B divizionas: Tėvynės Sąjunga nepasigailėjo dar vienų favoritų Visos

Po pastarojo, šeštojo Sekmadienio Futbolo Lygos B diviziono turo, pirmasis ratas peržengė ekvatorių.

Suprantama, tai nėra labai paranki proga svarstyti, kas bus toliau, kaip viskas pirmenybėse vystysis, kurios komandos pretenduos į kurias pozicijas, bet vieną išvadą padariau.

Veikiausiai prizus pasidalins trys komandos ir tolimesnė kova dėl apdovanojimų vyks būtent tarp jų. Kalbu apie tuos, apie kuriuos kalbėjau jau prieš sezoną: Granitą B, Navigatorius Old Boys ir Geležinį Vilką. Nors yra ir daugiau komandų, užsibrėžusių patekti į trejetą, nors visas tas trejetas jau spėjo įsirašyti po pralaimėjimą, o Tėvynės Sąjungą, nukovusią dvi iš paminėtųjų, galima pavadinti favoritų baubu, nei TS, nes kas nors kitas veikiausiai nepatrauks rimtai viso sezono kovai su anuo trejetu.

Na nebent bene silpniausiąją trejeto grandį Geležinį Vilką gali kas nors bandyti pagąsdinti, bet kol kas ir to nelabai matyti.

O kas dėsis žemiau trejeto, dabar veikiausiai niekas neatsakytų. Nusimato atkaklios ir įdomios kovos ir labai daug apžvalgininko neatspėtų rezultatų..

Nors jei TS, Katastrofa, Euforija, Futboliukas ar dar kas nos nesutinka su šiomis mano ateities įžvalgomis ir vis dar yra įsitikinę, kad bent vieną medalį nukabins jie, ir pasiryžę tai įrodyti, man nuo to tik geriau. Pirmenybės juk nuo to įdomesnės.

Gerai, pakaks čia lyrikos ir trijų pirmaujančiųjų garbinimo, eikime prie įvykių, nutikusių laikotarpyje nuo sekmadienio iki trečiadienio.

Euforija Tirola – Katastrofa 3:1

Štai taip Katastrofa prarado šansą sugadinti visą mano aukščiau išdėstytą minčių eigą.  Nes juk nepatogu būtų dėstyti mintis, kad į trejetą niekas be trijų favoritų nesutilps, jei ji būtų laimėjusi ir nė tašku nebūtų atsilikusi nuo bet kurio iš jų.

Bet viskas įvyko būtent taip, kaip aš ir tikėjausi. Šimtaprocentiškai atspėtas rungtynių rezultatas.

Ir abi komandos pripažino, kad jis – ne šiaip sau, kad Euforija buvo stipresnė.

Ir kas dar įdomu – pagyrų gavo... tesėjas. Ir dar iš pralaimėjusių. Pasirodo ir taip būna. Reiktų pasveikinti Darių Petrašką su tokiu pasiekimu.

Paulius Petravičius (Katastrofa): "Pralaimėjome, nes nenusipelnėme laimėti. Pirmajame kėlinyje neišnaudojome savų progų, o varžovai sumušė, ką galėjo. Po pertraukos bandėme spausti, bet trūko tikslumo ir jėgų. Visgi, matome pozityvą, nes išvyka gavosi visai smagiu kolektyviniu nuotykiu. Patiko modernus Širvintų stadionas, galima pagirti ir arbitrą. Tikrai jautėsi, kad tai - A lygos teisėjas.“

Artūras Bazys (Euforija): "Susirinkome beveik dvejomis sudėtimis, rungtynes pradėjome labai stipriai, valdėme kamuolį, o jau 11 minutę Maksimas pasižymėjo neįtikėtinu įvarčiu iš 20 metrų (turbūt bus pretendentas į Euforijos metų įvartį). Deja, bet pirmame kelinyje šlubavo gynyba, o po mano grubios klaidos praleidome įvartį. Toliau kontroliavome kamuolį, bet Katastrofos kontratakos ir kampiniai buvo labai grėsmingi - kartą pataikė į virpstą, Rokas kartą išvalė kamuolį nuo linijos (beveik kiekvienose rungtynėse būna toks epizodas), kelis kartus puikiai reagavo debiutavęs vartuose Domantas, o pabaigoje Gabrielis uždėjo dar vieną puikų įvartį. Po pertraukos pakeitėm žaidimo planą ir nusileidome žemiau, todėl Katastrofa antrame kėlinyje pavojingų progų neturėjo. Patys sukūrėme daug grėsmingų progų, vien Karolis tris kartus išvedė mūsiškius prieš vieną vartininką, bet pasižymėt nepavyko. Likus 15 minučių, Laurynas po puikaus Gabrielio assisto išsprendė rungtynes. Katastrofa - gera ir grėsminga komanda, o rungtynes buvo tvarkingos, ko kartais pritrūksta Sekmadienio lygoje: nedaug kalbų, nedaug pykčių ir įžeidinėjimų."

Trivartis – Skaidiškės 3:1

"Nežinau, kaip kitus komandos draugus, tačiau asmeniškai mane nepalanki priešrungtyninė apžvalgininko prognozė gerokai užmotyvavo, tad į rungtynes su Skaidiškėmis ėjau su mintimi įrodyti sau pačiam ir visiems aplinkiniams, kad Trivartį dar per anksti nurašyti, - rašo Trivarčio ekipos atstovas Artūtas Stepanovičius.

Ir teisingai rašo. Nes prognozavau aiškų Skaidiškių pranašumą ir pergalę 5:2. Na kokia save gerbianti komanda būtų sutikusi su tokia prognoze ne jos naudai?

Vis tik čia nebuvo taip: supykom ant prognozės, rimtai susirinkom, ramiai nugalėjom ir še tau, apžvalgininke. A. Stepanovičius neslepia, kad trivartininkai susidūrė su problemomis dar prieš mačą: „Visgi, stadione susirinkusių trivartininkų skaičius ir asmenybės (trūko pagrindinių puolėjų, avariniu būdu į aikštę teko leisti dar iki galo traumos neišsigydžiusį žaidėją bei dar įkalbėjom bucus apsiauti ir trivartininką, kuris į stadioną atėjo su mintimi pabūti tiesiog žiūrovu) privertė rimtai suabėjoti teigiama baigtimi, tačiau jau pirmosios rungtynių akimirkos parodė, kad su varžovais net tokia sudėtimi galime žaisti apylygiai. Patiems gan neblogai sekėsi regzti atakas ir gintis nuo oponentų išpuolių. Reikia pripažinti, kad ir patys “Skaidiškių” žaidėjai neretai pagelbėdavo mums netiksliai sužaisdami gynyboje: nepataikydami į kamuolį ar atiduodami netikslų perdavimą. Pirmame kėlinyje, kol turėjome pilnai pakrautas baterijas, sukūrėme išties daug momentų, įvarčiais paversdami tris iš jų. Kitais atvejais labai gerai sužaisdavo varžovų vartininkas, akistatose vienas prieš vieną laimėdamas dvikovas su jaunais mūsų žaidėjais. Pirmame kėlinyje susikrovę solidžią persvarą, ramiai valdėme situaciją.

Po pertraukos pirmas 15 minučių dar iš inercijos palaikėme pirmojo kėlinio status quo. Tačiau ilgainiui jėgos pradėjo sekti ir varžovai apgulė mus mūsų aikštės pusėje. Laimei, kažko rimtesnio iš to išpešti jiems nepavyko, o mes dar turėjome progų pabėgti į kontratakas, tačiau sveikatos jau visai nebebuvo. Visgi Skaidiškės pelnė įvartį, tačiau labiau išvystyti savo sekmės nesugebėjo. Manau, kad dviejų apylygio pajėgumo oponentų akistatoje šventėme pelnytą pergalę, kuri leido mums iš turnyrinės lentelės apačios šoktelėti kiek aukščiau.

Dabar gi laukia sunkus trijų rungtynių maratonas (penktadienis-trečiadienis-sekmadienis), tad tikiuosi, kad susirinkimas bus geresnis, o komandos nusiteikimas - bent jau toks pats, koks buvo su Skaidiškėmis.

Geležinis Vilkas – Granitas Senjorai 7:1

Oho. Spėjau, kad Vilkas nugalės savo varžovus, bet ne taip juk... Sakiau, kad kariai iškovos sunkią pergalę 2:1. Tikrai ne 7:1.

Geležinio Vilko vadovas Darius Indriūnas atskleidė paprastą paslaptį. “Užbėgiojom ne pirmos jaunystės varžovus“. O šiaip tai trumpame jo komentare yra daugiau komplimentų varžovams, nei pagyrų saviems.

D. Indriūnas: "Norime pagirti Granito senjorų komandą už parodyta puikų futbolą. Žinant, kad komandos vidurkis - 40 metų, jie rodo puikų žaidimą. Kariškių komanda - beveik perpus jaunesnė. Taip, mes apibėgome priešininkus, privalėjome tai padaryti. Granito senjorai kovėsi iki paskutinės minutės, uždirbo baudinį ir jį realizavo. Respect."

Pridėsiu dar, kad hattricką į Granito Senjorių vartus sumušė Geležinio Vilko puolėjas Martynas Pilibavičius.

Futboliukas – Granitas B 0:1

Taip, Futboliukas iš tiesų yra kietas riešutas Granitui B. Pernai C divizione jis su šiuo galingu varžovu pasidalijo po pergalę. Šiemet - irgi nenorėjo Naujosios Vilnios komandai nusileisti. Nors ta į mačą surinko ir abi savo superžvaigždes, ir bendrai daugiau nei 20 žaidėjų.

Prognozėje rašiau, kad nemanau, jog Futboliukas galįs pernykščią pergalę pakartoti ir spėjau Granito B loaimėjimą 4:1. Na taip, futboliukininkai ir nepakartojo. Ir taško nė vieno per rungtynes neiškovojo. Bet kaip ten bebūtų, sužaidė tikrai daug geriau nei tikėjausi.

Navigatoriai Old Boys – Tėvynės Sąjunga 2:3

Tėvynės Sąjunga vėl iššovė. Vėl įrodė, kad nė kiek nebijo nei varžovų pajėgumo, nei blogų apžvalgininko prognozių.

Tampa panašu, kad kuo stipresnis varžovas, tuo labiau Tėvynės Sąjuųngą tai užveda.

Ir krinta po to ir Granitas B, ir Navigatoriai Old Boys vieni po kitų.

Aleksandras Dergačiovas (Tėvynės Sąjunga): "Norėtųsi pradėti nuo aišktės - buvo labai malonu žaisti Senvagės stadione. Šis stadionas turi puikią sintetinę dangą.

Buvo sunkios bei kovingos rungtynės su tikrai geru priešininku. To sunkumo dar pridėjo ir karštas oras. Sunku pagalvoti, kaip abiem komandoms klostytųsi rungtynės, jei būtume žaidę keliomis valandomis anksčiau.

ŠĮ kartą pavyko susirinkti ganėtinai gausiai ir, kas svarbiausia - be kelių žaidėjų pajėgiausia sudetimi. Manau, kad šio sezono kovose tai buvo pajėgiausia mūsų sudėtis.

Labai šaunu, kad prie ekipos prisijungė ir labai greitai apsiprato puolėjai Lukas bei Artūras. Prieš tai mums labai trūko aštrumo priekyje. Taip pat verta paminėti ir mūsų naują  vidurio gyneją Kasparą, kuris puikiai cementuoja priešininku atakas bei yra tikslus mūsų atakų pradinėje stadijoje. Galime sakyti, kad šį kartą labai solidžiai sužaidė puolamoji komandos grandis, nes turėjome bent 8 progas įvarčiui pasiekti, iš kurių 5 buvo 100%-ės. Paskutinį įvartį praleidome del taktinės gynejų klaidos, bet rungtynes jau ėjo i galą ir natūralu, kad klaidos pasitaiko dėl nuovargio.

Gaila, bet rungtynes filmavčs operatorius neparode Luko išėjimo 1 prieš 1 pacioje rungtynių pabaigoje bei labai abejotino šoninio teisėjo sprendimo užfiksuoti nuošalę Artūrui, kai jis pabėgo prieš vieną vartininką, gavęs gerą pasą iš vidurio ir (norisi atkreipti dėmesį) pradėjęs bėgti nuo savo aikštės pusės.

Iki šių tarpusavio rungtynių dar nebuvo tekę žaisti prieš Navigų dublerius, bet tiesą pasakius. nelabai kuo jie nustebino - žaidė kažkiek techniškiau aikštės viduryje bei kraštuose, bet pagal susikurtų progų skaičių, manau, pranokome juos dvigubai, todėl rezultatas yra visiskai dėsningas. Galbūt tai buvo tiesiog ne jų diena ir jie turejo tam tikrų problemų, bet mūsų pergalė tikrai nėra vien sėkmės vaisus, tai - darbinė bei pelnyta pergalė.

Laukiame kitų rungtynių prieš Ozo Tapyrus ir tikime tokio pat gausaus komandos narių dalyvavimo. Šio sezono starto rezultatai komandoje kuria teigiamas nuotaikas, vyrai, pajautę pergalių skonį renkasi tik su viena tvirta mintimi - nugalėti.“

Aurimas Daukšas (Navigatoriai Old Boys): "Oras buvo puikus, kaip ir nusiteikimas rungtynėms. Žinojome, kad Tėvynės Sąjunga - gera komanda, tad rungtynėms nusiteikėme rimtai.  Deja, jos nesusiklostė. Klaidos gynyboje ir puolime davė tokį rezultatą, kokį turime.

Daug mūsų neišnaudotų progų virto spaudimu rungtynių pabaigoje ir tokio žaidimo išdavoje varžovai turėjo dar kelias progas."

Kokia buvo prognozė? Suprantama,kad ne TS naudai. Spėjau aiškią Navigatorių pergalę 4:1.

Stickers – Ozo Tapyrai 3:3

Prognozavau lipdukų pergalę 2:1 ir pirmuosius jų tris taškus. Susiklostė Stickers futbolininkams - ne taip paprastai. Pralaimėjus 0:2 pirmą kėlinį jiems teko sunkiomis pastangomis sugrįžti į žaidimą. Ir pirmą tašką Stickeriai iškovojo. Bent vieną.

Stickers komandos vadovas Ruslanas Daškevičius: "Buvo tikrai karšta, teturėjome 12 žmonių, nes keli nespėjo po darbų.

Pirmas kėlinys mums buvo tiesiog tragiškas - gavome du įvarčius, o patys visiškai nieko nepadarėme, žaidimas visai nesiklijavo. Pertraukos metu gerai pašnekėjome, tad kažkaip antram kėliny pradėjome žaisti geriau ir sumušėme tris įvarčius, nors realiai progų praktiškai neturėjome. Tapyrai turėjo bent tris super progas, bet kažkodėl mūsų nenubaudė. Realiai smagu, kad pagaliau iškovojome tą pirmąjį tašką!"

Anonsas

Granitas Senjorai – Trivartis

06.07 19.15 Naujoji Vilnia (Naujasis)

Šių komandų tarpusavio batalijose dvi pergales iškovojo Granitas Senjorai, vieną – Trivartis ir kartą komandos nugalėtojo neišsiaiškino.

Spėsiu šįkart trečią Granito futbolininkų tarpusavio pergalę. Rezultatu 3:1. (Gal vėl taip Trivartį užmotyvuosiu?)

Skaidiškės – Stickers

06.09 16.27 Rudaminos Žolės Riedulio

Skaidiškės ir Stickers oficialiuose mačuose rungėsi du kartus. Viena Stickerių pergalė ir vienerios lygiosios.

Dviejų diviziono autsaiderių mače spėsiu Stickers sėkmę. 3:2. Reikia gi ir jiems pagaliau iškovoti pergalę...

Granitas B – Geležinis Vilkas

06.09 19.30 Naujoji Vilnia (Naujasis)

Tai bus pirmasis oficialus šių komandų susitikimas.

Nors Geležinį Vilką laikau vienu iš trijų B diviziono favoritų, nemanau, kad jis pajėgs rimtai pasipriešinti varžovams Naujojoje Vilnioje. 4:1 Granito B naudai.

Tėvynės Sąjunga – Ozo Tapyrai

06.09 20.00 Fanų

Tarpusavio rungtynės byloja, kad Tėvynės Sąjungai Ozo Tapyrai nėra malonus varžovas. Per visą šių komandų dvikovų didelėje aikštėje istoriją Tapyrai laimėjo 5 kartus, kartą pralošė ir kartą sužaidė lygiąsias.

Manau, kad nežiūrint į tai, kokias vietas komandos užima, čia gali atsitikti bet kas. Tad spėsiu – per vidurį: lygiąsias 2:2.

Navigatoriai Old Boys – Euforija Tirola

06.10 20.10 Senvagės

Šios komandos oficialiose rungtynėse susitiks pirmą kartą.

Labai jau abejoju, kad Navigai gali pralaimėti du kartus iš eilės, tad spėsiu jų pergalę 3:1.

Geležinis Vilkas – Trivartis

06.12 19.15 Kariškių

Iš 5-ojo turo nukeltos rungtynės.

Šiemet SFL taurės turnyro mače Geležinis Vilkas sutriuškino Trivartį 6:1.

O iki tų rungtynių tarpusavio saldo buvo lygus: po vieną pergalę buvo laimėję abu ir sužaidę dvejas lygiąsias.

Manau, kad šis mačas klostysis atkakliai. Lyg ir norėtųsi rašyti lygiąsias,  bet vistik pasitikėsiu kariais – 3:2 laimės Geležinis Vilkas.

Katastrofa – Futboliukas

06.12 21.45 Fanų

Katastrofa Futboliukui – tikra katastrofa. Šešis kartus iš septynių Futboliukas jai nusileido, kartą jam pavyko sužaisti lygiąsias.

Štai dėl tokių šių komandų trapusavio mačų sužaidimo tradicijų aš skirsiu pergalę Kastastrofai. 4:2.