaidė primityviai ir be fantazijos, todėl lygiosios dėsningas rezultatas. Šiek tiek apmaudu, nes varžovai neatrodė tokie grėsmingi, kad taškas džiugintų“ – trumpai rungtynes įvertino „Katastrofos“ atstovas Paulius Petravičius.

„Kaip sakėm taip ir padarėm – nepralaimėjome, bet nesugebėjome ir laimėti - ir vėl teko tenkintis lygiosiomis. Atrodytų geras rezultatas prieš lyderius, bet manau, jog buvome verti pergales. Nors jie ir daugiau kontroliavo kamuolį ,bet pavojingesnių progų daugiau pasižymėti turėjome mes. Dabar laukia rungtynės prieš Lentvarį, o norint išlikti kovoje dėl geresnių pozicijų - tiesiog privalome laimėti.  Taip pat pasistiprinome Ramūnu Žukausku – buvusiu to paties Lentvario žaidėju, todėl tikimės, jog tai bus palankus ženklas prieš ateinančias rungtynes“ – sakė „Valčiūnų“ atstovas Tomas Narkevič.

Prognozavau lygiąsias, tik kiek rezultatyvesnes – 2:2. Vis dėlto, bent jau baigtį atspėti pavyko.

„Stickers“ 1-2 „Trivartis“

Iš esmės – tai buvo lygių varžovų dvikova, kur vienai komandai vis dėlto pavyko iš oponentų išplėšti pergalę. Čia kamuolio kontrolę nuo pat pradžių paėmė šeimininkai, bet raudonieji tvarkingai rikiavosi gynyboje, atmušinėjo lipdukų atakas ir bandė ieškoti laimės priekyje, kažkaip kurdami greitesnes atakas. Vis dėlto, pirmajame kėlinyje įvarčių pelnyta nebuvo ir komandos ruošėsi reikalus išspręsti antroje mačo pusėje.

Čia ir vėl aktyviau startavo „Stickers“, tik šį kartą pagaliau jų atakos virto įvarčiu – komandos draugo perdavimą iš krašto tiksliai uždarė D. Govorkov. Panašu, jog praleistas įvartis pažadino raudonuosius, ir šie vis dažniau pradėjo lankytis šeimininkų aikštės pusėje, ilgiau būti su kamuoliu bei regzti pavojingesnes atakas. Ir tos jų pastangos buvo vainikuotos dviem įvarčiais per šešias minutes antram kėliniui jau einant į pabaigą – pirma Laimonas Gelžinis smūgiu iš baudos aikštelės rezultatą išlygino, o netrukus baudos smūgį sėkmingai realizavo Darius Lukoševičius. Likusį laiką „Trivartis“ ramiai atstovėjo gynyboje iš iškovojo tris itin svarbius taškus.

„Kažkaip nesiseka mums su „Trivarčiu“... Pralaimėjome laimėtas rungtynes, tad reikia taisyti klaidas ir ruoštis sekančioms rungtynėms“ – jau į ateinančius turus žvalgėsi „Stickersų“ atstovas Ruslanas Daškevičius.

„Sakyčiau, kiek netikėta, bet labai maloni ir svarbi pergalė dviejų apylygių varžovų dvikovoje. „Stickers“ stengiasi žaisti kombinacinį futbolą, pagrįstą trumpais ir vidutiniais perdavimais, ieškodami būdų techniškai pralaužti oponentų gynybą. Tokiam žaidimui jiems labiau tiktų dirbtinės dangos stadionai, nes „Dilgynėje“ visgi pasitaikydavo nelygumų ir tokiomis aplinkybėmis žaisti tokį futbolą darosi kur kas sunkiau. Manau, kad ant dirbtinės dangos toks jų propaguojamas žaidimas bus kur kas efektyvesnis.

Vertindamas prabėgusius turus galiu tik pasidžiaugti, kad po itin nesėkmingo pirmojo turo pavyko atsitiesti ir, nepaisant labai didelių problemų su susirinkimu į rungtynes, visgi kai kada sėkmės (pvz. su „Lentvariu“), kai kada kovingumo (su „Stickers“) dėka įstengdavome išvargti tas pergales. Kol kas viskas sekasi netgi geriau nei galima buvo tikėtis“ – įpusėjusį pirmą ratą įvertino „Trivarčio“ atstovas Artūras Stepanovič.

Priešrungtyninis spėjimas buvo 1:1. Ne tiek daug ir trūko, kai pagalvoji...

„Ozo tapyrai“ 2-1 „Tėvynės Sąjunga“

Dar vienas „come-back‘as“ buvo užfiksuotas ir Panerio stadione, kur atsilikinėdami oranžiniai sugebėjo ne tik išlyginti rezultatą, bet ir jį persverti. O prasidėjo viskas taip, kaip ir buvo galima prognozuoti – tapyrai iš karto suteikė kamuolio kontrolės privilegijas TS, patys atsitraukdami į gynybą. Toks braižas padėjo abiems komandos susikurti neblogų progų, bet iš jų buvo išnaudota tik viena, kai kėliniui jau bėgant į pabaigą gerą komandos draugo perdavimą įvarčiu pavertė TS gynėjas Aleksandras Dergačiovas.

Į antrąjį kėlinį „Ozo tapyrai“ išėjo kiek labiau susikaupę, ir gana greitai rezultatas buvo išlygintas, kai nuo virpsto atšokusį kamuolį į vartus pasiuntė Vytautas Didika. Bet neilgai trukus iniciatyvą ir vėl perėmė TS ekipa, vėl pradėdama vis rimčiau grasinti tapyrų vartams. Bet šiems vis sekėsi nepraleisti – kartais juos gelbėjo vartininkas, kartais Panerio kupstai, o kartais ir elementari sėkmė. Ir čia suveikė ta futbolo klasika – jei neįmuši tu, tai įmuš tau. Kone paskutinę rungtynių ataką tapyrai išnaudojo konservatorių gynybos klaidą, ir kamuolį per vartininką sėkmingai permetęs Karolis Rastenis padėjo tapyrams mačą užbaigti itin aukšta nata.

„Pergalę šiose rungtynėse lėmė sėkmė. Kokybės atžvilgiu sužaidėme blogiausią mačą, o varžovai tikrai buvo verti bent jau taško. Galbūt nuo tų rungtynių su „Granitu-2“ būtent šiame mače bumerangu atskriejo tas laimės šypsnis, nors komanda kovojo ir priekaištų dėl kovingumo vienas kitam niekas neturėjo. Varžovai paliko neblogą įspūdį, manau, jie tikrai gali įsitraukti į kovą dėl vietų turnyro lentelės viduryje. Pirmąją pirmo rato pusę, žinoma, vertinu teigiamai. Rungtynės su „Granitu-2“ turėjo savų niuansų, o pergalingas taurės susitikimas su „Trakais“ atėmė daug jėgų, tad mače su tikrai įveikiamais „Stickers“ atrodėme prasčiau ir pelnytai pralaimėjome. Tokios aukštumos – ne mums, bet nė vienam varžovui taškų dalinti neketiname“ – ryžtingai į ateinančius ateities iššūkius žiūrėjo „Ozo tapyrų“ atstovas Karolis Tretjakas.

„Labai apmaudus pralaimėjimas. Manau, jog visų pirma pralošėme taktiškai - turėjome atsakingiau sužaisti paskutines rungtynių minutes ir neleisti suskurti tokios progos priešininkams.

Ar tenkina šiuo metu užimama vieta lentelėje? Aišku kad ne. Bet pats komandos žaidimas man patinka. Vertinant tą faktą, kad prieš sezoną susijungė dvi komandos, natūraliai turi praeiti truputis laiko ir, manau, žaidimo kreivė kils aukštyn ir rezultatai pradės gėrėti. Pats žaidimas nėra blogas, tik šlubuoja progų realizacija. Šansų sukuriame pakankamai, tik reikia geresnio užbaigimo. Aš tikiu, jog jis tikrai pagerės“ – po mačo apmaudo neslėpė TS atstovas Alvydas Eidukaitis.

Spėjau tapyrų pergalę 1:0. Atspėtas laimėtojas ir įvarčių skirtumas – turbūt ne taip ir blogai?4

„Futbolo Broliai RAILANA“ 2-2 „Granitas2“

Dar kartą savo persvaros neišlaikė ir jau trečią kartą iš eilės lygiosiomis sužaidė tikrai pajėgi „Futbolo Brolių“ komanda. Rungtynės su svečiais iš Naujosios Vilnios prasidėjo itin aktyviai ir jau 12-ąją minutę „Granitą2“ į priekį išvedė Vitalij Levkovič. Po įvarčio tempas nekrito, abi komandos turėjo savų šansų, bet pasižymėti sugebėjo šeimininkai – prieš pat pertrauką rezultatą išlygino Albertas Perkovskis.

Antrojo kėlinio pradžioje žaidybinė persvara buvo jau „Futbolo Brolių“ rankose, o tą persvarą sėkmingai įvarčiu pavertė Egidijus Žvaliauskas. Tačiau kaip prieš kelis turus akistatoje su „Mostiškėmis“, taip ir dvikovoje su „Granitu2“, „Futbolo Broliai“ išlaikyti persvaros nesugebėjo ir ją prarado paskutinėmis rungtynių minutėmis, kai rezultatą išlygino ir tašką savo komandai padovanojo Viktor Frizel.

Prognozėje pergalę skyriau šeimininkams rezultatu 2:0. Na, jie savo įvarčius sumušė, bet kad tiek praleis patys – šito tai nelaukiau...

ANONSAS

„Granitas2“ – „Katastrofa“

06.10 (šeštadienis), 12.00, Naujosios Vilnios stadionas

Į Naująją Vilnią šį kartą vykstantys lyderiai, apžvalgininko žiniomis, surinks tikrai gana optimalią sudėtį, todėl lengvų rungtynių šeimininkams tikėtis nereiktų. Taip pat „Katastrofa“, atsiminusi savo paskutinę viešnagę Naujojoje Vilnioje, tikrai norės sužaisti solidžias rungtynes bei neužleisti lyderių pozicijos. O "Granitas2" savo ruožtu sieks nepaleisti pirmaujančių komandų. Tad motyvacijos netrūks abiems komandoms. Abi jos taškus ir pasidalins – 2:2.

„Valčiūnai“ – „Lentvaris“

06.11 (sekmadienis), 13.00, Dilgynė

Nebloga proga „Valčiūnams“ reabilituotis ir iškovojant pergalę kiek pakelti vidines komandos nuotaikas. Čia didelio įvarčių festivalio neprognozuoju, bet „Valčiūnai“ savo darbą turėtų atlikti – 2:0.

„Trivartis“ – „Tėvynės Sąjunga“

06.11 (sekmadienis), 18.00, Fanų stadionas

Dvi komandos, kurioms kol kas šiame sezone sekasi skirtingai – jei raudonieji, nors ir ne visada žaisdami įspūdingai, taškus vis dėlto renka, tai konservatoriai, aikštėje atrodydami labai neblogai, palankių rezultatų pasiekti nesugeba. „Trivartis“ turėtų būti dar viena komanda, prieš kurią TS turėtų sau kelti maksimalius tikslus, bet ir šio mačo šeimininkai, surinkę kiek optimalesnę sudėtį, yra kietas riešutas. Bet kokiu atveju spėju rezultatyvias lygiąsias – 3:3.

„VJFK Trakai“ – „Ozo tapyrai“

06.11 (sekmadienis), 18.00, Rūdiškių stadionas

Komandos šiemet jau žaidė – SFL Taurės varžybose, Panerio stadione tapyrai Trakų jaunimą palaužti sugebėjo. Galima net neabejoti, jog šeimininkai bus itin nusiteikę revanšuotis ir nepaleisti į priekį pirmaujančių komandų, tarp kurių yra ir tie patys tapyrai. Manau, jog šį kartą „Trakai“ oranžinę (dabar jau pramušamą) sieną pramuš, bet pergalei to neužteks – 1:1.

„Mostiškės“ – „Žaibai-Viltis“

06.11 (sekmadienis), 19.00, Nemenčinės stadionas

Abi komandos praėjusiame ture pademonstravo, kad įvarčius mušti moka, ir į varžovų vartus jų pasiuntė net po penkis, tad čia turėtų būti smagios atakuojančio braižo rungtynės. Spėju, jog „Mostiškių“ futbolininkai, vis gerinantys savo žaidimą, čia iškovos pergalę (gal kažkam ir netikėtą), ir taip į lentelę įneš dar daugiau painiavos. 2:1 ir „Mostiškės“ savo sąskaitą pildo trimis taškais.

„Stickers“ – „Futbolo Broliai RAILANA“

06.11 (sekmadienis), 19.15, Dilgynė

Jei svečiai pasižymi gana solidžiu puolimu, tai lipdukai gali girtis nebloga gynyba. Tiesa, pastaroji akistata su „Trivarčiu“ parodė, jog net ir tokiuose gynybiniuose apkasuose galima rasti klaidų ir jomis pasinaudoti. Spėju, jog „Futbolo Broliai“ tą ir padarys bei išsiveš pergalę 2:0.