B divizionas: Kovoje dėl titulo – ryškus tapyro pėdsakas Visos

AFK suklupo. Kartoju. AFK suklupo. Ar galime tvirtinti, kad kova dėl titulo baigta? Su giliu liūdesiu turiu konstatuoti, kad Panerio stadione tapyrai iš esmės išsprendė visus auksinius klausimus. Žinoma, dar liko trejos rungtynės, o „Elektrėnų Versmei“ teks susiremti ir su vilčių į medalius dar nepraradusiais „Valčiūnais“, tačiau 5 taškai yra daug, o toks skirtumas sunkiai iššvaistomas net mėgėjų lygose. Tuo, tikėtina, labiausiai džiaugiasi „Imperialas“, kurio miglota kelionė link sidabro tapo šiek tiek skaidresnė.

Lentelės viduryje įtampa ir karštis neslūgsta. Priešingai, kova dėl penktosios vietos intensyvėja. Paraiškas į ją dalina bent trys komandos. Šildymas visu pajėgumu įjungtas ir kovoje dėl išlikimo, į kurią aktyviai įsijungė „Geležinis Vilkas“, todėl atsipalaiduoti negali nei „Trivartis“, nei „Tėvynės Sąjunga“. Tuo tarpu „Oriono“ kelionė B divizione bent vienam sezonui yra baigta.

Pasibaigusiame ture dar porą ribų peržengė link aukso marširuojanti „Elektrėnų Versmė“. Ji įmušė 11 įvarčių vieneriose rungtynėse, pagerindama diviziono šio sezono rekordą. Tuo pačiu elektrėniškiai varžovus nubaudė jau 102 taikliais smūgiais, o tai geriausias rezultatas tarp visų SFL Ergo divizionų. Spėkite, kas tapo jubiliejinio įvarčio autoriumi. Visiškai netikėta!

Tuo tarpu alternatyvai sezono finišui ieško pastiprinimo ir skelbiasi užtikę vieną gan perspektyvų jaunuolį, iš kurio, sako, gali išaugti ir rimtesnio kalibro kamuolio spyrėjas. Bent jau baudinius, teko girdėti, realizuoja užtikrintai.

Pasibaigusį turą pavadinsime „Škotijos“ vardu, paminėdami Lietuvos rinktinės nesėkmę paskutinėmis minutėmis, nes net dvejos rungtynės divizione buvo nulemtos įvarčių paskutinėmis minutėmis. Šį kartą dvi pergales iškovojo aikštės šeimininkai, tris – svečiai, viena dvikova baigėsi lygiosiomis.

„Elektrėnų Versmė“ - „Trivartis“ 11:0 (5:0)

Vargu, ar kas nors tikėjosi, kad elektrėniškiai šiose rungtynėse barstys taškus, tačiau taip pat vargu, ar buvo įsivaizduojančių, kad svečiai taip subyrės. Dar iki pertraukos vedama po diskvalifikacijos į sudėtį sugrįžusio Juliaus Dranginio „Elektrėnų Versmė“ sumušė penkis įvarčius ir antroje mačo pusėje neatsipalaidavo, pridėdama dar šešis taiklius smūgius. Tiesa, sykį kamuolį į savo vartus pasiuntė svečių futbolininkas.

Įprastai surenkantis didžiąją dalį komandos įvarčių J.Dranginis šiame mače „Trivarčiui“ įmušė tik trivartį. Pasikuklino ir antrasis komandos snaiperis Mindaugas Broga, pasižymėjęs sykį. Išskirti galima Mantą Strasevičių, į savo sąskaitą įsirašiusį dublį.

Nugalėtojų atstovas Romas šįkart komentarų daug neturėjo.

„Nelabai ką daug galima parašyti apie rungtynes, rezultatas kalba pats už save. Tiesiog noriu padėkoti varžovams, kad atvažiavo ir sukovojo, nepaisant ekstremalių oro salygų ir stadiono būkles. Smagiai pasimaudė abi komandos. O mes tiesiog toliau judame link savo tikslo, ypač dabar dar paslydus AFK ekipai. Šiek tiek palengvino mūsų padėti, bet mes nežiūrime į kitus, o tiesiog patys turime laimėti likusius mačus ir pasiekti sezono tikslą“, - teigė elektrėniškis.

Tuo tarpu „Trivarčio“ įvarčio (deja, į savo vartus) autorius Vytautas išsamiau papasakojo apie tai, kad vyko maudynėse Elektrėnuose.

„Kaip ir reikėjo tikėtis, linksmai pasipliuškenom baseine. Pagal išankstines prognozes turėjome turėti 15 žmonių, bet į Elektrėnus atkako tik 13. Aišku, sudėčiai iki optimalios trūko ohohoho kiek, bet ką čia jau bepadarysi. Iš esmės viską nulėmė organizuotumas, o ir "žmogiškom" sąlygom elektrėniškiai čia mus gerokai lenkia.

Kelias pirmąsias minutes abi komandos taikėsi prie žaidimo sąlygų - vienose aikštelės vietose kamuolys tiesiog sustodavo balose, kitose - priešingai, netgi labiau praslysdavo. Kaip ir aišku buvo, kad daugiau bėdų turės tas, kurio pusėje kamuolys užsibus ilgiau. O žaidimo perkelti į šeimininkų aikštės pusę nesugebėjome. Pradžioje dar buvo pora gaisriukų, kai jie bandydavo įsižaisti kamuolį, bet ilgainiui nusprendė tiesiog mesti priekin ir ta taktika pasiteisino.

Pirmąjį įvartį prasileidome gan apmaudžiai. Ne dėl gamtos sąlygų, o po kampinio "pametėme" du žmones - vienas iš jų galva numetė kamuolį J. Dranginiui, kuris nuo vartininko aikštelės linijos pasiuntė jį į tinklą. Greitai prasileidome antrąjį ir viskas tapo galutinai aišku. Po to rungtynės vyko tarsi draugiškas susitikimas, tiek vieniems, tiek kitiems tarpusavy pajuokaujant, o į rezultatą nelabai kas ir dėmesį kreipė. Mes bandėme atsimušinėti, bet dažniausiai nesėkmingai. Juolab ir Versmė išnaudojo kone visas progas.

Šeimininkams įmušus 10-ąjį įvartį teisėjas pasiūlė nutraukti rungtynes (gal buvo likusios kokios 7 minutės), bet atsisakėme teigdami, jog dar tikimės atsilošti. Nu bet šiek tiek jau laiko pritrūko, – šypsojosi Vytautas, užsimindamas ir apie redakcijai žinomą elekrėniškių po mačo įteiktą dovaną. – Kai po rungtynių iš priešininkų gavome dovanų, pagalvojome, jog gerai kitą kartą būtų „užsirauti“ kada vasarą ir į rungtynes atvažiuoti autobusu... Gal pasiseks.“

Kokia rungtynėse tvyrojo atmosfera, puikiai nusako ir trivartiškių užklasinėje veikloje papasakotos kone anektodinėmis virtusios situacijos.

„Stickers“ - „Valčiūnai“ 1:2 (0:1)

Lipdukai tapo pirmieji šiame ture, pajutę tai, ką pajuto Lietuvos rinktinė, kuriai rezultatas išsprūdo paskutinę minutę. Tiesa, mūsų šalies futbolininkai liko su tašku kišenėje, tuo tarpu „Stickers“ jų į savo taupyklę neįdėjo visai, nors buvo labai arti lygiųjų.

Pirmajame kėlinyje pranašesni buvo svečiai, ir savo pranašumą jie įprasmino greitu Dainiaus Perednio įvarčiu. Antrajame kėlinyje lipdukai išlygino ne tik žaidimą, bet ir rezultatą, kai iš toli bumptelėjo Tomas Indriūnas.

Laikui senkant, seko ir „Valčiūnų“ viltys likti kovoje dėl medalių. Vis tik jas paskutinę mačo minutę išsaugojo rezultatyviausias komandos futbolininkas Jurijus Medusas, kurio po pražangos muštas kamuolys po kelių rikošetų kažkokių būdu atsidūrė vartų tinkle. Verta pastebėti, kad tai ketvirtasis saugo įvartis per paskutines penkias komandos rungtynes.

Lietaus mūšio įdomiausi momentai – video santraukoje.

Valčiūniškis Tomas neslėpė džiaugsmo, kad komanda tęs kovą dėl medalių.

„Rungtynės, kaip ir tikėjomės, buvo atkaklios, įdomios, neturint nei vienai komandai jokio pranašumo. Aišku oras sugadino ne tik rinkimus, bet ir varžybas, tuo pačiu įnešė netikėtumo faktorių. Dėl lietaus tiek jie, tiek mes prasileidome keistus įvarčius ir turbūt esant geram orui to nebūtų. Pabaigoje, laukiant finalinio švilpuko, visi turbūt buvo susitaikę su lygiosiomis. Bet ne. Jurijus Mendusas. Tylėjęs visas rungtynes, jis tarė žodį 90-ą minutę ir įmušė įvartį galva – pergalė.

Rezultatu esame patenkinti, turbūt nei vienas nenusipelnė kritikos, visi kovojo stengėsi, vien tas faktas, kad tokiu oru atvažiavo, susirinko – jau pagirtina. Viliamės, kad kova dėl 3 vietos dar nepralaimėta, nors laukia 2 sunkios rungtynės prieš lyderius bei konkurentus dėl bronzinės vietos. Kaip ten bus laikas parodys“, - sakė Tomas.

Lipduko Ruslano teigimu, rungtynės turėjo baigtis lygiosiomis.

„Svečiai pradėjo geriau ir aktyviau, gan greitai įmušė iš toli pirmą įvartį. Pirmajame kėlinyje manyčiau, jie atrodė geriau. Pusę antro kėlinio jau geriau atrodėme mes, daug atakavom, kažkaip vienu metu kėlėme gal 5 kampinis iš eilės. Mums pavyko įmušti gražų įvartį iš kokių 30 metrų ir išlyginti rezultatą. Kėlinio pabaigoje vėl aktyviau žaidė Valčiūnų komanda, kelis sykius mus gelbėjo mūsų vartininkas. Visgi pačioje rungtynių pabaigoje po baudos smūgio kamuolys kažkokiu mistiniu būdu sugebėjo atsidurti vartuose, prieš tai palietęs mūsų gynėją, vartininką, o po to dar ir virpstą.

Rungtynės buvo kovingos, buvo nemažai emocijų ir, mano manymu, lygiosios būtų dėsningas rezultatas. Bet kamuolys yra apvalus ir visko būna, tad reikia nenuleisti galvų ir kitą sykį išlaikyti maksimalią koncentraciją iki pat finalinio švilpuko“, - žaisti iki finalinio švilpuko žadėjo Ruslanas.

„Imperialas“ - „Orionas“ 8:0 (2:0)

Dar vienos rungtynės, apie kurias daug žodžių sakyti nereikia, nebent tai, kad Viktoras Sluchovas savo artėjantį gimtadienį pažymėjo hetriku.

Oras ir balos Fanų stadione komandoms tikrai nepadėjo, tačiau ir be to nuo pirmųjų minučių „Imperialo“ pranašumas abejonių nekėlė, aikštės šeimininkai gana greitai įmušė porą įvarčių ir galėjo mėgautis žaidimu tiek, kiek tai leido gamtinės sąlygos. Savo momentų iki pertraukos turėjo ir „Orionas“, kartą privertęs rimtai padirbėti ir varžovų vartininką.

Antrajame kėlinyje iš esmės matėme tik vieną komandą. Po ketvirtojo įvarčio svečių entuziazmas išgaravo taip akivaizdžiai, kad penktąjį įvartį orioniškiai praleido vos tik pradėję žaidimą nuo aikštės vidurio. Skirtumas galėjo būti ir kur kas didesnis, tačiau „Imperialas“ ne sykį patikrino vartų konstrukcijos tvirtumą, komandą gelbėjo ir vartininkas.

Pavojingiausi epizodai ir įvarčiai – video santraukoje.

„Ozo tapyrai“ -  AFK 1:1 (1:0)

Kartais būna ir taip, kad visos prognozėje paminėtos priežastys ėmė ir suveikė taip, kad kone visą sezoną tylėję tapyrai jo finiše pateikė netikėtumą, pagaliau atėmę taškus iš į medalius pretenduojančios komandos. Panerių ganyklose, ypač lyjant lietui, oranžiniai visada jaučiasi kone idealiai, o rungtynių išvakarėse taip pat buvo suorganizuotas moralės kėlimo seminaras pridėjo ir nusiteikimo, todėl rungtynės buvo visiškai lygios, daug kovos ir praktiškai be pavojingų momentų.

„Ozo tapyrai“ įmušė pirmojo kėlinio pabaigoje baudos aikštelėje buvo nugriautas Saulius Jarmalis, o skirtą baudinį be problemų realizavo Gintas Malašauskas. Kai jau atrodė, kad pergalė yra aikštės šeimininkų rankose, AFK rezultatą išlygino. Tiesa, ne be tapyrų pagalbos. Viena paskutiniųjų svečių atakų baigėsi pražanga varžovų aikštės pusėje. AFK pakėlus kamuolį į baudos aikštelę, jį į savo vartus nukreipė Tomas Markūnas, o tapyrai tapo antraisiais ture, patyrusiais Lietuvos rinktinės savijautą Škotijoje.

„Panašu, kad tiek apžvalgininkas, tiek varžovai nuvertino Tapyrus. Tapyrai, suprasdami likusių rungtynių svarbą bei jausdami kartėlį, likusį po pirmų rungtynių su AFK (kai 2:1 pirmauta buvo iki 60 min., bet pralaimėta 2:5), jau penktadienį surengė slaptą seminarą Rolo pirtelėje. Atlikę dviejų rungtynių peržiūrą, paskanavę silkės, bei išklausę kelių dublerių patarimų, Tapyrai tiek taktiškai, tiek emociškai dvikovai buvo pasirengę puikiai. Pridėjus tai, kad aikštė ir oras buvo kaip užsakyti Tapyrams - turim gal kiek netikėtą, bet dėsningą rezultatą.

Kalbant apie pačias rungtynes, AFK turėjo teritorinę persvarą, bet ja sunkiai naudojosi. Žaidimas buvo klampus, kovingas ir emocingas. Abi komandos sukūrė po 1-2 progas, tad Tapyrai, matydami, kad varžovui taip ir nepavyks savo progomis pasinaudoti, įteikė dovanėlę, įsimušdami paskutinėmis minutėmis. Šioks toks šauktas deguto, bet pozityviai laukiame likusių trijų rungtynių, planuojame imti 9 taškus ir finišuoti 5 vietoje“, - kalbėjo AFK įvarčio „autorius“ Tomas.

„Futboliukas“ - „Geležinis Vilkas“ 2:4 (1:1)

Turnyro lentelės dvikova komandos buvo kone gyvybiškai svarbi, išlaikant galimybes išlikti lygoje. Šiose lenktynėse geresnėje pozicijoje lieka „Geležinis Vilkas“. Nors „Futboliukas“ dusyk pirmavo, tačiau tragiškas paskutinis pusvalandis, per kurį aikštės šeimininkai praleido tris įvarčius, atėmė viltis tikėtis bent taško. Eiliniu savo įvarčių prie kariškių pergalės prisidėjo svečių puolėjas Ernestas Gerasimovas, įmušantis šeštą sykį per septynerias paskutines rungtynes.

Išsamus rungtynių, kuriose netrūko progų ir įvarčių, aprašymas – video pavidale.

„Oras buvo tragiškas, tačiau lietus neatbaidė mūsų komandos ir keitimams turėjome 6 žaidėjus. Pirmojo kėlinio pradžioje žaidimas vyko daugiausiai aikštės viduryje, nes abiems komandos reikėjo laiko priprasti prie slidžios dangos. Pirmąjį įvartį įmušė „Futboliukas“, kai po kampinio užsukau kamuolį tiesiai į vartus. Vėliau varžovai po standarto rezultatą išlygino ir antrąjį kėlinį teko pradėti kaip iš naujo.

Viskas vyko analogiškai, pusė kėlinio žaidėme aikštės centre, iki tol, kol varžovų vartininkas nepargriovė mūsų puolėjo, kuris realizavo 11 m. baudinį. Antroji kėlinio pusė „Futboliukui“ virto košmaru. Varžovai išlygino rezultatą, po kelių minučių išsiveržė į priekį, mūsų gynėjas gauna raudoną kortelę ir praleidžiame dar vieną įvartį bei turnyro lentelėje apsikeičiame vietomis su „Geležiniu Vilku“. Lieka tikėtis, jog „Futboliukas“ ras jėgų atsigauti ir surinkti likusius 9 taškus“, - kalbėjo aikštės šeimininkų atstovas Lešekas.

„Tėvynės Sąjunga“ - „Katastrofa“ 0:2 (0:2)

Lygiame pirmajame kėlinyje, kur iniciatyvą turėjo tai viena, tai kita komanda, visi rungtynių įvarčiai buvo įmušti prieš pertrauką ir tai dar tik „Katastrofa“. Iš pradžių surengusi pavojingą ataką, po kurios aikštės šeimininkų vartininkas smūgį nukreipė į skersinį, netrukus svečių ekipa išsiveržė į priekį, kai ne be nesėkmingai sužaidusio vartų sargo pagalbos įmušė Marius Šakalys. Po kelių minučių vėliau perdavimą iš krašto „uždarė“ Andrius Svetlavičius.

Antrajame kėlinyje svečiai turėjo galimybę įmušti darsyk, bet standartinės situacijos metu sudrebėjo vartų skersinis. Vėliau katastrofiškiai atsitraukė prie savo vartų, laukdami galimybių greitiems išpuoliams, tačiau išskirtinių momentų nebesukūrė. „Tėvybės Sąjungos“ bandymai išgelbėti rungtynes taip pat nebuvo sėkmingi, varžovų gynybos linija dirbo nepriekaištingai.

„Pirma, tai sveikinam apžvalgininką pataikius visiškai tiksliai, pagaliau! O apie rungtynes – buvome stipresni ir pelnytai nugalėjome. Aišku, kiek pasisekė su įvarčiais, bet juk sekasi stipresniems. Noriu pasidžiaugti, kad, nepaisant labai prasto oro, puikiai susirinkome, turėjome krūvą keitimų ir galėjome visas rungtynes palaikyti aukštą spartą. Sekmadienį mums – finalo vertos rungtynės su „Stickers“, todėl bus labai įdomu“, – jau į būsimas rungtynes žvalgėsi katastrofiškis Paulius.

Tuo, kad „Katastrofai“ padėjo fortūna, pritarė ir politikas Alvydas.

Mums rungtynės nenusisekė. Rungtynės buvo lygios, bet priešininkams mušant pirmą įvartį pasisekė, nes pirmą prasileidome po nestipraus smūgio iš toli, kai vartininkas nusprendė nestabdyti kamuolio, o jį išspirtį, ir nepataikė į kamuolį. Antrą prasileidome praradę kamuolį, prasižengėme aikštės krašte šalia baudos aikštelės, priešininkai pakėlė kamuolį į baudos aikštelęir iš kelių metrų laisvas žaidėjas galva pasiuntė jį į vartus. Visų rungtynių metu lyg ir ilgiau kontroliavome kamuolį, bet niekaip nepavykdavo davesti iki užbaigimo smūgiu.

Antrame kėlinyje turėjome puikų momentą po kampinio sušvelninti rezultatą, bet pirmu smūgiu galva pataikėme į virpstą, pakartotiniais bandymais gelbėjo gynėjai ir nepataikėme į kamuolį. Daugiau rimtų progų neturėjome, kelias pusproges. Priešininkai rėmėsi kontratakomis ir turėjo keletą momentų, kuriuose galėjo padidinti rezultatą savo naudai. Gaila jog nepavyko iškovoti taškų“, – kalbėjo „Tėvynės Sąjungos“ atstovas.

------

Jei ne blykstelėję tapyrai, turas būti kaip reta sėkmingas, nes po labai ilgos pertraukos pavyko visiškai tiksliai atspėti vienerių rungtynių rezultatą. Tačiau dabar – trečią sykį paeiliui atspėtos penkių dvikovų baigtys.

2016-10-16 12:00 Elektrėnų SM

AFK užbuksavo, tik jei tuo nepasinaudojo „Futboliukas“, tai tapyrai ne tik atėmė du taškus, tačiau buvo labai arti to, kad alternatyvai iš vis keliautų namo tuščiomis. Verta pripažinti, kad tąsyk daug faktorių sukrito prieš AFK, todėl politikams panašios sėkmės neprognozuoju. Žinoma, „Tėvynės Sąjungai“ taškai taip pat labai reikalingi, nes juos jau ėmė vytis kariškiai, tačiau niekaip netikiu, kad žaisdami ant dirbtinės dangos aikštės šeimininkai suklups antrą sykį iš eilės – 4:0.

„Valčiūnai“ - „Imperialas“

2016-10-16 14:00 Dilgynė

Vienareikšmiškai tai bus centrinė turo dvikova. Aikštės šeimininkams pralaimėjus ar iškovojus vos tašką, užsikabinti bronzą liktų nebent teorinės galimybės. „Imperialas“ visą savo dėmesį yra nukreipęs į viršų, todėl, norėdamas išsaugoti sidabrines viltis, taip pat turės tik pergalingus ketinimus. Pirmojo rato dvikova stipresnės komandos neišaiškino, tačiau šįkart tokios prabangos abi komandos sau leisti negali.

Sėkmė turėtų lydėti tą komandą, kuriai geriau pavyks prisitaikyti prie ne pačios geriausios kokybės aikštės, tačiau šįkart pasirinksiu saugiausią variantą, po kurio bus galima laikyti, kad kova dėl medalių divizione priėjo liepto galą. Mačas baigsis identiškai pirmajai šių komandų akistatai – 2:2.

„Katastrofa“ - „Stickers“

2016-10-16 16:00 Fanai

„Katastrofa“ toliau darbais, o ne žodžiais įrodinėja, kad ji yra „antrojo rato“ komanda ir jame jau su kaupu viršijo pirmoje sezono dalyje iškovotų taškų skaičių. Ir tai ne pabaiga. Tuo tarpu, toliau užsispyrusiai lygiosiomis nežaidžianti „Stickers“ ekipa vis dar išsilaikė penktoje vietoje, tačiau keturios nesėkmės pastaruoju metu leido varžovams sumažinti atsilikimą, o katastrofiškiams – net ir susilyginti turnyro lentelėje. Pastarųjų rezultatai man šiuo metu patinka, todėl prognozuoju, kad po šio turo turėsime naują penktosios vietos savininką. Rezultatu 3:1 laimės „Katastrofa“.

„Trivartis“ - „Futboliukas“

2016-10-16 18:00 Fanai

„Futboliukas“ pralaimėjo aštuonerias rungtynes iš eilės, „Trivartis“ per paskutines dvejas praleido kuklius 17 įvarčių. Tokių nelaimėlių duetas surems špagas šiame ture. Žinoma, trivartiškių antirekordo praėjusiame ture laikyti už gryną pinigą nereikėtų, nes Elektrėnų SPA tadien galėjo nutikti bet kas. Grįžtant prie reikalų – pirmajame rate laimėjo „Futboliukas“. Netikiu, kad jiems pavyks pakartoti sėkmę, bet nebent aikštės šeimininkai eilinį kartą sufeilins ir į rungtynes susirinks trečia sudėtimi – 3:1.

„Orionas“ - „Elektrėnų Versmė

2016-10-16 18:00 Fabijoniškių VFM

„Orionas“ jau gali ruoštis sezonui žemesniame, o „Elektrėnų Vermė“ – aukštesniame divizione bei yra paskutinėje tiesiojoje maratone į auksą. Turbūt net pačiuose fantastiškiausiuose filmų scenarijuose negalėtume surasti elektrėniškių pralaimėjimo – 0:6.

„Geležinis Vilkas“ - „Ozo tapyrai“

2016-10-17 19:10 Fabijoniškių VFM

„Ozo tapyrai“ po kelių gerų paskutinių rungtynių nusitaikė į penktą vietą, o pastebimai pagerinę savo žaidimą vilkai renka taškus ir iš paskutiniųjų kabinasi į išlikimą. Būtent pastariesiems pergalė yra daug kartų reikalingesnė, tačiau jei oranžiniai vėl sunkiai rinks sudėtį ir teks į pagalbą kviesti „Ozo“ legendarinius, kariškiams nepadės net prie vartų iškasti apkasai – 1:2.