B divizionas: Iš trijų stipriausiųjų nelaimėjo nė vieni Visos

Nė viena iš trijų Sekmadienio Futbolo Lygos B diviziono pirmaujančių komandų nelaimėjo. Lyderis Granitas B sužaidė lygiąsias su trečią vietą užimančiu Geležiniu Vilku, o antroje vietoje įsitaisę Navigatoriai Old Boys pasidalijo po tašką su Euforija Tirola.

Visa kita – kaip jau įprasta. Stickers vėl susirinko visą krepšį įvarčių, pergalių seriją kaupiantys Granito Senjorai ir Ozo Tapyro nugalėjo, o pralaimėjimus renkantys Trivartis ir Tėvynės Sąjunga pralošė.

Na o Katastrofa, pajėgusi nukauti Futboliuką, dar palaiko intrigą kovoje dėl bronzinės prabos medalių.

Stickers – Skaidiškės 0:9

Pasižiūrėjus į rezultatą ir primetus kitus Stickerių rezultatus, norisi šitą mačą aprašyti keliais žodžiais: Stickers, kaip ir dažniausiai, patyrė sutriuškinimą ir nieko keisto – komandų lygis gerokai skiriasi. Bet..

Pirmą kėlinį Skaidiškės nepasiekė nieko. Į pertrauką komandos ėjo prie rezultato 0:0 ir galbūt būtų buvę galima tikėtis rimtos ir atkaklios antrosios rungtynių pusės, jei ne vienas nutikimas: prieš pat baigiantis pirmajam kėliniui Stickers saugas Janas Burbo pavedė savo komandą, pasigavęs raudoną kortelę ir palikęs Lipdukus dešimtyje.

Iškart po pertraukos į Stickers vartus įskriejo įvartis, po to autsaiderių nuotaika krito ir prasidėjo tai, kas Lipdukams nutinka dažnai. Žaidė ir įvarčius mušė vienos Skaidiškės.

Bet ką čia aš, pasiskaitykime,ką mums parašė Stickers vadovas Ruslanas Daškevičius: „Na pirmam kėlinyje žaidėme neblogai. Nors iniciatyva priklausė varžovams, bet sugebėjome nepraleisti ir dar kartais patys bandėme atakuoti. 44 minutę mūsų žaidėjas buvo pelnytai išvarytas iš aikštės, o dar kiek anksčiau pagrindinis gynėjas gavo traumą, tad likome ir mažumoje, ir be keitimų. Antro kėlinio pradžioje praleidome įvartį, po dvidešimties minučių dar vieną, o vėliau jau prasidėjo tas, kas prasidėjo - per 14 minučių praleidome septynis įvačius be atsako... Sunku net kažką daugiau pakomentuoti. Kažkaip eilinį sykį po neblogo pirmo kėlinio buvo labai prastas antras kėlinys.“

Prognozėje spėjau Skaidiškių pergalę 9:0.

Ozo Tapyrai – Tėvynės Sąjunga 1:0

Kaip ir sakiau – šį mačą laimės kylantys Ozo Tapyrai, o ne sminganti Tėvynės Sąjunga. Taip ir buvo. Na tik su tuo skirtumu nepataikiau, mat mačas buvo šiek tiek atkaklesnis negu prognozavau ir jo rezultatas ne 2:0, o 1:0.

Tiesa, TS vadovas Alvydas Eidukaitis teigia, kad jo komandos žaidimas nėra blogas, tik štai niekaip nepavyksta antrą ratą pergalės pasiekti. Jis tikrai geriau išmano savo komandą, bet kad bent jau rezultatais antrojo rato Tėvynės Sąjunga nėra panaši į pirmojo rato Tėvynės Sąjungą.

Ozo Tapyrai, tarp kitko, irgi nepanašūs į pirmojo rato save. Tik pas juos viskas – į gerąją pusę.

A. Eidukaitis: „Gaila, kad jau ne pirmą kartą praleidžiame labai greitą įvartį. Po užmetimo į baudos aikštelę vartininkas sušuko: „mano“, bet kamuolio nepaėmė, varžovai uždirbo kampinį, po kurio ir prasileidome. Visą kitą laiką vyko gana lygus žaidimas, kuris sukosi daugiau apie centrą, gal kiek aštresni buvo varžovai. Ypač antrajame kėlinyje, kai mes bandėme lyginti rezultatą. Turėjome kelis momentus, per kuriuos galėjome išlyginti, bet varžovai jų irgi turėjo - mus išgelbėjo vartininkas. Apmaudu, kad antrame rate nepavyksta pasiekti pergalės, nors žaidimas nėra blogas.“

Geležinis Vilkas – Granitas B 1:1

Prognozuodamas, atidaviau pergalę lyderiams – 3:1. Tik tie lyderiai tos pergalės pasiimt nepajėgė.

Geležiniam Vilkui atėjo nelengvas metas. Rungtynės su dviem komandomis, užimančiomis aukščiausias vietas B divizione, o tarp jų – su bene labiausiai dabartinės Vilkų trečiosios vietos besigviešiančia Katastrofa.

Jei visus šiuos mačus Vilkai sugebės sužaisti gerai, intriga dėl trečiojo prizo bus užkasta.

Ir negali sakyti, kad pirmajame mače Vilkas nežengė žingsnelio link to. Taškas iš Granito B – teigiamas rezultatas bet kuriai komandai. Išskyrus nebent patį Granitą B.

Kita vertus, granitiečiai pastaruoju metu su varžovų pasipriešinimu dorojasi sunkiai. Prieš savaitę tik įmušęs paskutinę akimirką Granitas B palaužė Futboliuką.

Dabar paskutinėmis akimirkomis Naujosios Vilnios komanda galėjo ir nukentėt. Bet apie tai Geležinio Vilko komandos vadovas Darius Indriūnas: „Pirmajame kėlinyje turėjome susikūrę nemažai progų, kurias paleidome vėjais. Antrajame kėlinyje metėme kozirį į aikštę, bet deja priešininkai po puikios kombinacijos išvedė Darių Kazubovičių prieš vartininką ir šis nepaliko jokių šansų mūsų vartininkui. Po praleisto įvarčio pradėjome žaisti aktyviau ir 86-ą minutę Patrickui Medialei vis dėlto pavyko išlyginti rezultatą, o 94-ą minutę apsivedęs tris žaidėjus jis iš 10 metrų pramušė virš vartų. Manau, abi komandos vertos kovingų lygiųjų. Nors gal būt priešininkai turi kitą nuomonę...“

Trivartis – Granitas Senjorai 3:4

Granito Senjorai iškovojo penktą pergalę iš eilės, o Trivartis patyrė iš eilės septintą pralaimėjimą (lygiai tiek,kiek turėjo mačų antrajame rate).

Naujosios Vilnios senukai pasiuntė varžovus į nokdauną per pirmą kėlinį pelnę 3 įvarčius be atsako. Antrą kėlinį Trivartis jau bandė tą pranašumą panaikint, rezultatą sušvelnino iki minimumo, bet tik tiek. Už tai taškų negausi.

Ir anot Trivarčio futbolininko Artūro Stepanovičiaus, komanda jau susitaikė su tuo, kad aplenks tik Stickerius.

A. Stepanovičius: „Ko gero, po pastarųjų dviejų rungtynių su Skaidiškėmis ir Granito Senjorais Trivarčio planą „Iškritimas į C divizioną” galima laikyti įgyvendintu. Be to, dar ir Ozo tapyrai po triuškinamos pergalės prieš mus, pasigavo bangą ir ženkliai nutolo. Žodžiu, tenka susitaikyti su vieta apatiniame trejete... Nors paskutiniuose turuose naujai pasirodžius senam trivartininkui J. Orantui kiek pagerėjo reikalai puolime, tačiau vis dar praleidžiame daugiau negu įmušame. Rungtynėse su Granito Senjorais apturėjome tragišką pirmą kėlinį (0:3), o antroje pusėje bandėme didvyriškai išsrėbti prisidarytus nemalonumus, tačiau įdėtų pastangų nepakako. Žaidimas pagal modelį “mes įmušime daugiau negu varžovai” Trivartyje nepasiteisina. Reikėtų prisiminti seną laiko patikrintą ir komandoje išbandyta efektyvu “mes praleisime mažiau nei varžovai” metodą. Kol kas didžiausios problemos yra būtent savo vartų saugume - galbūt jau daromės per seni B diviziono greičiams (skamba kiek paradoksaliai pralaimėjimo Granito Senjorams fone)? Sekmadienį priešininkai puikiai pasinaudojo mūsų klaidomis, susikrovė reikiamą persvarą ir išlaikė ją iki finalinio rungtynių švilpuko, nepaisydami mūsų bandymų kabintis į rungtynes.“

Prognozėje spėjau Granito Senjorų pergalę 3:1.

Futboliukas – Katastrofa 0:2

Katastrofa nepaslydo per šį susitikimą. Nors aš prognozavau komandoms lygiąsias 2:2.

Šiai ekipai užteko pajėgumo nugalėti pos susitikimo su Granitu B kiek demotyvuotą Futboliuką ir išlaikyti viltį pagauti Geležinį Vilką B diviziono turnyro lentelės tyruose.

Dar galima sakyti, kad Katastrofai šis mačas buvo rimta repeticija prieš susitikimą su tuo pačiu Vilku po savaitės. Bet apie tai papasakos laimėjusios komandos atstovas Vaidotas Kazlauskas: „Darbinė pergalė, tokia, kokių šiemet kelios jau buvo ir kurios yra ypatingai malonios. Reikia pasakyti, kad pavojaus kūrėme daugiau nei varžovai, kurie labiausiai rėmėsi aukštais kamuoliais, standartų metu keliamais į mūsų baudos aikštelę. Žinoma, prie specifinio Fanų apšvietimo ar koncentracijos stygiaus galėjome turėti ir daugiau sunkumų, tačiau iš esmės be priekaištų sužaidė gynyba, o priekyje savo šansų susikūrėme ir daugiau, nei tik tuos du, per kuriuos pavyko pasižymėti.

Dabar lauks rungtynės, kurios nulems likusį mūsų sezoną. Pergalė sekmadienį prieš GV dar palieka šansus kautis dėl bronzos, bet koks kitoks rezultatas iš esmės nukreipia koncentraciją taurei. Iš Vilko šiemet jau atėmėm du taškus lygoje ir galimybę kautis dėl taurės, todėl suvokiam, kad sportinio pykčio jiems netrūks. Bet galime garantuoti - jo nepristigs ir mums.“

Euforija Tirola – Navigatoriai Old Boys 3:3

Įdomios, atkaklios ir permainingos rungtynės. Kurių rezultatą viena komanda pavadino dėsningu, o kita jaučiasi pralošusi laimėtą susitikimą.

Aurimas Daukšas (Navigatoriai Old Boys): Smagios rungtynės rezultato prasme.Nors fiziškai jos buvo gana sunkios, kadangi sunkiai sekėsi surinkti žmones ir turėjome tik vieną keitimą. Sudėtis buvo gana gynybinio stiliaus ir kurti atakas nesisekė labai gerai, todėl pradžioje teko atlaikyti Euforijos šturmą. Vėliau žaidimas apsilygino ir iniciatyvą perimdavom tiek mes, tiek varžovai. Gaila išbarstyti taškus, ypač kai konkurentai taip pat barstė, bet manau, kad rezultatas dėsningas.“

Artūras Bazys (Euforija Tirola): „Rungtynėse su Navigatoriais susirinkome gana gera - 14 žmonių sudėtimi, Navigai buvo be savo pirmosios komandos žaidėjų, o namų stadione visas rungtynes purškė lengvas lietus. Neturėjome pagrindinių vartininkų, todėl sukomės iš situacijos su aikštės žaidėjais vartuose, tačiau jie pasirodė užtikrintai. Eilines rungtynes (išskyrus su Katastrofa ir galbūt Granitu) žaidėme geriau nei varžovai, sukūrėme daugiau progų, protingai laikėme kamuolį, o varžovai padarė keturis smūgius, iš kurių įmušė tris: 11 m baudinį, rikošetą ir damušimą iš toli... Ir taip kelintose rungtynėse iš eilės. Žodžiu, pralošėm laimėtas rungtynes. Komandos nuotaikos antrajame čempionato rate gana slogios, tačiau tikime tuo, ties kuo dirbame ir jaučiame, jog galiausiai skinsim šio darbo vaisius ir gal dar įsiterpsim į pirmąją lentelės pusę.“

Man belieka priminti, kad santykiai tarp Navigų OB ir Euforijos yra savotiški. Prisimenate tą istoriją apie vieno Euforijos vadovo Andrejaus Jegorovo replikas Navigatoriams per jų mačą su Katastrofą?

O šio mačo rezultato spėjikas iš manęs gavosi ne koks. Prognozavau Navigų pergalę 3:1.

Anonsas

19-ojo turo dviejų Granitų tarpusavio susitikimas bus žaidžiamas lapkritį.

Stickers - Trivartis

10.05 20.10 Senvagės

Pirmą ratą Trivartis nugalėjo Stickers 4:1.

Bet dabar aš pabandysiu išprognozuoti netikėtumą. Stickers sugebės susirinkti pakenčiamai (su kokiais net dviem ar trim keitimais) ir nepraloš. Lygiosios 2:2.

Katastrofa – Geležinis Vilkas

10.06 14.00 Fanų

Pirmojo turo rungtynes komandos sužaidė lygiosiomis 1:1. O štai rugsėjį Katastrofa įveikė Vilkus SFL taurės turnyre – 1:0.

Bet kokiu atveju – labiausiai intriguojančios turo rungtynės. Teks ir pačiam būti perlytam Fanų stadione, nes žadu nueiti į šį mačą.

Na o prognozė? Vėl lygiosios. Dar vienas 2:2. Ir sužlugusi intriga kovoje dėl bronzos.

Ozo Tapyrai – Euforija Tirola

10.06 15.30 Panerio

Pirmą ratą Euforija nugalėjo Tapyrus 4:2.

Bet, kaip jau rašiau, tada Tapyrai buvo kitokie negu dabar. Mutavo šiek tiek straubliuočiai per tą laikotarpį ir ėmė skinti pergales. Bet vistik spėju, kad praėjusiu Tapyrų maču jų pergalių serija baigėsi. Euforija nugalės 3:1.

Skaidiškės – Tėvynės Sąjunnga

10.06 16.30

Pirmą ratą Skaidiškės nugalėjo Tėvynės Sąjungą 2:0 ir tai buvo šioks toks netikėtumas.

Bet tai buvo pavasarį. Su visa pagarba TS futbolininkams, šiuo metu aš neįsivaizduoju, kad jie pajėgtų laimėti Rudaminoje ir Skaidiškių pergalė 2:0 tikrai nebus joks netikėtumas.

Futboliukas – Navigatoriai Old Boys

10.06 20.00

Pirmą ratą Futboliukas 6:1 sutriuškino Navigus.

Tai buvo sunkiai suvokiama tada ir panašus rezultatas būtų sunkiai suvokiamas dabar.

Spėsiu NOB revanšą kuklesniu rezultatu 3:1.