B divizionas: Favoritų mūšyje intrigos pritrūko Visos

Trys komandos nėra praradusios nė vieno taško, trys komandos yra neiškovojusios nė vieno taško ir visas būrys – surinkusių po tris taškus. Tokia turnyro padėtis susiklostė Sekmadienio Futbolo Lygos B divizione po dviejų sužaistų turų. Per visas 12 žaistų rungtynių nė vienerių lygiųjų užfiksuota nebuvo.

Per šį, antrąjį turą buvo įmušti 25 įvarčiai. Tik vienerios jo rungtynės baigėsi didesniu, nei dviejų įvarčių skirtumu – kaip tik tos, kuriose buvo laukiama įdomiausios kovos ir kur susitiko du diviziono favoritai: Gariūnai ir Vieni vartai.

Granitas Senjorai – Tėvynės Sąjunga 3:1

O prasidėjo šis turas, kaip ir pirmasis, penktadienio vakaro rungtynėmis Naujojoje Vilnioje.

Pirmąjį turą abiejų komandų patirti pralaimėjimai iš vėžių jų neišmušė. Abi ekipos tarpusavio mūšiui surinko gan gausias pajėgas.

Įvarčio ilgai laukti neteko. Jau 4 minutę šeimininkai gavo šalto dušo porciją – įvartį įmušė Tėvynės Sąjunga.

O kadangi lauke tikrai nebuvo šalta, tas nors ir perkeltinės prasmės šaltas dušas Granito Senjorus pažadino. Nors kažką pakeisti šeimininkai sugebėjo tik jau antrą pirmojo kėlinio pusę, kai rezultatą sulygino.

Netrukus po pertraukos Naujosios Vilnios ekipa išnaudojo baudinį ir rezultatą persvėrė.

O trečias įvartis, kurį Granitas Senjorai įmušė antro kėlinio viduryje užtvirtino jų pergalę.

Tad su rezultato spėjimu prašoviau pro šalį. Prognozavau šioms rungtynėms lygiąsias 2:2.

Vieni Vartai – Gariūnai 1:5

Vis tik favoritų susitikime labai atkaklios kovos nebuvo. Sakyk tu ką nori, Gariūnai buvo stipresni už Vienus Vartus ir tai įrodė. Taip, pirmą kėlinį Vieni Vartai ir švelnino rezultatą ir bandė laikytis, bet vis vien jau į pertrauką ėjo, atsilikdami dviem įvarčiais. O antrą kėlinį praleido dar du, nors Gariūnų žvaigždė, buvęs Lietuvos rinktinės futbolininkas Ramūnas Radavičius nerealizavo baudinio.

Tris įvarčius pelnė jaunas Gariūnų saugas Deividas Linauskas. Viso įmušęs 5, jis šiuo metu rezultatyviausias divizione.

Vis tik SFL prezidentas ir tuo pačiu Gariūnų puolėjas Mindaugas Kasperūnas tvirtina, kad iš rezultato spręsti apie komandų lygių skirtumą nevertėtų: „Nebuvo ten taip lengva, kaip gali atrodyti iš rezultato, bet kadangi mes patys sau bėdų neprisidarėm, įvarčių neatsivežėm, tai išlaukę varžovų klaidelių, jas išnaudojom.  Šiaip su ta mūsų komanda, tai viskas priklauso nuo to, kaip mes patys į tas rungtynes ateisim, kaip nusiteiksim.  Tik nenusiteikę išeinam ir prasideda problemos, o jeigu rimtai susikaupę, tai kol kas su varžovais susitvarkom.

Kažkokios milžiniškos kamuolio valdymo persvaros tikrai neturėjome, bet pagrinde tai vis dėl to mes su tuo kamuoliu žaidėme daugiau. Nes mums be kamuolio žaisti nepatinka, mes gintis nemėgstam... Todėl labai stengiamės kamuolį pas save laikyti.

Kaip ten bebūtų, mes ir progų kur kas didesnį skaičių nei varžovai sukūrėme, tiek ir tų progų realizacija buvo ženkliai aukštesniam lygyje.“

Vienų Vartų komandos vadovas vadovas pralaimėjimo priežastį įvardijo vienu žodžiu - vartininkas: "„Pats nebuvau, nemačiau vaizdo, tačiau į aikštę žengėme su 175 cm ūgio aikštės žaidėju vartuose. Nors esame registravę ne vieną vartų sargą, tačiau į rungtynes nors vieną atvaryti tampa problema... Prieš tokią komandą kaip Gariūnai žaisti be vartininko, tai patys suprantate, čia pasirašai nuosprendį dar neįžengęs į aikšlę. Be vartininko mes ir Nemenčinei pralošiam, tai nieko netikėto čia, manau, nėra.

Laukiame antrosios akistatos, kai, tikiuosi, turėsime vartininką, ir Gariūnai po mūsų baudos aikštelę netrypčios taip lengvai.

O šiaip, rezultatas tikrai neatspindi rungtynių, kadangi iš šalia aikštės buvę žmonės teigė, jog su vartininku vaizdas aikštėje ir švieslentėje mažų mažiausiai būtų kitoks.“

Taigi, prognozuodamas šių rungtynių laimėtojus aš atspėjau. O patį rezultatą – 3:1 būčiau atspėjęs, jei rungtynės tęstųsi vieną, o ne du kėlinius.

Euforija Tirola – Medžiai-2 1:0

Euforijai sezono pradžia lėmė antras atkaklias rungtynes. Per jas ji iškovojo pirmą pergalę.

Galima sakyti, kad komandų gynyba šiose rungtynėse sužaidė stipriau nei puolimas. Kita vertus, progų turėjo abi komandos. Va tik įvarčiais nėjo jų paversti. Išskyrus tą vienintelę 66 minutę, kuri nelabai ten ir proga bebuvo. Tiesiog Euforijos žaidėjo smūgis iš labai toli, kurio gal per toli iš vartų išėjęs Medžių vartininkas atremti nepajėgė.

Euforijos Tirolos komandos kapitonas Artūras Bazys: „Po sunkaus ir dramatiško pirmojo turo buvome kaip niekada pasiryžę pasiimti 3 taškus. Pagaliau grįžome į savo namus - Širvintų stadioną, kuriame visąlaik tvyro gera nuotaika. Negana to mūsų prancūzas Gabrielis susilaukė pirmagimio (valio!), todėl komandoje buvo itin pakilios nuotaikos ir susirinkimui žaidėjų motyvuoti nereikėjo - turėjome kone dvi sudėtis.

Prisipažinsiu, jog bent mane Medžių-2 ekipa maloniai nustebino, nes per draugiškas rungtynes jie atrodė silpniau, o šįkart davė gerą kovą, todėl žiūrovams turėjo būti geras futbolo spektaklis. Rungtynės buvo įtemptos, iniciatyvą laikėme savo pusėje, daug kartu galėjome įmušti, tačiau varžovai irgi turėjo keletą progų. Puikiai sužaidė mūsų gynybos linija: gerai prigijęs E. Mosenko, R. Vilbrantas ir kiti. Visgi, lemtingą tašką apie 70 minutę padėjo Kipras Atmanavičius, kuris neįtikėtinu smūgiu kone iš vidurio aikštės permetė prastokai kamuolį išvaliusį ir į vartus beskubantį vartininką.

Geros rungtynės, už jas dėkojame varžovams, o dar didesnį ačiū tariame žiūrovams, kurie buvo kaip dvyliktas žaidėjas.“

Medžių-2 atstovas Tauras Navašinskas: „Pirmiausia ačiū varžovams už kietą ir korektišką kovą. Nepaisant rungtynių baigties - savo komandos žaidimu esame patenkinti. Jei pavyks geriau išnaudoti susikurtas progas, ateityje galime tikėtis palankesnių rezultatų ir pergalių.“

O apžvalgininkas čia tikėjosi kur kas rezultatyvesnių rungtynių ir lygiųjų 2:2.

Katastrofa – Skaidiškės 2:0

Dar vienas turo mačas, kuriame susitiko dvi pirmą turą laimėjusios komandos.

Nors pirmas kėlinys buvo ganėtinai lygus, vis tik geriausią galimybę įmušti turėjo Katastrofa, kai gavo teisę į baudinį. Quentinas Bonnefoy neįmušė.

Įmušė jis jau antrąją antro kėlinio pusę. O rungtynių pabaigoje Katastrofa į pavargusių Skaidiškių vartus uždėjo ir antrą įvartį.

Pasakoja Vaidotas Kazlauskas (Katastrofa): „Dar vienos klampios rungtynės, kuriose svarbu buvo trys taškai. Iniciatyvą labiau perėmėm antroje pusėje, kai varžovai šiek tiek pasėdo. Įmušėm du, galėjom įmušti dar daugiau. Žinoma, turėjo ir Skaidiškės savų šansų, bet mus gelbėjo pagirtinai net ir ne pilnu pajėgumu žaisti galėjęs vartininkas.

Laukia TS - dar vienas sunkus varžovas, o ta vangi jų pradžia teneapgauna - vargsim kaip priklauso.“

Katastrofa šiek tiek aplenkė mano prognozę. Skyriau jai mažesnę pergalę – 2:1.

Futboliukas – Viesulas 2:3

Kai teisėjas iš aikštės pašalino Futboliuko futbolininką, jo komanda pirmavo 1:0. Nežiūrint į tai, netrukus Futboliukas įmušė antrą ir pertrauką komandos leido jam pirmaujant 2:0.

Bet neilgai trukus po pertraukos viesulietis Artūras Kirkutis pasižymėjo du kartus ir tapo lygu. O likus žaisti 17 minučių Viesulas ir persvėrė rezultatą.

Likus devynioms dviejų įvarčių autorius gavo raudoną ir išsilyginus komandų žaidėjų skaičiui, Futboliukas gavo šansą išsigelbėti. Bet nesugebėjo.

Vygandas Masilionis (Viesulas): „Šis turas buvo labai permainingas ir įtemptas. Rungtynes pradėjome ganėtinai sunkiai, nebuvo rimtos gynybos linijos, todėl greitai prasileidome du įvarčius.. Varžovai užsidirbo raudoną kortelę, kai vienam iš jų žaidėjų pakilo nervai, kad prieš jį buvo subauduota.

Antrą kėlinį pradėjome labiau susistygavę, gynybą sužiūrėjome ir veteranai užėmė gynybos generolų vietas, tad antrajame kėlinyje rimto pavojaus varžovai taip ir nesukūrė (didelis ačiū ir mūsų naujajam vartininkui, kuriam šios rungtynės buvo debiutas. Šį debiutą vertinam labai puikiai ir džiaugiamės naujuoju komandos nariu). Mūsų komandos naujokas Artūras parodė savo sugebėjimus puolime ir gan greitai pelne 2 įvarčius, kas mums padėjo dar labiau užsikurti. Galiausiai vinį smeige mūsų komandos jaunuolis Rokas po puikaus baudos smūgio tiesiai į apatinį kampą - vartininkui be šansų.

Likusį laiką puikiai atsilaikėme, netgi turėjome 100% progą, tačiau jos neišnaudojome. Taip pat verta pridurti, jog rungtynių pabaigoje mūsų puolėjas užsidirbo raudoną kortelę, tad paskutines 10 minučių buvo žaidžiama 10 prieš 10, tačiau ramumą išlaikėme ir rungtynes laimėjome. Labai šaunus sekmadienis mūsų komandai. Juolab, kad komandoje yra nemažai naujokų ir reikia susižaidimo, tai toks žaidimas tikrai džiugina.“

Prognozėje buvau įrašęs rezultatą 2:2.

Visinčia – Pilk 4:3

Vėl Šalčininkėliai ir vėl Visinčios pergalė 4:3. Permainingas ir rezultatyvus pirmasis kėlinys, o antrame – šnipštas. Nors progų turėjo abi komandos, įvarčio per jį neįmušta nė vieno.

Mačo pradžioje Pilk pirmavo 1:0 ir 2:1, bet po to prasileido tris. O kad sugadinti man spėjimą (4:2 Visinčios naudai) įmušė dar vieną įvartį.

Bet geriau paskaitykime, ką apie rungtynes rašo Pilk vadovas Vygantas Šepetis: „Gan pažįstamas varžovas iš praeito sezono, tikrai žinojome ko galima laukti ir tikrai jautėme, kad nebūsime dvikovos favoritai. Kaip vadovui, pirmiausia džiugu, kad komanda gerai renkasi į varžybas. Viena priežasčių tokiam gausiam būriui buvo ir tai, kad Irmantas Kaprašovas rungtynėse su Katastrofa pelnė 100 -ąjį savo įvartį už Pilk komandą ir į varžybas atvyko ne tuščiomis rankomis...

Taigi, rungtynės prasidėjo be jokios žvalgybos, jau 2-ą minutę Kaprašovas kalė savo 101-ąjį įvartį už Pilkus, o dar po minutės turėjo kristi ir 102-as. Deja greitai gavome atgal ir tada prasidėjo įvarčių fiesta, kuri tęsėsi iki pat pirmo kėlinio pabaigos. 3:4 ne mūsų naudai. Jau daug ką pasako kad puolėjai buvo kietesni. Jei rezultatas po pirmo kėlinio būtų 5:5 tai būtų netgi labai dėsninga nes progų buvo daugybė. Panašu, kad abiem komandom gynyba - ne prioritetas. Pilkams vėl kišo koją žaidimas aukštai pakėlus liniją ir spragos gynybos kraštuose bei bloga komunikacija.

 Mintyse prognozavau kad II kėlinys taip pat pasižymės įvarčių gausa, nes prisidės ir nuovargis ir todėl bus daugiau klaidų. Nebūčiau nustebęs, jei per abi komandas būtų kokių 12-13 įvarčių. Iš tiesų antrą kėlinį pradėjome atidžiau gintis, geriau išsirinkome varžovų lyderius ir kažkiek prisidėjo sėkmės faktorius. Bent pora įvarčių tikrai galėjo kristi į mūsų vartus. Lygiai taip pat - ir su mūsų atakomis. 2-3 įvarčius kaip ir turėjome pasiekti. Buvo pavojingų smūgių ir išėjimų 1x1.

Šiose rungtynėse Visinčia buvo pajėgesnė. Išsiskyrė vienas tvirtas jos lyderis, kuris bėgo su kamuoliu greičiau nei daugelis mūsų žaidėjų be kamuolio bei tvirtai laikė žaidimo vadžias savo rankose. Iš tiesų iki pat teisėjo finalinio švilpuko buvo viltis ištempti bent lygiąsias ir tikrai tam buvo daug prielaidų.  Bet labai dėkingos progos liko neišnaudotos ir viltys taškams paliktos artimiausiam turui...

Svarbiausia, kad turime komandą ir jos dvasią, o pergalės tikrai ateis, nes mušam įvarčius. Pilk - ne tik komanda, tai ir gyvenimo būdas po rungtynių. Reikia tik šiek tiek pagerinti gynybą ir tikėtis kad Irmantas dar turi noro ir parako prišaudyti iki 200-ojo.“

Anonsas

Medžiai-2 – Visinčia

06.26 20.10 Senvagės

Pernai Visinčia nugalėjo Medžius-2 2:0.

O šiemet Visinčia nugalėjo du pirmųjų turų varžovus vienodu rezultatu 4:3. Tiesa, laimėjo ji tuos abu mačus savo Šalčininkėliuose. Todėl dabar nespėsiu to paties rezultatu. Tebūnie – 3:2 Visinčios naudai.

Vieni Vartai – Granitas Senjorai

06.28 16.00 Fanų

Šios komandos oficialiame mače susitiks pirmą kartą.

Prognozuosiu Vienų vartų pergalę 3:1.

Pilk – Skaidiškės

06.28 16.45 Senvagės

Iš šešerių tarpusavyje žaistų šio formato rungtynių Pilkai yra laimėję tik kartą. Ir kartą sužaidę lygiosiomis. Kitas pralošė. Neišvengė ir pralaimėjimo dviženkliu skirtumu.

Ir nežiūrint į tai prognozuosiu Pilkų pergalę 2:1.

Katastrofa – Tėvynės Sąjunga

06.28 18.00 Fanų

Tarpusavio rungtynių saldo čia byloja Katastrofos naudai.

O šiuo metu Katastrofa kol kas eina vien pergalėmis. Manau, kad ir po trečio turo ta pergalių serija nepasibaigs – 2:1.

Futboliukas – Euforija Tirola

06.28 20.00 Fanų

Šių komandų mačai beveik visada būna atkaklūs. Per žaidimo didelėje aikštėje istoriją, abi komandos po 3 kartus viena prieš kitą laimėjo, trys mačai baigėsi lygiosiomis.

Vis tik lygiųjų aš šį kartą nespėsiu. Euforijos pergalė 3:1.

Gariūnai – Viesulas

06.28 20.00 Senvagės

Oficialių mačų šiuodvi komandos tarpusavyje nėra žaidusios.

Viesului negalės padėti antrą turą raudoną kortelę išvydęs rezultatyviausias jo žaidėjas Artūras Kirkutis.

Spėsiu ne tokią jau ir lengvą Gariūnų pergalę - 3:2.