B divizionas: Skaidiškės įveikė Gariūnus, bet labiausiai nuskilo Viesului Visos

Sekmadienio Futbolo Lygos B diviziono pirmasis ratas baigtas. Su paskutiniu 11-ojo turo maču paaiškėjo, kurios ekipos toliau žais kuriame pajėgumo šešete.

Net šešios komandos prieš paskutinįjį turą nebuvo užtikrintos, kuriame iš tų dviejų šešetų joms teks tęsti sezoną. Motyvacija patekti tarp stipresniųjų liejosi per kraštus. Iš tų šešių komandų penkios iškovojo pergales. Tai maksimumas iš visų galimų, nes dvi tokios ekipos – Vieni vartai ir Medžiai-2 susitiko tarpusavyje.

Pergales laimėję Granito Senjorai ir Tėvynės Sąjunga galėjo būti ramesni. Jos joms užtikrino vietą tarp stipresniųjų. O štai Skaidiškės, Vieni vartai ir Viesulas surinko po lygiai taškų ir kuris vienas iš šio trejeto užsikabins už šeštojo turnyro lentelės laiptelio teko spręsti pagal tarpusavio susitikimų rezultatus. Šiuo aspektu stipriausias buvo Viesulas.

Labiausiai dėl to už galvos turėjo griebtis Skaidiškės, sugebėjusios padaryti, reigis, neįmanomą dalyką – sutriuškinti Gariūnus ir turėjusios geriausią iš viso trejeto įvarčių skirtumą.

O dabar prisiminkim, ką spėjo apžvalgininkas (tai yra – aš) prieš startuojant turnyrui.

Taigi pirmą vietą pasibaigus pirmajam etapui prognozavau Gariūnams. Visiškai teisingai. Jie ją ir užėmė. Bet čia daug proto atspėt nereikėjo.

Antroje vietoje mano lentelėje turėjo būti Medžiai-2. O čia – visiškai pro šalį. Medžiai-2 – devinti. Nors turėjo šansą patekti į šešetą. Bet pralošė Vieniems vartams. Patys ir kalti.

Treti mano prognozėje turėjo būti Vieni vartai. Į šešetuką nepateko, liko septinti. Na, bet čia bet kuris orakulas suklystų, dauguma komandų vadovų Vienus Vartus kotiravo dar aukščiau nei aš.

Ketvirtas – Viesulas. Realybėje – šeštas. Per dvi vietas prašoviau.

Penkta turėjo būti Visinčia. Čia irgi nepataikiau dviem vietomis, nes Visinčia pirmą ratą baigė trečia.

Šešta mano reitinge – Euforija Tirola. Stipriai ne į temą. Euforija užėmė vos vienuoliktą vietą.

Septinta – mano, kaip visada, neįvertinta Katastrofa. Visiškai į šoną. Katastrofa ilgą laiką ėjo koja kojon su Gariūnais ir ratui pasibaigus liko antra.

Aštunti – Granitas Senjorai. Neįvertinau Naujosios Vilnios senukų. Ne tokie jau seni jie pasirodė ir užėmė ketvirtą vietą.

Devintą vietą atidaviau Futboliukui. Šiek tiek suklydau – Futboliukas finišavo dešimtas.

Tėvynės Sąjunga – dar viena ekipa, kurios tradiciškai neįvertinu pagal jos pajėgumą. Mano reitinge ji dešimta. O iš tiesų užėmė pektąją vietą.

Skaidiškės irgi sužaidė geriau nei tikėjausi. Jas nugrūdau į priešpaskutinį, vienuoliktąjį laiptelį. Skaidiškės baigė ratą aštuntojoje vietoje.

Paskutinė, dvyliktoji vieta, atspėta taip pat puikiai, kaip ir pirmoji. Ją užėmė PILK futbolininkai.

Žodžiu, iš stipriausiųjų šešeto atspėjau tik tris jame dalyvausiančias komandas. Antrą, ketvirtą ir penktą vietas pirmajame rate užėmusias ekipas sugrūdau į žemesnį pogrupį.

Nėra kuo pasigirt. Gerai, kad dar statymais neužsiimu. Visą honorarą praloščiau...

Viesulas – Euforija Tirola 4:2

Euforija, pasirodo, irgi turėjo savo papildomą motyvaciją šioms rungtynėms – jų komandos vadovo Andrejaus Jegorovo gimtadienis ir noras jam nesugadinti šventės. Bet Viesulo noras patekti į B1 šešetą vis tik buvo rimtesnis dalykas.

Todėl per pusę pirmo kėlinio Viesulas išsiveržė taip toli, kad sugaudyti jį nebuvo didelių galimybių – 3:0.

Ir laimėjo Viesulas šias rungtynes be didelės nervinės įtampos. Nors negali pasakyti, kad Euforija neturėjo savo progų. Tiesiog Viesulas rezultatu ją laikė toli nuo savęs, neprisileisdamas arčiau nei dviem įvarčiais.

Viesulo puolėjas Artūras Kirkutis pelnė hetriką.

 „Viesulas šiaip ne taip užėmė 6-ąją vietą turnyrinėje lentelėje, nors netgi 3 komandos surinko po tiek pat taškų. Tačiau abi konkurentes mes įveikėme ir todėl užėmėm 6-ąją vietą. Labai džiaugiamės rezultatu, - rašo Viesulo komandos futbolininkas Vygandas Masilionis. – Atėję į rungtynes, buvome nusiteikę tik pergalei, todėl gana greit pelnėme tris įvarčius ir galėjome ramiau žaisti visą likusį laiką. Žinoma, kaip visada, didelį darbą padarė Artūras, kuris įmušė hetriką. Atradome komandoje naują lyderį, kuris puikiai padaro savo darbą ir muša nemažai įvarčių. Žinoma, galėtų ir daugiau. O kalbant apie rungtynes, tai jų galas buvo kiek sunkesnis, kadangi gavome raudoną kortelę ir paskutines 15 minučių teko žaisti mažumoje. Tačiau perstatę gynybos liniją, puikiai su tuo susidorojome ir uztikrintai laimėjome 4;2. Laukia labai Įdomus antrasis ratas.“

 „Po praėjusio pergalingo, tačiau daug nervų kainavusio turo su Vienais Vartais į šias rungtynes rinkomės pasitikėdami savimi ir norėdami nudžiuginti komandos vadovą Andrejų puikia gimtadienio dovana – pergale, - rašo Euforijos Tirolos komandos kapitonas Artūras Bazys. - Deja, jau antrus metus iš eilės dovanos nepavyksta atnešti. Startavome neblogai, turėjome keletą progų, tačiau pirmajame kėlinyje prastai orientavomės gynyboje ir už tai sumokėjome trimis įvarčiais į savo vartus. Tiesa, prieš pat pertrauką pavyko "uždėti" vieną iš toli, todėl į pertrauką išėjome su viltimi atkurti lygų rezultatą antrajam kėliniui.

Antrame kėlinyje priešininkai atrodė lygiai taip pat gerai sustyguotai, kaip ir pirmajame, o mums trūko darnesnio judėjimo aikštėje, preciziškumo perdavimuose, vienas kito supratimo. Pabaigoje įmušėme, sušvelninome rezultatą iki 2:4, dar vėliau pataikėme į skersinį ir sukūrėm keletą pavojingų atakų. Visgi, turime pripažinti, jog varžovai buvo vertesni pergalės.

Laukiame kovų dėl išlikimo. Galbūt galime žaisti visas rungtynės Širvintose - mūsų namų stadione? Nes jeigu laimim, tai tik savo namų stadione...“

Nepavyko su prognozėmis ir pranašaujant šių rungtynių rezultatą. Spėjau, kad Euforija užkirs kelią Viesului į B1, laimėdama prieš jį 2:1.

Vieni Vartai – Medžiai-2 2:1

Prieš šias rungtynes susiklostė tokia situacija, kad Medžiai, pergalės atveju būtų užsitikrinę vietą pirmajame šešetuke, o sužaidę lygiosiomis, veikiausiai būtų palaidoję ir savo, ir varžovų viltis ten patekti. Vieniems Vartams pergalė buvo būtina. Ir dar, kad kiti mačai susiklostytų jiems parankiai.

Vieni vartai laimėjo, bet kiti mačai susiklostė jiems tragiškai neparankiai.

Tuo metu, kai kalbėjausi su VV gynėju Šarūnu Bilotu, jis dar nežinojo, kad jo ekipaiį stipresnįjį šešetą nepateks.

„Šiaip pradėjom labai poziciškai, Medžiai žaidė visiškai antru numeriu, - kalbėjo Š. Bilotas. – Ieškojom varžovų gynybos spragų, niekur labai neskubėjom. Gan anksti pasisekė išsukti ir išnaudoti gerą progą. Perėmėm iniciatyvą, Medžiai pradėjo lipti, atsirado daugiau skylių ir įmušėm antrą įvartį. Antram kėlinį buvo skirtas šiek tiek abejotinas baudinys į mūsų vartus, rezultatas tapo 1:2 ir atsirado papildomo spaudimo. Medžiai ėmė dar smarkiau lipti, bet atsilaikėm.

Prieš mačą kalbėjom, kad į stipresnįjį šešetuką privalom patekti. Nes manom, kad mums ten vieta. Ir motyvacijos šiam mačui mums tikrai netrūko, Nes ir tie, kurie žaisti išėjo su traumomis ir ne pirmos jaunystės žaidėjai viską paliko aikštėje, suprasdami, kad tai – išgyvenimo rungtynės.

Kodėl mes, kuriuos daug kas laiko favoritais taip sunkiai braunamės į šešetą? Pagrindinė problema – žaidėjų dažni išvykimai iš Vilniaus ir nebuvimas rungtynėse. Turėjome problemą geriausios sudėties surinkime ir iš vis komandos susirinkime. Tas labai sunkiai mums sekasi.“

Medžių-2 komandos atstovas Tauras Navašinskas: „Labai gaila, tačiau pralaimėjom paskutines rungtynes ir nepasinaudojom galimybe užsitikrinti vietos pirmame šešete. Rezultatas teisingas, nes žaidimas nesiklijavo, pavojingų progų, išskyrus standartines situacijas, sukurti nepavyko.

Likusi sezono dalis - labiau formalumas, bet motyvacijos nestigs, kadangi prieš 3 komandas sieksime revanšo už pralaimėjimus pirmame rate.“

Visiškai tiksliai atspėjau rungtynių rezultatą, prognozėje įrašęs Vienų Vartų pergalę 2:1.

Skaidiškės – Gariūnai 6:2

Nagi turėjau nuojautą, kad Gariūnai praras pirmuosius taškus. Aišku, spėt, kad Skaidiškės laimės ir dar tokiu dideliu skirtumu tikrai nedrįsau. Prognozavau lygiąsias 2:2. Bet skaidiškiečiai parodė visoms komandoms, kad nėra tas velnias toks baisus, kad nėra tie Gariūnai nenugalimi.

Per 10 pirmųjų minučių Gariūnai gavo šaltą dušą – rezultatas tapo 2:0 šeimininkų naudai. Tiesa, pirmas kėlinys taip ir pasibaigė, o po to Gariūnai dar du kartus švelnino santykį iki minimumo. Bet paskutinis rungtynių ketvirtis jiems buvo tragiškas. Trys Skaidiškių įvarčiai rezultatą išaugino iki triuškinamo.

 „Nelabai turiu ką rašyt, pusės pirmo kėlinio nemačiau. Rezultatas – nekažką. O  turėjom gauti dar daugiau“, - pripažino Gariūnų komandos vadovas Haroldas Tamulynas, nors ir nebuvo labai kalbus.

Katastrofa – Visinčia 5:6

Tai buvo vienintelis turo mačas, kurio abi komandos jau žinojo kuriame šešete dalyvaus ir kurioms nereikėjo dėl to sukti galvos. Bet įtampos joms pakako dėl kitko. Šis mačas buvo labai svarbus kovoje dėl antrosios vietos.

Ir ne tik svarbus, bet dar ir atraktyvus. Su 11 įvarčių ir besimainančia situacija.

Nors pirmą kėlinį atrodė, kad puikus Visinčios startas sužlugdė visą intrigą. Trys įvarčiai per pirmą pusvalandį, įvartis į rūbinę po to, kai Katastrofa santykį sušvelnino ir išsiveržta į priekį 4:1 bendrai.

Bet Katastrofos tai nesužlugdė. Per keliolika minučių ji sušvelnino rezultatą iki minimumo. O po to Visinčia vėl atstatė trijų įvarčių skirtumą. Bet po trijų minučių po to nutikimo, skirtumas vėl sumažėjo iki vieno.

Bet likus žaisti 18 minučių įvarčių lietus aikštėje baigėsi. Ir Šalčininkėlių klubas po pergalės atsilieka nuo Katastrofos jau vos vienu tašku.

Valerijus Barbarovičius (Visinčia): „Taip, po pirmo kėlinio atrodė, kad susitvarkysim lengviau, bet pritrūko mums keitimų. Viso teturėjom tik vieną. Vartininkas traumuotas, labai trūksta žaidėjų aikštės viduryje (irgi visi traumuoti). Vienas vidurio gynėjas dirba, kitas – vestuvėse, teko man su vienu krašto gynėju ten žaisti. Buvo ir vartininko klaidų. Tos įtampos, kai Katastrofa beveik mus pavijo, galėjom ir išvengti. Bet viskas gerai, kas gerai baigiasi.

Mūsų tikslas – antra vieta, todėl šitas mačas buvo labai svarbus. Ir nors visi tai žinojo, neatvažiavo labai daug žaidėjų, labai sunkiai susirinkom. Bet gerai, kad jaunimas jau pradeda įsilieti. Nes čempionato pradžioje tai buvo labai sunku su jais: žaidžia krašte, nieko nelaukę į priekį bėga. Dabar jau geriau, jau ir įvarčių įmušė.“

Vaidotas Kazlauskas (Katastrofa): „Į rungtynes atėjom gal pusvalandžiu pavėlavę ir atsibudom tada, kai jau buvo 0:3. Apmaudu, nes ant suolo turėjom neįprastai solidžią rotaciją, bet prieš nuvargusius varžovus paskutinėmis minutėmis, jau prireikus rimto šturmo, nelabai tokio ir surengėm. Gaila, nes, reikia pasakyti, Visinčia tą dieną už mus nebuvo niekuo geresnė, tiesiog patys atsivežėm gal 4 įvarčius iš savo kvailų klaidų.

Turėjom šansą prieš papildomą ratą tvirtai stoti ant antro laiptelio, bet situacija susiklostė kitaip. Akivaizdu, kad antrasis ratas bus ženkliai sunkesnis, bet tokio šanso, kokį turim šiemet, tiesiog negalim paleisti.“

Pilk – Granitas Senjorai 1:6

Jevgenijus Ravda – taip vadinasi Granito Senjorų pergalės priežastis. Net 5 įvarčius iš 6 įmušė šis puolėjas.

Ir nors Pilk komandos vadovas Vygantas Šepetis mano, kad per šias rungtynes jo komanda nenusipelnė tokio triuškinančio pralaimėjimo, verta konstatuoti, kad didelio vargo Granitas Senjorai neturėjo.

V. Šepetis: „Eilinės rungtynės, kurios susiklostė labai nesėkmingai. Manau, esminė problema - per minkštas žaidimas gynyboje ir nesugebėjimas sulaikyti vieno varžovų žaidėjo. Tiesiog mūsų gynėjai jam per daug suteikė laisvės ir pagarbos. Be visa ko, varžovai buvo šiek tiek techniškesni ir tikslesni. Iš kitos pusės mūsų žaidimas nebuvo beviltiškas ir nereikia vertinti vien rezultato. Tiesiog galėjome daugiau ir privalėjome daugiau nuveikti. Bet visos šios pamokos mums pravers antrajame etape kur varžovai bus jau panašesnio pajėgumo ir viskas prasidės nuo balto lapo.

Taigi, užbaigiame pirmą ratą pilnai pateisindami apžvalgininko lūkesčius, bet savo žaidimu nesame nusivylę apart vienų rungtynių su Tėvynės Sąjunga. Buvo rungtynių kurias galėjome sužaisti sėkmingiau ir siekti parankesnio rezultato, tokiu atveju ir taškų kraitis būtų šiek tiek didesnis. Bet yra toks posakis, kad viščiukus skaičiuoja rudenį. Taigi taškų kraitis bus aiškus spalio mėnesį. Ir tikimės, kad jis bus toks, kuris mums leis neiškristi į C divizioną.“

O apžvalgininkas visiškai apsidurnino. Spėdamas, kad rungtynės baigsis 0:0...

Tėvynės Sąjunga – Futboliukas 6:1

Tėvynės Sąjunga laimėjo analogišku rezultatu, kaip ir Granitas Senjorai. Tik skirtingai nei Granitas Senjorai, ji nemažai vargo pirmą kėlinį, kurį laimėjo 2:1. O antrame kėlinyje jau Futboliukas, susirinkęs negausiai, pavargo ir įvarčiai į jo vartus pasipylė.

Apie rungtynes – TS komandos vadovas Alvydas Eidukaitis: „Laukėme sunkios ir nervingos kovos. Grupėje mūsų rungtynės buvo paskutinės, tad žinojome, kad patekimui į pirmą šešetuką būtina pergalė. Rungtynės pirmame kėlinyje buvo apylygės, antrame išryškėjo mūsų pranašumas ir iškovojome užtikrintą pergalę. Manau, varžovams koją pakišo prastas susirinkimas, keirimai buvo tik du, o mes jų turėjome pakankamai ir tuo pasinaudojome.

Pirmą etapą vertinu gerai. Patekome į pirmą šešetą - toks ir buvo sezono tikslas. Gaila kelių rungtynių (ypač su Katastrofa), kuriose galėjome turėti kitokį rezultatą, tai būtų suteikia daugiau šansų pakovoti dėl prizinių vietų. Puikus pasiekimas taurės varžybose - prasibrovėme į ketvirtfinalį, tokio etapo per 9 komandos gyvavimo metus pasiekę nebuvome.“ 

O prognozė šiam mačui buvo Tėvynės Sąjungos pergalė 3:1. Na bent jau laimėtoją čia atspėjau.