Atsukam laikrodį: įsimintinas „Vėtros“ debiutas Europoje Visos

 

Paskutiniame praėjusio amžiaus dešimtmetyje Rūdiškių miestelyje įkurtas „Vėtros“ futbolo klubas sparčiai progresavo ir kopė aukštyn. 2003-aisiais į sostinę persikėlusi „Vėtra“ tapo A lygos prizininke (3 vieta), žaidė LFF taurės finale ir iškovojo bilietą į tuometį UEFA Intertoto turnyrą.

Lygiai prieš 20 metų įvykęs „Vėtros“ europinis debiutas buvo skambus. Pirmame Intertoto turnyro rate „Vėtra“ nesunkiai – 3:0 ir 1:0 – eliminavo estų Narvos „Trans“ ekipą.

Antrame laukė pasimatymas su Škotijos klubu Edinburgo „Hibernian“. Niekas vilniečių šansais netikėjo, bet jie pateikė sensaciją. Po lygiųjų Edinburge 1:1 (pasižymėjo Nerijus Sasnauskas), atsakomajame mače Vilniaus „Žalgirio“ stadione „Vėtra“ įveikė škotus 1:0, o pergalingo įvarčio autoriumi tapo Nerijus Vasiliauskas.

Trečiame rate „Vėtra“ susitiko su danų „Esbjerg“ ir pirmąsias rungtynes naujame savo stadione sužaidė lygiosiomis 1:1 (įv. Vytautas Karvelis). Tačiau atsakomąją dvikovą Danijoje pralaimėjo 0:4 ir tuo jų įsimintinas debiutas Europoje baigėsi.

Istoriniuose kadruose – akimirkos iš pergalingų „Vėtros“ rungtynių su „Hibernian“. Tuo metu „Vėtroje“ be N. Sasnausko, N. Vasiliausko ir V. Karvelio žaidė Žydrūnas Grudzinskas, Rolandas Vaineikis, Marius Poškus, Ramūnas Stonkus, Gintaras Rimkus, savo pirmuosius karjeros žingsnius čia žengė Darvydas Šernas. O treniravo šią komandą Valdas Ivanauskas.