A divizionas: Suklupo ir lyderiai, ir pagrindiniai persekiotojai Visos

Sekmadienio Futbolo Lygos A divizione – lyderių smukimo turas.

Pagrindinė jo lyderė ir favoritė Versmė įsigudrino pralaimėti komandai iš turnyro lentelės apačios.  Nors Nemenčinės komandos vadovas Vladimiras Pivovaras ir teigė iš savo komandos sudėties supratęs, kad ji pasipriešins Versmei, mane (o turbūt ir ne vieną mane) ta nemenčiniečių pergalė gerokai nustebino.

Tai, kad atkutę po dviejų pralaimėjimų antrojo rato pradžioje Advoco įveikė Širvintas – galbūt mažesnė staigmena.  Kas be ko, Širvintos ir pirmą ratą advokatus nugalėjo nelengvai, o ir vietą turnyro lentelėje Advoco užima kur kas aukštesnę nei Nemenčinė.

Žodžiu, po 14-ojo turo pirmauja ta pati Versmė, trimis taškais nuo jos atsilieka Širvintos ir permainingą kovą prieš Krušą laimėję Baltai, o šešiais – Advoco ir pralaimėjimą prieš Imperialą patyręs Viesulas.

Turnyro lentelės autsaideris Imperialas per tris antrojo turus laimėjo jau tiek pat pergalių, kiek per visą pirmąjį ratą ir savo atsilikimą nuo priešpaskutinę vietą užimančių varžovų sumažino iki minimumo.

Bet pasakojimą apie turą pradėkime nuo trečiosios AFK pergalės antrajame rate.

AFK – Salininkai 2:1

Prieš prasidedant antrajam ratui AFK komanda turėjo 9 taškus ir užėmė priešpaskutinę 11-ąją vietą. Per tris pirmuosius antrojo rato turus ji taškų sąskaitą padvigubino ir iškilo iki turnyro lentelės vidurio – septintosios vietos.

Po pergalės prieš Salininkus AFK treneris Edvardas Čyvas pareiškė, kad sieks kabintis net į lyderių penketą.

„Mums lyg ir pavyko susitvarkyti su bendra ir gan prasta komandos emocija, kuri lydėjo visą pirmą ratą ir štai turime visai kitus rezultatus. Pasiekėme trečią pergalę iš eilės ir einame link to, kur iš tikro turėtume būti - pirma turnyrinės lentelės pusė. Jeigu taip tęsime, dar galime sumaišyti kortas ir pirmam penketukui. To ir sieksime.

Rungtynės su Salininkais buvo itin sunkios, nes:
1. aikštė buvo drėgna ir labai slidi, kas trukdė žaisti technišką žaidimą.
2. varžovai demonstravo fiziškai labai stiprų, tačiau padriką žaidimo braižą ir jiems tai gana neblogai sekėsi.

Svarbiausia - pasiekta pergalė. Pamirštam tai, renkamės į treniruotę ir ruošiamės kitam turui. Mums dabar svarbiausia nesižvalgyti atgal, išlaikyti ritmą ir rinkti taškus.”

Pranas Janušauskas (Salininkai): “Labai gaila, bet iš LFF stadiono grįžtame su 0 taškų. Rezultatas - 2:1 ne Salininkų naudai. Gražios rungtynės su daug progų prie abiejų vartųm bet sėkmė šį kartą buvo ne mūsų pusėje.l Kęstutis , Radekas turėjo puikias progas, bet...

Pirmo kėlinio pirmas 10-15 min. atlaikome AFK spaudimą. Andžeika , Danielis išgelbėja nuo įvarčio. Vėliau žaidimas apsilygina ir pavojingi epizodai vienas po kito kyla prie AFK vartų. Arba pritrūksta gero tikslaus paskutinio perdavimo smūgiui, arba tiesiog užbaigimas paveda. O kartą baigiantis kėliniui ir vartininkas iš apatinio kampo ištraukia Radeko smūgį. Kęstas iš 3 m. šauna virš vartų Andriaus skersą. O priešininkai pirmame kėlinyje pelno įvartį po mūsų iš auto įmesto ir prarasto kamuolio. Puolėjas atiduoda tikslų pasą ant 16 m. ir smūgis tikslus.

Antrame kėlinyje gana greitai išlyginame rezultatą. Aleksas iš baudos aikštelės šono dešinės, baudos smūgiu lygina rezultatą. Bet greitai ir AFK vėl įsiveržė į priekį. Pralošė kairėje dvikovas keli mūsų žaidėjai ir įkirtusio į baudos aikštelę puolėjo smūgis buvo tikslus. Vėliau AFK apsigynė, o puikiausią progą turėjome rungtynių pabaigoje: po Alekso smūgio , vartininkas atmuša kamuolį  per vidurį ir Radekas, prišokęs pirmas, iš 9 m. šauna virš vartų. 2:1 - reikia pripažinti AFK pergalę. Lygiomis šiemet nesužaidėme nei karto.

Nors nenusipelnėme šį kartą pralaimėjimo, tačiau toks futbolas.

Grįžta po truputį mūsų užsieniečiai žaidėjai, sulaukėme Danielio, neužilgo Rafalas grįš.

Geriau jau būtume žaidę prasčiau, bet lygiąsias pasiekę ir tašką, nes lentelėje šiai dienai didelė sumaištis ypač tarp antros pusės lentelės komandų”, - rašė Salininkų komandos vadovas Pranas Janušauskas.

Apžvalgininkas, beje, atspėjo nugalėtoją prognozuodamas. Tik sakiau, kad AFK laimės 3:1.

Viesulas – Imperialas 1:5

„Sužaidėm prasčiausias sezono rungtynes. Praleidom lengvai, įmušti nesisekė”, – po rungtynių pareiškė Viesulo komandos vadovas Giedrius Slivinskas.

Ne kaip sekasi komandai, kuri ilgą laiką varžėsi su Versme dėl pirmosios vietos antrajame rate. Viesulas pralaimėjo visas trejas žaistas rungtynes.

Šioje prognozėje suklydau. Manęs, kad mačas baigsis lygiosiomis 2:2.

Tiesą sakant, lygiosiomis baigtis jis negalėjo. Imperialas turėjo išties nemažą pranašumą.

Apie mačą laimėtojų Facebook paskyra: „Siekdami atsirevanšuoti už pralaimėjimą pirmajame rate, nuo pat pradžių nusiteikėme rimtai kovai: perėmėme iniciatyvą ir jau 7-ąją rungtynių minutę Dmitrijus Tutyškinas mušė pirmą įvartį, taip pat po keleto minučių gražiu, tolimu smūgiu Alanas Vitkovskis padvigubino rezultatą, o netrukus, Artūras Varlamovas, po tikslaus Viktoro Sluchovo perdavimo, įmušė trečią įvartį. Po tokios puikios pradžios vyrai šiek tiek atsipalaidavo, tačiau iniciatyvos neatidavė ir sukūrė dar ne vieną pavojingą situaciją prie varžovų vartų, bet iki pertraukos daugiau įmušti nepavyko. Antrąjį kėlinį taip pat pradėjome labai aktyviai, bandėme neprarasti kamuolio, daug atakavome ir 54–ąją min. Dmitrijus Tutyškinas pelnė savo antrą įvartį šiame mače. Rezultatas tapo 4:0. Tačiau, tai buvo dar ne viskas. 68-ąją min. komandos naujokas Tomas Mincė gražiu smūgiu galva didina rezultatą iki 5:0. "Viesulas" tuo tarpu iš visų jėgų bandė išlyginti žaidimą, vis dažniau grasino mūsų vartams ir rungtynių pabaigoje visgi įmušė prestižinį įvartį. Pasiektas dar vienas revanšas triuškinamu rezultatu.“

Kruša – Baltai 2:3

O čia tai mačiukas... Kruša jau 10 minutę pirmavo 2:0. Bet po pertraukos viskas apsivertė aukštyn kojomis. Kaišiadoriečiai sugebėjo ne tai, kad išlyginti, bet ir persverti rezultatą.

Baltų interneto svetainė: „Rugsėjo 3 dieną tiek Kaišiadoris, tiek Vilnių merkė lietus. Sostinės LEU stadione dar neprasidėjus rungtynėms, "Krušos-Basicos" ir "Kaišiadorių-Baltų" žaidėjai jau buvo šlapi.

Susitikimą kur kas geriau pradėjo aikštės šeimininkai. Vilniečiai per dešimt minučių įmušė du įvarčius. Kaišiadoriškiai dažnai klydo, trūko tempo ir tikslumo. Deja, iki pat pertraukos mūsiškiai savo žaidimo taip ir nerado...

Po pertraukos vaizdas aikštėje pasikeitė iš esmės. Nors vilniečių žaidime atsipalaidavimo nesijautė, "Kaišiadorys-Baltai" įvykių eigą perlaužė sau naudinga linkme. Raudonai balti žymiai kibiau gynėsi, atakuodami tiksliau perduodavo kamuolį žeme. Todėl kaišiadoriškiai sulaukė dėkingų progų įvarčiams pelnyti. Rezultatą sušvelnino aktyvus spaudimas su Sauliumi Venskumi priešakyje, kuris laiku suskubo prie kamuolio po eilinės standartinės padėties prie varžovų vartų.

"Kaišiadorys-Baltai" pradėjo žaisti dar aktyviau. Kelis kartus puikiai suveikė puolėjų duetas - Gvidas Juška ir Aivaras Klinkevičius. A.Klinkevičius varžovų gynėjus įveikė vikrumu, "landumu" ir pelnė du gražius įvarčius. Svečiai iš Kaišiadorių namo išsivežė kovingą pergalę rezultatu 3:2.”

Krušos komandos vadovas Remigijus Mielinis: Nesiseka mums su Kaišiadorių komanda. Praeitais metais paleidome laimėtas rungtynes, taip pat ir šį lietingą savaitgalį pakartojome tą patį scenarijų. Pirmame kėlinyje pelnėme 2 greitus įvarčius, valdėme situaciją ir nebuvo jokių ženklų, kad kažkas turėtų pasikeisti. Priešininkai nesukūrė jokių grėsmingų momentų. Tačiau antrajame kėlinyje viskas kardinaliai pasikeitė: kaišiadoriečiai perėmė iniciatyvą, pradėjo kurti momentus vieną po kito ir galų gale prapliupo įvarčiais. Mes taip pat turėjome progų, bet jų paversti įvarčiais, deja, nepavyko. Pralaimėjome 2:3. Nors pergalė ar bent jau lygiosios, atrodė - visai arti. Belieka tik pagirti priešininkus, kad surado savyje jėgų ir motyvacijos atsitiesti bei pakeisti rungtynių eigą.”

Laimėtoją atspėjau. Tiesa rezultatą prognozavau šiek tiek kitokį – 3:1.

Nemenčinė – Versmė 3:1

“Šaudai į pievas tu su savo spėlionėmis...“ – rašo Nemenčinės komandos vadovas V. Pivovaras.

O kaip tu nešaudysi į tas pievas, kai Versmė ima ir nei iš šio, nei iš to suklumpa Nemenčinėje? Ar kas nors galėjo įspėti šį rezultatą? Aš tai spėjau beveik priešingą – 2:1 svečių naudai. Bet Nemenčinė Versmei atsakė, laimėjusi tuo pačiu rezultatu, kokiu pralaimėjo pirmą ratą.

V. Pivovaras: „Susirinkom netobulai - 3 ar 4 ant keitimo, bet faktiškai visi iš pagrindinio sąstato buvo. Tai jau žinojau kad kovą Elektrėnams duosim.

Aikštė gera, natūrali žolė, šiek tiek lijo, vienu žodžiu - orai futbolui.

Per pirmas 5 min. kelias pavojingas spėjo sukurti ir jie, ir mes. Po to rungtynės kiek nurimo, keitėmės smūgiais. Kol R. Bovševičius nepaleido bombos Elektrėnams i 9-kę. Elektrėnai pradėjo spausti, bet susitvarkydavom ir  spėdavom kontratakuoti.

Antram kėliny faktiškai iš karto mušam antrą, Babanka (slapyvardis) dadirbo momentą iki galo, presuodamas gynėjus bei puolėjus perėmė kamuolį ir aukšta trajektorija įmete Elektrėnams dvitaškį.

Elektrėnai nemažino spaudimo, presavo per visą aikštę ir tas davė vaisių - įmušė mums atsakomąjį.

Mūsų nuomone, aišku, - iš nuošalės, bet kadangi jau laimėjom, tai neminėsiu šoninio teisėjo pavardės ir mūsų nuomonės apie jo vėliavėlę...

Po kurio laiko įmušėm kuriozinį trečiąjį. Elektrėnų vartininkas kažkam bandė įrodyti, kad valdo situaciją, bet prabėgo skriejantį kamuolį ir mūsų padavimas į baudos aikštelę netyčiomis pavirto smūgiu ir įvarčiu...

Šiaip, mačas patiko. Elektrėnai žaidžia įdomų futbolą, bando kombinuoti, kontroliuoja kamuolį, presinguoja per visą aikštelę, tai nėra AFK mušk į priekį bėk (nors, aišku, prieš savaitę rezultatas kitoks buvo... “

Versmės komandos vadovas Romas Ščiuka: „Per rungtynes oras nedžiugino, bet tenka jau pratintis prie to, nes geriau nelabai ir būna. Susirinkimas šį kartą buvo prastas gynybos atžvilgiu, bet turėjome suktis iš padėties ir eksperimentuoti. Deja, varžovai tuo pasinaudojo su kaupu. Jie šį kartą tikrai nustebino, surinkę buvo tikrai stiprią sudėtįi, žaidė su dideliu užsivedimu ir akivaizdžiai labiau norėjo pergalės. O mes tuo tarpu darėme daugybę klaidų gynyboje, grubiai klydo ir vartininkas, dėl ko prasileidome visus tris įvarčius. O atakoje nesugebėjome išnaudoti nemažai turėtų puikių galimybių ,todėl rezultatas yra dėsningas.”

Visinčia – Olimpija 4:1

Su visa pagarba Visinčios komandai ir jos pergalei, šis mačas nepavyko. O nepavyko dėl to, kad Olimpija į Tiesa, Visinčia ir pati supranta, kad mačas buvo kažkoks ne toks. Sako – lyg ir džiaugsmas dėl pergalės ima, bet su kažkokiu neskaniu prieskoniu.

„Pagaliau iškovojom ilgai laukta pergalę, kurią mums, galima sakyt, Olimpijos vyrai padovanojo (sugebėjo surinkti vos 9 žaidėjus i rungtynes), - rašo Visinčios atstovas Valerijus Barbarovičius. - Atsižvelgiant į oro sąlygas prieš rungtynes tikėjomės rimtos kovos aikštėje , kadangi aikštės danga šlapia. Aikštė - tikrai ne pačios geriausios kokybės, todėl: mažiau technikos - daugiau dvikovų. Bet prieš pat pradžią sužinojom, kad Olimpija nesusirenka į rungtynes ir išeis į aikštę 9-se. Nuo pat pradžios lyg ir buvome įsitikinę, kad sugebėsime įmušti bent keletą įvarčių ir laimėti. Bet kontroliuojant kamuolį kone visą pirmąjį kėlinį, įmušame tik 39 minutę. Iki tol varžovai neblogai gynėsi, o mes neišnaudodavom sukurtų progų . Antrajame taip pat laikome vadžias savo rankose ir įmušame gan nesunkiai dar 3 įvarčius. Olimpijos vyrai sugeba įmušti paguodos įvartį. Laimime 4:1. Džiaugiamės dėl pergalės, bet tikrai būtų buvę daug smagiau, jeigu varžovai butu susirinkę ir rungtynės butu pilnavertės. Dabar jausmas dvejopas. Nežinia, kaip viskas pasibaigtų žaidžiant 11x11.”

Net neįtardamas, kad olimpiečių į Šalčininkėlius atvyks nepilna sudėtis, prognozavau šeimininkų komandai pergalę. Tiesa, rezultatu 2:0.

Advoco – Širvintos 3:2

Neįvertinau Advoco po to, kai antrą ratą jie pradėjo dviem pralaimėjimais. Spėjau svečių iš Širvintų laimėjimą net 4:1.

Nieko panašaus nebuvo.  Jau po pirmo kėlinio buvo galima tikėtis nebent Advoco pergalės tokiu rezultatu – šeimininkai pirmavo 3:0.

Ir didžiąją antrojo kėlinio dalį jie pirmavo be rūpesčių. Kažkas keistis ėmė 82 minutę, kai Širvintos vieną įvartį atsižaidė, o 87 minutę sušvelnino santykį iki minimumo.

Tačiau daugiau nepajėgė ir Advoco šventė pirmąją pergalę antrąjį ratą.

Apie susitikimą - Advoco Facebook paskyra: „Šeštadienį iškovojome labai svarbią pergalę prieš "Širvintų" futbolininkus. Žinojome, kad prieš šią komandą žaisti visad yra labai sunku, todėl rungtynių pradžioje atidavėme iniciatyvą svečiams. Laimei jau antrąją rungtynių minutę Rimvydas Strazdas po puikaus Artūro Krasnoložskio perdavimo išvedė mūsų komandą į priekį, o jau tryliktąją minutę Artūras Sukristovas pelnė dar vieną įvartį. Nors širvintiečiai turėjo didesnę kamuolio kontrolę, tačiau nieko pavojingo prie mūsų vartų pirmajame kėlinyje taip ir nesukūrė. 40 min trečiąjį įvartį pridėjo J. Stankevičius (rezultatyvus perdavimas –Rimvydas Strazdas). Antrajame kėlinyje vaizdas aikštėje kiek pasikeitė - abi komandos pradėjo žaisti labiau atvirą žaidimą, todėl tiek mes, tiek svečiai galėjo pelnyti ne vieną įvartį. Likus dešimčiai minučių iki rungtynių galo "Širvintos" sugebėjo įmušti du įvarčius ir taip atkurti intrigą, tačiau mes pergalės iš savo rankų jau nebeišleidome. Galutinis rungtynių rezultatas - 3:2.“

Advoco – Kruša

09.08 20.00 Senvagės

Pirmojo rato šių komandų tarpusavio susitikimą Advoco laimėjo 4:2.

Antrąjį ratą geriau pradėjo Kruša, tačiau advokatai po dviejų pralaimėjimų jau pagaliau persilaužė ir iškovojo pergalę. Kruša gi atvirkščiai – po dviejų pergalių patyrė pralaimėjimą.

Kaip ten bebūtų, bet šiame mače prognozuoju atkaklią kovą ir minimalią Advoco pergalę 1:0.

Visinčia – Viesulas

09.10 15.00 Šalčininkėliai

Viesulas pirmą ratą nugalėjo Visinčią 4:2.

Bet tai buvo kitas – pirmojo rato Viesulas. Antrajame rate jis tapo švelniu brizu ir pralaimėjo visus tris mačus.

Labai gera proga Šalčininkėlių ekipai laimėti dar vieną pergalę.

Vis dėl to manau, kad bent jau pirmąjį tašką Viesulas pasieks, koks jis brizas bebūtų. 2:2.

Salininkai – Versmė

09.10 15.00 Salininkai

Nudegusi Nemenčinėje Versmė vyks į Salininkus. Be savo gynėjo Vytauto Zemlecko, kuris yra diskvalifikuotas. Šeimininkai gi dėl tos pačius priežasties negalės pasinaudoti gynėjo Giedriaus Kravčenkos paslaugomis.

Pirmas šių komandų mačas baigėsi Versmės pergale 4:2.

Spėsiu, kad ir dabar laimės Versmė. Atkaklų mūšį – 1:0.

Širvintos – AFK

09.10 16.00 Širvintų

AFK net per pirmojo rato, kai rungtyniavo neypač puikiai, susitikimą nugalėjo širvintiškius 3:2. O šiuo metu alternatyvinis klubas yra įsibėgėjęs. Skina pergales viena po kitos ir vis kyla turnyro lentelėje.

Širvintos namie pralaimi retai. Jos bet kur pralaimi retai. Todėl spėju, kad AFK pergalių serija baigsis, bet širvintiškiai rezultatu nebus labai patenkinti – lygiosios 1:1.

Imperialas – Nemenčinė

09.10 16.00 Fabijoniškių Vilniaus Futbolo Mokyklos

Nemenčinė namuose laimėjo pirmojo rato susitikimą 2:0.

Bijau, kad V. Pivovaras vėl pašieps mano spėjimą, bet rizikuosiu teigti, kad laimės Imperialas.  Taip pat, kaip tada pralošė – 2:0.

Olimpija – Baltai

09.11 21.30 Fanų

Nelabai gerą metą išgyvenanti Olimpija, pralaimėjusi visus žaistus antrojo rato mačus, priims kaišiadoriečius, kurie pirmą ratą juos įveikė 3:1.

Spėsiu, kad Baltai laimės ir šį turą. Net 4:0.