B divizionas: Likus vienam turui, aiškios keturios vietos Visos

FK Katastrofos nuotr.

Pasibaigus Sekmadienio Futbolo Lygos B diviziono prieš paskutiniajam 21-ajam turui tiksliai žinome kas užims trečiąją (Geležinis Vilkas), ketvirtąją (Katastrofa), vienuoliktąją (Trivartis) ir dvyliktąją (Stickers) vietas.

Na taip, iš tiesų dar žinom, kas užims ir pirmą bei antrą vietas. Visi, išskyrus nebent didžiausią optimistą iš Navigatorių Old Boys komandos, kuris dar gali tikėtis, kad ateinatį savaitgalį ji sutriuškins Granitą B ir tuo jį taip psichologiškai palauš, kad pastarais nelaimės nė vienerių po turnyro atsidėtų rungtynių.

Žodžiu, kai kai III lyga giriasi, kad jos nugalėtojai paaiškės paskutinį turą, tai mes galim pasigirti, kad mūsų čempionas (kurį šiaip dauguma Granito B varžovų jau seniai įvardijo) gali dar ir po jo nepaaiškėt.

Na bet čia – apie ateitį. O mes užmeskim akį atgal į praeitį – kas gi vyko praėjusį savaitgalį?

Stickers – Euforija Tirola 0:4

Absoliutūs ir nenukonkuruojami B diviziono autsaideriai Stickers šį kartą pralaimėjo gana padoriu rezultatu – prasileido tik keturis. Ir ne tik pasiekė tą gana pakenčiamą rezultatą, bet ir privertė varžovus pripažinti, kad susitikimas jiems nebuvo lengvas ir jautėsi įtampa

Euforijos Tirolos futbolininkas Tomašas Onichovskis: „Sunkios ir įtemptos rungtynės su Stickers ekipa... Žaidėjų susirinkimas buvo vidutinis, turėjome pora keitimų, po pertraukos - vieną. Tačiau rungtynėse nedalyvavo nemažai pagrindinių žaidėjų, o kas žaidė – jautė diskomfortą arba buvo po ligos. Pirmajame kelinyje kamuolį labiau kontraliavo Stickeriai, bet pavojingų momentų nesukūrė. Puolime parodėmė klasę ir įmušem kokybiškus įvarčius. Antras kelinys jau buvo mums lengvesnis, prasidėjo atviras žaidimas. Džiugu laimėti ir nepraleisti dar vienose rungtynėse. Ačiū Stickers ekipai už kovą ir ruošiamės TS.“

Visus keturis euforikų įvarčius pelnė jų puolimo lyderis Laurynas Slavinskas.

Apžvalgininkas gi anonsuodamas mačą spėjo, kad Euforija laimės be jokio vargo 6:0.

Granitas Senjorai – Navigatoriai Old Boys 0:4

Na bet Stickerių ir Euforijos rungtynių rezultatą pasisekė atspėti kur kas geriaus, nei Granito Senjorų ir Navigatorių Old Boys susitikimo.

Dviejų veteranų komandų rungtynes, kurios mano spėjimu turėjo baigtis lygiai 2:2, aukšta pasekme 4:0 laimėjo jaunesnieji veteranai Old Boys.

„Rungtynės buvo sunkios ir ganėtinai lėtos dėl klampios aikštės dangos, - rašo Navigatorių Old Boys komandos narys Vilius Kadys. - Rezultato prasme - viskas dėsninga, galėjome įmušti ir daugiau, bet patys neišnaudojome savų progų. Galbūt, jei Senjorai būtų vėl pasikvietę neregistruotą vartininką, rezultatas būtų kiek  kitoks.

Paskutinėse rungtynėse stengsimės duoti kovą būsimiems čempionams, o jei pavyks laimėti, bent iki lapkričio pabūsime pirmoje turnyrinės lentelės vietoje.“

Ozo Tapyrai – Geležinis Vilkas 3:7

Geležinis Vilkas iš pažiūros nesunkiai 7:3 sumedžiojo Ozo Tapyrus ir užsitikrino sau trečiąją vietą.

Nors Vilkų komandos vadovas Darius Indriūnas dėl to „nesunkiai“ turi šiek tiek kitą nuomonę. Anot jo, Tapyrai turėjo rimtų galimybių užkurti Vilkui rimtesnę pirtį.

„Pradėjome labai gerai, antrą minutę jau pavyko pasižymėti, atrodė kad jau pirmą kėlinį sutvarkysime visus reikalus, bet deja ne. Antrame kėlinyje Vilkams eilinį kartą  pritrūko susikaupimo, Ozo tapyrai galėjo ir privalėjo bausti mus skaudžiau. Lieka paskutinės rungtynės namuose, kurios nieko mums nelemia, bet Vilkams norisi metus baigti pozityviai, laimėti,“ – rašo GV komandos vadovas.

O apžvalgininkas prognozavo Vilkų pergalę 4:2.

Skaidiškės – Futboliukas 2:6

Kaip ir prognozavau, Futboliukas iškovojo pergalę Rudaminoje. Tik laimėjo jis kur kas solidžiau, nei maniau (2:1).

Pirmą kėlinį Futboliukas įmušė du įvarčius be atsako, tačiau po pertraukos šeimininkai pabandė pakeipti rungtynes sau į naudą.

Atrodo, kad svarbiausi įvykiai šiame mače buvo 74 minutę, kai Audrius Slapšinskas atstatė Futboliuko dviejų įvarčių persvarą ir 81 minutę, kai antrą geltona buvo parodyta Skaidiškių komandos gynejui ir vadovui Mariui Bukauskui.

Po to Futboliukas pribaigė varžovus dar dviem Dariaus Svilainio įvarčiais.

Tėvynės Sąjunga – Trivartis 6:1

Tėvynės Sąjunga sutriuškino Trivartį. Nors arbatos tirščiai, buriant rezultatą apžvalgai, man rodė trivartininkų pergalę 2:1.

Apie rungtynes - Tėvynės Sąjungos vadovas Alvydas Eidukaitis: „Rungtynės su Trivarčiu susiklostė pakankamai lengvai. Nors pirmieji ir prasileidome įvartį, po to, kai vartininkas lygioje vietoje nesugavo kamuolio, bet vėliau viskas priklausė mums. Pirmajame kėlinyje pelnėme du įvarčius ir persvėrėme rezultatą, o antrajame, varžovams galutinai pavargus, įmušėme dar 4. Trivartis visada yra kovingi, kietai žaidžiantys, nepasiduodantys, bet šį kartą nustebino, kadangi tokie nebuvo. Mes džiaugiamės dviejomis pergalėmis iš eilės ir tikimės gero sezono užbaigimo paskutinėse rungtynėse.“

Trivarčio žaidėjas Artūras Stepanovičius: „Traumos, peršalimai, pagirios, komandiruotės ir dar kažinkokios priežastys lėmė tai, kad kovai su Tėvynės Sąjunga šiaip ne taip sukrapštėme neoptimalų startinį vienuoliktuką, ant suolo pasodinome porą atsarginių ir pabandėme mesti iššūkį varžovams. Padoriai aikštėje atrodėme maždaug pusantro kėlinio. Sugebėjome pirmi pelnyti įvartį ir rungtynių pradžioje, visai pavyko palaikyti kamuolį ir vis pagrasinti oponentų vartams. Nors Tėvynės Sąjunga dar pirmame kėlinyje sugebėjo atsilošti ir persverti rezultatą savo naudai, tačiau nebuvo jokių požymių, kad busime sutriuškinti. Antro kėlinio pradžioje dar trumpam prispaudėme varžovus prie jų baudos aikštelės ir... viskas. Tarsi kažkas būtų užtraukęs Trivarčio mašinos rankinį stabdį – visiškai sustojom. Išsikrovė baterijos, nebespėjome paskui oponentus, puolime vis užklimpdavome ir prasileisdavome greitus varžovų atsakus. Natūralu, kad pavargus išsiderino žaidimas ir atsirado didžiuliai tušti plotai tarp grandžių, kur Tėvynės Sąjunga laisvai judėjo su kamuoliu ar be jo. Per 15 minučių atkarpą buvome 4 kartus pasiųsti traukti kamuolio iš savo vartų tinklo ir rungtynių pabaiga virto tiesiog formalumu. Tėvynės Sąjunga buvo geresnė šiose rungtynėse tačiau nemanau, kad rezultatas atspindi komandų lygių skirtumą.“

Galiu pridėti nebent tai, kad tris įvarčius per šį mačą pelnė Tėvynės Sąjungos saugas Ignas Keras.

Katastrofa – Granitas B 5:4

Na ir užsiskanijimui – sensacija. Nebijau taip pavadinti šių rungtynių, kuriose aš prognozavau Granito B pergalę 3:1 ir oficialų tapimą B diviziono nugalėtoju, rezultato.

Katastrofą galima pavadinti komanda-granitskalde. Nors Granitui B pirmą ratą ji pralaimėjo, per visus kitus mačus skaldė ir Granito Bėkus ir Senjorus (3 kartus).

Katastrofos komandos atstovas Vaidotas Kazlauskas: „Jei kažkas būtų pasakęs, kad atsilikdami 0:2 ir apskritai praleidę 4 įvarčius nugalėsim būsimus čempionus - turbūt nelabai būtume tuo patikėję. Juo labiau ir patys po rungtynių kalbėjome, jog po prastos rungtynių pradžios atsirado nuojauta, kad viskas gali baigtis labai blogai. Tačiau priešingai. Panašu, kad tie du įvarčiai Granitą primigdė, mus tarsi atgaivino ir pradėjom spausti. Varžovai gynyboje žaidė kiek atmestinai, mes lipome ir iki pertraukos išlyginome, nors galėjom net ir persverti.

Antrame kėlinyje Granitas tarsi bandė atsibusti, įjungti aukštesnę pavarą ir padidino spaudimą, o bet tačiau įvarčiai krito į abu vartus, kas kelias minutes. Pasinaudojome svečių pasyvumu, keliomis jų antrojo vartininko klaidelėmis (pagrindinis pirmojo kėlinio metu patyrė traumą ir mačo tęsti negalėjo, sveikatos jam) ir taip pasiekėme teigiamą rezultatą. Pabaigoje teko rimtai atsimušti, bet nieko kito ir nesitikėjome.

Kartais galėjo susidaryti įspūdis, kad tai mums pergalė galėjo atnešti diviziono laimėtojų titulą, nes noro ir užsivedimo, panašu, pas mus buvo daugiau. Turbūt ir Granitas nelaukė tokio pasipriešinimo, ypač po ankstyvų įvarčių, bet smagu, kad nenuleidom rankų, pasinaudojom aplinkybėmis ir jų šventę nukėlėm bent savaite į priekį, taip įrodydami ir sau, kad galime.

Sekmadienį laukia čempionato finišas su Trivarčiu. Turnyrine prasme jis nieko nebelems abiem komandoms, bet mums reiktų pergalės - na labai jau apmaudžiai praradome taškus su jais pirmajame rate...“

Granito B puolėjas Darius Kazubovičius per šį mačą pelnė trivartį.

Granitas Senjorai – Ozo Tapyrai

10.26 14.00 Naujoji Vilnia. Naujasis

Pirmą ratą šios dvi komandos sužaidė lygiosiomis 0:0.

Prognozuosiu, kad ir antro rato susitikimas baigsis lygiai 1:1.

Geležinis Vilkas – Skaidiškės

10.27 15.00 Kariškių

Liepą Geležinis Vilkas Rudaminoje laimėjo vienintelį įvartį įmušęs priešpaskutinę minutę.

Atsakomajame mače Kariškių stadione Skaidiškėms padėti negalės gynėjas M. Bukauskas ir puolėjas Lukas Kaziukevičius.

Spėju B diviziono bronzininkų pergalę 3:1.

Euforija Tirola – Tėvynės Sąjunga

10.27 16.00 Širvintų

Vasarą Tėvynės Sąjunga rezultatyviame mače 5:3 įveikė Euforijos Tirolos futbolininkus.

Tačiau aš spėju, kad rudenį euforikai pasieks revanšą. Rezultatu 3:1.

Trivartis – Katastrofa

10.27 18.00 Fanų

Pirmajame rate komandos sužaidė lygiąsias 2:2.

Prognozė atsakomosios rungtynėms – 4:2 Katastrofos naudai.

Futboliukas – Stickers

10.27 20.00 Fanų

Futboliukas pirmą ratą sutriuškino Lipdukus 5:0.

Pastariesiems negalės atstovauti saugas Janas Burbo.

Manau,kad atsakomasis mačas bus toks pats, kaip ir pirmas – vėl 5:0 laimės Futboliukas.

Navigatoriai Old Boys – Granitas B

10.28 20.10 Senvagės

Pirmo rato pabaigoje Granitas B nugalėjo Navigatorius Old Boys 4:2.

Aišku, Navigai norėtų revanšo. Gal jis būtų ir gerai, nes intriga – kas taps čempionu tokiu atveju išsilaikytų iki lapkričio.

Bet daugiau nei lygiųjų Old Boysams neprognozuosiu. Atkaklus mačas,kuris baigsis 4:4.

Stickers – Granitas Senjorai

10.31 Fanų

Granito Senjorai turėjo vargo pirmojo rato mače su Stickers ir įveikė juos vos 1:0.

Spėsiu, kad antrojo rato mačą Senjorai laimės lengviau. Rezultatas – 4:1  Naujosios Vilnios komandos naudai.

Granitas B – Ozo Tapyrai

11.03 19.00 Naujoji Vilnia. Naujasis

Pirmojo rato susitikime Granitas B lengvai 6:0 sutriuškino straubliuočius.

Nemanau, kad daug vargo jis turės ir lapkričio pradžioje. 5:0 - jau čempionu tapusio Granito B naudai.