A divizionas: lengvas Širvintų-VGTU pasivaikščiojimas ir skirtingi debiutantų startai Visos

FK Salininkai nuotr.

Įžanginiame naujojo A diviziono sezono ture buvo visko – ir triuškinamų pergalių, ir kovingų sugrįžimų ir pergalingų debiutų.

Didžiausią laimėjimą iškovojo ir iškart į pirmąją lentelės vietą šovė Širvintų-VGTU kolektyvas, savo varžovus sudorojęs net šešių įvarčių persvara. Tuo tarpu Kaišiadorių komanda savose rungtynėse surengė puikų sugrįžimą, o praėjusių metų čempionai titulo gynybą pradėjo nesėkme.

Spėta rezultatų: 6

Tiksliai atspėta rezultatų: 0

Tiksliai atspėta baigčių: 3

Širvintos-VGTU Vilkai 6:0 Mostiškės (apžvalgininko spėjimas – 2:0)

Užtikrinčiausią startą pademonstravo pernai per žingsnį nuo medalių likę Širvintų-VGTU futbolininkai, nesunkiai pasivaikščioję mače su Mostiškėmis.

Nominaliems mačo šeimininkams Nemenčinėje reikėjo šiek tiek laiko užsikurti – pirmasis įvartis krito įsibėgėjus pirmajam kėliniui, tačiau vėliau varžovų gynyboje jie rado vis daugiau laisvės ir ne tik startavo pergalingai, tačiau ir iškart susikūrė pozityvų įvarčių santykį.

Dubliais laimėtojų komandoje pasižymėjo Erikas Milašauskas ir Lukas Žukauskas.

Nugalėtojų ekipos atstovas Haroldas Kerušauskas teigė, kad, nepaisant solidaus įvarčių skaičiaus, komandos progų realizacija vis dar netenkina.

„Varžovas, lyginant su praeitais metais, susilpnėjęs, tad ir rezultatas atitinkamas. Pats žaidimas buvo tikrai neblogas, bet progų realizavimas tragiškas, praeitame sezone turėjome tą pačią problemą. Tačiau visumoje esam patenkinti geru startu, tam ruošėmės priešsezonyje sužaisdami keletą draugiškų rungtynių, tad kažkokia pirmojo turo įtampa per daug nesijautė.

Beje, norisi pagirti varžovą, jog visas rungtynes kovojo, nepriklausomai nuo rezultato, turėjo jie ir patys keletą progelių pelnyti įvartį. Taip pat ir aikštės kokybei galima uždėti pliusą, ir gana didelį, buvom maloniai nustebę – pernai Nemenčinės stadione žaidėme lyg Safaryje, o šiemet vaizdas visiškai kitoks“, – taip pat ir apie Mostiškes gražiai atsiliepė H. Kerušauskas.

Būtinybę geriau išnaudoti progas taip pat akcentavo ir Širvintų-VGTU treneris Nerijus Kuzmickas.

„Rungtynės vyko iki pirmo įvarčio, nes jautėsi startinis jaudulys, po įvarčio pradėjome daugiau-mažiau žaisti savo žaidimą, bet, pasakius atvirai, tai manęs, kaip trenerio, kai kurie dalykai netenkino: realizacija ar kalbos su teisėjais.

Tą reikia išgyvendinti, o realizaciją gerinti“, – minėjo N. Kuzmickas.

TEC 3:3 Kaišiadorys Baltai (apžvalgininko spėjimas – 1:2)

Bet kokios viltys čia atspėti tikslų rezultatą dužo jau per pirmas penkiolika minučių – daug aktyviau rungtynes pradėję TEC greitai pelnė du įvarčius (na, teisingumo dėlei reikia pasakyti, kad antrąjį iš jų pelnė į savus vartus kamuolį nukreipęs svečių atstovas Saulius Jankauskas) ir pirmavo 2:0.

Turbūt tokia svajinga pradžia kiek užmigdė ir pačius TEC futbolininkus, mat Kaišiadorys pamažu grįžo į rungtynes ir rezultatą sušvelnino.

Tačiau tada TEC tarsi susizgribo ir po antrąjį savo įvartį pelniusio Ugniaus Juozaičio smūgio į pertrauką išėjo pirmaudami 3:1.

Likus žaisti dešimt minučių atrodė, kad TEC atsilaikys ir išplėš pergalę, tačiau tada Baltai ėmėsi darbo ir kilo į paskutinį šturmą, kurio metu įvykių aikštėje netrūko.

84-ąją minutę Lukas Tatarūnas antruoju savo įvarčių skirtumą dar kartą švelnino, dar po minutės už antrąją geltoną kortelę iš aikštės buvo išvarytas šeimininkų gynėjas Matas Juodelis, o čia pat Aurimas Pukevičius Kaišiadorims įspūdingu tolimu baudos smūgiu pelnė dar vieną įvartį ir išplėšė savo komandai, kaip anglai pasakytų, „last gasp“ taškelį. Drama, kuri neturėjo palikti abejingų stadione susirinkusių sirgalių.

„Rungtynių pradžia buvo labai nesėkminga. Pritrūko varžybinių įgūdžių, susitelkimo, sėkmės. Bet jautėme, kad dėl taškų galime ir privalome kautis.

Sugebėjome surengti išties gerų atakų. Gerai, kad pavyko kelias progas išnaudoti. Realiai, susitikimas galėjo pasibaigti įvairiai, nes galimybių turėjo tiek šeimininkai, tiek ir mes“, – trumpai susitikimą reziumavo Baltų komandos atstovas Andrius Jankauskas.

Geležinis Vilkas 4:1 Viltis B (apžvalgininko spėjimas – 2:2)

Žvelgiant į statistikos protokolą galima teigti, kad čia pirmasis kėlinys vyko taip pat, kaip ir prieš tai minėtose rungtynėse.

Čia šeimininkai taip pat gana greitai išsiveržė į priekį 2:0 (ne be svečių vartininko „pagalbos“ neišgelbėjus komandos abiejuose epizoduose), Vilties dubleriai rezultatą švelnino, tačiau dar iki kėlinio pabaigos vilkai sėkmingai atstatė dviejų įvarčių pranašumą.

Antroje mačo pusėje Viltis B jau rungtyniavo solidžiau, turėjo ir savų progų, tačiau į Baltų panašaus sugrįžimo nesurengė, negana jo, paskutinėmis minutėmis į savo vartus užsidirbo 11 metrų baudinį, kurį realizavęs Eimantas Budreckas galutinai įtvirtino pergalingą Geležinio Vilko startą.

Laimėtojų vadovas Darius Indriūnas pasidžiaugė pergalingu startu, tačiau teigė, jog, jo manymu, tikslesnis rezultatas būtų buvęs lygiosios.

„Žinoma labai svarbu yra iškovoti pergalę pirmose rungtynėse. Reikia pripažinti, kad po priverstinių atostogų kova buvo labai atkakli ir pareikalavo daug jėgų iš abiejų komandų, bet teisingesnis rezultatas būtų lygiosios.

Komandos žaidė apylygiai, labai jautėsi priešininkų II lygos komandos trijų dublerių pagalba ir, žinoma, Vilties B vartininko klaidos“, – akcentavo D. Indriūnas.

Jis taip pat pasidalino įdomia po rungtynių išgirsta citata.

„Vienas teisėjas po rungtynių pakomentavo: „Ankščiau Geležinis Vilkas kovojo SFL‘e, o dabar žaidžia futbolą“.

Tuo tarpu Vilties B žaidėjas Teodoras Žukas, skirtingai nuo savo kolegos Geležiniame Vilke, teigė, kad šeimininkų pergalė tądien buvo dėsninga.

„Po dviejų praleistų įvarčių, sakyčiau, rungtynės klostėsi labai apylygiai: rezultatą pavyko sušvelninti, po to dar vienos mūsų nesėkmės dėka Vilkai įmušė trečiąjį įvartį. Antrajame kėlinyje buvome gerokai perėmę iniciatyvą, tačiau pritrūko aštrumo, drąsumo ir meistriškumo iniciatyvą paversti įvarčiais.

Bet kokiu atveju, vaikiškos mūsų klaidos ir Vilkų sugebėjimas realizuoti progas lėmė dėsningą jų pergalę“, – pasakojo T. Žukas.  

Beje, T. Žuko šiame sezone lauks ir daugiau darbų – prieš pat čempionato startą jis buvo išrinktas ir savo komandos kapitonu.

Granitas B 3:1 Top Kickers (apžvalgininko spėjimas – 4:1)

Kaip baigė praėjusių metų B diviziono kovas, taip šiemet Granitas B startavo ir šiemet A grupėje – pergale ir trimis taškais.

Naujosios Vilnios komanda savo stadione priėmė kiek nukraujavusią Top Kickers komandą, tiesa, ją nugalėjo ne taip lengvai, kaip galbūt pranašavo apžvalgininkas.

Šeimininkai, gausiai palaikomi savų sirgalių, pamatus pergalei iš esmės pasidėjo trumpos atkarpos pirmojo kėlinio pabaigoje metu.

Būtent tada du Dariaus Kazubovičiaus ir vienas Artiomo Sidorovo įvarčiai leido Naujosios Vilnios komandai susikurti lemiamą pranašumą ir prieš antrą mačo dalį jaustis ganėtinai saugiai.

Po pertraukos Top Kickers naujokas Onur Koksel rezultatą sušvelnino, svečiai turėjo savų šansų pasiekti ir dar daugiau, tačiau jais nepasinaudojo ir namo grįžo tuščiomis.

Granito dublerių atstovas Robertas Urbanavičius pergalingą debiutą A divizione pavadino „sunkiu“, tačiau iškovotos pergalės nesureikšmino.

„Antro kėlinio antroje pusėje, po įmušto įvarčio, varžovas tikrai paspaudė ir mūsų komanda turėjo vargo. Pergale esame patenkinti, tačiau tai visiškai nieko nereiškia, nes laukia dar daug labai sunkių ir įtemptų kovų.

Tikrai jaučiasi, kad A divizionas beveik prilygsta III lygai. Po rungtynių apžvelgėme kiekvieno klaidas, padarėme išvadas ir judėsime toliau“, – teigė R. Urbanavičius.

Tuo tarpu Top Kickers vadovas Mantas Urbonas, net ir nepaisant nesėkmės, išliko optimistas ir atviravo – iš savo komandos sekmadienį sulaukė gal net daugiau, nei tikėjosi pats.

„Retai kada būni patenkintas po pralaimėjimų, bet šis man atnešė ir teigiamų dalykų. Netekus daug svarbių žaidėjų nežinojau, ko tikėtis iš savo komandos. Apžvalgininkas turbūt objektyviai mums išpranašavo vietą lentelės dugne, tad prieš rungtynes su vienais lygos favoritų buvo daug nerimo. O dar rungtynių dieną abu pagrindiniai centro gynėjai pranešė negalėsiantys dalyvauti.

Vis tik pradžioje rungtyniavome lygiai, o įvarčiai pabiro tada, kai prasidėjo keitimai.

Dar nesam pasiruošę išlakstyti visas 90 minučių, ir tai ko gero yra mūsų didžiausia silpnoji vieta. Tačiau ir mums patiems netikėtai antrajame kėlinyje perėmėme iniciatyvą, įmušėm kartą, turėjom dar kelias geras progas. Granitas B perėjo į kontratakas, kur labai efektingai žaidė Darius Kazubovičius. Manau, kad jis yra realus pretendentas į lygos rezultatyviausiojo titulą, jei dažnai padės dubleriams", – teigė jis..

Artimiausias susitikimas Top Kickers laukia su Kaišiadorių komanda – ta pačia, kuriai praeityje yra atstovavęs ir pats M. Urbonas.

„Į artimiausią akistatą su Kaišiadorimis jau žiūrim šiek tiek optimistiškiau. Vis dar nebūsim vertinami kaip mačo favoritai, bet dabar žinau, kad galim duoti kovą bet kuriai lygos komandai. O prie fortūnos šypsnio galim pasvajot ir apie pergalę“, – svarstė pašnekovas.

Navigatoriai Old Boys 1:3 Salininkai (apžvalgininko spėjimas – 2:3)

Kaip ir praėjusiose rungtynėse, taip ir čia iki visiškai tikslaus spėjimo pritrūko vieno šeimininkų įvarčio.

Čia rungtynes kiek aktyviau pradėjo Navigai, tačiau Salininkai pamažu žaidimo balansą išlygino ir pradėjo kurti savo progas.

Visgi įvarčių žiūrovams teko laukti ilgiau nei valandą – būtent tada tiksliai pramušė Salininkų lyderis Pavelas Šarynskis, tačiau vos po kelių minučių pusiausvyrą gražino šeimininkų įvartis, kurį pelnė Daniel Gunevič.

Tačiau paskutinės minutės vis dėlto priklausė svečiams – tas pats P. Šarynskis puikiu smūgiu savo komandai persvarą suteikė dar kartą, o jau paskutinę mačo minutę, varžovams jau pasileidus į priekį lyginti rezultato, trečią vinį į Navigų karstą dūrė Tomas Skinder.

Geriau vieną kartą pamatyti nei daug kartų perskaityti, tad žemiau – rungtynių video santrauka jūsų dėmesiui.

Salininkų komandos vadovas Pranas Janušauskas išskyrė savo lyderio P. Šarynskio įtaką ir teigė, kad, greta turėdami tokį žaidėją, pasitempti gali ir kiti futbolininkai.

„Labai svarbu, kai turi komandoje tokį lyderį. Tik skirtingai nuo to, kai žaidėme Birštone draugiškas rungtynes su Prienų ekipa, kur jo niekas nepažinojo ir nežinojo ką jis gali, Vilniuje jau visi jį žino ir žino, ką gali jo kairė.

Bet laimi komanda, kiti žaidėjai turi dar kur pasistiebti, o svarbiausia – mato, iki kokio lygio jie tai turėtų padaryti. Mes taip pat sužaidėme ne geriausias rungtynes, klaidų buvo marios marios, tačiau dar tik sezono pradžia, bandysime ištaisyti ką galima ir pagerinti savo žaidimą“, – reziumavo P. Janušauskas.

Tuo tarpu nesėkme debiutą A divizione pažymėjusių Old Boysų žaidėjas Aurimas Daukšas išskyrė žaidimą kažkiek išbalansuojančią problemą, kuri kartais gali pasirodyti kiek neįprasta.

„Didžiausia problema, su kuria dabar susiduriame, yra didelis lankomumas. Į rungtynes ateina virš 20 žaidėjų, taigi treneriams kyla sunki užduotis paskirstyti visiems laiką ir dažni keitimai kartais išbalansuoja komandą. Bet su žaidybine praktika tikimės, kad ateis žaidėjų tarpusavio supratimas ir susižaidimas.
Salininkų komanda, tuo tarpu, padarė tikrai gerą įspūdį. Mano nuomone, apžvalgoje komanda buvo nuvertinta“, – akmenėlių ir į apžvalgininko daržą įmetė A. Daukšas.

Futbolo Broliai 2:1 Ave.Ko (apžvalgininko spėjimas – 1:1)

Nesėkmingai titulo gynyba prasidėjo praėjusių metų A diviziono čempionams Ave.Ko, kurie išvykoje neprilygo Futbolo Broliams.

Panašu, kad Futbolo Brolių komanda Kalvelių futbolininkams yra viena neparankiausių, mat tarpusavio susitikimuose Ave.Ko pralaimėjo jau tris sykius iš eilės.

Pirmajame šio sezono susitikime atrodė, kad serija gali būti nutraukta, mat jau rungtynių pradžioje Ave.Ko į priekį išvedė komandos naujokas Viačeslav Rodevič.

Tačiau jau po kelių minučių Kalvelių ekipos gynėjas Ernest Čepulkovski nesėkmingai sužaidė išmušdamas kamuolį iš pavojingos zonos ir galva pasiuntė jį į savus vartus, taip grąžindamas pusiausvyrą.

Antrajame kėlinyje žaidybinę persvarą savo rankose (ar veikiau – kojose) laikė svečiai, tačiau sėkmė nusišypsojo Futbolo Broliams – likus žaisti kiek mažiau nei 15 minučių pergalingą įvartį jiems pelnė Karolis Žudys.

Per likusį laiką Kalvelių ekipa dar labiau didino savo spaudimą, turėjo realių šansų, tačiau kamuolys į tinklą niekaip nekrito. Nepadėjo ir tai, kad raudoną kortelę prieš save išvydo FB naujokas Povilas Malinauskas – kamuolys kelio į vartus niekaip nesurado, kad titulo gynyba buvo pradėta pralaimėjimu.

Nežiūrėdamas į neigiamą rezultatą, Ave.Ko kapitonas Viliamas Novicki tikino, jog komandos pasirodymas jam patiko, tačiau pritrūko sėkmės progų realizavime.

„Pirmiausia noriu pagirti savo komandą už kovą ir pastangas. Vyrai buvo tikra komanda aikštėje. Manau, kad sukūrėm daugiau progų nei mūsų priešininkai, bet, deja, nesugebėjom jų išnaudoti ir realizuoti.

Futbolo Broliai yra mums nesėkmę nešanti komanda. Praeitais metais būtent žaisdami su jais, praradome taškus ir šiuos metus irgi pradėjom su pralaimėjimu šiai komandai.

Kalbant apie mūsų pasiruošimą, sakyčiau, jog fiziškai dar ne visi pasiruošę ir dar nėra optimalios sportinės formos. Trūksta susižaidimo, tačiau, jeigu vyrai ir toliau taip motyvuotai žengs į aikštę, manau, viskas bus gerai. Tikrai tik pozityvios emocijos matant taip nusiteikusius komandos draugus.

Manau, jog buvom verti nors taškelio, nes, galima sakyti, kad du įvarčius patys sau atnešėm.

Varžovai paliko tikrai neblogą įspūdį, jie moka palaikyt kamuolį ir sužaisti grubiai, kai to reikia. Futbolo Broliai kovinga komanda, su kuria, manau, visi turės bėdų. Varžovus sveikinu su pergale, o savo komandai noriu pasakyt, kad nenusimintų. Pergalės ateis. Jaučiu“, – pozityviai komentarą užbaigė V. Novicki.

ANONSAS

Top Kickers – Kaišiadorys-Baltai

06.21 (sekmadienis), 16.00, Fabijoniškės

Nors nė viena komanda pirmame ture neiškovojo pergalės, tačiau optimizmo trūkti neturėtų abiem pusėms – Kaišiadorys parodė charakterį, TK, tuo tarpu, rimtai kandžiojosi prieš potencialius lygos favoritus.

Tai bus pirmoji komandų akistata bet kokiame formate, todėl nugalėtoją prognozuoti yra itin sunku. Tad šį kartą to ir nedarysiu ir statysiu už rezultatyvias lygiąsias 2:2.

Ave.Ko – Salininkai

06.21 (sekmadienis), 17.00, Kalveliai

Dar vienas šansas čempionams išlipti iš „minusinės“ zonos, tačiau lengva nebus, mat į svečius atvyks pakiliai startavę Salininkai. Per istoriją komandos tarpusavyje žaidusios yra keturis kartus, tris iš jų laimėjo Ave.Ko. Įdomu tai, kad Salininkai būsimų savo varžovų vartų niekaip neatrakina jau tris susitikimus iš eilės.

Spėju, kad ši sausa įvarčių atžvilgiu statistika bus nutraukta, tačiau pergalę vis tiek skiriu šeimininkams – 3:2.

Mostiškės – TEC

06.21 (sekmadienis), 17.00, Nemenčinė

Praėjusiais metais tarpusavio susitikimuose abi komandos gynyboje neblizgėjo – per vienas rungtynes vidutiniškai krito net po 8 įvarčius.

Mostiškės šiemet, varžovų teigimu, atrodo susilpnėjusios, TEC atakuojantis potencialas savo galimybes jau parodė, tad rezultatyvaus susitikimo galima laukti ir čia. Spėjimas – TEC pergalė 2:4.

Navigatoriai Old Boys – Širvintos-VGTU Vilkai

06.22 (pirmadienis), 20.15, Senvagės

Subjektyvia apžvalgininko nuomone – centrinis turo mačas. VGTU kolektyvas startavo galingai, tačiau vis tiek neliko iki galo patenkinti savo pasirodymų, tuo tarpu diviziono debiutantai jau apsiuostė su Salininkais ir susipažino su A diviziono pajėgumu.

Abi komandos įprastai mėgsta žaisti su kamuoliu, tad bus įdomu, kuri ekipa šį kartą rinksis žaidimą kontratakomis. Visgi, dabartinė VGTU forma atrodo solidesnė ir į jų kraitį turėtų įkristi ir antroji pergalė – 1:3.

Viltis B – Granitas B

06.22 (pirmadienis), 20.30, LFF stadionas

Vilties dubleriai mače su Geležiniu Vilku turėjo savų blykstelėjimų, tačiau buvo nubausti už grubias klaidas, tuo tarpu Naujosios Vilnios futbolininkai startavo prognozuota pergale.

Granito antroji komanda neabejotinai kausis dėl aukščiausių pozicijų, todėl tokiose rungtynėse taškų pamesti negali. Prognozuoju, kad ir nepames – 2:5.

Futbolo Broliai – Geležinis Vilkas

06.22 (pirmadienis), 20.45, BFA arena

Abi komandos startavo pergalingai, tačiau pergalės skirtingos – Vilkai didelę dalį valdė rungtynes prieš Viltį B, tuo tarpu Futbolo Broliai, iš dalies galima teigti, prieš Ave.Ko išnešė sveiką kailį.

Visgi šioje poroje favoritą numatyti atrodo sunku, tad manau, kad išsiskirta bus lygiosiomis 1:1.