B divizionas: 6 Katastrofos taškai per 47 valandas Visos

Ar žinot, kuo išskirtinis yra Sekmadienio Futbolo Lygos B divizionas? Tuo, kad čia komandos per penkis turus, arba 30 sužaistų rungtynių nė vieno susitikimo nebaigė lygiosiomis.

Dažnos rungtynės B divizione būna atkaklios, dažnai lemiamas įvartis įmušamas rungtynių pabaigoje, bet lygiųjų čia užfiksuota nėra.

Bet tai buvo toks lyrinis nukrypimas. Na arba lyrinis apibendrinimas. O kalbant apie patį penktąjį turą, tai verta pasakyti, kad po jo lyderiai išliko tie patys, kokie buvo prieš jį: Gariūnai ir Katastrofa. Abi šios komandos žengia be suklupimų. Katastrofa, beje, praėjusį savaitgalį užfiksavo savotišką pasiekimą – surinko šešis taškus per nepilnas 47 valandas.

Esmė čia paprasta. Katastrofa ir Vieni Vartai savo 4-ojo turo rungtynes sutarė žaisti penktadienio vakarą, o jau kitą dieną prasidėjo 5-asis turas, kurio susitikimą Katastrofa žaidė sekmadienį.

Tad apžvalgą pradėkime nuo anksčiau neaprašyto penktadienio mačo.

Katastrofa – Vieni Vartai 4:2

Vieni vartai prieš sezoną buvo vertinami, kaip rimta ir stipri komanda – viena iš B diviziono favoričių. Bet sezono pradžia jai ėjosi ne taip, kaip tikėjosi vadovai ir futbolininkai. Ir net tik pačių Vienų Vartų, bet ir daugelio kitų komandų.

Penktadienį Vieni Vartai susirinko į rungtynes ne per geriausiai. Ir jau pirmą kėlinį buvo nokautuoti trimis varžovų įvarčiais.

„Buvo abejonių, kad šios rungtynės apskritai įvyks, bet Vieni Vartai susirinko ir net turėjo keitimą“,. – rašo Katastrofos komandos atstovas Paulius Petravičius.

Vis tik antrą kėlinį Vieni Vartai pabandė pakeisti įvykių tėkmę. Ir vidury jo iššovė. Iš karto iš dvivamzdžio. Per dvi minutes ramus Katastrofos gyvenimas baigėsi – rezultatas tapo 3:2.

„Aišku, 3:0 per pirmą kėlinį mus vėl užmigdė, todėl po pertraukos mes patys vos neprisidarėm bėdų ir antrajame kėlinyje teko paplušėti. Bet sekasi stipresniems, ar ne?“

Nežinau, kam ten tąkart pasisekė, bet mačo pabaigoje Katastrofa užtvirtino savo pirmavimą ketvirtuoju įvarčiu.

„Šiaip, ne pirmus metus skaitom visų divizionų apžvalgas, tai pagal stiprius pareiškimus iš varžovų tikėjomės daugiau. Kažkokių užuomazgų jų žaidime buvo, bet gynyba pasirodė lėta, o puolimas tuščias“, - apie varžovų pasirodymą rašė P. Petravičius.

Prognozuodamas rungtynes tikėjausi, kad Vieni Vartai sugebės pasitempti ir demonstruos ne vidutiniokių, kokie dabar yra turnyro lentelėje, o favoritų vertą žaidimą ir įveiks  Katastrofą 3:1.

Granitas Senjorai – Euforija Tirola 2:1

Šiaip jau Euforija man irgi panaši į Vienus Vartus. Tuo kad tikėjausi aš iš jos kur kas daugiau nei viena pergalė per penkerias rungtynes. Ne, šį kartą rezultatą atspėjau, kaip pirštu į dangų, bet apskritai laukiau kur kas galingesnio euforikų pasirodymo. Vis tai komandai trūksta kažko nedaug. Beveik kas kartą ji nusileidžia vos vieno įvarčio skirtumu. Ir nesvarbu, su kokio galingumo varžovais žaistų.

 „Rungtynėms su Granito Senjorais susirinkome, neskaitant 4 traumuotų žaidėju, pilna sudėtimi, komandoje tvyrojo pakili nuotaika, tačiau rungtynėms prasidėjus ji suprastėjo: mūsų žaidimas pirmajame kėlinyje strigo, tuo tarpu varžovai stebino gana pavojingais smūgiais iš toli, - rašo Euforijos Tirolos komandos kapitonas Artūras Bazys. - Pirmo kėlinio vidury netyčia sužaidėme ranka ir tik virpsto pagalba nepraleidome nuo 11 metrų žymos. Kėliniui įpusėjus praleidome įvartį ir į pertrauką ėjome sunerimę. Visgi, pertraukos metu sugebėjome susikaupti iš naujo ir antra kėlinį pradėjome labai efektyviai: Gabrius išlygino rezultatą prieš tai gražiai paguldęs varžovų gynėją. O mes ir toliau rengėme pavojingas atakas, tačiau prastai jas realizavome. Varžovai surengė tik kelis pavojingesnius išpuolius, tačiau pataikė į virpstą, o kitu smūgiu iš toli persvėrė rezultatą savo naudai. Pabaigoje užspaudėmė varžovus, bet jie net kelis kartus "išvalė" kamuolį nuo vartų linijos ir išsaugojo rezultatą.“

Video po šiomis eilutėmis galite patys pamatyti tai, ką pasakoja Artūras (sutikit, bet kvailoką pendelį Euforija užsidirbo, gal ir gerai, kad Granitas jo neišnaudojo...)

Viesulas – Katastrofa 0:3

Katastrofa žaidė antrą mačą, nepraėjus dviem paroms, bet į jo pabaigą pavargo ne ji, o jos varžovas Viesulas. Bent jau taip tvirtino pastarojo saugas Vygandas Masilionis.

Vis dėl to, matyt, labiau nei du mačai paeiliui išlaikyti rungtynių tempą trukdo ne geriausias susirinkimas. Katastrofa buvo susirinkusi kur kas gausiau ir turėjo žaidimo persvarą visas rungtynes.

„Į rungtynes su Katastrofa susirinkome gana negausiai, tad tai mums buvo labai sunki dvikova, - rašo V. Masilionis. - Gaila, jog pirmi du įvarčiai buvo po mūsų pačių klaidų, tai buvo sunku atsigauti po tokiu epizodų. Varžovai buvo tikrai neblogai susirinkę ir puikiai suko žaidimą per aikštės vidurį. Su tuo, deja, nepajėgėme susitvarkyti. Antrajame kėlinyje pradėjo trūkti jėgų ir rimčiau pasipriešinti nebeišėjo.“

Nors antrą kėlinį Katastrofa įmušė mažiau nei pirmą, jos atstovas P. Petravičius mano, kad tas antrasis buvo geriausias komandos kėlinys šį sezoną.

 „Sekmadienį buvo šiek tiek neramu, kad antros rungtynės per 48 valandas nebūtų per daug. Bet neblogai susirinkom ir nuo pirmų minučių atrodėm geriau. Tiesa, jų vartininkas prisidėjo prie pirmų dviejų mūsų įvarčių. Antrasis kėlinys turbūt buvo geriausias šiame sezone, tad užtikrintai valdėme situaciją aikštėje iki pat finalinio švilpuko ir pelnytai iškovojome pergalę“, - rašė Katastrofos saugas.

Tai buvo penktoji Katastrofos pergalė paeiliui.

„Kol kas žygiuojam be pralaimėjimų, bet to per daug nesureikšminam – didžiausi išbandymai dar priešaky“, - rašė P. Petravičius.

O aš tai jau pradėsiu sureikšmint. Nes kiek Katastrofai beprognozuoju pralaimėjimų, tiek jį laimi. Jau matyt reiks keist taktiką.

Šio mačo prognozė buvo 3:1 Viesulo naudai.

Skaidiškės – Tėvynės Sąjunga 2:5

Rezultatyviausios turo rungtynės buvo sužaistos Rudaminos žolės riedulio stadione. Ir tai nestebina. Kamuolys ten greitai vaikšto iš vienos aikštės pusės į kitą. Dėl dangos gal?

Šiaip tą Skaidiškių namų aikštės dangą dažna svečių komanda keikia. Tėvynės Sąjunga irgi sako, kad reikėjo laiko prie jos prisitaikyti. Taikėsi 9 minutes. 10-ą įmušė. Ir laimėjo pirmą kėlinį 3:0. Bet TS vadovas Alvydas Eidukaitis tvirtina, kad mačas toli gražu nebuvo lengvas ir įtampos jame pakako: „Rungtynės nebuvo lengvos, nors rezultatas atrodo užtikrintas. Visada rungtyniauti Rudaminos stadione yra sudėtingiau, kadangi aikštė yra kaip salės futbolo padidinta versija, kamuolys atšoka stipriai, yra greitas, reikia laiko prisitaikyti. Bet susitvarkėme ir po pirmo kėlinio pirmavome 3:0. Antrame prasileidome greitą įvartį kuris, sukėlė kiek įtampos aikštėje, galėjome prasileisti ir antrą, bet gelbėjo virpstas. Antrame kėlinyje buvo įtampos, Skaidiškės spaudė ir mes kurį laiką atsimušinėjome. Gerai, kad įmušėme ketvirtą ir taip apraminome situaciją. Žaidimas nebuvo gražus, bet svarbiausia iškovota pergalė ir trys taškai turnyrinėje lentelėje. Geros nuotaikos keliaujame į Šalčininkėlius.“

Lukas Vaičiūnas įmušė į Skaidiškių vartus tris įvarčius, rezultatyviausiųjų sąraše aplenkė Gariūnų snaiperį Deividą Linauską ir šiuo metu yra taikliausias B divizione (viso įmušė 9).

Kaip ir Katastrofos, dažnokai aš neįvertinu ir Tėvynės Sąjungos. Ir šį kartą anonsuodamas turą spėjau pergalę jos varžovams 3:1.

Pilk – Vieni Vartai 1:3

Sekmadienį Vienus vartus ir toliau persekiojo nesusirinkimo bėdos. Prieš pat rungtynes dar nebuvo aišku ar mačas įvyks. Pasakoja Pilk vadovas Vygantas Šepetis: „Pradėkime nuo to, kad varžovai paskutinę akimirką, kai jau dalis komandos apšilinėjo, paprašė nukelti rungtynes arba tenkintis techinine pergale, o ne žaidimo malonumu. Taigi mūsų komanda rinkosi su jau iškovotais 3 taškais lentelėje ir lengvu futboliuku tarpusavyje, o varžovas visgi sugebėjo išstatyti beveik pilną sudėtį pirmam kėliniui, kad ir be keitimų. Pikams teko labai greitai keisti savo motyvaciją ir nusiteikimą. Tas pirmas gan vangokas kėlinys buvo absoliučiai mūsų. Bet nėra ko didžiuotis, nes varžovas žaidė vieno žaidėjo mažumoje. O pasiektas įvartis tarsi dar labiau priartino tuos trokštamus 3 taškus.“

Tačiau per pertrauką Vieni Vartai gavo papildymo, susirinkus į mačą vėluojantiems žaidėjams. Ir viskas apsivertė aukštyn kojomis.

V. Šepetis: „Antras kėlinys prasidėjo gan solidžiu varžovų komandos papildymu - du žaidėjai su energijos ir technikos bagažu. Jėgų santykis gan greitai išsilygino, o paskui jau - tradicinės Pilkų klaidos: per aukštai pakelta gynybos linija, greitų puolėjų nesugaudymas ir savo progų nerealizacija. Tad 3 praleisti įvarčiai per 20 minučių ir eilinė kapituliacija.“

Pilk yra vienintelė komanda, turnyro lentelės taškų grafoje turinti baranką. Anot komandos vadovo, neiškovojus nė vieno taško per kone pusę pirmojo rato, smunka ir komandos psichologija.

V. Šepetis: „Na toks dar vienas nuviliantis pasirodymas, kai tikrai turim gerai besirenkančią komandą. Normalioje komandoje treneris po tokios tragiškos pralaimėjimų serijos jau atsistatydintų. Tik ne Pilkuose... Gali būti, kad kažkiek ir psichologija kiša koją - taip norisi tų pirmų taškų...

Jei taip; pasigilinus, tai manau kad yra 6-7 gerokai stipresnės komandos, kurios realiai jau dabar pilnu tempu kaunasi dėl pirmo šešetuko ir kitos  5-,6 kurių pajėgumas panašus.

Tiesiog reikėjo laimėti prieš Skaidiškes, kas tikrai buvo gan realu, bei sėkmingiau sužaisti rungtynes su Vienais vartais ir pozicijos bei nuotaikos būtų visai kitos.

Taigi, taškų medžioklę atidedame ateičiai. Komandos daugumą sudaro žaidėjai virš 35 metų, todėl reikia geriau įvertinti savo fizines galimybes ir atitinkamai teisingai pasirinkti taktines schemas. Tobulėti turime kur,  dvikova su Viesulu leis dar geriau įvertinti komandos galimybes lipti iš duobės.“

Apžvalgininko prognozė buvo gana arti tiesos. Spėjau Vienų Vartų pergalę 4:1.

Gariūnai – Medžiai-2 2:1

Dar vienas mačas, pasibaigęs būtent taip, kaip ir prognozavau.

Taip ir primečiau, kad Medžių dubleriai didžiausiems diviziono favoritams Gariūnams bus vienas sunkiausių varžovų.

Šias rungtynes Gariūnai laimėjo išties nelengvai, per pirmą kėlinį atsilikinėję ir persvėrę, o per antrą sunkokai sugebėję išsaugoti nepaliestus savo vartus. Medžiai-2 labai jau nemėgstantį gintis lyderį, kurį laiką buvo privertę tai daryti.

Pasakoja Medžių dublerių treneris Paulius Glosas: „Mes įmušėm pirmi, bet iš karto po labai labai grubios šoninio teisėjo klaidos varžovai palygino. Teisėjas nepakėlė nuošalės. Šiaip aš teisėjų nekritikuoju, bet šį karta klaida buvo labai akivaizdi.

Antrą įvartį patys labai kvailai prasileidom. Buvo kampinis, davė žemą, prie pirmos štangos niekas nepataikė į kamuolį, vartininkas irgi nepataikė ir kamuolys prariedėjo visą aikštelę, kol buvo nukreiptas į vartus.

Pirmam kėliny turėjom dar dvi geras progas.

 Mes stengėmės pasitikt varžovus nuo vidurio ir kontratakuot. Tai pavyko.

O antram varžovai, turėję mažiau keitimų, pavargo ir buvom juos žiauriai užspaudę - gal 20 minučių jiems buvo sunku pereiti vidurį. Lipom, turėjom nemažai gerų progų, bet neįmušėm. Kažkur paskubėjom, kažkur nepataikėm, kažkur vienas prieš vieną vartininko neįveikėm. Taigi gaila prarasto taško, o gal ir visų trijų.“

Paklaustas, ar tie Gariūnai nėra toks baisus žvėris, apie kokį kalbama, Paulius priminė, kad Medžių dubleriams jau pernai teko su jais susitikti ir rezultatas ir tada buvo gana padorus – 1:3.

„Reikia pripažinti, kad Gariūnai šįkart neturėjo visos pagrindinės sudėties, - kalbėjo Medžių-2 treneris. - Bet žaidė ir Radavičius, ir Kasperūnas, ir Skipitis, ir Haris, ir visas jų jaunimas. Turėjom daugiau keitimų ir daugiau šviežesnių žaidėjų antram kėliny. Buvo planas juos nuvarginti – juk matėme, kad jie turi vos kelis keitimus.

 Mano chebra sukovojo aukščiausiomis savo galimybėmis. Bet jos pasirodė ribotos: neįmušam, išbėgę prieš vieną vartininką, stinga techiškumo ir profesionalumo užbaigiant atakas. Tačiau šiaip sužaidėme tikrai geras rungtynes.“

Futboliukas – Visinčia 2:3

Futboliukas šiemet neblizga. Per penkerias rungtynes jis yra iškovojęs vienintelę pergalę ir velkasi turnyro lentelės apatinėje pusėje.

Tokiais jo pasiekimais Visinčios atstovas Valerijus Barbarovičius stebisi. Per rungtynes Futboliukas jam pasirodė labai stipria ir rimta komanda.

„Nesurinkome pilnos sudėties, trūko daug pagrindo ir svarbių žaidėjų, - apie susitikimą pasakojo V. Barbarovičius. - Sužaidėme gan miglotai: momentais puikiai, kartais tragiškai kas ir lėmė praleistus įvarčius. Bet šiaip pačios rungtynės labai patiko: daug kovos per visa aikštę, neduodavo laisvai kvėpuoti nei minutės, tikrai geras varžovas, nesuprantu kaip jie dar tik su 3 taškais (taip pat, kaip ir dėl Euforijos).

 Futboliukas tikrai galėjo mus nubausti, ir ne tik atimti taškus rungtynių gale, bet pirmajame kėlinyje dėl mūsų gynėjų klaidelių sumušti apie 3 įvarčius. Abejoju, ar tokį deficitą būtume panaikinę. Tačiau susiėmėm ir sumušėme 3 (galėjom ir daugiau). Ir vėl gerai sužaidė mūsų centras ir kapitonas. Ir Rimpa. Džiaugiamės laimėję, įdomios rungtynės, įtempta, nervinga pabaiga, visi troško pergales, bet sėkmė buvo mūsų pusėj.

Ačiū visai Visinčios komandai, kad atidavė visas jėgas ir parodė charakterį.

Svarbūs 3 taškai ir laukiam rungtynių su Tėvynės Sąjunga. Reikia surinkt visus žaidėjus, kad nebūtų dar vieno tokių migloto mačo.“

Prognozuodamas šį susitikimą, jo nugalėtoją atspėjau. Rezultatą spėjau būsiant 2:0.

Anonsas

Medžiai-2 – Granitas Senjorai

07.17 20.10 Senvagės

Turnyro lentelės kaimynų mačas turėtų būti atkaklus. Šiuo metu ketvirtąją vietą užimantys Granitas Senjorai lenkia augalus trimis taškais. Tai yra – vienos pergalės reikia Medžiams-2, kad susilygintų.

Prognozuosiu, kad tą „išlyginamąją“ pergalę Medžiai-2 ir pasieks. Ir spėsiu rezultatą 2:1 jų naudai.

Viesulas – Pilk

07.19 15.00 Senvagės

Apie autsaiderių Pilk vargus jų vadovas V. Šepetis šioje apžvalgoje papasakojo nemažai. Viesulas irgi žaidžia ne taip, kaip norėtų. Iš aukštesnio divizono šemet į B atėjusi komanda per penkerias rungtynes sugebėjo iškovoti tik vieną pergalę. Į pirmuosius taškus nusitaikę Pilkai tai žino ir tikisi, kad Viesulas ir bus tas varžovas, kuris gali pasidalinti jų taip geidžiamais taškais. Viesulas gi į Pilkus turėtų žiūrėt, kaip į komandą, pergalė prieš kurią gali būti atsispyrimas kilimui aukščiau.

O apžvalgininkas mano, kad Pilk pagaliau pavyks panaikinti savo baranką taškų grafoje. Pirmosios B diviziono lygiosios – 1:1.

Vieni Vartai – Skaidiškės

07.19 16.00 Fanų

Sunkoka prognozuoti Vienų Vartų rezultatus. Futbolą vyrukai žaisti kaip ir moka, bet renkasi dažnai labai jau nekaip. O rungtynės abiem komandoms turėtų būti labai svarbios. Abi jos tūno apie turnyro lentelės vidurį ir konkuruoja dėl vietos pirmajame šešetuke.

Vis tik spėsiu, kad Vienų vartų susirinkimas šioms rungtynėms nebus tragiškas ir jie iškovos pergalę 2:1.

Visinčia – Tėvynės Sąjunga

07.19 17 17.00 Šalčininkėliai

Abiejų komandų atstovai kalbėjo, kad jie rimtai ruošiasi šiam susitikimui. Po pergalių 5-ajame ture komandų nuotaikos turėtų būti labai pozityvios.

O aš spėsiu, kad Šalčininkėliuose laimės šeimininkų ekipa – 3:1, Vis tik ir vietą ji aukštesnę užima nei Tėvynės Sąjunga, ir žais namuose.

Euforija Tirola – Katastrofa

09.19 17.00 Širvintų

Euforija ir Katastrofa – ne kartą tarpusavyje besirungusios varžovės. Pernai juodvi tarpusavio mačuose pasidalijo identiškomis pergalėmis 3:1.

Šiemet Katastrofa yra viena iš dviejų diviziono komandų, kurios laimėjo visus mačus. Euforijai sezono startas nenusisekė – į aukštas vietas pretendavusi komanda kol kas yra priešpaskutinė.

Manau, kad tarpusavio mačas bus atkaklus, bet laimėti turėtų lyderė Katastrofa. 2:1.

Futboliukas – Gariūnai

09.19 20.00 Fanų.

Pastaruoju metu nelengvai taškus renkantys B diviziono favoritai Gariūnai rungsis su pastaruoju metu taškų nelabai renkančiu Futboliuku.

Taškų Futboliukas per pastaruosius du mačus nerinko, bet jo pralaimėjimai gan stipriems varžovams Medžiams-2 ir Visinčiai buvo minimalūs.

Vis dėl to keista būtų prognozuoti, kad Futboliukas išplėš bent tašką iš lyderių. 3:1 Gariūnų naudai.