A diviziono sugrįžimas: sveiką kailį išnešę Granito dubleriai ir svarbi Kaišiadorių pergalė Visos

Po savaitės pertraukos į stadionus grįžo SFL A diviziono komandos. Grįžo dėl skirtingų priežasčių: vienos – tęsti kovą dėl medalių, kitos, tuo tarpu, sieks kautis dėl išlikimo divizione.

Pirmame ture po sugrįžimo netrūko intrigų – tiesioginius varžovus nugalėjo Kaišiadorys-Baltai, lygioje vietoje bėdų prisivirė, tačiau sausi iš balos išlipo lyderiai Granitas B, o žemesnėje grupėje į itin nepavydėtiną padėtį kilo buvę čempionai Ave.Ko.

Visą sezoną blankiai atrodžiusi komanda pralaimėjo dar sykį ir dabar jau atsidūrė paskutiniame trejete, kuris po sezono gali reikšti bilietą į žemesnę lygą.

Beje, asmeninė pastaba – prieš šį turą prognozių nebuvo, tad į bendrą įskaitą šis turas traukiamas nebus.

PIRMASIS ŠEŠETAS

Salininkai 1:3 Kaišiadorys-Baltai

Aplinkybės ir kontekstas tarsi ir suponavo apie kitokią eigą – mačas vyko Salininkų namų stadione Dilgynėje, šeimininkai į mačą susirinko ženkliai gausiau, o tuo tarpu Kaišiadorys ant suolelio turėjo viso labo porą keitimų, tačiau sėkmingai buvo įrodyta, kad svarbu ne kiekybė, o kokybė.

Pirmąjį kėlinį Salininkai iš esmės pramiegojo, o tuo pasinaudoję svečiai į pertrauką išėjo pirmaudami 2:0.

Antrajame kėlinyje Salininkai suaktyvėjo, pradėjo regzti vis pavojingesnius išpuolius ir rezultatą sušvelnino, tačiau daugiau nieko nepešė. Priešingai – paskutinėmis mačo sekundėmis svečiai dar sykį nubėgo į priekį ir trečiu įvarčiu įtvirtino turėtą persvarą.

Du sykius laimėtojų gretose įmušė Lukas Tatarūnas.

Mačą reziumavęs Baltų atstovas Andrius Jankauskas tikino, jog liko patenkintas tuo, kaip antrajame kėlinyje jo komanda tvarkėsi gynyboje ir net sugebėjo išeiti į greitas atakas.

„Į rungtynes sunkiai rinkome sudėtį ir turėjome tik du keitimus. Antrame kėlinyje tai jau atsiliepė. Tačiau žaidėjai pagirtinai laikėsi žaidybinio plano. Pirmame kėlinyje už varžovus sužaidėme brandžiau ir, manau, pelnytai pirmavome. Antrame kėlinyje šeimininkai jau turėjo didelę kamuolio kontrolę. Tačiau be perdavimų iš aikštės kraštų, didesnių problemų prie mūsų vartų nekildavo. Mes savo ruožtu gan pavojingai kontratakavome. Tai ir buvome numatę. Antroje pusėje progų turėjome net daugiau nei pirmoje. Vėl patikimai žaidė gynėjai ir vartininkas.

Iškovota pergalė nuteikia teigiamai. Šiuo metu visos šešios komandos turi didelių vilčių ir galimybių. Mėginsime gausiau susirinkti į namų rungtynes ir nudžiuginti savo žiūrovus mažų mažiausiai dideliu noru laimėti“, – svarstė A. Jankauskas.

Tuo tarpu Salininkų komandos vadovas Pranas Janušauskas sau būdingu stiliumi atviravo ir minėjo, kad jo ekipa į mačą, turbūt, nepažiūrėjo pakankamai rimtai ir atsakingai.

„Nesėkmė labai skaudi, tuo labiau, kad ir Kaišiadorių sudėtis tikrai buvo ne pajėgiausia ir privalėjome į šias rungtynes pažiūrėti daug atsakingiau, tačiau žmogaus prigimtį labai sunku pakeisti.

Pirmas kėlinys baisus, baudinys uždirbtas iš nieko ir šiaip, tiesiog į kamuolį nepataikėme, gėda.

Rungtynės su Mostiškėmis nieko mūsų neišmokė. Tokia mes komanda ir nieko nepadarysi, reikia laiko subręsti. Antras kėlinys jau buvo žymiai aktyvesnis, su daug progų prie Baltų vartų, tačiau tik kartą pralaužėme sutankintą gynybą, o pabaigoje dar ir trečią įvartį gavome, kadangi labai didelėmis pajėgomis bėgome atsilošti“, – teigė P. Janušauskas.

Nepaisant to, vilčių iškovoti medalius Salininkai neišsižada, o artimiausias iššūkis laukia itin rimtas – išvyka pas lygos lyderius Granitą B. P. Janušauskas pasakojo, kad prieš šį mūšį ekipa turės ir kitų bėdų.

„Medalius dar tikrai turime šansus užsikabinti, bet neramina ateinančio sekmadienio rungtynės su Granitu B. Neišėjo nukelti rungtynių į sezono pabaigą, o pusė komandos šeštadienį žais Palangoje, seniūnijų sporto žaidynių finaliniame etape. Bijau, kad bus sudėtingiau nei su Kaišiadorimis“, – pasakojo jis.

Širvintos-VGTU Vilkai 3:1 TEC

Taip ir nutrūko TEC turėta solidi penkių pergalių serija, nutrūko ji prieš komandą, prieš kurią buvo patirtas pralaimėjimas ir pirmame rate.

Pralaimėjimas patirtas tame pačiame Širvintų stadione ir tokiu pat skirtumu, tik šį kartą abiejų komandų rezultatyvumas buvo kiek mažesnis (pirmą tarpusavio mačą VGTU laimėjo 4:2).

Tuo tarpu VGTU kolektyvas šiuo laimėjimu kiek atsiplėšė nuo žemiau esančių ekipų ir antrąjį podiumo laiptelį šiuo metu užima vieni patys.

TEC jau trečią minutę išsiveržė į priekį, tačiau iki pertraukos šeimininkai rezultatą išlygino, o po pertraukos pridėjo dar du įvarčius ir tokiu būdu įsidėjo dar vieną pergalę.

Tiesa, pačioje mačo pabaigoje VGTU komandoje raudona kortele buvo nubaustas ekipos vartininkas Ronaldas Grižas, kuriam teks praleisti ateinantį susitikimą.

Laimėtojų atstovo Haroldo Kerušausko teigimu, ankstyvo įvarčio pavidalu gautas šaltas dušas ekipos iš vėžių per daug neišmušė.

„Šiek tiek nerimavom dėl sudėties, keletas pagrindinių žaidėjų turėjo praleisti rungtynes dėl kortelių arba traumų ir turėjom viso labo vieną keitimą. Tad planas pradžioje buvo žaisti ramiau, daugiau su kamuoliu. Žinoma, greitas varžovų įvartis nebuvo planuose, džiaugiuosi, jog komandos jis neišmušė iš vėžių, o toliau laikėsi to pačio plano.

Pirmąjį kėlinį iš esmės sužaidėm idealiai (netgi sakyčiau, kad vieną geresnių šiame sezone), daugiau neleidom nei vienos realios progos varžovams sukurti, o patys kontroliavom kamuolį, atlikom nemažai smūgių, turėjom išėjimą 1x1, skersinį... Gaila, kad ne viską pavyko paversti įvarčiais, tačiau žaidimas buvo puikus.

Į antrąjį kėlinį išėjom su tuo pačiu planu, pradžioje scenarijus buvo panašus - keli pavojingi baudos smūgiai, skersinis, o po to darbinis įvartis. Gaila, tačiau to įvarčio autorius (Vydmantas Kuzmickas – red.) netrukus patyrė sunkią traumą (skilo šonkaulis, plyšo blužnis), tad sezonas jam jau baigtas. Tad likom be keitimų, o iki rungtynių pabaigos dar daug laiko.

Po šio epizodo pelnėm dar viena įvartį, turbūt iš kosmoso temos. Manau, kad TEC komandai tai buvo nokdaunas. Kai krenta tokie įvarčiai, tiesiog negalim pralošti. Likusią rungtynių dalį laikėm rezultatą ir visiškai atidavėm varžovams iniciatyvą.

Jėgų buvo ne per daugiausia (vėliau dar ir likom mažumoje be vartininko), tad TEC tuo naudojosi ir sukūrė gan pavojingų situacijų. Tačiau atsilaikėm ir pelnytai šventėm pergalę.

Nors rungtynės buvo išties geros, su TEC visada smagu žaisti, tačiau nuotaikas apkartino komandos nario trauma... Linkim kuo greičiau pasveikti“, – tokias naujienas pristatė H. Kerušauskas.

Tuo tarpu komandos treneris Nerijus Kuzmickas taip pat teigė, jog svarbu buvo sunkesniais momentais nepamesti galvos.

„Turėjom problemų su susirinkimu, net varžovų treneris sako „žiūrėkit, jų kraštinis gynėjas žaidžia vidurio saugu“…  Bet tai mūsų neišmušė iš vėžių, aišku, ankstyvas įvartis apsunkino situaciją bet žaidėm ir toliau savo žaidimą, kas ir pasiteisino, nepanikavom, nebėgom akis išdegę į priekį.

Varžovas niekuo nenustebino, žaidė taip, kaip ir tikėjomės. Gaila, pabaigoje mūsų žaidėjas gavo rimtą traumą, tad sveikatos jam“, – teigė treneris.

Stiprybės ir greito grįžimo į aikštę futbolininkui linkime ir mes!

Navigatoriai Old Boys 3:4 Granitas B

Padarę savo darbą, VGTU vos nesulaukė dovanėlių ir iš kitų – Granitas B pirmadienį, atrodo, ramiai pradėjo rungtynes ir prieš Navigatorių Old Boys atitrūko 3:0.

Tačiau šeimininkai Senvagėje ginklų nesudėjo ir pradėjo kabintis, kol galų gale įsikabino tvirtai ir rezultatą išlygino (3:3).

Visgi Naujosios Vilnios komandai pavyko išnešti sveiką kailį – dvikovai einant į pabaigą jie gavo galimybę mušti 11 metrų baudinį.

Pirmas smūgis buvo atremtas vartininko, tačiau čia pats jis buvo pakartotas ir kamuolys atsidūrė vartuose.

Granitas B išplėšė svarbius taškus, o Navigams beliko apgailestauti dėl paleistos mačo pabaigos.

Laimėtojų atstovas Robertas Urbanavičius rungtynes komentavo trumpai ir aiškiai – įmušusi tris sykius jo ekipa tiesiog nustojo žaisti.

„Prieš rungtynes komanda tikrai labai užsivedė ir į jas išėjo kupiną žaidybinio pykčio po paskutinių nesėkmių. Visgi įmušus trečią įvartį nustojome žaisti, nes jau „laimėjome“... Tas ir leido varžovams išlyginti rezultatą.

O varžovų komanda tikrai gera. Aukšti žaidėjai labai gerai žaisdavo kampiniuose, tolimuose standartuose. Mums tai buvo, kiek pamenu, antros rungtynes dirbtinėje aikštėje, kas mums tikrai ne į naudą“, – svarstė R. Urbanavičius.

Tuo tarpu Navigų atstovas Vilius Kadys džiaugėsi sugrįžimu į rungtynes, tačiau apgailestavo, kad po ketvirto praleisto įvarčio norimos energijos pademonstruoti nebepavyko.

„Smagios rungtynės, su Granito B komanda visuomet įdomu žaisti. Pernai rudenį Senvagėje 4:3, šiemet 3:4. Vertinant galutinį rezultatą, liūdna, kad likome be taškų. Kol aikštėje buvo Kirsis, Granitas B atrodė geriau, pastarajam dėl traumos nebežaidžiant, padarėme puikų „comeback'ą“, bet jau po kelių minučių varžovai gavo progą įvarčiui ir ją išnaudojo.

Po to epizodo nebeparodėme tiek entuziazmo, kiek antro kėlinio pradžioje, tad iškovoti bent taško nepavyko“, – teigė V. Kadys.

ANTRASIS ŠEŠETAS

Mostiškės 0:3 Geležinis Vilkas (be žaidimo)

Mostiškės į rungtynes šiame sezone nesusirinko jau antrą kartą, tiesa, varžovus apie tai jie informavo iš anksto. Komanda turi didelių bėdų ir reikia palinkėti, kad ekipai užtektų stiprybės kažkokiu būdu sezoną pabaigti aikštėje.

Ave.Ko 1:3 Top Kickers

Čempionų nuopolis (tenesupyksta komandos sirgaliai ant manęs už tokį žodį) tęsiasi ir toliau.

Tiesa, šis pralaimėjimas turi būti kiek skaudesnis nei kai kurie kiti, mat po jo Ave.Ko nusirito iki jau dešimtosios vietos, kuri duotuoju metu gali lemti iškritimą į žemesnį divizioną.

Tuo tarpu Top Kickers gyvena priešingomis nuotaikomis – antroje sezono dalyje įgaudami vis geresnę formą, TK kyla lentelėje ir išsiropštė iš apatinio trejeto, kuriame laiką leido visą sezoną iki pat dabar.

Svečiai Kalveliuose į priekį išsiveržė pirmo kėlinio pabaigoje, tačiau iškart po pertraukos rezultatas tapo lygus.

Visgi paskutinis žodis priklausė Top Kickersams – per paskutines 20 minučių jie įmušė dar du sykius ir taip iškovojo svarbius tris taškus.

Bene naudingiausiu antro kėlinio žaidėju būtų galima rinkti Emilį Tankūną – antrajame kėlinyje vieną įvartį jis įmušė pats, o netrukus prisidėjo ir prie antrojo – uždirbo 11 metrų baudinį, kurį realizavo komandos vadovas Mantas Urbonas.

Tiesa, kaip po rungtynių pasakojo M. Urbonas, jo komanda dar prieš akistatą būtų sutikusi ir su tašku, tačiau viskas susiklostė daug geriau.

„Pergalė tikrai labai svarbi, leidžianti pakilti iš iškritimo zonos. Esam pagavę gerą formą, tai džiugu kad per tą trumpą pertrauką ji niekur nedingo. Pats mačas buvo apylygis, nebūtume labai nuliūdę, jei būtume pasidalinę po tašką. Bet disciplinuotai gynėmės didžiąją rungtynių dalį, o pabaigoje sulaukėm šansų ir prie varžovų vartų.

Dar pastebėjimas, kad iškovojom pirmą pergalę be savo lyderio S. Stankevičiaus, o tai yra ženklas kad ir kitų žaidėjų forma yra stipriai pagerėjusi“, – ir daugiau pozityvų pergalėje rado M. Urbonas.

Futbolo Broliai 4:0 Viltis B

Rezultatas atrodo triuškinantis, tačiau verta pabrėžti, jog lemiamą persvarą šeimininkai susikūrė per paskutines dešimt minučių.

Iki pat 80-osios minutės jie pirmavo tik 1:0, tačiau per likusį laiką sumušė dar tris įvarčius ir ne tik įsirašė tris taškus, tačiau ir pasigerino savo įvarčių santykį.

Vilties B kapitonas Teodoras Žukas tokį pasirodymą pavadino „klasiška situacija“ ir apgailestavo, jog komandos traumuotų futbolininkų sąrašas pildosi vis sparčiau.

„Rungtynių scenarijus visiškai klasiškas šiam sezonui. Akistata prasidėjo tiek mūsų, tiek varžovų atakomis. 13-ą minutę lygioje vietoje suklydo mūsų vidurio gynėjas ir gavome įvartį. Toliau akistata klostėsi gana apylygiai, tačiau labai akivaizdžiai mums tądien trūko dėl traumų iškritusių mūsų atakuojančių žaidėjų. 80-ą minutę, po mūsų standartinės situacijos, Futbolo Broliai nubėgo į greitą ataką ir įtvirtino savo pergalę. O toliau jau istorija.

Papildoma bėda, kad dėl traumos tądien praradome dar vieną puolėją. Mūsų traumuotų futbolininkų sąrašas pildosi kiekvieną sekmadienį“, – teigė jis.

ANONSAS

Pirmasis šešetas:

Granitas B – Salininkai

09.27 (sekmadienis), 16.00, Naujoji Vilnia

Salininkai antrą sezono dalį pradėjo apmaudžia nesėkme, o dabar jų lauks ne ką lengvesnis iššūkis – išvyka pas lygos lyderius. Šie praėjusiame ture vos neprisižaidė, tačiau ištraukė pergalę ir toliau laikosi pirmi. Apie svečių sunkumus komentare minėjo komandos vadovas, tad čia vienintelė logiška baigtis atrodo Granito B pergalė – 3:1.

Kaišiadorys-Baltai – Širvintos-VGTU Vilkai

09.27 (sekmadienis), 17.00, Žiežmarių stadionas

Širvintos jaučia, kad dar gali kabintis ir į pirmą vietą, todėl į išvyką vyks kautis tik dėl pergalės. Baltų komanda šoktelėjo į pirmą trejetą ir čia norės būti iki sezono pabaigos, tačiau spėju, kad šiame susitikime savo persvarą, net ir ant ne itin jiems palankios dangos, įrodys VGTU kolektyvas – 2:4.

TEC – Navigatoriai Old Boys

09.27 (sekmadienis), 18.15, Senvagė

Abi komandos praėjusiame ture pralaimėjimo, o nesėkmė šiame mače bet kuriai ekipai iš esmės reikštų net ir paskutinių galimybių dar pakovoti dėl medalių praradimą. Namų aikštės faktorius čia išnyksta (abi komandos savo rungtynes žaidžia tame pačiame stadione), tad viską nulems komandų meistriškumas. Pirmame ture savo persvarą įrodė Navigai, bet spėju, kad TEC šį kartą pasieks revanšą – 2:1.

Antrasis šešetas:

Top Kickers – Mostiškės

09.27 (sekmadienis), 16.00, Fabijoniškių stadionas

TK atrodo įgaunantys vis geresnę formą, praėjusiame ture išvykoje nugalėjo ir buvusius čempionus tad rungtynes prieš stringančias Mostiškes, jei šios susirinks, pasitinka geromis nuotaikomis. Spėju, kad tos nuotaikos nebus sugadintos ir po rungtynių – 5:1.

Ave.Ko – Futbolo Broliai

09.27 (sekmadienis), 17.00, Kalveliai

Kalvelių komanda krenta į vis didesnę duobę, o Broliai šiuo metu antrajame šešete yra geriausia komanda. Įdomu ir tai, kad Ave.Ko nebeturi to faktoriaus, kuriuo neretai remdavosi ankstesniuose sezonuose – specifiniame savo stadione jie šiame sezone yra laimėję vos dvejas rungtynes iš šešerių. Spėju, kad namo taškus iš Kalvelių rezultatyviose rungtynėse parsiveš ir Futbolo Broliai – 3:5.

Viltis B – Geležinis Vilkas

09.27 (sekmadienis), 17.30, Kariškių stadionas

Viltis B vis kenčia nuo traumų ir turbūt jau laukia sezono pabaigos, o Vilkai taip pat dar nėra tikri, kad finišuos ne apatiniame trejete. Motyvacija didesnė atrodo Vilkų pusėje ir jei jiems kojos nepakiš pastaruoju metu įprastomis tapusios vaikiškos klaidos, nominalūs rungtynių svečiai, bet stadiono šeimininkai, turėtų iškovoti pergalę – 1:3.