A divizionas: Versmė įveikė Širvintas, Viesulas atkuto, AFK žygiuoja aukštyn Visos

Sekmadienio futbolo lygos A divizione lyderė Versmė laimėjo labai svarbų susitikimą su Širvintomis. Tuo pačiu elektrėniškiai nuo širvintiškių pabėgo šešiais taškais. Tiesa, nuo Kaišiadorių Baltų taip atsiplėšt jiems nepavyko. Baltai sutriuškino Šalčininkėlių Visinčią ir bando nepaleisti Elektrėnų į priekį daugiau nei per tris taškus, kuriais dabar nuo jų atsilieka.

Aišku, negalima nepaminėti ir besitęsiančio pergalingo AFK žygio. Nuo priešpaskutinės vietos kylanti komanda antrą ratą laimėjo penktą pergalę paeiliui ir dabar yra net tik turnyro lentelės vidury, o žvalgosi ir į aukštesnes vietas.

Apatinėje lentelės pusėje yra nebloga  mėsmalė ir tenai komandos vietomis keičiasi po kiekvieno turo.

Tačiau, atrodo, ryškėja du autsaideriai. Bent jau šiuo metu didžiausi pretendentai kitais metais žaisti B divizione – Imperialas ir Olimpija.

Versmė – Širvintos 2:0

Veikiausiai šios rungtynės – svarbiausiais antrojo rato penktojo turo mačas. Jis vyko neutralioje aikštėje – Vilniuje.

Rungtynėms intrigos žadėjo ne vien tai, kad Širvintos nuo Versmės atsiliko vos viena pergale, bet ir tai, kad jos elektrėniškiams – gerokai neparankus varžovas. Per 2017 metus Versmė du kartus po rungtynių su Širvintomis nesidžiaugė. Per taurės turnyro mačą  Širvintos įveikė elektrėniškius 1:0, o pirmenybių susitikimą komandos sužaidė lygiosiomis 1:1.

Bet šį mačą ekipos sužaidė būtent taip, kaip jį prognozavau. Rezultatą 2:0 Versmės naudai aš skelbiau prieš savaitę.

„Užtikrintai nugalėjome varžovus iš Širvintų, - rašo Versmės Facebook paskyra. - Rungtynės prasidėjo aktyviai, abi komandos presingavo, bet mes jau 10-ą min. sugebėjome pelnyti įvartį, kai po B. Buzevičiaus pakelto kampinio, smūgiu galva pasižymėjo J. Dranginis. Mače vyko lygi kova, varžovai kaip ir mėgsta, žaidė "nešvariai", mes toliau bandėme kurti ir ieškoti kelių prie jų vartų. 39-ą min. po dar vieno kampinio padvigubiname rezultatą, kai po sumaišties baudos aikštelėje įvartį pelno V. Zemleckas. Antrajame kėlinyje vaizdas aikštelėje nesikeitė, Širvintos pradėjo žaisti dar grubiau, teisėjas turėjo išvyti iš aikštelės bent du jų žaidėjus, bet vieno epizodo, kaip teigė, nematė, o kitame pasigailėjo parodydamas tik geltoną kortelę. Mes toliau žaidėme savo futbolą, o varžovams per mačą neleidome sukurti nei vieno rimto epizodo prie mūsų vartų, tad iškovojome užtikrintą ir labai reikalingą pergalę. Ačiū mūsų vyrams už puikų žaidimą ir kovą.”

Baltai – Visinčia 7:2

Baltai savo rungtynes su Visinčia žaidė Žiežmariuose. Ir tenai nugalėjo varžovę iš Šalčininkėlių 7:2.

Štai ką apie rungtynes rašo Baltų interneto svetainė: „Rugsėjo 17 dieną "Kaišiadorys-Baltai" sužaidė pirmąsias namų rungtynes Žiežmarių stadione. Paskubomis "gaivinama" futbolo aikštė dar turi daug trūkumų, bet žaisti joje jau galima.

Mūsiškiai susitiko su "Visinčia". Nors įvairios priežastys išretino kaišiadoriškių gretas, "Kaišiadorys-Baltai" į dar vieną kovą dėl trijų taškų stojo ryžtingai nusiteikę.

Rungtynėse netrūko kietos, vyriškos kovos. Kaišiadoriškiai žaidė tiksliau ir kur kas geriau išnaudojo savo stipriąsias puses. Šįsyk puolimo lyderis buvo Saulius Venskus, pelnęs net tris įvarčius!
Energingai rungtyniavo ir įvarčiu prie pergalės prisidėjo Egidijus Brazinskas. Vidurio gynėjas Saulius Jankauskas puikiai prisijungdavo prie atakų standartinių padėčių metu ir įmušė du įvarčius. Dar vieną įvartį pelnė patikimai rungtyniavęs vidurio saugas Edgaras Makarevičius. Į tokią "Kaišiadorys-Baltai" komandos įvarčių gausą svečiai atsakė dviem taikliais smūgiais, tad raudonai balti šventė įtikinamą pergalę rezultatu 7:2.

Po 16 rungtynių surinkę 34 taškus, "Kaišiadorys-Baltai" SFL Ergo A divizione tarp dvylikos komandų šiuo metu yra antri.”

Prognozėje rezultato 7:2, aišku, nebuvo. Bet kaip ten bebūtų, spėjau didelę Baltų pergalę – 5:1.

Imperialas – Salininkai 2:5

Štai šitas spėjimas tai jau nepataikė... Spėjau šį mačą baigsiantis lygiosiomis 2:2.

Bet Salininkai - psichologiškai jau ne tie, kurie buvo prieš savaitę, pralaimėję antrąsias rungtynes iš eilės. Jų psichologinį tonusą aiškiai pakėlė gana netikėta ketvirtadienio pergalė prieš Rotalį SFL taurės ketvirtfinalyje. Veikiausia po tos pergalės iki sekmadienio Salininkams nuotaika sugesti nespėjo.

Jau pirmą kėlinį salininkiečiai susitvarkė su varžovais, įmušę keturis įvarčius ir išsiveržę įį priekį – 4:1.

Pranas Janušauskas (Salininkai): „Pasiekta svarbi pergalė prieš Imperialo komandą rezultatu 5:2 ir įsirašyti 3 taškai į turnyrinę lentelę. Kurioje ir toliau visiška sumaištis. Pagrindinis darbas nuveiktas buvo pirmame kėlinyje, kurį laimėjo Salininkai 4:1. Antrasis - formalumas. Po rungtynių Imperialo žaidėjai prisipažino , kad šiandien jiems sunkiai sekėsi viskas. Įvarčius mušė Pavelas (2), Jurka, Radekas ir vieną įsimušė pats Imperialas. Rungtynės - su neleistinu Salininkų atsipalaidavimu antrame kėlinyje ir begale nerealizuotų momentų. Bus labai apmaudu jei sezono pabaigoje pritruks šių įvarčių. “

Kruša – AFK 2:3

Spėjau, kad AFK laimės šias rungtynes gana lengvai. Laimėjo. Bet negali sakyti, kad lengvai – 3:2.

Tiesą sakant, laimėtoją atspėti nebuvo labai ir sunku. Kai AFK žaidžia tokioje emocinėje būklėje, vargu ar Kruša – ta komanda, kuri gali jį sustabdyti.

Na, Kruša tai daryti bent jau bandė. Nepavyko. Šiuo metu retai kam su AFK gerai sužaisti pavyksta...

Medikų komanda tikina, kad jos rinkimasis į aikštę nebuvo pats geriausias. Bet teisybės dėlei – aš labai abejoju, kad su tais visais nebuvusiais pagrindo žaidėjais, Kruša peštų daugiau.

“Šį kartą surinkome ne stipriausią sudėtį, ligos paguldė kelis pagrindo žaidėjus, - pradėjo savo laišką Krušos vadovas Remigijus Mielinis. - Nepaisant to, pirmajame kėlinyje pavyko varžovui primesti savo žaidimą, įklampinome juos į lėtesnį tempą, apsikeitėme įvarčiais, žaidimas buvo lygus. Tačiau per pertrauką priešininkai atliko tam tikras korekcijas, ėmė žaisti tiksliau ir greičiau. Įgavę žaidybinį pranašumą, varžovai pelnė kelis įvarčius ir laimėjo. Palyginus su pirmuoju ratu AFK komanda atrodė sustiprėjusi. Jų pirkinys A. Tamaliūnas suteikia AFK žaidimui logikos ir aštrumo. Manau, kad jie pajėgūs įveikti ir pirmaujančias komandas.”

Viesulas – Nemenčinė 4:1

Pagaliau laimėjo Viesulas. Komanda, pirmąjį ratą besivaržiusi dėl pirmosios vietos divizione, antrą pradėjo keturiais pralaimėjimais. Ir mačas su Nemenčine, atrodė, bus paskutinis Viesului, kai jis dar gali realiai užsilaikyt kovojančių dėl medalių komandų grupėje. Šį kartą Viesulas laimėjo.

„Šios rungtynes priminė mūsų pirmojo rato formą. Turėjome (pagaliau) geresnę sudėtį ir žaidėme geriau nei varžovai, nors pastarieji tikrai nebuvo nusiteikę lengvai nusileisti,“ – rašė Viesulo komandos vadovas Giedrius Slivinskas.

Bet aš turiu įtarimą, kad galėjo šio mačo laimėtoją nulemti ir kitkas. Štai žiūrėkit - visą laiką, kai tik Nemenčinei aš prognozuodavau pralaimėjimą, ji laimėdavo. Šį kartą ėmiau ir prognozėje surašiau, kad Nemenčinė laimės. Ir še tau kad nori... Kone sąmokslo teorija gaunasi.

O jei rimčiau, tai paklauskime pralaimėjimo priežasčių Nemenčinės komandos vadovo Vladimiro Pivovaro: „Susirinkom tai normaliai, bet jau nusiteikimas buvo ne koks. Aptarėm prieš rungtynes, kad atidžiai žaidžiam centre, ypač  savo pusėje. Bet kaip žirniai į sieną... Dvi klaidos centre, dvi Viesulo greitos kontros – 0:2 Po to pradėjo byrėti kiek žaidėjai (traumos, psichai, nervai), tiek ir pats žaidimas. Atsivežam sau pendelį – 0:3... Ir stipriausieji iš mūsų nuleidžia garą. O silpniausieji ir seniausieji – atvirkščiai: didina apsukas ir vieną atsilošiam. Bandom dar paspausti, bet eilinis feilas centre priveda prie dar vienos kontros ir baigėm 1:4 Gavom "po vsem statjam".  Pagrindinė beda - "kiaušų"  bei košės galvoje  neturėjimas. Bet čia, tikiuosi, - pataisomas dalykas... “

Kostas Pavliukas iš Viesulo per šį mačą įmušė hattricką.

Olimpija – Advoco 3:4

Bene įdomiausiai įvykiai klostėsi Olimpijos ir Advoco komandų susitikime. Ypač ji pirmą kėlinį.

10-iese žaidusi Olimpija įmušė pirma, bet netrukus Edvinas Mučinis sušaudė savo trivartį. Penkių minučių laikotarpyje Advoco puolėjas įmušė tris. Visgi Olimpijai dar pirmą kėlinį pavyko comebackas ir antrą mačo pusę komandos pradėjo vėl nuo lygaus rezultato. Per antrą kėlinį buvo įmuštas vienas įvartis (Advoco). O priešpaskutinę mačo minutę teisėjas į laiminčiųjų vartus skyrė 11 metrų. Visgi Advoco vartininkui Tomui Molnikui pavyko atremti pendelį ir laimėję Advoco pakilo į trečiąją vietą.

Advoco komandos atstovas Artūras Krasnoložskis: „Žaidėme pirmadienį, oras buvo tiesiog tragiškas, labai lijo stiprus lietus. Prieš pirmadienį, buvo pasižymėję apie 18, žmonių tačiau rungtynėse turėjome tik 3 keitimus. Šiaip, manau, šiuo metu esame kiek duobėje - iš penkių žaistų rungtynių pralaimėjome net 3. Praeitame rate buvome pralaimėję Olimpijai, todėl revanšas buvo principo reikalas. Niekad mums lengvai nebūna su šia komanda. Net ir dabar jie žaisdami dešimtyje pirmi įmušė, vėliau Mučinis pelnė 3 įvarčius ir atrodė, kad šiose varžybose jau viskas aišku, tačiau klydome darėme vaikiškas klaidas ir po pirmo kėlinio rezultatas buvo lygus. O antrajame kėlinyje iš vis niekas nesisekė: nei pasai, nei smūgiai, o progų apskritai nebuvo. Laimei sukrapštėme tą įvartį, tačiau likus žaisti apie 3 minutes gavom abejotiną 11 m baudinį. Bet Tomas šaunuolis, padarė savo darbą ir išnešėme sveiką kailį.“

Prognozėje spėjau Advoco pergalę vienu įvarčiu. Tiesa mačas turėjo būti kiek mažiau rezultatyvus – 2:1.

Advoco – Baltai

09.22 20.00 Senvagės

Pirmą ratą Advoco pajėgė įveikti šeimininkus Kaišiadoryse 1:0 ir dabar vėl tikisi sėkmingų rungtynių

„Penktadienį žaisime prieš Baltus - turbūt vienos svarbiausių sezono rungtynių. Ten ir išaiškės, ar mes dar galime kovoti dėl medalių ar ne,” – sako A. Krasnoložskis.

Tose ypač svarbiose Advoco rungtynėse dėl kortelių negalės dalyvauti mačo su OIlimpija pirmojo kėlinio didvyris E. Mučinis.

Prognozuoju atkaklią kovą , kuri baigsis lygiosiomis 2:2

AFK –Olimpija

09.24 15.00 LFF

AFK jau pirmame rate, kai žaidė kur kas blogiau negu dabar, sutriuškino Olimpiją 3:0. O ir šiaip, ką daugiausiai yra pasiekusi Olimpija kovose su AFK – vieną kartą sužaidusi lygiomis, visus kitus - pralaimėjusi. Išeina: Olimpijai AFK – labai neparankus varžovas.

Labai atkaklios kovos šiame mače nesitikiu – AFK laimės 4:0.

Versmė – Kruša

09.24 16.00 Fanų

Versmė namų mačą vėl žais visai ne namuose.

Pirmojo rato rungtynes elektrėniškiai laimėjo prieš Krušą Senvagės stadione 3:2. Manau, kad Fanų stadione jie vėl švęs pergalę. Šįkart – 3:1.

Širvintos – Imperialas

09.24 16.00 Širvintų

Pirmą ratą Širvintos autsaiderį nugalėjo 3:1.

Dabar širvintiškiams negalės atstovauti net trys žaidėjai – vartininkas Tomas Janovskis, gynėjas Povilas Pušklevičius ir saugas Aertonas Kuznecovas.

Nepaisant šių netekčių, manau, kad Širvintoms pakaks potencialo iškovoti pergalę. 4:1.

Salininkai – Viesulas

09.24 17.00 Salininkai

Salininkų Facebook paskyra: „Laukia sudėtingas mačas sekmadienį Salininkuose su Viesulu. Tikimės gero oro, futbolo ir sirgalių palaikymo.“

Pirmą ratą gerai žaidęs Viesulas laimėjo mačą prieš Salininkus 2:1.

Dabar Viesulas lyg ir atkuto po antrojo rato nesėkmių ir nutraukė savo pralaimėjimų seriją. Tačiau susitikimas vyks Salininkuoe, o ten vietos komanda laimi dažniau nei pralaimi. Spėsiu šeimininkų pergalę 2:1.

Nemenčinė - Visinčia

09.24 17.00 Nemenčinė

Nemenčinė pirmą ratą svečiuose įveikė Visinčią 2:0. Dabar nemenčiniečiai neturės dviejų futbolininkų: gynėjo Haroldo Tamulyno ir puolėjo Tomo Rudzianeco.

Bet vis dėl to pasitikėsiu šeimininkais. Spėju Nemenčinei tokią pačią, kaip pirmajame rate, pergalę – 2:0.