B divizionas: Gariūnai - nebepavejami, Visinčiai ir Katastrofai - medaliai Visos

Ne, B divizione neatsitiko nieko keista ir nesuprantama. Tiesiog, likus komandoms sužaisti du turus, nepavejama tapo ir pirmą vietą užsitikrino Gariūnų ekipa. O kad taip anksčiau ar vėliau nutiks, buvo aišku jau praktiškai nuo sezono pradžios. Nebuvo aišku tik kada.

Manau, kad varžovai neprieštaraus, kad pasakysiu, jog Gariūnai – ne šio diviziono pajėgumo komanda. Per visą sezoną jie suklupo kartą. Rudaminoje rungtyniaudami su Skaidiškėmis. Ir tas rezultatas, žvelgiant į visą Gariūnų sezoną, atrodo keistas nesusipratimas.

Žodžiu, sveikinu Gariūnus ir linkiu sau lygių varžovų surasti kitąmet aukštesniame divizione.

Pogrupis B1

Pradėkime ne nuo pastarojo turo. Pradėkime nuo to, kad dviem savaitėmis anksčiau rungtynės tarp Katastrofos ir Tėvynės Sąjungos ekipų baigėsi 3:2 konservatorių naudai. Visko tame mače buvo – daug aistrų, pykčių, kone prasidėjusios muštynės ir net vienos komandos gerbėjas šuo, išbėgęs į aikštę aiškintis su priešininkais.

Po to abi komandos tų neramumų pradžia kaltino viena kitą ir jautėsi, kad santaikos tarp Katastrofos ir TS nėra.

O vėliau – dar vienas skandaliukas. Katastrofa pareikalavo, kad pergalė būtų įskaityta jai, kadangi Tėvynės Sąjungai atstovavo žaidėjas, kuris turėjo praleisti rungtynes dėl diskvalifikacijos. Ir iš tiesų, pasirodo TS sąmoningai ar nesąmoningai pažeidė taisykles. Pergalė buvo įskaityta Katastrofai, pastaroji užsitikrino bent jau bronzos medalius, pagerėjo jos situacija varžantis ir dėl sidabro, o Tėvynės Sąjunga prarado apdovanojimų viltis.

Žodžiu, aš jau mėgaujuosi, kokia rimta priešprieša iškils kada nors ateity, kai šios komandos susitiks tarpusavyje. Kodėl nesakau – kitąmet? Nes manau, kad jos žais skirtinguose divizionuose, Katastrofa – A, Tėvynės Sąjunga – B. Nors pagyvensim – pamatysim.

O dabar – grįžkime prie 14-ojo turo.

Viesulas – Katastrofa 2:2

Jeigu įskaityta prieš TS pergale Katastrofa pasigerino situacija, kovoje dėl antrosios vietos, tai lygiosiomis su Viesulu – ne ypač. Iš tiesų puikiai beveik visą pirmą ratą sužaidusią komandą pastaruoju metu apėmė kažkokia krizė. Pergalės aikštėje ji neiškovoja jau ketvirtą mačą iš eilės.

Nors šį kartą trūko tikrai nedaug, galutinai Viesulas rezultatą išlygino likus žaisti vos penkias minutes.

„Geros rungtynės su geru varžovu, Viesulas tikrai nepriminė tos komandos, kuri pirmame rate daug kovos neparodė. Apmaudu, kad mačo pabaigoje praleidome įvartį, bet teisybės dėlei reikia pasakyti, kad lygiosios tą dieną buvo dėsningiausias rezultatas, - apie susitikimą kalbėjo Katastrofos komandos atstovas Vaidotas Kazlauskas.

Medaliais jis, suprantama, pasidžiaugė: „Smagu, kad po ilgos pertraukos pavyko užsitikrinti SFL varžybų medalius, tačiau, antrame rate net ir nerodydami geriausio savo žaidimo, vis dar išliekame kovoje dėl antros pozicijos. Savaitgalio mačas Šalčininkėliuose iš esmės ir nulems, kokia ta pozicija bus po čempionato.“

Prognozuodamas neatspėjau, kad Katastrofa vėl klups. Tikėjausi jos pergalės 4:1.

Gariūnai – Visinčia 4:2

O ta pergalė, nulėmusi Gariūnams diviziono nugalėtojų laurus, nebuvo tokia lengva. Visinčia ne veltui rimtai pretenduoja į antrąją vietą – čempionams pasipriešino rimtai. Ir pirmą įvartį įmušė, ir po to švelnino rezultatą iki minimumo. Žodžiu, ramiau atsipūsti Gariūnai galėjo tik 81 minutę, kai padėjo paskutinį rungtynių tašką – įmušė ketvirtąjį įvartį.

„Pradėsiu gal jau nuvalkiota, bet vis dar aktualia fraze iš mūsų pusės - nesurinkome pilnos sudėties, trūko svarbiu žaidėjų... – apie rungtynes pasakojo Visinčios vadovas Valerijus Barbarovičius. - Žinojome, kad laukia sunkios rungtynės su stipriu varžovu, turinčiu daug patirties futbole, o mūsų jaunimas tik apsišaudo. Sugebėjome pirmi pelnyti įvartį, iškart galėjome dvigubinti ar net trigubinti rezultatą. Bet progos nebuvo išnaudotos ir prasileidome tris tikrai juokingus įvarčius, po kelių klaidų, klaidelių. Gal kiek ne mūsu vartininko diena... Ir jau - 1:3. Sušvelninome iki 2:3 ir lyg galėjome mušti ir dar bet... 2:4 ir keletas gerų progų įmušti, tačiau jų neišnaudojome. Tiek Gariūnai, tiek mes keletą kartų tikrinome vartų konstrukcijas, turėjome progų, bet yra, kaip yra. Rezultatas, tikriausiai, dėsningas, vis tik Gariūnai solidi rimta komanda, na bet manome, kad lygiosios tikrai galėjo būti.  Sveikiname FK Gariūnus su čempionų titulu.“

Aš, kadangi dar bent teorinės intrigos norėjau, tai spėjau, kad mačą 2:1 laimės Visinčia. Na tai vėl niekur nepataikiau...

Tėvynės Sąjunga – Granitas Senjorai 4:2

O štai čia jau geriau su spėjimu ėjosi. Tiesa, vienu įvarčiu per daug TS įmušė. Prognozėje buvo rezultatas 3:2 jos naudai. Na bet šiokį tokį pliusiuką galiu sau užsidėt.

Tiesa, Granito Senjorai visiškai nebuvo nusiteikę nusileisti. Jie du kartus buvo išsiveržę į priekį, o Tėvynės Sąjungą išgelbėjo trys įvarčiai, įmušti per 10 antrojo kėlinio vidurio minučių.

„Pasikartosiu su fraze po praeitų rungtynių: koks susirinkimas - toks ir rezultatas, - rašo Tėvynės Sąjungos komandos vadovas Alvydas Eidukaitis. - Šį kartą susirinkimas buvo geresnis nei praėjusio turo rungtynėse, todėl iškovojom pergalę. Manau, atrodėme geriau ir rezultatas teisingas. Net pirmiems prasileidus įvartį, jautėsi užtikrintumas, kad turime perlaužti rungtynes. Visų rungtynių metu ilgiau kontroliavome kamuolį, daugiau atakavome ir sulaukėme savo progų.

Gaila, kad techninis pralaimėjimas Katastrofai atėmė galimybę kovoti dėl medalių, labai norėjosi įtampos iki paskutinio turo.“

Pogrupis B2

Vienvaldėmis B2 diviziono lyderėmis tapo Skaidiškės. Kol pagrindiniai jų varžovai Vieni Vartai ir Medžiai-2 barstė taškus tarpusavio mače, anos ėmė ir užtikrintai patvarkė Pilkus.

Nors ką aš čia prasižiojau apie pagrindinius Skaidiškių varžovus? Panašu, kad tokiais labiau nei Medžiai bus sparčiai iš turnyro lentelės apačių kylantys Euforijos Tirolos futbolininkai, iškovoję trečią pergalę paeiliui ir tuos Medžius jau aplenkę.

Medžiai-2 – Vieni Vartai 1:1

Lygiosios, kuriomis, matyt, neapsidžiaugė nei vieni, nei kiti.

Pirmą kėlinį Vieni Vartai išsiveržė į priekį, antrą Medžiai-2 rezultatą išlygino.

„Pats rungtynėse nebuvau, bet man sakė, kad jos gana apylygės ir kovingos tokios buvo. Ir mūsų komanda buvo gana užsivedusi, ko dažnai mums trūksta“, - pasakojo Vienų Vartų atstovas Darius Borisas.

Žodžiu, užsivedimo pergalei nei Vartams, nei Medžiams nepakako. O aš prognozavau, kad Vieni Vartai laimės. Ir didesniu skirtumu nei laimėjo pirmą ratą (2:1 – aut. past.) – 3:1.

Skaidiškės – Pilk 5:2

Nors abi komandos daugiau dėmesio atakai nei gynybai skyrė jau pirmųjų mačo minučių, jos ilgokai nesugebėjo įmušti įvarčio. Bet po to, kai tai 35 minutę padarė Skaidiškės, daugiau pirmavimo iš savo rankų neišleido iki pat finalinio švilpuko.

Pilk vadovas Vygandas Šepetis kalbėjo, kad Skaidiškių pranašumą nemažai nulėmė tai, jog jos rungtyniavo namų aikštėje, prie kurios yra geriau prisitaikiusios, nei varžovai. Ar tai tiesa, ar tiesiog Skaidiškės stipresnės? Nežinau. Tiesa, galiu pasakyt, kad pirmojo rato rungtynes Pilk namuose Skaidiškės irgi laimėjo. Tiesa, kur kas mažiau – 1:0.

„Senų gerų pažįstamų rungtynės“, - pradėjo savo laišką V Šepetis. - Nemanau kad galėjome vieni kitus nustebinti, todėl žaidėme gan atvirą ir paprastą futbolą. Skaidiškės pradėjo rungtynes be jokios žvalgybos ir mus šiek tiek spustelėjo bei daugiau kontroliavo kamuolį .Jiems ir progas pavyko pirmiems susikurti. Bet palaipsniui žaidimas išsilygino ir atsirado ir mums progų atakoms. Iš tiesų net nesitikėjome kad galutinis rezultatas bus toks su daug įvarčių. Gal kažkiek išmušė iš vėžių šiek tiek kuriozinis pirmasis įvartis, kai kamuolys po kampinio tiesiog staiga užsisuko ir nusileido Skaidiškių žaidėjui tiesiai po kojomis, o šiam beliko sušaudyti vartininką iš dviejų metrų. Ir sekantis momentas prie 1:2 - mūsų Justo smūgis tiesiai į vartininką, nors, kaip pats Justas sako, jis  jau skaitė antraštes apie rungtynių gelbėtoją... Taigi vietoje 2:2 po poros minučių tapo 1:3 Pilk nenaudai, kas galutinai nulėmė rungtynių baigtį. Be to kai kuriems mūsų greitesniems žaidėjams atsiskleisti trukdė maža aikštė, todėl Skaidiškių gynėjams nereikėjo tiek daug dėmesio skirti mūsiškių spurtams. Ir šiaip tas erdvės pojūtis buvo šiek tiek kitoks. Sakykim, kad namų aikštė šiuo atveju tikrai vaidina gan nemažą vaidmenį ir Skaidiškės tuo puikiai pasinaudojo. Sveikiname jas su pergale, o mes kitam sezonui jau ruošiamės C divizionui bei garbingai baigiame karantininį čempionatą.“

Prognozėje buvo parašyta, kad Skaidiškės užtikrintai laimės 3:0. Vadinasi ir laimėtoją, ir įvarčių santykį nurodžiau teisingai.

Euforija Tirola – Futboliukas 4:1

Euforija iškovojo trečią pergalę paeiliui. Dar dvi – ir galės pasigirti, kad neprarado nė taško per visą antrąjį ratą. Ir laimėjo euforikai prieš Futboliuką užtikrintai. Ir rezultatu, ir žaidimu jie buvo stipresni.

„Kovose dėl išlikimo komandos papildomai motyvuoti praktiškai nereikia: renkamės gausiai, žaidžiame drausmingai ir komandiškai, beveik kiekvienose (o ypač šiose) rungtynėse turime neįtikėtinai gausų ir triukšmingą palaikymą iš tribūnų, - rašė Euforijos Tirolos komandos kapitonas Artūras Bazys. - Rungtynės prasidėjo kiek lėtokai - daug užribių, baudų, laisvų smūgių, tačiau jau 17 minutę uždirbus baudinį Maksimas Tarasovas siunčia kamuolį į tolimąjį kampą ir išveda mus į priekį. Ir toliau rengėme atakas, o gynėmės ypatingai gerai, todėl varžovai turėjo tik vieną pavojingą perdavimą link mūsų vartų, tačiau ir jį neutralizavo Česka.

Antrajame kėlinyje taip pat laikėme rungtynių vadeles savo rankose: rengėme pavojingas atakas tol, kol iš toli vartininką nuginklavo Kipras Atmanavičius. Vėliau po nuostabaus tolimo Aleksejaus Širokovo perdavimo vartininką apėjo ir kamuolį pasiuntė į vartus Gabrielius, kuris dar vėliau tolimu smūgiu pasidvigubino savo įvarčių skaičių šiose rungtynėse. Rungtynėse praleidome vieną įvartį po keistos makalynės baudos aikštelėje... Mūsų gynėjas Rolandas Vilbrantas sako, jog išmušė kamuolį nuo linijos, tačiau teisėjas matė kitaip, todėl per daug nesiginčijome.

Puikus komandiškas pasirodymas iš mūsų pusės ir geros rungtynės kitomis prasmėmis: teisėjavimu, palaikymu iš tribūnų bei sportiškumu iš varžovų pusės.“

Na o aš laimėtoją atspėjau ir šiame mače. O rezultatas, įrašytas prognozėje buvo 2:0.

Anonsas

B1

Granitas Senjorai – Gariūnai

10.10 13.00 Naujoji Vilnia, Naujasis

Per pirmąsias sezono rungtynes Gariūnai sutriuškino Granitą Senjorus 11:2. Gan nepadoriai taip. Iš senių žmonių tokiais rezultatais šaipytis nevalia.

Gariūnams taškų jau nebereikia, tad vargu ar jie persistengs. Labiau motyvuoti turėtų būti šeimininkai. Nes matyt nori įrodyti, kad tas pirmo rato pralaimėjimas – tiesiog nesusipratimas.

Todėl manyčiau, kad šį kartą Gariūnai neis per Granitą, kaip per sviestą. 1:0 svečių naudai.

Visinčia – Katastrofa

10.11 15.00 Šalčininkėliai

6:5 Visinčia laimėjo prieš Katastrofą pirmojo rato paskutinį turą.

Nuo tada Katastrofai prasidėjo bėdos, nuo kurių ji neatsigauna iki šiol. Todėl, kad ir kaip norėčiau, negaliu pasitikėti ekipa, kuri nelaimėjo aikštėje keturių pastarųjų susitikimų, o dabar žais varžovams įprastoje aikštėje.

Nesvarbu, kad tikrai tikiu, jog gerai susirinks į svarbiausią savo sezono mačą.

Tad spėsiu Visinčios pergalę 3:1.

Viesulas – Tėvynės Sąjunga

10.11 16.30 Senvagės

Pirmą ratą Viesulas sugebėjo įveikti Tėvynės Sąjungą rezultatu 4:3.

Dabar komandos yra turnyro lentelės kaimynės, surinkę po 19 taškų ir besidalinančios 4-5 vietas.

Ir bene teisingiausias variantas čia bus spėti lygiąsias – 3:3.

B2

Medžiai-2 – Skaidiškės

10.09 20.15 Senvagės

Pirmą ratą namuose Skaidiškės patvarkė Medžius bet didesnio vargo 5:2.

Dabar tikiuosi atkaklesnio susitikimo. Bet pergalę vis vien skirsiu Skaidiškėms. Jos laimės 2:1.

Pilk – Euforija Tirola

10.11 18.15 Senvagės

Pirmą ratą Pilk užtikrintai 4:1 įveikė Euforiją.

Bet tai buvo pirmame rate. Dabar Euforija – ant aiškios bangos. Ir žinot ką manau? Atsirevanšuos Tirola lygiai tokiu pat rezultatu, kokiu pirmą ratą pralošė – 4:1.

Futboliukas – Vieni Vartai

10.11 20.00 Fanų

Vieni Vartai pirmąsias rungtynes prieš Futboliuką laimėjo 3:0.

Pastaruoju metu Vieni Vartai žaidžia labai nestabiliai – laimėjimus keičia nesėkmės ir panašiai.

Užtat Futboliukas stabiliai vienas po kitų pralošė jau penkias rungtynes paeiliui.

Prognozuoju, kad pralaimės ir šeštas. 4:1 Vienų Vartų naudai.