B divizionas: Lyderių dvikovą laimėjo Granitas B Visos

FK Granito nuotr.

Nors paskutinysis Sekmadienio Futbolo Lygos B diviziono turas dar iki galo nesužaistas, o apkritai pirmajame rate liko sužaisti dvejas rungtynes, ši apžvalga dėl subjektyvių priežasčių galėjo pasirodyti tik tuo metu, kada ji pasirodė – šiandien.

Žodžiu, po savaitės aš žadu pateikti dar tų paskutinių mačų aprašus ir nedidelį viso pirmojo rato apibendrinimą

O dabar eikime prie tų penkerių jau įvykusių rungtynių. Kurių vienerios buvo svarbiausios visame rate. Naujojoje Vilnioje praėjusį sekmadienį įvykęs susitikimas nulėmė pirmosios čempionato pusės nugalėtojus. Įveikęs Navigatorius Old Boys pirmo rato čempionu tapo Granitas B.

Bet pradėkime nuo dvikovos Rudaminoje.

Skaidiškės – Geležinis Vilkas 0:1

O dvikova Rudaminoje netikėtai buvo labai atkakli. Skaidiškiečiai visai nebuvo nusiteikę nusileisti daug aukštesnę vietą turnyro lentelėje užimančiam varžovui ir sužaidė su jais ganėtinai lygų mačą.

Juolab pirmą kėlinį Skaidiškės turėjo nemažą persvarą. Bet pasižymėti joms nepavyko. O antrą kėlinį jau persvarą turėjo Skaidiškių varžovai. Ir nors ilgą laiką vis laikėsi tas 0:0, rungtynių pabaigoje Vilkui pavyko įmušti vienintelį mačo įvartį.

Apie tai pasakoja Geležinio Vilko komandos vadovas Darius Indriūnas: „Šeimininkai beveik visą pirmą kėlinį kontroliavo žaidimą. Porą kartų jų spirtas sviedinys paglostė mūsų vartų konstrukciją.

Antrame kėlinyje vaizdas pasikeitė kardinaliai, mes turėjome daug progų, bet kamuolys niekaip nekirsdavo vartų linijos. Teisėjavimas buvo irgi vertas dėmesio. 89 min. teisėjas paskyrė baudos smūgį į šeimininkų vartus. Atbėgęs nuo vidurio linijos ir rodydamas į pražangos vietą, teisėjas negalėjo nepastebėti kad pargriautas žaidėjas guli gerokai vartininko baudos aikštelėje, bet arbitras vis tiek sugebėjo kamuolį pastatyti ant 16m. žymos. Tai atsitiko todėl, kad vartininko ir baudos aikštelės linijos Rudaminos stadione užklijuotos sunkiai matoma, pilka lipnia juosta. Bet nežiūrint į tai, mes sugebėjome pasinaudoti šiuo baudos smūgiu ir išplėšti pergalę.

Dabar kariškių laukia trumpos, bet labai reikalingos atostogos, nes pirma sezono dalis buvo labai perkrauta, sužaidėme apie 21 rungtynes...“

Nors apžvalgininko spėtas rezultatas (2:0 Geležinio Vilko naudai) nelabai stipriai skiriasi nuo to, kuris užfiksuotas aikštėje, bet jokių sėkmingi spėjiko laurų sau neprisiimu, nes tikrai tikėjausi, kas svečiai laimės kur kas lengviau.

Granitas B – Navigatoriai Old Boys 4:2

Vis dėlto futbolas Naujojoje Vilnioje yra ne šiaip sporto šaka, o kažkoks kone socialinis reiškinys. Susirenka čia tos publikos nemažai ir įvairios: kaip amžiumi, taip ir pomėgiais. Kas šiaip rungtynes stebi, kas staliuką į stadioną atsinešęs. Na ir ant staliuko kai ką.

Bet visi žino kas iš vietinės komandos kur yra žaidęs, kas kaip žaidžia dabar, kuri Granito komanda užima kokią vietą kokiose pirmenybėse ir t. t. Jaučiasi, kad Granitas yra didelis klubas, turintis įvairių kartų futbolininkų ar buvusių futbolininkų ir daugumai jų – bet kurios komandos mačas Naujojoje Vilnioje yra dėmesio vertas įvykis ir palaikyt savus yra svarbu.

Bepigu tam Granitui B ir kraut ten įvarčius visiems tokiomis sąlygomis.

Juo labiau, kai turi tokį atakuojantį duetą, kaip Žygimantas Kirsis ir Darius Kazubovičius.

Pagadino tiedu gyvenimo ir Navigatorių seneliams. Ir gadinti pradėjo nuo pat rungtynių pradžios. Jau 8 minutę Granitas B diviziono lyderių mače pirmavo 2:0, po dviejų D. Kazubovičiaus įvarčių iš Ž.Kirsio perdavimų. Ir visą pirmąkėlinį atrodė, kad susitinka ne du lyderiai, o lyderis su autsaideriu. Navigams nesigavo niekas: į priekį jie retai toli nueidavo, o gynyboje vis klydo darydami dirbtines nuošales, nespėdami paskui išbėgančius varžovus ir taip paleisdami tai vieną, tai kitą varžovą prieš vieną savo vartininką.

Tiesą sakant, pirmą kėlinį šeimininkai ne tik galėjo, bet ir privalėjo laimėti gerokai daugiau nei 3:0, bet susigadino kelias labai jau pavojingas progas.

O antras kėlinys jau buvo visai kitoks. Atrodytų, kad komandas kažkas pakeitė. Ir jei pirmo kėlinio nebūtų buvę išvis, antrą būtų galima pavadinti atkakliu ir intriguojančiu.

Granitas B žaidė visai ne tą žaidimą, kaip pirmą kėlinį, ir žaidimo persvara antrame perėjo svečiams. Gal ji nebuvo tokia didelė, kaip šeimininkų prieš pertrauką, bet jautėsi akivaizdžiai.

Ir vis tik, kai tik Navigai sušvelnino rezultatą iki atsilikimo dviem įvarčiais ir to pakylėti pabandė didesnėmis pajėgomis užpulti, Granito įvarčio ilgai laukti neteko. Ž. Kirsis tuomet įmušė savo antrą ir mačas galutinai prarado intrigą.

Navigatoriai, suprantama, atakavo ir toliau, bet laikas vis seko, o sušvelninti rezultatą svečiai pajėgė tik likus žaisti pusantros minutės.

Koks ten bebūtų, tas antras kėlinys – Granitas B tądien buvo stipresnė mačo komanda.

Granito puolėjas Ž.Kirsis: „Aš manau, kad antrą kėlinį atsipalaidavome. Po pirmo kėlinio pirmavom 3:0, atlikom porą keitimų. Kažkaip net negalvojom, kad antrą kėlinį sužaisti geriau.

Ar jautėm, kad žaidžiam su artimiausiais konkurentais? Taip,  buvom susikaupę, nes žinojom, kas tokie atvažiuoja. Ta chebra, kaip ir mes, turi pastiprinimą ir trečiosios lygos. Žinojom su kuo žaidžiam ir tikėjomės gero derbio. Taip, manau, ir buvo ir rungtynės žiūrovams patiko.“

Navigatorių Old Boys vadovas ir gynėjas Aurimas Daukšas: „Iš pradžių varžovai turėjo rimtą nusteikimą. Naudojo išbėgimus, kai mūsų gynyba nespėjo. Ir du pirmi smūgiai – du įvarčiai įkrito.  Po to jau truputį atsitiesėm, o antrą kėlinį žaidėme šiek tiek geriau.

Pritrūko mums fizinio pasiruošimo, jaunystės, sėkmės. Nors sėkmės gal ir nelabai. Gal daugiau trūko meistriškumo, fizinio pasirengimo, greičio.

Važiavome čia rimtai sukovoti. Nebuvo nustatyta tikslo – būtinai laimėti. Žinojom, kad varžovų komanda labai gera. Bet be abejo, bent taško norėjome tikrai.“

Na ir tenka pripažinti,kad apžvalgininko prognozė buvo visiškai ne į temą. Tikėjausi, kad Navigatoriai Old Boys Granitą pažabos ir pergalės neiškovos tik dėl to, kad žais varžovų namuose – 2:2. Nieko panašaus į tokią mačo eigą nebuvo.

Katastrofa – Trivartis 1:1

Katastrofa išlyginamąjį įvartį praleido sužaidus jau daugiau nei 90 minučių po smūgio iš aikštės vidurio. Apmaudu, pikta, skaudu. Bet pati kalta, nes galimybių slidų rezultatą 1:0 padidinti mačo eigoje tikrai turėjo.

Apie tai kalba ir jos atstovas Vaidotas Kazlauskas: „Nieko daug nepripasakosi - galėjome reikalus antrame kėlinyje ramiai sutvarkyti. Nesutvarkėme, paskutinę sekundę gavome balioną beveik iš aikštės vidurio ir praradome svarbius taškus. Turbūt jau ir pats Trivartis nelabai ko iš tų rungtynių tikėjosi, nes po išlyginamojo pats suolelis, nepatikėjęs vaizdu, prapliupo juokais. Sveikinimai jiems, o mes savo svaigimus apie trejetukus ar penketukus turime numalšinti bent jau tol, kol nenišsigydisime žvaigždžių ligų savo ekipos viduje.“

Na tais svaigimais ir aš kiek patikėjęs buvau. Ar bent jau tuo, kad Katastrofa pajėgi Trivartį  įveikti, tikėjau. Ir prognozavau rezultatą 3:1 jos naudai.

Stickers – Futboliukas 0:5

Gaila man tų Stickersų. Ne koks sezonas jiems šiemet. Komandą kankina susirinkimo problemos, blogai susirinkusi ji negali pasipriešint varžovams, o akivaizdūs pralaimėjimai tikrai netraukia žaidėjų į aikštę. Nežinau ar tiksliai apibrėžiau tą užburtą ratą, bet įtariu, kad situacija Lipdukų kolektyve yra tokia.

Belieka tik tikėtis, kad toli gražu ne debiutantai, SFL turnyrų audrų vėtyti ir mėtyti Stickers po tokio pirmojo rato nesužlugs ir antrajame rate atgis.

O kol kas komandos vadovas Ruslanas Daškevičius apie rungtynes su Futboliuku rašo taip: „Viskas vyko gan standartiškai - turėjome 12 žmonių ir neturėjome vartininko. Pati rungtynių pradžia tikrai nebuvo bloga ir bendrai pats mūsų žaidimas tikrai nebuvo toks jau blogas, bet daug nepripasakosiu, nes rezultatas 0:5. Eilinį kartą pridarėme daug klaidų, už kurias varžovai mus eilinį kartą nubaudė ir aišku, pelnytai nugalėjo (eilinį kartą...)“

Panašios susirinkimo bėdos, kaip Stickersus, kamuoja ir Futboliuką. Tačiau neįtikėtinai pastarojo rezultatams didelės bėdos tai nedaro. Gal tas Futboliukas tiesiog priprato žaisti be keitimų?

Komandos atstovas Lešekas Jankovskis: „Turbūt jau trečią kartą iš eilės rašysiu tą patį.

Pradėjome rungtynes, turėdami tik 11 žaidėjų, tačiau varžovai irgi turejo tik vieną keitimą. Tačiau eilinį kartą Futboliukas parodė, jog turi daugiau motyvacijos, noro laiėeti ir tas atspindėjo aikštėje. Varžovai per visas rungtynes nesukūrė nieko pavojingo prie mūsų vartų, tuo tarpu mes išnaudojome beveik visas savo progas ir užtikrintai laimįjome šį mačą.

Dabar eisime užtarnautų atostogų, o po to bandysime grįžti dar labiau pasiruošę ir pakovoti, kaip minimum, dėl patekimo į A divizioną.“

Prognozuodamas rungtynių nugalėtoją atspėjau. Atspėjau ir kad Stickers neįmuš. Tik Futboliukui per mažai įvarčių priprognozavau – vos du.

Tėvynės Sąjunga – Euforija Tirola 5:3

O šiame mače įspėjau ne tik jo nugalėtoją, bet ir įvarčių skirtumą. Nes nurodžiau prognozėje Tėvynės Sąjungos pergalę 3:1 - nesusiprotėjau, kad šios ekipos įmuš tiek daug įvarčių.

O apie pačias rungtynes rašo komandų atstovai.

Alvydas Eidukaitis (Tėvynės Sąjunga): „Susirinkimas geras, oras pats tas futbolui, rezultatas teigiamas ir po pirmo rato poilsiauti einame geros nuotaikos.
Apie rungtynes.Jau pirmos atakos metu L. Vaičiūnas iš baudos aikštelės prieigų prasmūgiavo į virpstą. Dar po 5 min. A. Plešakovas apžaidė gynėją ir pabėgęs pelnė įvartį. Varžovai lyg ir bandė mus spausti, bet labai rimtų momentų nesukūrė, įvartį pelnė po pražangos. Išmušę kamuolį vartininkui iš rankų jį įstūmė įvartus. Po šio momento greitai prasileidome antrą, kai po kampinio galvą smūgiuoto kamuolio nusprendė negaudyti vartininkas ir jis nukrito jam už apykaklės. Mes po poros minučių išlyginome: kampinį uždarė E. Cicėnas. Tai jo pirmas įvartis atsovaujant TS (ketvirtas sezonas). Ir kėlinio pabaigoje kontratakos metu po gero perdavimo L.Vaičiūnas atsidūrė prieš vieną vartininką ir išnaudojo momentą. Antrame kėlinyje gynėmės neblogai, bet vienos iš atakų metu nepavojingoje situacijoje prasileidome įvartį po nestipraus smūgio į artimą kampą. Rungtynes ištraukė jauniausias mūsų komandos draugas K. Maldžius. Vienas įvartis krito po jo atlikto perdavimo į baudos aikštelę beveik nuo centro ir kamuolys nusileido tiesiai į devyniukę. Rungtynių pabaigoje Kasparas po kampinio galva uždarė rungtynes.
Rungtynės galėjo pasibaigti ir geriau: jei truputį sėkmingesnė diena būtų buvusi vartininkui. Tikrai poros įvarčių galima buvo išvengti. Aišku, buvo momentų kai jis mus gelbėjo, bet prie to esame įpratę.

Rungtynės momentais vyko emocingai, Manau, pritrūko tvirtesnės teisėjo rankos.“

Artūras Bazys (Euforija): „Turbūt labiausiai įtampos prisunkintos pirmojo rato rungtynės... Tiek kova dėl kiekvieno centimetro aikštėje, tiek kivirčai tarp suolelių, tiek žiūrovų gausa kūrė ypatingą atmosferą.

Susirinkome gerai, pradėjome rungtynes neblogai - valdėme kamuolį daugiau, tačiau TS buvo aštresni ir efektyviau išnaudojo savo kelias progas, o mes, nors ir vienu metu buvome išsiveržę į priekį, nesugebėjome išlaikyti persvaros ir gavę įvartį į rūbinę, išėjome ilsėtis rezultatui esant 2:3. Antrojo kėlinio pradžia buvo daug žadanti, apie 50 minutę išlyginome, tačiau TS kontratakos buvo pavojingos ir jiems pavyko atseikėti mums dar du įvarčius. Pabaigoje gausiai spaudėme, bet TS gynėsi labai kompaktiškai ir drausmingai. Apmaudu, jog nepavyko baigti pirmojo rato 4-oje vietoje, nes prieš rungtynės turėjome būtent tokį tikslą. Tačiau dabar būsime dar stipriau motyvuoti ruoštis antrajam sezono etapui.“