A divizionas: Turnyro lentelės viršukalnėje siaučia Viesulas Visos

8-asis turas Sekmadienio futbolo lygos A divizione buvo neeilinis. Nes po jo pasikeitė lyderis. Elektrėnų Versmė patyrė sutriuškinimą kaimyniniuose Kaišiadoryse, o pasinaudojęs tuo Viesulas, atkaklioje kovoje įveikęs Krušą, pakilo į turnyro lentelės viršūnę.

Kitame turnyro lentelės gale – vienišas Imperialas. Jis vėl pralaimėjo ir taškų skiltyje tebeturi tą pačią baranką.

O Nemenčinėje užfiksuotas didžiausias šių metų A diviziono įverčių skirtumas rungtynių rezultate. Širvintos čia prieš vietinius laimėjo 6:0.

Divenda – Salininkai 1:4

Bet iš pradžių pasakysiu, kad prieš 8-ąjį turą buvo sužaistos vienerios nukeltos pirmojo turo rungtynės. Kaišiadoryse Divenda 1:4 nusileido Salininkams.

Prognozuodamas visai neatspėjau, nes pranašavau Divendai pergalę 3:0.

Apie šį mačą rašo Salininkų Facebook svetainė: „Tolimiausia čempionato išvyka - atidėtos pirmo turo rungtynės Kaišiadoryse su Divendos komanda. Labai svarbi Salininkų pergalė rezultatu  4:1 ir taip svarbūs 3 taškeliai. Minimalūs nesklandumai: rungtynės turi prasidėti , o vartuose - skylė. Laukiame vartų tinklo, kol jį žvejai sugrąžins iš žvejybos. Bet žuvų nepagavo, nes tinklas švarus. Vėluojame , bet rungtynės įvyksta.

Sunki pradžia, kol įsivažiuojame po minimalių nesklandumų ir tolimos kelionės. Atakos - tai prie vienų vartų, tai prie kitų. 20 min. Pavelas prasiveržia savo kraštu ir atiduoda į vartininko aikštelę įkertančiam Arnoldui, šis, tiksliai kovodamas iki galo, uždaro perdavimą ir Salininkai priekyje 1:0. Toliau - viskas tas pats: tai vieni atakuoja, tai kiti, tačiau pavojingų momentų nėra. Baigiantis kėliniui Mirka pelnė įvartį, kai Jurka tiksliu perdavimu pakeitė atakos šoną. Mirka, įkirtęs baudos aikštelėn, ištreniruota kaire koja muša antrą įvartį. Vartininkas dar bandė gelbėti , bet nepavyko. Daugiau įvykių pirmame kėlinyje nebuvo. Į pertrauką išeiname pirmaudami 2:0.

Antrąjį kėlinį net pradedame nagliau nei priešininkai, bet nieko ypatingo neišeina, pritrūksta užbaigimo. O sužaidus 15 min. prie mūsų vartų - kampinis, nuo kurio apsigynėme, bet Divendos žaidėjas pagavo atšokusį kamuolį ir iš 25 metrų stipriai paleido į vartus. Kamuolys su skersiniu gražiai įėjo į vartus. Gražus įvartis, 2:1 - minimali Salininkų persvara ir labai daug laiko žaisti. Divenda ant bangos, atakuoja, pavojingi kampiniai prie mūsų vartų ir bent 3 labai pavojingi baudos smūgiai  vienas - net ant baudos aikštelės linijos. Po smūgio Jurgis, stovėjęs sienoje, net nokaute atsidūrė. Mes turime savo progas. Net pavojingesnes. Pavelas iššoka prieš vieną vartininką, tačiau nepramuša - kampas per aštrus jau buvo. Bet paspaudus gynėjus ir vartininką, suklysta pastarasis - išnešdamas kamuolį pataiko į savo žaidėją, nuo kurio tas įlekia į vartus. Taip rezultatas tampa 3:1. Vėliau dar po gražios atakos Valdas atiduoda perdavimą Martynui, įkertančiam į baudos aikštelę, bet jo smūgį gynėjas blokuoja. Vėliau Arnoldas Valdukui ant 11m. žymos atridena smūgiui kamuolį, bet vėl nėra. O galutinį tašką deda Andrius, iš Pavelo gauvę tolima pasą, ant kampinio vėliavėlės. Kažkodėl Divendos vartininkas pradeda gintis ten, jį apžaidęs Andrius muša tolimą įvartį vos ne nuo auto linijos į tuščius vartus.

Labai svarbi pergalė išvykoje.

Svarbu neatsipalaiduoti, o pasitempti tikrai yra kur, klaidų ir netikslumų buvo pilna. Reikia pripažinti - priešininkai šį kartą atrodė nekaip.“

AFK – Advoco 1:2

Prognozuodamas, pasiklioviau AFK pergalių ir pralaimėjimų sistema, kurios ši komanda laikėsi visą šį sezoną ir nudegiau, nes rezultatą tai atspėjau, bet neatspėjau, kas nugalės. AFK, kas mačą keičianti pralaimėjimą pergale, o pergalę pralaimėjimu, pagal eilę turėjo 8-ąjį turą laimėti. Bet advokatai šią sistemą sugriovė. Alternatyvininkai patyrė antrą pralaimėjimą iš eilės..

 „Trumpai tiek: AFK futbolas šiais metais - kaip gimdymas su Cezario pjūviu”, - po rungtynių pareiškė AFK treneris Edvardas Čyvas.

Advoco pirmą kėlinį laimėjo 2:0. Antrą AFK pavyko sušvelninti rezultatą.

 „Galima sakyti taip, kad jeigu į rungtynes susirenkame ir ateina pagrindinis komandos branduolys, tai galim duoti kovą bet kokiai komanda, tačiau jeigu turime tik porą keitimų ir žaidėjai žaidžia ne savo pozicijose - tai daugiau kankynė, o ne futbolas. Laimei, su AFK susirinkome. Nors jau pirmajame kėlinyje galėjome pirmauti 3:0 ir būtų buvę viskas aišku, tačiau patys neįmušėme, praleidome, kvailą įvartį, todėl ir antrajame kėlinyje turėjome žaisti įtampoje nes rezultatas 2:1 yra labai trapus. Buvo saulėta ir kaitri diena, tačiau džiugu, kad tai mūsų neatbaidė, pergales tikrai nusipelnėme, o apie varžovus žinojome, kad jie yra jauna ir greita komanda, todėl supratome, kad reikia taupyti jėgas ir žaisti su protu.

Antrajame kėlinyje buvo tikrai pora pavojingų momentų prie mūsų vartų, o 90-ą minutę net galėjo pasitvirtinti taisyklė: neįmuši tu - įmuša tau. Mūsų gynėjas pataikė į skersinį, o AFK per paskutinę pridėto laiko minutę iš kampinio vos neišlygino rezultato”, - apie rungtynes rašė Advoco komandos atstovas Artūras Krasnoložskis.

Nemenčinė – Širvintos 0:6

 „Ką tau parašyti?.. Atžaidėm beveik sėkmingai penktadienį naktiniame turnyre, tai sekmadienį aikštėje buvo 25 proc. lavonų ir 25 proc. invalidų... Likę 50 proc.  tiesiog negalėjo žaisti 200 proc. (за себя и за того парня). Tai rezultatas puikiai atspindi fizinę komandos būklę po penktadieninio turnyro...” – rašo Nemenčinės komandos vadovas Vladimiras Pivovaras.

Kaip ten bebūtų, tai - rekordinis šio sezono A diviziono rezultatas. Taip, būdavo, kad komandos praleidžia šešis, bet tai jos įmušdavo vieną ar du...

Ir ką ten tada kalbėt apie kažkokias prognozes? Juk rekordų įprastai neprognozuoji. Širvintų pergalę aš atspėjau, bet galvojau, kad rezultatas bus koks nors 3:2.

“Šį kartą sekėsi tikrai gerai, išnaudojome progas, apsigynėme ir žaidėme savo žaidimą. Rezultatas atspindi rungtynių eigą“, - trumpai komentavo mačą vienas Širvintų komandos vadovų Elvinas Dalala.

Na ir ką čia bepridėsi? Nebent tai, kad tas pas Elvinas šiame mače įmušė hattricką.

Visinčia – Salininkai 2:1

Ir vėl nevykėlis apžvalgininkas spėjo pro šalį. Prognozavau, kad Salininkai laimės 3:1. Bet...

 „Pralaimėjimas Visinčiai leidžia mus žemyn turnyrinėje lentelėje. Nenusipelnėme pralaimėjimo, bet yra kaip yra. Neišgelbėjo šį kartą mūsų gynėjai ir vartininkas, o puolimo grandis švaistė puikias progas įmušti. Visi įvykiai vyko pirmame kėlinyje. Atsiliekant 0:2 Aleksas pelno įvartį, kuris senai brendo. Antrame kėlinyje stebint žaidimą  tikrai atrodė, kad turime įmušti, tačiau, gaila, nepavyko...” – rašo Salininkų vadovas Pranas Janušauskas.

Pridėsiu tik, kad vieną iš dviejų Visinčios įvarčių Salininkai įsimušė sau.

Divenda – Versmė 4:0

O štai ir priėjom prie sensacijos. Sensacija – galbūt ne pats favoritės Versmės pralaimėjimas, o tai, kad gavo ji net 0:4.

Ir didelės kovos nebuvo – jau pirmą kėlinį kaišiadoriečiai išsiveržė į priekį 3:0.

Bet suteikime žodį rungtynių dalyviams.

Mindaugas Žigutis (Divenda): „Laimėjome  4:0 prieš lyderius. Šį kartą atrodėme pranašesni už Elektrėnus. Įmušėm du greitus įvarčius ir pirmą kėlinį baigėm 3:0. Antram kėliny beveik niekas nepasikeitė. Elektrėnai turėjo kelias progas, bet nesugebėjo jomis pasinaudoti. Džiaugiamės pasiekę pergalę prieš favoritus. Norėčiau dar paminėti, kad sukirtom rankomis su Futbolo klubu "Baltai" ir Kaišiadorių sporto centru. Manau, tai yra labai didelis žingsnis į priekį Kaišiadorių futbolui. Nuo rugsėjo 1 d. versim naują lapą ir kryptingai judėsime į priekį.“

 Romas Ščiuka (Versmė): “Rungtynes pralaimėjome jau jų pradžioje, trūko nusiteikimo, noro kovoti. Galbūt įtakos turėjo keturių starto žaidėjo nebuvimas, bet tai – ne pasiteisinimas, nes pas varžovus taip pat trūko žaidėjų. Tenka pripažinti varžovų pranašumą, nors kažko stebuklingo jie nerodė. Bet jų užsivedimas ir noras laimėti buvo daug didesnis ir rezultatas tai atspindi. Na o mums tai buvo prasčiausios sezono rungtynes (kol kas). Pernai tokiu pat metu, nutiko panašiai, kai žaidimo kreivė krito žemyn, bet mes padarysime išvadas ir grįšime dar stipresni. Po LFF taurės turnyro rungtynių šeštadienį laukia dvikova su Advoco, kurie demonstruoja gerą žaidimą ir lengvos kovos tikrai nebus.“

O prognozė? Ji, suprantama, buvo nei į tvorą, nei į mietą. Spėjau Versmės pergalę 2:1.

Olimpija – Imperialas 3:0

Na čia su prognoze man sekėsi jau šiek tiek geriau. Atspėjau, kad Olimpija laimės, atspėjau kad daug (tiesa, sakiau – 5:0). Štai ko neatspėjau, tai to, kad nepaisant rezultato, aikštėje vyko įtempta kova. Bent taip teigia nugalėjusios Olimpijos komandos vadovas Donatas Dromantas.

Ir viskas čia sprendėsi antrą kėlinį, o išaiškėjo jo gale.

„Šįkart neturėjome tik vartininko. Pirmas kėlinys buvo lygus ir sukurtos tik pusprogės, pasyvus abiejų komandų žaidimas.

Antrajame vaizdas pasikeitė, padidinome greitį ir perėmėm iniciatyvą. Varžovai klydo perduodami kamuolį atgal vartininkui ir T. Paplauskas "vagia" jį ir siunčia į tinklą. Imperialas atsako smūgiu iš arti į apatinį vartų kampą, bet S. Aleknavičius nesuvokiamu būdu sugeba "ištraukti" šį smūgį. Varžovai skubėjo lyginti rezultatą ir dukart identiškai kontratakose buvo nubausti. P. Kirijenko ir A. Fedorovičius gauna kamuolį baudos aikštelėje ir pelno du įvarčius.

Didelė įtampa visų rungtynių metu, tikėjomės lengvesnės pergalės”, - pasakojo D. Dromantas.

Čia, matyt, aš tai Olimpijai per daug pasitikėjimo savimi prikursčiau savo prognoze...

O Imperialui taip ir nesigauna iškovoti A divizione bent vieną tašką.

Kruša – Viesulas 0:1

70-ą minutę įmušęs įvartį ir laimėjęs atkaklias rungtynes 1:0, Viesulas pakilo turnyro lentelėje aukščiau. Į pirmąją vietą.

Nors aš tikrai nebūčiau to spėjęs prieš prasidedant ar vos prasidėjus pirmenybėms. Bet nuo to – tik įdomiau. Galbūt vėliau Viesulas palūš, gal favoritė Versmė baigs sezoną toje pirmoje vietoje, kurios iš jos visi tikisi, bet šios dienos ir valandos lyderis – Viesulas.

„Rungtynės buvo sunkios, - pradėjo savo laišką Viesulo komandos vadovas Giedrius Slivinskas. - Buvo gana daug apylygio žaidimo ir ne tiek jau daug momentų prie abiejų vartų. Kartais atrodė, kad komandos laukia: kas pirmas padarys klaidą. Įvartį pelnė Tomasas Lencsesas iš baudos smūgio likus apie 20 min. iki rungtynių pabaigos, Kruša turėjo labai gerą progą išlyginti rezultatą paskutinę minutę, bet mus išgelbėjo vartininkas. Varžovai paliko solidų įspūdį - tvarkingai žaidė, gerai gynėsi, galbūt jiems trūko aštrumo atakuojant.”

O štai Krušos komandai pralaimėjimas, atrodo sukėlė psichologinių problemų. Bent taip atrodo, pasiskaičius jos vadovo Remigijaus Mielinio.

 „Patenkinti komandos žaidimu, bet nusivylę rezultatu, - rašo jis. - Abi komandos žaidė smagiai, buvo gera kova. Mano vertinimu, mes turėjome kiek daugiau įvartinių progų nei priešininkai. Vienu žodžiu, įdėjome daug darbo ir pastangų, turėjome progų, bet prasileidome įvartį iš baudos smūgio ir palaidojome 3 taškus... Neviltis.”

Anonsas

AFK – Visinčia

06.25 15.00 LFF

Šiaip, jei imti domėn visus mačus nuo karaliaus Mindaugo laikų, tai komandos būtų tarpusavy sužaidusios visai lygiai: pasidalinusios po pergalę, lygiąsias ir pralaimėjimą. Ir įmušusios tiek pat įvarčių. Bet štai pastaras rungtynes, kurios vyko pernai SFL taurės turnyre, laimėjo AFK.

Prognozė: Nors ir žaisdamas „Cezario pjūvio“ stiliumi, AFK laimės ir šiemet. T.y. – dabar. 2:1.

Salininkai – Širvintos

06.25 17.00 Salininkai

Salininkai gal ir neturėtų skaitytis parankiais Širvintoms varžovais. Per istoriją jie triskart įveikė Širvintas ir tik kartą pralaimėjo. Bet pralaimėjo jie pastarą mačą, žaistą pernai. Laimėjo širvintiškiai  5:4, nors iki tol nebuvo į Salininkų vartus įmušę nė vieno įvarčio.

Turnyro lentelės kaimynų vidutiniokų dvikoje spėsiu svečių pergalę. 2:1 laimės Širvintos.

Nemenčinė – Kruša

06.25 17.00 Nemenčinė

Nors, nujaučiu, Nemenčinė labai norės pasitaisyti sau nuotaiką po to tragiško 0:6, spėsiu, kad laimės Kruša. Kad ir 1:0.

Imperialas – Divenda

06.25 18.00 Fabijoniškių Vilniaus Futbolo Mokyklos

Kad ir kaip norėčiau atspėti taškus Imperialui, nelabai man eitųsi galvoti, kad jis gali laimėti prieš Kaišiadorių futbolininkus. Todėl prognozuoju įtikinamą Divendos pergalę 4:0.

Viesulas – Olimpija

06.25 18.30 Senvagės

Lyderis susitiks su vidutinioku. Lyg ir turėčiau manyti, kad Viesulas bet kokiu atveju laimės. Juolab, kad Olimpija labai mėgsta žaisti be vartininko. Bet kažkodėl man atrodo, kad ta Viesulo sėkmių seriją turi kažkur užlūžt. Kodėl ne dabar, kai jie turnyro lentelės tope? Žodžiu – 1:1.

Versmė – Advoco

06.27 19.30 Elektrėnų Sporto Mokyklos

Advoco – stipri komanda. Neveltui žengia trečia, vos trimis taškais atsilikdama nuo Versmės. Tad šios rungtynės, be abejo, bus turo mačas.
Gal ir spėčiau svečiams geresnį rezultatą, jeigu prieš tai Versmė nebūtų pralaimėjusi Divendai. O kadangi ji dar pralaimės LFF taurėje Jonavai (ir ne mažesniu skirtumu, nei kaišiadoriečiams), tai esu įsitikinęs, kad ant Advoco atsigros. 5:1 elektrėniškių naudai.